Športový a golfový kočík - ľahký, s veľkou strieškou

momoqui
17. aug 2016

Zvazujeme kupu sportoveho kociara alebo golfoveho. Mamicky ktore mate osobne skusenosti prosim poradte. Chceme nieco:
- Lahke (naozaj lahucke)
- Jednoducho zlozitelne, idealne ak sa zlozi na "nieco male" co sa zmesti napr. pod sedacku v aute
- velka strieska aby dobre tienila
- samozrejme aby bol kvalitny takze nic take co rozhega a vrzga 🙂
- uprednostnujem nieco pekne dizajnovo ale nie je to podmienka (najlepsie v bledych farbach) znacku ako CAM, Chicco ale aj hocijake ine

Dakujem za realne rady a nazvy.

glorikarebeka
17. aug 2016

@momoqui ja som si kupila peg perego si v denim farbe a velka spokojnost a uz ho budem aj predavat lebo mala ma 2 a pol roka a uz chce stale chodit peso 🙂

tanija133
17. aug 2016

Maclaren techno- priestranny, s predlzovacou strieskou, pekny dizajn, kvalitny, az do lahu

lili007
17. aug 2016

Moje odporúčanie Cybex Callisto !!!
- ľahučký kočík so skladaním na "dáždnik" ale pritom s plnou rúčkou. Nemecká kvalita. Obrovská strieška s UV ochranou a možnosťou predĺženia, všemožné polohovanie až do ľahu a postačujúce úložné priestory. Dizajn je fajn, po synovi som dcére dokúpila ružovú vložku a hotovo. Cenovo oproti Mclarenu cca o polovicu lacnejší. Vhodný aj pre vyššie detičky a priestranný!
Ak by ste mali útlejšie dieťatko tak sa mi veľmi páči Cosatto ale je užší!

momoqui
autor
17. aug 2016

Dakujem idem to Googlit 🙂

martinka13
17. aug 2016

Baby jogger VUE. Reverzibilny. Podľa mňa je super. Vhodný od 4 mesiacov.

momoqui
autor
19. aug 2016

Pozerala som tie kociky, vsetky sa mi zdaju tazke (8-9 kg). Nejake dalsie typy na nieco ultra lahke? Dakujem

momoqui
autor
19. aug 2016

@martinka13 dik len neviem najst jeho vahu v KG na nete, nevies pls nahodou kolko vazi?

momoqui
autor
19. aug 2016

Mamicky, skusenost s golfacmi od CAM niektora mate? Napriklad cam fletto? Vazi len 4 kg.

ivett311
19. aug 2016

Britax b-agile je top! Super lahky aj moderny 😄

momoqui
autor
19. aug 2016

@ivett311 vyzera v pohode ale ta vaha...9,5 kg je podla mna strasne vela 🙂

martinka13
19. aug 2016

@momoqui neviem, ale bol lahucky

katka253111
19. aug 2016

Za mna nuna pepp 🙂 mame obycajnu z bazarika za 50e a spokojnst...super skladna...plna rucka... ovladas ju jednym prstom

katka253111
19. aug 2016

A vozim v nej 23mesneho..dokonca aj obcas uspavam

momoqui
autor
20. aug 2016

Poznate niekto Hauck Torro??

katka253111
20. aug 2016

@momoqui ja nie,ale hauck ako celkovo vrajs neni nic moc...asi ako 4baby

matarka
20. aug 2016

Ja mam australsky kocik Valco Snap 4, vaha cca 6,5 kg, ak je s penovymi kolesami. Oficialne sportak, ale podla mna je to taky lepsi golfac. Priestranny, dobry pristup ku kosiku, velka strieska s UV filtrom 50, nehrka. Ale teda pod sedacku v aute ho asi nedostanes, zasa taky maly nie je🙂

momoqui
autor
20. aug 2016

@katka253111 co znamena nic moc? R

momoqui
autor
20. aug 2016

@matarka ten poznam to je sportovy to mozem ostat s tym co mame teraz 🙂 ale dakujem za typ inak kukala som ho 🙂

papricka33
20. aug 2016

@momoqui Valco Baby Snap 4. Má 6,2kg. Ľahší neexistuje 🙂 Mala som golfové palice, ale vymenila som ich za toto. Vymeniteľná strieška, veľká, "rozzipsovatelna", poloha až do ľahu, od 2015 podložka pod nožičkami vyskovo nastavitelna. Možné kúpiť aj variant s nsfukovacimi kolieskami, alebo ich dokúpiť zvlášť. Ale potom je aj ťažší 🙂

matarka
21. aug 2016

@momoqui No vsak si sa pytala na sportovy alebo golfovy kocik🙂 Navyse Valco podla mna nie je klasicky sportak, nema take odpruzenie, ale vaha je super, takze je to tak trochu sportak a golfac v jednom.

