Skúsenosti s nákupom použitého kočíka cez ebay

fliacik
27. júl 2015

Ahojte. Hľadám mamičky, ktoré majú skúsenosti s nákupom jazdeného kočíka z ebay. Boli ste s kočíkom spokojné? Nemal žiadne skryté vady, ktoré sa v popise neuvádzali? Viem, že je to "mačka vo vreci", ale... Kočík, nad ktorým uvažujem, sa tam dá v aukcii kúpiť výrazne lacnejšie (cca za polovicu ceny) ako u nás, takže aj s dopravou by sa mi to oplatilo. Predajcovia síce väčšinou neposielajú na SVK, ale to by sa možno dalo dohodnúť. Neviem si však predstaviť, ako potom prebehne ten proces odovzdania kočíka medzi predajcom a prepravnou spoločnosťou, ktorú si ja zvolím (našla som na nete veľa slovenských spoločností, ktoré zabezpečujú prepravu zásielok z UK na SVK a späť za pomerne výhodné ceny). Viete mi niektorá poradiť? Vopred veľmi pekne ďakujem!!!

stary_ujco
27. júl 2015

Ako vieš, na akej cene sa zastaví aukcia kočíka, čo chceš? Prečo riešiš kuriéra ty? Dopravu zabezpečuje predávajúci a pripocitava sa k cene.

sianka
27. júl 2015

Ahoj, my sme kupili kocik v drazbe na ebay-i asi pred mesiacom a uz nejaky tyzden a pol ho mame doma. Bol pouzivany cca 5 mesiacov a cena za kocik aj s dopravou z UK (dopravna spolocnost nam ho aj zabalila poriadne) bola 260 € pricom novy na SVK stoji 740 €. A sme maximalne spokojni, kocik zodpovedal fotkam aj popisu, hlboky a sportovy uplne ako novy, na autosedacke (vajicku) bolo vidno, ze bola asi najviac pouzivana, ale nebol problem vybrat tu vypln z nej a vyprat ju a je tiez ako nove. Ale je pravda, ze je to "macka vo vreci", zalezi aj od stastia, na akeho predavajuceho clovek natrafi. Je pravda aj to, ze mali sme aj pred tym na ebayi vyhliadnute kociky, avsak predavajuci nechceli zasielat na SVK (akasi nedovera voci Slovakom), ale potom sme natrafili na tuto milu pani, ktora s tym nemala najmensi problem. Takze my sme mali stastie. Aj ked priznam sa, bola som cely cas na pochybach ako to prebehne a co nam nakoniec pride. Ale nakoniec vsetko super 🙂

sianka
27. júl 2015

@stary_ujco dovolim si nesuhlasit ... Anglicania su prilis pohodlni na to, aby sa zaoberali nejakou dopravou ... nasa skusenost - oni ti tovar predavaju, no ocakavaju ze si to prides prevziat k nim, vyslovene ti kociar vylozia pred vchod domu ... nastastie existuju dopravne spolocnosti, ktore to vedia prevziat od nich a potom dorucit, ale hradi to kupujuci ;)

katie555
27. júl 2015

@sianka myslis ze su pohodlni? ja mam napr kolegynu anglicanku a viem ze posielala veci uz aj do ciech atd

ono je to skor tym , ze napr ja som predavala svoj kocik na ebay...tak som zadala ze chcem len aby si to prisli vydzvihnut ....vela ludi len tak predava velke veci ..lebo je to kopec starosti ..
si vezmi ze kurier ked si objednas tak mas zadane ze pride medzi 9 -17 poobede ...a ked pracujes jednoducho na to cas nemas ...
takze by som povedala ze to nie je o pohodlnosti ale skor nevyhodnosti

fliacik
autor
27. júl 2015

@stary_ujco sledujem to uz nejaku chvilu a vidim, kde aukcie zvycajne koncia, niekedy o kocik nikto zaujem ani neprejavi. A sianka ma pravdu, oni preferuju osobny odber, aby nemali starosti navyse, casto v popise zdoraznuju, ze kurierom neposielaju.
@sianka dakujem za info. Mozem sa ta este opytat, aku prepravnu spolocnost ste vyuzili a ako to cele prebehlo? Ty si im poskytla kontakt a cas vyzdvihnutia uz s predajcom dohodli oni? Velke dakujem! ;)

sianka
27. júl 2015

@katie555 ja som len opisala nasu skusenost ;) ... niektori neboli ochotni ten kocik ani len obalit foliou... dopravna spolocnost by si to uz potom len prebrala a zabalila poriadne pred odvozom na SVK .... no neboli ochotni spravit ani to .... natrafili sme na takychto asi styroch predavajucich ... potom az tato asi piata pani, nemala problem s tym, ze na SVK a aj ho aspon tou foliou obalila 🙂

katie555
27. júl 2015

@sianka ako obalit je jedna vec . ja si myslim ze to vyzdvihovanie je vacsi problem podla mna ..
vzala by si si ty osobne dovolenku koli niecomu takemuto?a to uz nehovorim ze nie kazdy zamestanavatel ti da moznost nahlasit dovcu na zajtra ci o 3 dni

sianka
27. júl 2015

@fliacik celu drazbu ako aj dohodnutie prepravy riesil moj priatel ... on komunikoval ako s predavajucou tak aj s prepravcom... este pred skoncenim drazby jej pisal, ci je ochotna predat aj na SVK (po predchadzajucich skusenostiach sme sa radsej opytali dopredu) a taktiez dopredu sme kontaktovali dopravnu spolocnost a dohodli aj to zabalenie... o ktoru prepravnu spolocnost islo ti napisem potom (musim sa opytat priatela, kedze to riesil on) a po skonceni drazby sme kociar vyplatili a uz zavazne objednali prepravu a napisali sme aj predavajucej, ze presne aky prepravca si pre to pride .... prepravca uz potom kontaktoval predavajucu a prevzatie si uz dohodli oni medzi sebou... nam prepravca najprv dal predbezny termin dodavky a potom to este upresnil (posunulo sa to o 1 den) ... tovar zberali v priebehu vikendu, kamion vyrazal na SVK niekedy v pondelok a nam bol kocik doruceny o tyzden v utorok ...

sianka
27. júl 2015

@katie555 preco by som si mala brat kvoli tomu dovolenku.....? keby ja predavam kocik a ho niekomu zasielam, tak by som si tu namahu dala, aby som kocik nalozila do auta a odviezla ho prepravnej spolocnosti.... ja v tom problem nevidim absolutne ziadny ...

katie555
27. júl 2015

@sianka ktora spolocnost tak funguje? ja ked si aj svoje veci posielam prisera ze musim cakat cely den doma ...a to si vezmi ze minule som koli nim cely den bola doma a aj tak nedosli...koli tomu cely den doma zabity ..
ja sa nezastavam nikoho , len jednoducho len to co hovoris ty ze su ludia co nechcu ani len zabalit je trosku scesne vyjadrenie ..

sianka
27. júl 2015

@katie555 prepac, ale posledne na co mam chut a cas je sa tu s tebou o tom natahovat ... opisala som len nasu skusenost, tot vsio ;) pekny den 🙂