Používate trojkombináciu celé 3 roky?

fetinko
25. mar 2013

napadlo ma,ked sa kupi kocik trojkombinacia da sa uplne vyuzit?samozrejme vajicko tak do roka, a vanicka menej ale co ten sportak?vela mamiciek si tu kupuje od roka golfac..nie je potom lepsie riesenie kupit si kocik iba s vanickou a potom si kupit nejaky mensi sportiak?mam v tom chaos..lebo planujeme kupit cam dinamico-najlacnejsi nie je a potom za rok kupit zase iny?nerozumiem 🙂

zivika
25. mar 2013

@fetinko ja som zastancom kvalitnej 3kombinacie...sice je pravda, ze sportak mozno nevyuzijes plne do troch rokov a pravdepodobne po roku ozaj dokupis golfky kvoli rychlym presunom, ale na zimu je sportak na nezaplatenie, lebo golfky moc dieta nechrania pred vetrom a hlavne v snehu su absolutne nepouzitelne...ale samozrejme sa to da riesit aj tak, ze kupis vsetko zvlast 😉

simca06022011
25. mar 2013

@fetinko Ak nebudes potrebovat mensi sportiak tak ho vyuzijes a nebudes potrebovat dalsi... ja som za rok 3 kombinaciu predala a kupila golfac... pouzivali sme ho v pohode aj v zime s fusakom 🙂

babulka1978
25. mar 2013

@fetinko My sme si vystacili s kvalitnou 3-kombinaciou......nedokupovali sme nic, lebo mala ako 1,5 rocna uz behala sama bez kocika.....teraz cakame chlapceka, a teiz asi ostaneme pri tej nasej osvedcenej klasike 🙂

mata1001
25. mar 2013

@fetinko ahoj ja mam kocik 3 kombi.Dorjan prestige 2010 a vyuzivam ho este stale.hlboky som pouzivala 8mes a odvtedy mam sportovy.je dost velky,takze mi tam maly v pohode sedi.nie je tam nasackovany..je to dobry kocik,som s nim spokojna.s tym som si vyberala kocik aby mi co najdlhsie vydrzal,nechcela som menit za iny.a ani nebudem... 🙂

fetinko
autor
25. mar 2013

a nie je chyba to, ze mamicky si kupuju lacne trojkombinacie, tym padom su tie sportaky tazke, zle sa skladaju..napr preto vyberam cam family alebo cam dinamico ze tie kolesa nie su az take velke a celkovo cam je velmi lahky a lahko skladatelny.napr aj trokolesove kociky su velmi velke sportaky aj cam cortina je obrovsky..neviem..

sissy27
25. mar 2013

@fetinko akože trojročné dieťa ešte voziť v kočíku / golfáči? 😅 čo som to za matku, že som svoje 1,5ročné nechávala chodiť / behať po vlastných... golfáč bol "za trest", keď som sa fakt ponáhľala a nebolo času obzerať všetky kamienky, chrobáčiky a špaky po ceste, ale po 18mesiacoch už len po vlastných...

ivanka.7
26. mar 2013

@fetinko kazdy si vybera co sa mu zda vhodne... niektore maminky si tazko vyberu nejaky cam family, ked s tymi dvojitymi kolieskami neprejdu snehom potom... tak si vyberu velky kociar s velkymi kolesami a na rychlejsie presuny si potom kupia maly golfac este
Ja som z BA, snehu tu sice bolo dost, ale obecne tu s terenom problem nie je, takze mam 3-komb. Peg Perego Easy Drive Modular on Track switch verziu (mimochodom, mne by aj ta Cam family bola tazka, kedze nosim kocik po schodoch) a staci mi. Kvoli rozdielu nejakych 3-4kg (moj sportak ma cca 9 kil) uz golfky neplanujem kupovat a kvoli miestu mi to netreba, lebo moj sportak sa sklada na dazdnik ako golfac 🙂
A v case, ked bude mat moje dieta 3 roky, ho teda odmietam vozit v kociari :D ak bude po "nas" tak to ani nehrozi, dodnes mam v zivej pamati svoju najmladsiu sestru, ktora po tom, co sa naucila behat uz kociaru vela nedala (casto na skodu mojej maminy :D).

ela2710
26. mar 2013

@fetinko my pri malej budeme využívať len 3-kombináciu. Pri Tomáškovi sme kupovali aj športový, ale vlastne zbytočne, lebo keď sa naučil chodiť, už bol v kočíku len veľmi málo, skôr len na dlhšie prechádzky, keď nevládal, ale cca. od 1,5 roka už nebol v kočíku vôbec, takže pri Nellynke už určite športový kupovať nebudeme 🙂

mirkita
26. mar 2013

@fetinko ja myslim ze to uvidis sama ci budes este potrebovat dalsi kocik...u nas sme kupovali sportak aby bol lahsi a skladnejsi,na zimu vsak sportak z 3komb este posluzil kvoli podvozku a pod...nevidim na tom nic zle dokupit druhy kocik ak to treba...ved predam ak uz nebudem potrebovat....

