Športový kočík verzus bugina

nika0701
24. feb 2015

Ahojte. Chcem poprosiť o radu.Malý ma ešte len 9 mes. a mne sa zlomila konštrukcia na kočiari(mám 3kombináciu, ale nemám naň už záruku). Mám kúpiť kočiar celý alebo len buginu alebo športový? Prosím poraďte.Je to moje prvé bábo takže vôbec neviem čo ma ešte čaká, alebo na ako dlho ešte kočiar potrebujem. Našla som tuto na modrom koníkovy trojkombináciu za 70eur- vraj nový kúpený minulý rok ale neviem sa rozhodnúť ☹ ďakujem

zdena12345
24. feb 2015

my sme kupili buginu tiez z ruky za 15🙂 lenze pouzivame iba ked ideme na navstevu, do mesta do obchodu...je skladnejsia do auta. inak doma len hlboky lebo v nom spava

simonka77
24. feb 2015

staci ti uz len sportovy, najlepsie taky, ktory sa da komplet sklopit na lezanie, predpokladam, ze maly ti v nom este bude aj spinkat. nezabudni kuken ake ma kolesa, aby si ho mohla pouzivat celorocne, takze ak mozem poradit, radsej kup sportiak s normalnymi kolesami prednymi,nie dvojitymi a malickymi, lebo v zime ak nasnezi, neprejdes nikam. pripadne ak bude mat sportiak mensie predne kolesa, ale bude sa dat dokupit predna zimna naprava, kup, neolutujes. plus samozrejme aby ti do sportiaka vosiel aj fusak, v zime vyuzijes.
nicoho sa neboj, sportiak sa zvacsa odporuca od 6tich mesiacov. je vacsi ako bugina, takze deculo tam ma viac priestoru. 3kombinacia sa ti - podla mna - uz neoplati kupovat, hlboky kocik nevyuzijes, vajicko (autosedacku) po 9tich mesiacoch babatka, resp. 9kg babatka tiez nie. Radsej investuj do pekneho a kvalitneho sportiaka 🙂
Drzim palce.

fuvola
24. feb 2015

My sme veľký kočiar využili tak do cca 1 roka, potom už len športový - je menší, ľahší, skladnejší a tiež je polohovateľný, takže v ňom dieťatko môže sedieť, aj ležať. Máme k nemu aj fusak, takže sme kočíkovali aj v zime a snehu. 🙂 Ale máme aj buginu, tú takisto často používame, hlavne ja, lebo je fakt ľahučká a ľahko sa s ňou manipuluje. Ja by som pre 9-mesačné bábo už veľký kočiar nekupovala.

zsossi
24. feb 2015

My sme mali športový od 8,mesiacov (Casualplay S4), denno-denne sme používali asi do 2,5rokov, na nákupy, prechádzky .....centrum aj ihrisko sme mali ďaleko, tolko by mala sama nevedela pešo zvládnúť. (Je otázka či máte auto, MHD..... ) Potom sme kočík nosili len na dovolenku, a malá na terase v kočíku spávala do 3 rokov.

andromeda_ja
24. feb 2015

@nika0701 Ak nechcete uz dalsie dieta, tak mozno z cenoveho hladiska postaci bugina. Sportovy koriar je vsak pohodlnejsi. Ak chcete aj dalsie dietatko tak urcite kupit kombinovany kociar. Ak mozem odporucit, tak skuste pozriet Inglesinu Magnum. Su to spolahlive kociare a maju kopec vyhod, ale iba jednu nevyhodu - ak ho chcete prevazat autom, potrebujete velky kufor. Ma hojdaci mechanizmus, vanicka sa jednoducho presklada na sportovu cast, uz vanicka sa da polohovat pre dietatko s refluxom, velky nakupny kosik, strieska sa da stiahnut hodne nizko, vsetky potahy sa daju prat... Na bazari tieto kociare nie su az take drahe a naozaj vydrzia velmi vela. Vyvozila som si v nom 3 deticky a chystam sa vyvozit aj dalsie. Kociar vyzera stale ako novy... Deticky sa vozia v kociari minimalne 18 mesiacov kym zvladnu prejst dlhsie trasy...

nika0701
autor
25. feb 2015

Ďakujem pekne už som si objednala športový(Adbor- Mio).Zajtra by mi ho mali doručiť.Druhé bábo by sme chceli ale až o pár rokov a za ten čas toho zmení ešte veľa aby sme už teraz investovali do kombinovaného :-P

jerryjanka
25. feb 2015

da sa najsť aj dobrý kompromis medzi športovým a bugynou, teda priestranny super strieška, nafukovacie kolesá na ktoré ale nikdy defekt nedostaneš, ale pristom lahký a jednoducho skladatelný a super skladný - je to baby jogger city mini GT, a ak by ste mali aj druhé babo, lahko nan potom dokupiš vaničku aj autosedačku a iné prislušenstvo - ale vidim že už si si objednala tak asi nie je o čom

