Prečo nepoužívate športovú časť na trojkombinácii Cam Dinamico?

emiluska_
1. jan 2014

Čakáme prírastok a chceli by sme kupiť 3-kombinaciu kočíka CAM Dinamico 2013. Keďže zvažujeme kúpu tohto kočíka z druhej ruky, začala som pozerať internetové bazáre. Kočík som v ponuke našla, avšak pri väčšine ponúk je uvedené, že používaná bola iba hlboká korbička (v priemere 6 mesiacov) , ale športová časť je nepoužitá vôbec (dôvod neuvedený).
Priznám sa, ked som z desiatich inzerátov uz v ôsmom čítala, že športová časť je nepoužitá, začalo mi to vrtať hlavou.
Kto máte osobnú skúsenosť, resp. aspoň sprostredkovanú od známych – má ten kočík nejakú chybu alebo je v niečom tak velmi neprakticky, prečo ho ludia po tak kratkom čase predávajú? (v obchode nám ho totiž dosť ospevovali, najmä tú športovú čast, pretoze je priestranna, skladna...)
Prečo mamičky kúpia 3-kombináciu kočíka a po pol roku ju predavaju? Zmenia sa nároky na športový kočík už počas toho prveho pol roka dieťaťa?
Poradíte?
Diskusie o CAM Dinamico tu na konikovi som čitala, avšak tam väčšina rieši iba hlbokú korbu a kolekciu 2012. Mna by prave zaujimala ta 2013 – kde madlo hlbokej korbicky je vsite do striesky – ta nepada a je napnuta.
vdaka

makimakimaki
3. jan 2014

Baby, nikto neprezradite, ake problemy su s tym sportakom? Aj mne sa ten kocik paci a vrta mi v hlave rovnaka otazka.... diky!

satko17
4. jan 2014

My sme mali cam cortinu a tiež sme ju predali,lebo naša dcérka vôbec nechcela sedieť v športovej časti,stále sa posúvala dole, nebi prečo,ale bolo to pre ňu veľmi nepohodlne...kúpili sme britax b agile a super,ten máme doteraz 🙂

leyah
4. jan 2014

ja ho mám a asi som jediná, čo tú športovú časťpoužívam 🙂 neviem, prečo ho ostatné baby predávajú tak skoro, podľa mňa to nie je tak hrozné, aj keď je pravda, že tá zadná časť striešky bohvieako nevypadá, z ležatej polohy sa látka musí zvinúť , uchytiť, potom upraviť do akej- takej konečnej estetickej podoby. Do jari ho budem ešte istotne používať ( malý bude mať teraz 1 rok, dokonca v ňom cez deň aj spáva), ale už mám kúpený na leto golfový kočík. Neviem, či som pomohla, snaha bola.

emiluska_
autor
4. jan 2014

@leyah @satko17; dakujem aspon za tychto par prispevkov

annie6
4. jan 2014

to podla mna hocaku trojkombinaciu kto ma predava skor a kupuje maly sklady sportacik,golfac 😀 my mame sice inu znacku,ale vyuzivame sportovu cast este uplne v pohode 😀

satko17
5. jan 2014

jMy by sme ho urcite nepredali,keby v nom nasa mala chcela sediet,lebo sme s nim boli spokojní 🙂

alesta
5. jan 2014

Napisem vam vlastnu skusenost, je pravda, ze sportova cast je velka priestrana podobne ako vanicka, ale mnoho deti uz ked bezka tam sediet jednoducho nechce a u nas okrem toho, ze udrzat malu v kociku je nadludsky vykon, tak velkost a temperament dietata je jednym z dovodov, mala je malicka a take zive striebro, v sportovej casti je uplne "utopena" a chyba jej tam ta cast medzi nozickami, ked uz sedi v karicke,tak nalepena vpredu a trepe nozickami a cela sa myka, mava vsetkym okolo... a dalsi dovod, co uz tu spomenula jedna z mamiciek, mame maly, rychlo skladny golfac, byvame v byte a nemame celu trojkombinaciu kde skladovat 😉

terez24
5. jan 2014

my mame cam dinamico a sportovu cast pouzivame od maleho 8 mesiacov. A nemozem si vynachvalit, ten kocar sa mi velmi paci ci vnaicka ci sportova cast. A taktiez mam kamosku, tkora ma podobne stareho syna, taktiez sportovu cast plne vyuziva... Ja len odporucam! A este - sportova cast je super pre starsie dieta na zimu, v pohodke das aj fusak aj nanoznik..