stanislavao
26. mar 2013

@fetinko ja som neni za 3 kombinaciu. po prve, by som zunovala stale tie iste farby, po druhe sportovy kocar byva kladnejsi a praktickejsi, ako podvozok z 3kombinacie. moje odporucanie je kupit si dobry velky hlboky kocar = velka vanicka a potom ho predat a kupit si pohodlny sportiak. mne v nmo syn spaval cez den do 2,5 roka. lahko sa zlozil, jednou rukou odniesol, lahucko sa s nim manipulovalo. a golfky a pod mate len na prechadzky, vylety, nakupy, hodit do auta a ist. nieje to vhodne na spanie.

zuzana76
26. mar 2013

@sissy27 nie vsetky deti vladzu tolko chodit, samozrejme,ze dieta ide po vlastnych, ale kolkokrat treba ist rychlejsie, alebo matka ide cez frekventovanu ulicu, kde nemoze nechat dieta len tak pobehovat, deti su rozne, niektore rozpravaju od roka takmer plynule,zato chodit sa im velmi nechce, ine zase behaju a chodia, ale rozpravat zacnu az ako 3-rocne

@fetinko mame 3-kombinaciu Jane a vyuzivame ju naplno, maly ma 2 roky a 8 mesiacov, casto uz ideme aj bez kocika - teda vlastne dost casto ideme bez kocika, ked len blizko do potravin, alebo vezmeme len odrazadlo, ale na druhej strane, ked idem dalej - na daleke ihrisko pre deti a viem,ze maly bude unaveny a budeme prec aj 2-4 hodiny, tak beriem aj kocik. Sportak jane je skladny a nie je tazky, mam aj golfac, ale tento Jane mi je sympatickejsi.

sashabb
26. mar 2013

@zuzana76 prene tak. A veľakrát som čítala, odpoveď na podobné diskusie "veď ho kúsok odniesiem" ... no osobne radšej dieťa posadím do kočíka a doma som rýchlejšie ako sa naťahovať a nosiť 15kg dieťa 🤐
Ja som veru mala kočík do 3r. nakoľko do parku či mesta sme to mali ďalej, a pokiaľ by sme prišli tam alebo späť pešo, tak by sme tam išli 2hodiny.
Raz som "dostala" odpoveď, veď dieťa si môže sadnuť a oddýchnuť 😕 no pokiaľ by som sa riadila takýmito "super" radami, tak domov by sme veru neprišli 🤐
@fetinko
Myslím si, že každé dieťa je iné - rozdielne a nedá sa to takto všeobecne posudzovať. Niekomu dieťa nechce sedieť v kočíku od 1roka, u iného tam bezproblemov sedí ešte v 3rokoch. Preto sú aj tie kočíky napr. do 20kg 😎
A ešte dodám, že osobne som išla radšej so športiakom ako s golfkami (tie mi nejako nevyhovovali)

saallen
26. mar 2013

@sashabb
@zuzana76
Presne ,aj moj syn mal v januari 3roky,a este aj teraz si povie,ze chce ist kocikom(ale uz nechndime),este v novembri som kocik zo sebou ale bravala,lebo ked som potrebovala pobehat po uradoch atd,tak to bolo rychlejsie a hlavne maly mi este teraz na obed spava,tak si aj pospal.a hlavne nie som "rambo",aky som ho dlhe cesty vlacila na rukach
A jinak sme tiez mali dva kociky,sportak z dvojkombinacie na zimu a golfky na cestovanie a leto.

prasiatko30
26. mar 2013

ani pri jednej som nevyuzila kombinaciu 3 roky - pri prvej sme kupovali na cestovanie golfac uz nejako v 9m a na cestovanie a por 1,5r zivota dietata som pouzivala golfac - predsa len bol lahsie manipulovatelny. u mladsej som zacala pouzivat golfac v 4m a este minuly stvrtok ked som radsej isla peso a so starsou na korculiach a mali sme ist pekne daleko tak som decko dala do kocika a este si aj siestu pospala a to uz ma 3r9m a minule som dokonca v tom istom golfaci viezla aj tu 6r - bola chora a isli sme ku dr - co je sice dost blizko ale kedze bola zoslabnuta tak som ju odviezla 😀

fetinko
autor
26. mar 2013

takze asi uvidim len sama 🙂kupim 3 kombinaciu-lahku skladnu cam dinamico a uvidim co bude..dakujem za nazory

adkasmolka
27. mar 2013

syn ma 24 mesiacov a stale vyuzivam sportak, ktory bol sucastou 3.kombinacie. Skrupinka minimum pouzivana na konstrukcii, je niesom zastanca, ze si mam dieta vozit (na kociku) v skrupinke, takze ta sa pouzivala iba v aute. Normalne bol vo vanicke a potom ked mu bola mala, bol v sportaku a je vnom dodnes. Kupila som si aj golfac quinny buzz extra, pretoze chodime v lete na dlho do zahranicia a tam som potrebovala nieco male,skladne,prakticke a hlavne,vcom sa da este spat. Takze ked je takto hnusne pouzivam Jane Slalom Pro 2009 sportak a hned, ako sa otepli, sportak dam zazimovat a nabieham na quinny. Ked budeme mat raz druhe rozmyslam aj nad klasickym hlbokym kocikom peg-peregom lebo maly mi rychlo narastol (do sirky) a vanicka mu bola po 5 mesiacoch mala, ale to je daleko este 😅