nika0701
autor
25. feb 2015

pozerala som naň ale nepáčia sa mi trojkolky a to nasadenie vanicky a vajicka je tiez hrozne. Keby že mám ešte jedno dieťa také ako teraz synček bala by som sa že sa mi to zlomi pod nim(vajicko a vanička) 😀
Ale ďakujem aj tak 🙂

mojong
25. feb 2015

@nika0701 no u baby joggera by som sa nebala toho ze sa zlomi konstrukcia maju nan dozivotnu zaruku, a prave tato znacka vyraba kociky s vyssou nosnostou, ja som ho tiez objavila vdaka tomu a osobne by som inu znacku uz vobec nevyberala, teraz mam bj city mini 4 kolku a chcem ju vymenit asi uz len za baby jogger city elite pre druhe bejby, coz tiez ocakavam ze nebude musia vaha tak isto ako dcerka (ma 3 roky 20kg a 110cm) a v pohode ju v minicku odveziem a odkerujem aj jednou rukou aj s nakupom v kosiku. Cize pre mna najlepsia znacka 🙂

jerryjanka
25. feb 2015

hej babyjogger je robený pre americký trh preto má nosnosť až 30 kíl, čo je fakt super, ja som v nom vozila aj dve deti naraz 😅 a zmestili sa - 3,5 ročné a 2 ročné 😀 😀 😀

mojong
25. feb 2015

@jerryjanka ved hej je mi jasne ze kvoli americanom a ich hamburgerovym detom 🙂 ja teda nemam hambacove dieta ale tazka a velka je uz od narodenia 🙂 do kocika do 15 kg sa mi nezmestila uz ked mala necely rok a pol 🙂 takze u nas fak moc iny nehrozi 🙂

jerryjanka
25. feb 2015

Ja som to nemyslela na teba hehe aké áno hamburgerove deti si vystihla

nika0701
autor
25. feb 2015

tak potom to je super...to som o ňom netušila 🙂

jankastubka
25. feb 2015

Jo ja by som uz zbytocne 3 kombinaciu nekupovala. My sme na leto kupili golfac to mala rok a odvtedy len v nom chodi. Je velmi spratny, zmesti sa perfektne do auta, na dovolenku, da sa dat do lahu, takze spanok nie jd problem.
Keby som si mala znova vyberat, co kupim pre 1 dieta, tak nie 3 kombinaciu, ale osobitne hlboky, kvalitnejsiu autosedacku, a osobitne golfac.

mimi1990
3. júl 2015

@nika0701 prosim ta ako si spokojna s tym kocarikom ja ho uz mam objednany a nikde nevidim recenzie na neho je to abdor mio limited edicion je kraaasny a da sa prosim ta otocit aj v cmere aj v protismere ? dakujeeem

nika0701
autor
7. júl 2015

heh tak moct so vybrat este rsz vyveriem si iny 😀 nie je zly ale v kuse sa spini vypadli mi z neho uz 2sruby maly mi takmer vypadol z kociara velmi sa nahyba do stran staci len trochu sikmejsi povrch a atd.... 😀 Urcite nabuduce zvolim buginu...ale ja som hladala pre tazsie deti kociky a za rozumnu cenu ale nabuduce uz budem vediet 🙂 dufam ze ty s nim budes spokojna...ale do mesta si myslim bez problemov(my sme na dedine takze aj nase prechadzky nie su po ceste vascinou 😉

mimi1990
7. júl 2015

@nika0701 uz som zrusila objednaku bo sa neda otacat a my sme inac z dediny vybrala som si bebetto nico uz ho mam a je super zatial

kukucka26
12. dec 2015

@mimi1990 prosím ťa porad mi klady a zapory kociarika bebetto nico paci sa mi adbor mio ale pisu tu ze je zlý tak ja neviem

mimi1990
13. dec 2015

@kukucka26 ajoj,no ppo dlhodobom pouzivani mame ho uz asi 7 mesiacov je to otras bebetto nico ,ja mam na neho vacsinou len zapory,nie som spokojna,predne kolecka zacali asi po mesiaci rapkat a v obohych vyskocili strunky,kamoska si ho tiez kupila a to iste sa jej stalo,strieska pada,je labilna ked ju stiahnem za chvilocku sama pada ,nie moc ale pada,dalej,nanoznik ma na uchytenie na boku cvoky ktore sa nam asi po dvoch tyzdnoch odtrhli,dalej ,je to taka sustakovina a maly sa mi stale smykal tak som musela kupit este aj vlozku do kocika,aby mi nepadal stale,a teraz ked som tam dla fusak tak fusak sa mi stale zosuchuje,take mam nervy na neho,no a k plusom,jedine tak ze su nafukovacie kolecka a nie je citit kamene a pod,a dalsie plusy ma ani nenapadaju ,mozno ze to ze je pekny a ma bielu konstrukciu a skladanie som si pozerala na youtube a vyzera to jednoducho no ledva nam vojde do kufra a to mame velke auto a ked ho zlozis je velky a nemotorny,tak asi som ta mojou recenzoiou na bebetto nepotesila 🙂

kukucka26
13. dec 2015

@nika0701 prosím ťa napis mi mínus tohoto kociarika paci sa mi no nepisz o ňom dobre