hermiona368
22. apr 2014

@terez24 ahoj, moj synator ma 6 mesiacov a asi 7kg, dnes som ho tam skusala dat a nejako sa mi tam este stracal. Planujem este mesiac pouzivat vanicku, lebo aj tak este nesedi. Chcem sa ta spytat ci sa ti ta strieska tiez tak troska kyve, alebo to mam dat reklamovat ? Mne sa velmi pacilo ze ked fuka tak sa da cela ta strecha preklopit a dietatko je chranene. Ale zase sa mi nepaci, ze sa ta strieska neda otvorit len tak napoly ako som bola zvyknuta na vanicke. A zda sa mi byt smiesna ked je otvorena uplne a dieta sedi. NA sporotvej casti sa to tak neda regulovat alebo mas nejaky figel ? 🙂 dakujem

misiatko11
23. apr 2014

Tiez mam trojkombinaciu CD a som spokojna a vyuzivam aj sportovu cast. Uvazovala som tiez o predaji z toho dôvodu, ze vanicka nam bola dobra do 8 mesiacov a potom by nam stacil aj golfac..myslim, ze to je hlavny dovod preco sa predavaju tak hromadne. Co sa tyka sportovej casti tak je priestranna, moj maly v nej spava vonku, zmestil sa aj s fusakom v pohode. Co ma trochu hneva je ta strieska, chyba mi tam otvor aby som na neho videla ked je zatiahnuta strieska ale zase vyhoda je, ze sa da cela preklopit. Ta zadna cast ked tam len tak visi je taka skareda, musi sa vypnut hore. Mam bezovy.. je krasny ale stale spinavy :( hold musim prat castejsie. Ale keby sa mam znova rozhodovat urcite si vyberiem Cam dinamico. 🙂
@emiluska_

hermiona368
24. apr 2014

@misiatko11 a na kolko stupnov peries ? ja som minule skusala len v studenej vode a to moc nevypralo. Rozmyslam, ze to prasknem na 30, ci mozem aj na 40 ? 🙂))

misiatko11
24. apr 2014

@hermiona368 ja periem na 40 a v pohode, nic sa tomu nestane..

hermiona368
24. apr 2014

@misiatko11 super, aj to biele vnutro z vanicky ? a tu tasku si skusala ? niekede som citala, ze obsahuje karton, tak s tym som si neni ista. Inak ta vanicka je ozaj obrovska, moj ma cez 7kg a stale tam ma este pekne miesto 🙂

zuzana723
24. apr 2014

ja síce tento kočík nemám, a malá už je v športovej časti, ale silno zvažujem kúpu nejakého "skladnejšieho" golfáča, nakoľko, ked niekam s malou cestujem, tak sa do auta vojdeme len traja, čiže vodič, malá a ešte niekto. zvyšné miesto zaberá naklikávacia športová časť, konštrukcia je v kufri. nie vždy je v kočíku nejaká chyba, ak je niečo nepoužívané. ide len o úsporu miesta.

hermiona368
27. apr 2014

@zuzana723 to sa fakt nezmesti do kufra ? ja som minule zlozila sice len podvozok ( jedno koleso dolu) a na vrch som dala vanicku a tak som dufala, ze ked bude sportova cast tak to bude praktickejsie. Ze to nemusim rozdelovat...tusim to budem musiet skusit, lebo sa uz chystam dat si usit potah do sportaku. aaaaaaaaz teraz citam, ze ho nemas...uf, ale mi odlahlo 🙂

inka81
17. jún 2014

sportova cast ma zle rieseny sklon sedadla. dieta sa stale zosuchava dopredu a visi za rozkrok na stredovom pase. je to pren nepohodlne! aj ja preto riesim iny sportak.

