Quinny speedi verzus Britax B smart

mamucka
20. feb 2012

Ahojte maminky, prave vyberame kočík a do posledného kola sa dostali tieto dva. ak ste mali ktorýkolvek z nich bola by som rada keby ste mi napísali nejaké info plusy, minusy, s cim ste boli spokojne, a s čím nie a preco, a ak ste mali aj iný kočík tak aký a nejaké porovnanie,
Ďakujem velmi pekne. 🙂

mamucka
autor
20. feb 2012

Prosím, to mi nenapise ziadna majitelka niektoreho s kocikov?

katy1979
20. feb 2012

@mamucka oba maju pre a proti ale ja osobne by som zvolila speedy. britax absolutne neperuje co by mne prekazalo lebo na kazdej nerovnosti z neho trasiem dusu. speedy sa lahsie ovlada. nevyhoda neda sa otocit proti smeru jazdy ale to zavisi aj od dietata aj od nas ci to vyzaduje alebo nie

mamucka
autor
20. feb 2012

@katy1979 viem, ze kazdy kocik ma pre aj proti, preto by som rada vedela co konkretne komu vyhovovalo a co nie, co sa tyka ovladatelnosti mi pridu podobne, na speedi ma odradza ta neotocna sedacka, ale ma rucnu brzdu, co nema britax...fakt neviem ktorý vybrat
a to je to, ze neviem ake bude babtko ci bude lepsie ho mat k sebe alebo mu nebude vadit mat ho od seba...

katy1979
20. feb 2012

tu rucnu brzdu vyuzijes malokedy. zavisi samozrejme kde byvas. ked niekde na dlhych dieloch tak vyuzijes. ja pouzivam rucnu naozaj malokedy. ovladatelnost na predajni je ina ako ovladatelnost vonku. speedi otocis jednym prstom britax nie. keby ze mam kupovat znova tak velmi uvazujem nad baby jogger. Teda ja mam momentalne jane kamoska britax a ked chytila do ruky nase jane zistila velmi rychlo rozdiely. ja osobne britax ani zadarmo

mamucka
autor
20. feb 2012

aha to som si neuvedomila, rozny teren v predajni a vonku 🙂 esteze su tu mamicky ktore maju skusenosti.. 😉 my byvame na dedine nedaleko Ba, a teren je tu vselijaky, v meste byvame pomerne casto, preto by som chcela nieco co sa hodi vsade, a ked spominas dlhe diely tak to je mnou dost navstevovane miesto, aj ked tam vyslovene nebeham hore dolu, ale ked budeme mat baby tak urcite budem chciet aj prechadzkovat, takze rucna sa mi asi zide.
a ako stare ma kamoska dieta? chcem len porovnat velkost sedacky lebo na speedi je vacsia..teda aspon sa mi zda, nevidela som ich vedla seba. a chcela by som aby sa mi tam zmestil co najdlhsie aj s fusakom v zime aby som nemusela neskor zhanat nieco vacsie...
a jane mas s otocnou sedackou,

katy1979
20. feb 2012

rovnako stare dieta ako moje. t.j. jeden a pol roka. maly v pol roku a vo fusaku mal ruky pred sebou lebo jednoducho vedla tela si ich nemal kam dat. ale do oboch podla mna zmestis dieta do dvoch rokov.

berus222
20. feb 2012

ja mam speedi a je dobry. som spokojna. nechavam ho aj pre druheho syna. neda sa otocit sedenie, ale starsi syn sa nechcel na mna pozerat. rucnu brzdu vyuzivam. vyborne sa ovlada. ako minus je u mna to, ze ma daleko od seba zadne kolesa, takze sa musim "trafit" do dveri. a pre mna je strasne tazky (nosim ho po schodoch na 3. poschodie, lebo mame malicky vytah)

mamucka
autor
20. feb 2012

@berus222 dufam teda ze ani u nas nebude problem potom to sedenie, ale asi ked nebude zvyknuty pozerat na mna tak mu to ani nepride...
kamoska mala bertini X4 velke kolesa a to bol problem vojst sa aj medzi regale a nie este do dveri 🙂 tak snad to horsie nebude, my sme v RD bez schodov takze ho budem zdvihat len do auta..dufam teda...

a velmi pekne dakujem za info

mychaella
20. feb 2012

My sice momentalne nemame ani jeden, ale pre druheho uz mame vybrany quinny speedi,
Tiez sme mali bertini X4 bola som celkom spokojna skor ide o zvyk s tymi kolesami ale ovladatelnost quinnyho je perfektna, Britax som neskusala,
sedacku sme mali otocnú ale krpec bol aj tak stale odo mna otoceny, takze to ako nevyhodu nepovazujem

mamucka
autor
22. feb 2012

@mychaella dakujem za nazor...

este by sa mi tu zisli mamicky co maju britax

kudrlivka
30. mar 2013

my mame britax a zatial sme max spokojny. vobec som nepostrehla ze by som niekedy potrebovala rucnu brzdu, odpruzenie nie je az taka katastrofa, zadne kolecka troska pruzia. po chodnikoch je to uplne normalne. do terenu to kocik velmi nie je. zatial mame len vanicku a co som postrehla ze je dost priestranna oproti inym kocikom ktore stretame. maly ma sice len 3 a pol mesiaca ale je dost velky a zmesti sa tam naobliekany aj s dekou a fusakom a este ma miesto 🙂 ma aj super pristupny nakupny kosik a lahko sa naklikava autosedacka

laditko
10. máj 2013

Britax mame od rok 2010. Syn moc na kocikovanie nebol, takze pri nom sme ho velmi nevyuzili. Teraz dcerka vsak kocikova je, takze je v plnej prevadzke.
Neporovnavajte kocik Jane a Britax - cenovo su uplne v inych relaciach. Dvojkombinacia v obchode stala 359, Jane Slalom Pro stal 2x viac ci dokonca viac. V pomere cena/vykon je fakt dobry. Vyhody - extra velka vanicka, ked ju dopouzivate, da sa zlozit na plocho a odlozit napr. pod postel. Kolieska su velke, do snehu super. Trojkolka je ok, kolieska uz vela vydrzali, nie su zodrate, aj ked samozrejme je na nich vidiet, co presli. Brzda - zaslapovacia - tiez fajn. Kocar s vanickou som milovala. Sportiak - trosku horsie spratny, aj tak davame dole sportovu cast a skladame extra konstrukciu a extra sedenie. Skvely na spanie - pevny, vypolstrovany, da sa dat prakticky do lahu, velka strieska, super. Da sa otocit na obe strany - otaca sa sedenie, nie rucka, takze fajn. Na sedenie - trosku horsie, nie je to take to vajickove sedenie, ale rovne, cize ked drobec este nesedi, tak sa trosku zosuva. Ale vyriesili sme to dekou pod zadocek a je to ok. Nakupny kosik - skvely, co veci sme na nom odviezli! Co sa tyka hrkania, tvrdosti - kolieska podla mna nehrkaju, ale moc nepruzi. Ale ako pise kudrlivka, nemali sme s tym najmensi problem. napokon, ono sa to ani moc neodporuca hojdat tieto kocare, pretoza sa vyhrkaju a vyvrzgaju. Jasne, ze si viem predstavit mat luxusne Jane alebo X-lander alebo nieco ine, ale ci su az 2x alebo 3x tak dobre, ako Britax, kedze su o tolko drahsie, to neviem. Za tie peniazky je to vynikajuci kocik.