Terénny kočiar maximálne do 300-400 EUR

28. júl 2024

Ahojte 🙂 som prvorodička a potrebovala by som poradiť.Hľadám terénny kočiar cca v cenovej relácií max do 300/400€.Potrebujem aby prešiel aspoň ľahší terén, mal 4 kolieska, aby sa športová časť dala otočiť alebo rúčka.Aby bol bezpečný, pohodlný pre dieťa, buď s vajíčkom alebo bez.Alebo si myslíte, že je lepšie kúpiť zvlášt všetko? Hlboký, športový, vajíčko?
Zatiaľ som si pozrela nejaké kočiare jeden sa mi aj zapáčil aj keď trošku prešvihuje cenu, ale nejaký takýto dizajn sa mi páči ( fotka nižšie) pridám 3 druhy dizajnovo aj farebne.

Budem rada ak mi napíšete nejaké vaše skúsenosti čo ÁNO/NIE akým značkám sa vyhýbať.

Do Cybexu som sa zahľadeľa výzorovo a funkčne, ale neviem či by sa oplatilo dať za neho 500€ za nový, že či je spoľahlivý.Na značke si nepotrpím takže akýkoľvek podobný by mi vyhovoval.

x_mery_x
28. júl 2024

Ja som kupovala 3ojkombi pri prvom aj druhom :D ale potom som aj tak sportovy kupovala zvlast, aby bol lahso, spratnejsi, takze z tej trojkombi som ho vobec nepouzivala. Inak mam aj na pred roan bass next, ak by sa ti pacil za 250€, prip.dohoda, mne sa velmi paci.

luxus10
28. júl 2024

tymi pred. kolieskami moc po terene neprejdes... odporucam nafukovacie kolesa, tak sa dieta nebude citit ako na zhutnovacom stroji...

ja odporucam cam cortina x3... neskutocne pohodlny kocik, ak ti navadi ze je trocha vacsi...

hlboky roan samostatny je fajn, ale nema predne otocne kolesa, a to je niie dobre, to sa natrapis...

luxus10
28. júl 2024

tak isto je dobre, ked ma rucka aj klb, aby si si ju vedela podla seba nastavit, ako ti je pohodlne, nie len povytiahnutim...onak si budes buchat chodidla, ci kolena o konstrukciu kocika...

luxus10
28. júl 2024

a azda najlepsie by bolo, ked si kocik vies pozriet v kamennej predajni... vyskusat aj sportovu cast...a skusit sa donho zapriet a vyjst na vyvysene miesto, ako obrubnik, schod...ja som bola zdesena kolko kocikov je v tomto nemotornych...ba priam takmer s kolkymi nemozno tento ukon urobit-a to boli prazdne, nie to este s 10-15 kg dietatom...

autor
28. júl 2024

@x_mery_x Rozmýšľam, že či hľadať aspoň 2kombi alebo zatiaľ no zatiaľ ja mám ešte čas do pôrodu :D, ale či by nestačil najprv len hlboký len ja neviem ako je to s vajíčkami.Či musia sedieť na kočiar alebo sa dokupujú adaptéry nejaké na vajíčko, či môže byť inej značky.
Farbu hľadám vyslovene tmavomodrú alebo Navy nech mám aspoň niečo čo sa mi farebne páči, dieťaťu to bude jedno :D

autor
28. júl 2024

@luxus10 Ja som najprv pozerala kočiare ktoré majú vyslovene terénné 4 kolesá rovnaké.Len veľa som takých nenašla.Neprechádzala by som cez nejaký extra terén len mesto je jak tankodrom tak nechcem aby sa mi kočiar rozpadol na pol ceste.Možno nejaký menší terén aj keď najlepšie by bolo aby prešiel aj horší.
Ten prvý cybex za 500€ tam píše v popise, že je vhodný aj do terénu ten posledný skôr do mesta.