susi123
17. jún 2014

@emiluska_ ahoj! Ja mam tiez CAM DINAMICO, verziu 2013, a s kocikom som velmi spokojna. Vanicku aj s autosedackou sme vyuzili maximalne, vanicka je priestranna a moje velke babo v nej spokojne fungovalo do 7-ho mesiaca. Sportovu cast sme potom na chvilu odlozili, lebo maly mi v nej prisiel- napriek svojej velkosti- strateny. Tak sme kupili sportak Peg Perego GT3, neskor aj Britax B- Motion- ale to aj kvoli sportovym podvozkom uvedenych kociarov, aby som s malym mohla jazdit v terene.
Momentalne opat jazdime na CAM na striedacku s Britax. Maly si jazdu v sportaku CAM uziva, lebo ma odtial dobry vyhlad, pohodlne sa mu sedi, sedacka je priestranna, aj tam spava (ma 15 mesiacov a 14kg!).
Inka81 pise, ze sportak ma zle rieseny sklon sedadla a dietatko sa sucha dopredu. Ked sme CAM skusali po prvykrat v 7-mom mesiaci mojho syna, tiez som mala dojem, ze ta sedacka nie je pre neho prilis pohodlna, to este nesedel sam. Teraz uz pevne sedi a nema s tym ziaden problem, polohuje sa sam tak, ako mu to vyhovuje. Ale viem si predstavit, ze u mensieho babatka to moze byt problem.
No a k praniu potahu. Ja som prala potah autosedacky, vnutornu cast vanicky, striesku aj nanoznik, vsetko na 40, dokonca viackrat, a v pohode to prezilo, latka odolala, nic sa nestalo 🙂.

lenkabutor
5. okt 2014

My máme aj Cam dinamico 2013 4s aj Chicco Urban. Druhý sme kúpili z toho dôvodu, že CD v proti smere jazdy padala strieška a jej zadná časť"visela". A chceli sme mať malého na "očiach", kočík sme odložili a kúpili Chicco Urban. Na Chiccu sa nám po 3mesiacoch používania pokazila brzda. Šiel do opravy
Opäť sme vytiahli CAM 😀 ale už sme ho otočili v smere jazdy a ženy sme spokojní 😎 až na to skĺzavanie ale to chcem riešiť nejakou podložkou do kočíka. Takže u nás Chicco je skôr mestský kočík na suché(bez snehu) obdobie - predsa keď sme ho už kúpili tak ho aj využijeme 🙂 a Cam necháme na zimu a horší terén. 🙂

hermiona368
11. dec 2015

@susi123 ahoj, chcela som sa ta spytat ako si dala ole tu striesku zo sportaku. chcem ho oprat a uschovat ale neviem prist nato ako sa to dava dole. zn manualu mi pes spravil salat, takze tam sa to tiez nedocitam :( dakujeeeeeeeeeem

barbora59
11. dec 2015

lebo som mala stokke a sportova cast bola otrasna a maly v nej nechcel sediet. v tej dobe by mi nikto nevysvetlil ze toto si nekupuj vsak ako tam bude to dieta sediet🙂

emilia25
11. dec 2015

Tak baby ja uz mám 3 kočík.prvy som používala tak do roka potom sme ho brsvsli pesi ked zacal chodit športovu časť sme využili skor pri druhom no to uz sme mali auto tak skor uz sutosedscks takže si myslím ze toto je dôvod preco to tak rýchlo predávajú a kupis si športovy.mne sa uz kočík nelubil tak pri 3 som kúpila dalsi tam som ten kočík fakt použila pár krát na porsdne a na prechádzky ale potom som kúpila ten športovy a uz len ten sme využívali.ked sme sa sťahovali som ho dala do sopy no len cez zimu sa tam nasťahovali mysi a celý ho rozkussli tak skončil cely v kosi no a teraz som tiez kúpila ale ten uz bude max len na dvor aby malá bola vonku inak zas autosedscks a potom športový.

susi123
11. dec 2015

@hermiona368 Ahoj! Prala som iba striesku z vanicky, zo sportaku nie, takze ti, zial, neviem poradit.

hermiona368
11. dec 2015

@susi123 ok, dakujem 🙂 ono to asi ani nejde dole, lebo je to tam akoby nanitovane. Nevadi, skusim nejako rucne oprat.

