Skúsenosti s Kinderkraft Nea

simik15
11. nov 2022

Ahojte, nájde sa tu niekto, kto už nejakú dobu používa Kinderkraft Nea? Zatiaľ som našla veľmi málo recenzií a chystáme sa ho kúpiť. Je to relatívne nový model. Na predajni vyzerá super, všetko sa mi páči, avšak mám pochybnosti, či sa po krátkom čase konštrukcia "nerozhegá/nerozpadne". Vraj tie KK kočíky majú takú tendenciu. No zaujíma ma konkrétne tento model a reálna skúsenosť a nie taká akú mám zatiaľ ja na štýl "hovorí sa"... Všimla som si už v predajni, že rúčka sa akoby viac myká na rozdiel od iných značiek, aj preto som na pochybách. Možno je to len môj skreslený pohľad. Ďakujem!

ella1234
12. nov 2022

@simik15 📌 pripnem sa tiež som sa preň včera rozhodla a hľadám aspoň aké také reálne skúsenosti niekoho kým ho objednáme 🙂

andy57
13. nov 2022

@simik15 je to novinka, ja som po ňom tiež pokukovala, veľa recenzií asi nenájdete. Skús na YouTube videá či nájdeš nejaké

simik15
autor
17. nov 2022

Ahojte, tak my sme si ho už kúpili, takže o par mesiacov podám recenziu :D

kacenkak2112
19. nov 2022

@simik15 Ahoj. Aj my sme ho kúpili. Včera prišiel na predajňu a ešte tam chvíľu zostane. Termín mám vo februári. Tak potom skúsim spísať aj ja nejaké skúsenosti. Akú farbu ste vybrali?

ella1234
19. nov 2022

@simik15
@kacenkak2112
Ahojte tak nám už včera prišiel...vanicka veľká poskladanie jednoduché ale ja hlúpa som si nevšimla ze rúčka pri kociku sa neda ohybat iba nastavovat výškovo 😩

simik15
autor
19. nov 2022

@kacenkak2112 My sme si nakoniec vybrali farbu deep gray a som spokojna 🙂

simik15
autor
19. nov 2022

@ella1234 Mne to ohybanie rucky nechyba. Zatial som spokojna so vsetkym. Jedina mala vyhrada, ak uz mam na zaciatku nieco vytknut - kryt na nohy na sportovu cast je trosku kryvo usity v spodnej casti. Resp. mozno len tak stoji.

simik15
autor
19. nov 2022

Takto nejako vyzera nazivo 🙂 Tie fotky na nete nie su velmi autenticke. Ta latka ma taky mierny odlesk. Vdaka tomu dost zalezi na tom, ake svetlo nan dopada. Mne sa prave to paci, ze to nie je len taka "nudna" siva...

kacenkak2112
19. nov 2022

@ella1234 ja som presne takú teleskopickú chcela. My sme si ho boli pozrieť v predajni.

kacenkak2112
19. nov 2022

@simik15 pekný je. My sme pôvodne chceli svetlo šedú. Ale potom prišla tá úžasná zelená novinka. Tak máme nature vibes. A vytesujem sa ako malé decko. Aj keď ešte nie je doma 😁 len ešte som k nemu nevybrala tašku na prebaľovanie

simik15
autor
20. nov 2022

@kacenkak2112 Aj my sme rozmýšľali nad zeleným. ☺️ V predajni vyzeral krásne aj s tým fusakom a prebaľovacia taškou, ktorú sme kúpili. Nakoniec sme sa rozhodli pre sivý 🙂 Tak super, užívajte 👍

kacenkak2112
20. nov 2022

@simik15 ďakujem. Podobne. Dúfam, že aj o pol roka budeme z tých kočíkov také nadšene a budú dobre slúžiť 😁

jankajankaqwerty
3. mar 2023

@simik15 ahoj, pozerám že ste kúpili kočík kinderkraft nea, chcela by som ho tiež kúpiť vedela by si mi povedať aký je po tých mesiacoch čo si si všimla dobre a zle na ňom?😊

kacenkak2112
7. apr 2023

@jankajankaqwerty Ahoj. Aj my ho máme. Používam od februára. Zatiaľ iba vaničku. Som spokojná. Chodím s ním hlavne po meste. Rozbité chodníky, kamienky zo zimnej údržby, aj zamkovu dlažbu zvláda super. Na veľký terén ako napr. veľké kamene na ceste vhodný nie je. Ale takú poľnú cestu aj s nejakými jamami zvláda.

kacenkak2112
7. apr 2023

@simik15 ahoj. Ako sa Ti pozdáva po pár mesiacoch používania? Spokojná?

milusa26
11. sep 2023

@kacenkak2112 ja som akurat dnes bola na prechadzke s kamoškou ktorá ma tento kočík 3 mesiace a bola som sklamaná pretože keď sme išli po bočnej asfaltovej ceste kde boli uz male nerovnosti tak predné kolieska jej dosť hrkotali...neviem či natrafila na zlý kus alebo všetky majú tento problém....mala som v pláne si kúpiť tento zelený ale teraz mám dosť pochybnosti. Ty si si ho kúpila?

simik15
autor
16. sep 2023

Ahojte, ozývam sa po pár mesiacoch používania. Prvá vec, čo by som mu vytkla - skôr, ako sa nám narodilo bábo a kočík čakal v izbe, vadilo mi, že vnútro veľmi páchlo "čínou". Mala som pocit, že ma z toho štípe sliznica a snažila som sa ho poriadne vyvetrať. Dalo sa to celkom intenzívne cítiť niekoľko dní. Zdalo sa mi, že zdroj bol plastový spodok pod matracom, tým pádom bol aj matrac dosť napáchnutý. Časom sa to stratilo, ale trvalo to. Pred použitím som vyprala všetky časti, ktoré boli prateľné. Vadila mi predstava, že priestor, ktorý má obývať krehký novorodenec, takto páchne nejakou chémiou. Druhá vec, dosť zásadná - PREDNÉ KOLIESKÁ. Najbližšie dni sa ich chystáme už druhý krát reklamovať. Veľmi skoro začali hrkať, vŕzgať a jedno po druhom "tancovať" (ako vozíky v supermarketoch) stále viac, napokon to bolo také zlé, že to "tancovanie" brzdilo celý kočík. S reklamáciou problém nebol, no neprešli ani dva mesiace a kolieská na novom podvozku začali robiť to isté. Inak to nie je zlý kočík, je praktický, ľahký, jednoducho sa skladá.

simik15
autor
16. sep 2023

Ešte by som spomenula, že aktuálne používame športovú časť. V podstate sme spokojní, je fajn, že sa dá meniť smer jazdy, ale keby som vyberala teraz, dala by som si pozor na dve veci. Je síce do 22 kg, ale už teraz vidím, že časť, kde sú nožičky bude krátka možno skôr, ako dovŕši jeden rôčik. A to nemáme nejaké veľké dieťa. Druhá vec, asi by som hľadala kočík s ergonomickejším sedením. Vidím na malom, že sa mu nesedí niekedy pohodlne. To sú také veci, ktoré si človek uvedomí, až keď v tom kočíku vidí sedieť vlastné dieťa.