My sme mali pri súrodencoch riadny tereňák to už boli tie modernejšie kočiare, ale dnes už veľmi moderné nie sú Bola to nejaká 3kombi poľskej značky, ale vydržali všetko.

luxus10
28. júl 2024

absolutne idealne je, ak mas vajko kompatibilne s podvozkom...idealne k lekarovi, do obch. centier, atd..v rukach nosit vajko je tazke...

luxus10
28. júl 2024

aj ja som mala po krajskom meste, kolkokrat chodniky rozbite... tankodrom, a ked sa spoza rohu vyrutili ludia z prechodu pre chodcov, a ja s hlbokym kocikom bez otoc. kolies...no..oni cakali, ze ja ich obidem...preto som sportovy volila cam cortinu...tA AKO JEDEN Z MALA KOCIKOV PRESLA AJ VYSOKYM SNEHOM, CLAPKANICOU...

autor
28. júl 2024

Dievčatá ak by som si vyskúšala nejaký kočiar a rozhodla by som sa nájsť lepšiu cenu na internete, aké stránky odporúčate aby mi reálne došiel kočiar?

x_mery_x
28. júl 2024

Ja som naposledy chcela kupit len vanicku s vajcom, ale taka kombinacia nie je :D
A ked tak staci ti kupit hlboky a vajicko mozes mat rozne, len potrebujes mat k tomu tie adaptery.

babovka2321
28. júl 2024

Do vajicka investuj extra, nic nie je dolezitejsie ako bezpecnost, aj ak by si kvoli tomu mala mat "skaredy" kocik. Vacsina vajicok z 3kombinacii su uplne sunty (cybex vajicka byvaju ok).

luxus10
28. júl 2024

MY SME KUPOVALI CAM v kamennej predajni a len sportovu cast s podvozkom a taskou...hoci sa to takto nepredavalo, majitel predajne s tym nemal problem, lebo to bol oblubeny kocik, a niektori zakaznici pytali vyslovene len vajko, alebo hlboku cast...kupili podvozok z netu, a niektore casti chceli nove...

luxus10
28. júl 2024

@babovka2321 ano, ja som mala autosedacku inglesinu s podstavou do auta a k tomu original podvozok, pre nakliknutie autosedacky...

autor
28. júl 2024

@babovka2321 Len mne nič nehovorí to čo to vajíčko má obsahovať alebo či sa dá použiť na každý kočiar s nejakým adaptérom
Ja som naposledy videla vajce sa mi zdá ešte cez pásy.
Som v tom úplne stratená.Aký kočiar, aké vajíčko potom keď nebude ku kočiaru, čo potom.

babovka2321
28. júl 2024

Ked mas obmedzeny rozpocet, kludne napriklad cybex (aton) vajicko na pasy, aj ked urcite su aj bezpecnejsie vajicka, no lepsie, nez nejake kinderkraft od kocika. Na cybexy ma vela kocikov adaptery, ja som mala napr kocik easywalker a na tom cybex (cloud z2) na adapteroch.

banalu
28. júl 2024

Vajicko hlavne nech sedi do auta a az potom na kociar. Co z toho ked bude pasovat na kociar, ale nebude sediet do auta? Pri nehode celkom dolezity faktor.
V trojkombinaciach za 400€ byvaju lacne vajicka...
pozri aj bgb kociky a s tym rozpoctom by som uvazovala o bazarovom.
Ja som mala chameleon, a chodila som s nim aj behat. Da sa prehodit aj sedadlo aj rucka. Presiel aj neodhrabany sneh, stacilo aby terenne kolesa sli prve. Este raz kupovat kocik, tak by som sla asi do bgb fox.

dzejsik
29. júl 2024

ak najdes na internete lepsiu cenu, tak sa opytaj na predajni ci ti dorovnaju cenu, napr v Pre deti (feedo) mi dorovnali cenu k najlacnejsej co som nasla

dzejsik
29. júl 2024

vajicka pozeraj testovane znacky - Cybex, Maxi Cosi, Be safe, Britax, Joie, Nuna, popripade z lacnejsich mozno Petite Mars, Zopa

autor
30. júl 2024

@banalu S tým rozpočtom sú aj nové kočiare.Prípadne viem investovať viac.Použitý veľmi nechcem ale zase nechcem dávať ani 600/800 € len na kočiar.
Uvažujem nad nejakými lacnejšími a investovať do sedačky.
Len keď nejaký nájdem tak je to buď dopredaj ktorý už v septembri/októbri byť nemusí alebo tu od žien zistím, že s ním neboli spokojné, ale tak zase každá máme iné preferencie čiže mne to zase vadiť nemusí.
No uvidím čo bude dovtedy v ponuke 🙂

luxus10
31. júl 2024

autorka, kedy sa ma dieta narodit? ste vysoki, ci nizsi ludia?