aniko85
11. dec 2015

Moj syn sa narodil v roku 2O13 a vtedy mi nikto neporadil aky kkocik si mam vybrat...tak som kupovala na vyzor a moj vyber pasol na CAM CORTINA X3ies EVOLUTION trojkolka...s hlbokou vanickou som bola nadmieru spokojna kedze sa do nej maly zmesti az do 1O mesiacov veku, ale na druhej strane sportova cas uplne onicom...akoze je ta cast priestranna a tak ale nanoznik tenucky a ta strieska no otrasneee....ked som uvidela ako to vysi tak som skoro odpadla...ak by sa mala sportova cast pouzivat v zime tak tento kocik vobec neodporucam lebo je velmi otvoreny, nechraneny a tu striesku preducha aj najmensi vetrik....inak model Dinamico sa len minimalne odlisuje od mojej Cortiny. Tiez velkym negativom sportovej casti je ze dietatko sa mi v nej stale smykalo dolu, darmo som ho pripasala a vobec som nebola spokojna s polohovanim. Neda sa dat do uplneho lahu naco si syn zvykal tazko. Druhe negativum polohovania je ze sa nedaju polohovat zvlast nozicky ale automaticky ak dvihate nozicky cast za chrbtom sa dava do lahu....takze syn nemohol sediet vzpriamene s noziskami za rovna ale automatisky to islo do lahu.....Ak by som mohla menit tak by som zobrala len hlboku vanicku Cam a potom si kupila zvlast inu znacku sportoveho kocika....ale nikdy nie 3 kombinaciu...inak s autosedackou nebol problem je tiez v pohode....ak ja osobne by som uz nebrala trojkolku...na jednej strane sa velmi dobre manevruje ale v niektorych miestach som skoro syna vykotila.....

katrin21
20. okt 2017

baby,treba kuknut verziu UP, je vylepsena a sportova cast je tam vytapacirovana, je tam vyychytane vsetko, co bolo na popvodnom dinamicu zle.... dieta nepada, aj ked je menie, je tam vviac tapacirovania, akoby taka vlozka este.... super je...

karlinka10
28. apr 2019

Len pridam nazor pre ostatne maminky...... Kupila som od kamaratky po 2 detoch Cam Dinamico 2013. Hlboka vanicka super, sportova cast priestranna, ale dieta sa posuva a bucha hlavicku o madlo, ked je sedacka v protismere jazdy. Popruhy nedrzia tak ako si nastavite, hlavne medzi nozickami, strieska mi nevyhovuje, v lete v lahu dietatu svieti slnko. V lete je vzdusny, polohovanie ide naraz aj nozicky aj chrbat ( mne toto ale nevadilo). Taska je super ale velmi velmi zle sa perie strieska. Mam hnedu verziu so zelenymi doplnkami a ta zelena latka sa neda doprat. Strieska sa do pracky neda dat, po vysuseni na nej zostavaju flaky od vody, kazdy dazd alebo dotyk na nej zanechaval stopy. No hroza. A potom mi vadi celkovy pohlad na sportovu cast. Vyzera tak nepekne, neviem ako to napisat. Napriek vsetkym negativam som pouzivala 1,5 roka intenzivne pri 1. dieťati, teraz pri druhom by som chcela radsej iny sportiak.

katrin21
29. apr 2019

@karlinka10 natastie uz je ta nova verzia UP a ta je uplne inak riesena 🙂

luxus10
29. apr 2019

ja som mala tmavomodry sportiak cam cortina x3 a nedam nan dopustit, nikto sa v nom nesmykal, so strieskou som bola spokojna, maxi komfort pre velke deti.... maly mi nechcel ist z neho von a nie ze dnu...ale treba tam dat aj na leto nejaku vhodnu latkovu, ci bambusovu vlozku, ci letny fusak...

a preco sa ho maminy skoro zbavuju, podla mna preto lebo je velky ako slak, ked ho date do kufra , uz tam pomaly nic ine nedate....

a neviem ako chodia kolieska predne na dynamicom ale na x3 je jedno koleso velke, a to prejde vsetkym, aj snehovou kasou,......

aleje rozdiel ake mate kolesa , mesiac sme jazdili s PU kolesami, kym prisli nafukovacie kolesa, a ten rozdiel je markantny....s PU to drncalo neskutocne.....

na mestske vozenie absolutny ideal...

luxus10
29. apr 2019

a este k tej strieske, ziadne flaky som nezaznamenala, absolutne bezudrzbovy material....pri dazdi som pouzivala original plastenku...este dnes ten kocik vyzera ako novy....a to bol jazdeny kazdy den niekolko rokov....