Prvý kočík pre letné dieťa

elalala
1. dec 2022

Ahojte, chcela by som sa poradiť ohľadom výberu prvého kočíka. Som prvorodička s nulovými skúsenosťami, aj keď pátram na nete, mám pocit, že tápem. Písala som aj do kočíkovej poradne, ale žiaľ za dlhý čas som nedostala odpoveď.
Vec sa má tak, že svokra nám chce kúpiť prvý kočík, veľmi sa na to teší a chce to stihnúť do Vianoc. Termín mám na prelome mája/júna.
Bývame na dedine, takže potrebujeme kočík, ktorý zvládne tie chodníky v nie celkom dobrom stave. Často cestujeme autom, takže kočík by mal byť ľahko skladatelný. Najviac sa mi pozdávajú 3-kombinácie, kde sa dá hlboká vanička priamo poskladať do športového kočíka.
Svokra už na mňa nalieha, aby som si kočík vybrala, aj keď je to podľa mňa trošku skoro, nevie sa toho dočkať. Cenovo by sme sa chceli zmestiť do 500-600€, no snáď niečo nájdeme.
Najviac sa mi asi pozdával kočík Kinderkraft everyday 3v1, avšak všade čítam, že letné deti by mali mať vaničku čo najdlhšiu, keďže do zimy pravdepodobne ešte nebude vedieť sedieť.
Tak vás pekne prosím o pomoc, lebo ja sa už v tom svete kočíkov strácam😄
Po akom siahnuť? Na čo si dať pozor?
Ďakujem vám

veronikaszabova
1. dec 2022

@elalala tieto 2v1 su uplna blbost. Boli si sa na ne pozriet niekde v predajni?

veronikaszabova
1. dec 2022

@elalala najlepsie je ist sa pozriet do predajne. Vyskusat, popozerat. Predavacky ti vo vsetko poradia, ukazu...

elalala
autor
1. dec 2022

@veronikaszabova chcela som veľmi ísť pozrieť, ale skončila som doma na rizikovom, neviem, kedy sa dostanem, tak skoro nie...tak som odkázaná na tieto eshopy

guiseppinka
1. dec 2022

Kup si hlboky kociar, na ktory sa da nakliknut vajco a aj tak budes kupovat sportiak na neskor...

veronika3110
1. dec 2022

Ak často cestuješ autom, určite nekupuj trojkombináciu.. tam sú autosedačky často nevyhovujúce a nie príliš bezpečné... a tiež sa mi zdá 14 kilový kočiar dosť ťažký... ja mám Easywalker - hoci je drahší ako píšeš, ale má len 9 kíl... ale určite nájdeš aj lacnejší a ľahší..
ja som len objednala z internetu, lebo som chcela jedine ten 🙂 ale športovú časť normálne využívam už od 5 mesiacov s tým, že je malá skôr v takom ľahu...
ty sa teraz trápiš, že bábätko tam budeš mať aj cez zimu, ale nemusí to tak byť, lebo možno bude tvoje malé zvedavé a nebude chcieť v kočiari ležať a prejdeš do športového :D

veronikaszabova
1. dec 2022

@elalala termin mas az v maji, dovtedy sa tam urcite dostanes. Radsej si vyskusaj viacej kocikov, aby si zistila, ktory ti sedi. Aby si nelutovala potom a nekupovala rychlo dalsi.

elalala
autor
1. dec 2022

@veronikaszabova ja som chcela kupovať až niekedy v jari, veď teraz je skoro, ale muzova mama odkedy sa dozvedela, že bude babka, to o ničom inom nerozpráva, len že nám chce kočík kúpiť a tlačí na mňa, nech už si vyberiem... a ja pozerám na tie kočíky ako puk a nemám ani šajnu

sunshine_007
1. dec 2022

Ved vysvetli svokre, ze bez toho aby si kocik fyzicky videla a havne vyskusala, ho nema vyznam kupovat. A ked vam ho chce dat pod stromcek, tak nech vam da peniaze v obalke, to je podla mna lepsi kompromis, ako kupit "nespravny" model.