momoqui
autor
21. aug 2016

@matarka ano len medzicasom som sa viac upriamila na golfove 🙂 ten valco mi pripada ako velmi dobra volba videli sme ho...este sa asi nan pojdem pozriet ked ste tu dve co mi ho radite 🙂

momoqui
autor
21. aug 2016

@papricka33 mam este otazku k tym kolieckam....sunv niecom lepsie nafukovacie? Ja som podla toho co mi hovorili v obchode pochopila ze nafukovacie nie

katka253111
21. aug 2016

@momoqui napr 4baby su sroty 🙂

Ja napr golface nemam rada,jednou rukou ich kerovat je hroooza

papricka33
21. aug 2016

@momoqui nafukovacie sú lepšie do terénu, alebo na zlé chodníky. Lepšie tlmia nárazy. Takže ide o to, kde to budeš používať, aby sa ti rýchlo nerozhrkotal.

papricka33
21. aug 2016

@matarka presne tak. Valco Baby Snap je niečo medzi. Často sa na neho zvezie kritika, že nie je "pevný" ako klasický športový kočík. Ale to on ani nie je. Je to kočík do mesta, na lepšie a dobré chodníky, či cesty...

Ja na neho nedám dopustiť. Malý v ňom rád spí aj teraz keď má 2,5 roka, celý sa tam natiahne, nožičky mu nevisia dole, trčia mu max. od členkov. V zime tam krásne vošiel aj s fusakom. Inak je môj drobec skôr v kategórií veľkých detí 😉 U mňa vyhrala hmotnosť kočíka a spôsob skladania a nosenia. Nesie sa v ruke ako taška, alebo na pleci. Takže v druhej ruke v pohode unesiem dieťa. Ako som spomínala má rozzipsovatelnu strechu (ako Britax, ale nie je tam sieťka, ale plná látka), vzadu je sieťka, takže v lete sa dá dobre odvetrat a má perfektný veľký košík. Dobre riešený a prístupný aj keď dieťa leží.

momoqui
autor
21. aug 2016

@papricka33 diki vyzera fakt fajne ajked nie je to typicky golfac ale to nie je chyba. Mam otazku, ked ho zlozis zmesti sa ti v aute pod sedacku alebo len do kufra?

andisko
21. aug 2016

asi si musis povedat hlavne kriteria. lahucke kociky okolo 5kg ako chces budu zaiste skladne, aj pod sedacku. ale nemozes od nich cakat stabilitu a striesku ako od 8-9kg kocika. lahsi kocik ti skor vyhrkoce na chodniku ako "bezne tazky".

ten maclaren co ti odporucali, takisto cybex callisto su spolahlive kociky. ale nie "hrackarske" ako chces ty. ja osobne som mala inglesina trip, bola som spokojna. ale denne som aj tak pouzivala iny, vacsi. golfac bol len dovolenkovy.

z lahkych som ti narychlo vygooglila babyzen yoyo, mountain buggy nano, mozno maclaren volo? ale ten ma dazdnikove skladanie... vygooglit modely nie je problem, len ich treba potom radsej vyskusat pred kupou.

kukakaj
21. aug 2016

Ja odporucam Valco Snap 4. Je to sportovy kocik, ale ma iba cca 6kg, pre babo kooopec miesta, zlozit sa da tak paradne ze do kufra nasho mini Citroenu C3 sa zmesti aj s velkym nakupom 🙂 , strechu ma dlhu da sa regulovat so zipsom.

papricka33
21. aug 2016

@momoqui myslíš akože zasunúť za predné sedadlo? To by sa mohol zmestiť 😉