ja som kupovala hlboky kocik inglesinu zvlast- mala nafuk. , ale neotocne kolesa a maly sa mi don zmestil do ukonceneho 5. mes., potom som kupila novu cam cortinu x3, a bolo to super.... autosedacku inglesina sme pouzili do ukonceneho 7 mesiaca, potom som kupovala 3-polohovatelnu romerku na isofix...

na tu inglesinu som mala aj sportovu cast, ale ked som tam posadila 5 mes. dieta, zistila som, ze chrbt. opierka je nizka, dieta si nema kde opriet hlavu, a hlavku mal tesne pod strieskou...cize cele zle...preto cam x3... ta vyhovovala vo vsetkom-dala sa nasadit v smere i protismere jazdy, az do uplneho lahu, predlzena strieska, odopinatelna-aby bolo v lete po stranach vetranie..a dostatocne velky... nafuk. kolesa sme dokupovali zvlast...a bol to sakra rozdiel oproti pu kolesam...

autor
31. júl 2024

@luxus10 V januári 🙂
Manžel má 180cm a ja 166.
Pozerala som zatiaľ cybex Eos, ale len preto, že je teraz v akcii.Moon style a bebetto Luca/Pascal

Rozmýšľala som aj nad tým, že či nekúpiť najprv nejaký lacnejší hlboký a potom dokúpiť športový, ale asi sa mi to neoplatí neviem.Ten Bebetto sa mi aj celkom pozdáva 2 v 1

Inglesinu som pozerala jeden typ len tam sa mi nepozdávajú kolesá skôr mi to príde ako podvozok vhojdnejší na pekný asfaltový chodník.

Už aj z farby som poľavila, že môže byť aj iná ak bude v lepšej cene :D

autor
31. júl 2024

Alebo som pozerala ešte Petite&Mars Trails 2v1
Ale pri všetkých značkách sa rôznia názory.
S jednou značkou je 50% spokojných žien v recenziách na MK a zrazu jedna nie.
Najviac sa mi zatiaľ pozdáva asi ten Moon style kvôli tomu, že by mi prešiel aj nejaký terén, je spratný, spĺňa všetko čo by som potrebovala, ale musím si ešte prečítať recenzie.
Bebetto je fajn, páči sa mi ale jeho konštrukcia je klasická mohutná, zaberá viac priestoru.
Na Pettite g Mars si prečítam ešte recenzie lebo zatiaľ som počula len od kamarátky, že vraj sa kazia.
A aj o cybexe Eos si ešte prečítam lebo ten vraj má problém s kolieskami, že sa zasekávajú.

Možno si kupím Tesco košík 😂 a dám tam striešku a matrac keď nič nevyberiem.

luxus10
31. júl 2024

autorka, okrem bebeta , vsetky kociky co vyberas, maju tu hlupu rucku- ako by som ti to...no...ak bude rucka prilis pri kociku, budes si buchat nohy o podvozok a kolena o vanicku, a nezavesis tam tasku...ak bude rucka oba povytiahnuta, moze byt v nevhodnej polohe...vies co to je to chodit s rukami pred sebou, a este v nevhodnej polohe? zmeni sa tazisko tela, moze ta boliet chrbat....

na co daj urcite pozor pri vybere sport. casti, aby bol korpus plastovy , polohovatelny aj do uplneho lahu-a s nim alebo samostatne aby sa polohovala aj cast pod nohami a strieska odnimatelna, nie prisita s vystuzenej chrbtovej casti...inak sa dieta v lete uvari...

ja by som nesla do nenafukovacich kolies, a ked uz polyuretanove-tak urcite otocne, ale tak, aby boli vsetky tovnako velke, inak sa v zime natrapis, alebo clapkanicou ci vyssim snehom vobec neprejdes...a uz nehovorim o náľadí...

luxus10
31. júl 2024

a ako pise @dzejsik , pozri, vyskusaj v predajni a pytaj lepsiu cenu, potom im to tam mozes ist opliekat o hlavu..