veronikaszabova
1. dec 2022

@elalala suhlasim so @sunshine_007

7lenka11
1. dec 2022

my máme dvojkombináciu a za mňa to bola super kúpa.. pred pár dňami sme kočík skladali a doma testovali.. dá sa zložiť, zmestí sa do auta, podvozok je ľahko skladateľný a aj športová časť je spratná.. nie každá 2kombinácia je zlá, ale treba sa ísť osobne pozrieť do obchodu a vyskúšať si ju, nech ti ukážu skladanie a pod... samozrejme závisí aj od toho, aké máš auto.. my máme SUV a zmestí sa do neho aj väčšia športová časť.. no mini autíčka budeš potrebovať fakt menší kočík a zložiteľný na čo najmenšiu časť

bubla97
1. dec 2022

@elalala my sme kupovali 3kombinaciu ABC design, kočík je síce ťažší čo s týka športového, ale zvykla som si. Je odpružený, bývame pri lese, prejde akýkoľvek terén. Náš malý sa narodil v júli, celú zimu som ho mala vo vaničke, je veľká priestranná . Vajíčko sa dá nastoknut na korbu a slúži zároveň aj ako autosedačka - tu využívame dodnes a malý má 16 mesiacov a to nie je malé bábo, má 82 cm ☺️ kočík je z rady tých vyšších, nakoľko sme s priateľom obaja vysoký a taký sme potrebovali. Odporučiť ti tu každá môžeme to, čo vyhovuje nám, ale my sme boli v Hlohovci v predajni Aladin, kde majú neskutočne množstvo kočíkov a všetko sme si mohli krásne odskúšať. To by si mala spraviť aj ty a ísť si vybrať osobne. Ten kočík by ti mal padnúť do ruky, dobre by sa ti s ním malo manipulovať a to cez internet neodskusas. Na kiderkraft som počula, že sú to dosť "hrkalky" , ja by som do neho nešla 🤷 Svokre povedz, že na kočík je ešte čas, chces si ho odskúšať osobne - ja by som na tom trvala, ten kočík budeš hlavne ty využívať dennodenne - podľa typu možno aj 2-3 roky 😊

gladys_07
1. dec 2022

Kinderkraft kocik ti neodporucam, toboz nie na dedinske cesty. Skus napisat do poradne tu na MK, odpisuju celkom rychlo

dzejsik
1. dec 2022

@elalala ak sa ti páči Kinderkraft, tak skôr si pozri novinku Kinderkraft Nea, ale na dedinu mi to nepríde moc vhodná značka, čo tie kočíky stretávam, sú to také hrkotačky, ale Nea má aspoň odvetranú vaničku…. skús pozrieť niečo ako Zopa Quest, Zopa Move Cross, Venicci Tinum 2.0, Moon Relaxx,…. kludne nech ti pod stromcek svokra vyrobi poukazku na kocik, ale isto si ho chodte skusit (musi ti sadnut tazisko - aj tam na predajni supni do vanicky nejaky aspon 5kg nakup) a tiez zbytocne ti bude plynut 7mesiacov zaruka do luftu, ked rodis az v juni - staci na predajni objednat kocik na maj a vtedy vyzdvihnut a zaplatit

dzejsik
1. dec 2022

@elalala a vajicko kupuj v kombinacii jedine ak je to nieco zo znaciek Maxi Cosi, Cybex, Joie, Be Safe, Nuna, Zopa, … proste od firiem co realne vyrabaju aj autosedacky a testuju ich podla najnovsich noriem … na to pozor hlavne pri polskych kombinaciach

elalala
autor
1. dec 2022

Dievčatá ďakujem veľmi pekne za rady, hlavne
@dzejsik do Zopa Move Cross som sa zamilovala 😍 zvlastne, ze tu znacku som doteraz nikde nevidela a to som googlila o zivot...svokre som asi 25minut vysvetľovala všetko dookola a bola taka ohučaná, že už s tým nemá problém, dá nám poukážku a sľúbili sme jej, že keď pon pôjdeme, tak pôjde s nami😅 ďakujem ďakujem veľmi

dzejsik
1. dec 2022

@elalala no super, urcite bude mat radost, ze pojde s vami, obzerat kociky je dost mila povinnost 😉🙂

chouette0157
2. dec 2022

@elalala ja len že neunahli sa, je to produkt na dlhé využívanie, mne sa to nechcelo minulé tehotenstvo riešiť, že existuje toľko kočíkov a rôzne značky, kúpili sme v Poľsku asi v polke tehotenstva a nie že by bol vyslovene zlý, ale nie som z neho nadšená a ešte mi ostal aj na druhé dieťa...