Potrebujem veľkú vaničku?

monka338
4. feb 2013

Ahojte mamicky, chcela by som Vas velmi pekne poprosit o radu. V maji cakame dietatko a riesime kocik. Mala by mala mat napr. v decembri 2013 len 7 mesiacov a to si myslim, ze budem potrebovat este vanicku, do ktorej sa zmesti aj zimny fusak. Mamicky, prosim Vas ake mate skusenosti? Mate 6-9 mesacne dietatko v zime uz v sportovom kociku a v sede? Mne sa zda 6 mesacne dietatko nutit len do sedenia take zvlastne. Mylim si, ze na zimu budem potrebovat este vanicku. Riesime kocik Bugaboo, nakolko ma velmi dlhu vanicku, co nam na zimu vyhovuje. No nie je lacny a az ma pri srdci picha, ked vidim tu cenu a preto by som bola rada, aby ste mi poradili. Ak nebudem na zimu potrebovat vanicku, tak ani nepotrebujem taky drahy, hoci uuuzasny kocik.
Dakujem!!!!

alka221
4. feb 2013

mne sa maly narodil v auguste, a v zime mal 4-5 mesiacov, proste sa mi nezmestil do vanicky, musel byt aj s fusakom v sportaku. neskor, ked zistil, ze vie sediet, tak uz nechcel lezat.. ved nemusi stale sediet, v sportaku sa da aj lahnut.. 😉

katy1979
4. feb 2013

@monka338 preco ma kazdy pocit ze sportak = sedenie v kociku?????
Vacsina sportových kocikov sa da predsa dat na lezato.
Deti mam julove. jeden bol v decembri v sportaku druhy v novembri. Vanicka im vobec nechybala. A v zime ide hlavne o sirku a nie o dlzku. vo fusaku nemohli ani rukami pohnut tak isli do sportaka. Pekne na lezato a vo fusaku. Viac miesta a vobec ziadny problem. Takze ziadne sedenie

gubcikova
4. feb 2013

náš malý bol od 4mes.v športovom a to len preto že sa rozčuľoval v hlbokom.dá sa dať pekne na ležato tak nebol problém a vaničky sú úzke na fusak+ 7mes.dieťa a január február budeš ako riešiť?vtedy je najväčšia zima. a ja som si povedala že ak by som mala mať dieťa v máji nekupujem kombinovaní kočík.hned kúpim kvalitný športový

monka338
autor
4. feb 2013

@katy1979 dakujem krasne za nazor. Suhlasim s tebou, len Bugaboo ma jednu "chybycku krasy" a to, ze sportova cast nie je s vystretymi nozickami, t.j. ona je od vyroby robena tak, ze sa neda vystriet dorovna ale je v takej relaxacnej polohe. Ak sportovu cast das lezmo, tak nozicky bude mat dietatko ako keby pokrcene.

monka338
autor
4. feb 2013

@gubcikova no ved prave... je to prve dieta a absolutne to neviem odhadnut. Ja viem, ze zalamujete nado mnou ocami 🙂 , ale fakt neviem. Dakujem za nazor.

monka338
autor
4. feb 2013

@alka221 dakujem, asi sa nebudem zameriavat len na dlhu vanicku a je tu uz moznost, ze mala bude v sportovom kociku

alka221
4. feb 2013

@monka338 ja myslim,ze uplne v pohode bez vanicky.. 😉 v lete super, a v zime uz aj tak bude babo vacsie, tak by si mala problem tam narvat aj fusak aj malu..

katy1979
4. feb 2013

@monka338 viem nemali sme sice tak rieseny sportak ale zevraj to vobec nevadi. A je otazne ci vobec tymi nozickami v pol roku dociahne na tu zohnutu cast. kebyze ju das uplne hore. Ale netusim dlzku opierky. Mne osobne sa to tiez velmi nezdalo ale mamicky si to nevedia vynachvalit. Tak sa skus opytat v teme kde sa rozobera Bugaboo kedze s tym maju skusenosti

monka338
autor
4. feb 2013

@katy1979 dakujem za radu a nazor! 🙂

monka338
autor
4. feb 2013

@alka221 dakujem velmi pekne za nazor a radu! 🙂

tilly
4. feb 2013

nepotrebujes velku vanicku, ale davaj pozor, aby bol sportovy kocik otocny a aby mal na zimu dobru striesku, 7 mesacne dieta ti uz aj tak nebude len tak lezat... 😉

tilly
4. feb 2013

@monka338 to korytkove sedenie (co ma bugaboo) vobec nevadi, niektore deti to praveze preferuju...
alebo skus kocik napr. hartany, gessleiny a teutonie to mavaju, maju take, ze predlzovaci diel, co ti vlastne vytvori zo sportiaku taku vanicku...

http://www.babymarket.sk/sk/5969/2039/hartan-pr...

monka338
autor
4. feb 2013

@tilly dakujem krasne za nazor a vazne beriem to, ze uz nebude chciet lezat a sportova cast bude lepsia, kedze tam bude priputane bezpecnostnymi pasmi aby mi nahodou z kocika nevypadlo (ak by som nestihla zareagovat).Dakujem! 🙂

hruska82
4. feb 2013

@monka338 My sme tiez chceli velku vanicku, ale skor kvoli tomu, aby sa v nej pohodlne mohol spinkat aj v lete a mozno na jesen....Ja som dostala telefonne cislo na jednu distributorku kocikov, ktora ma obchodik v Tvrdosovciach. Pani je velmi prijemna a my sme kupili presne to, co sme chceli. Vyzna sa a poradi. Sme za 400 ecok kupili krasny kocik s vajickom, s velkou vanickou, so super sportovou castou, tastickou, foliou na sportak aj vanicku, sietkou na vajicko a vanicku a ako bonus sme dostali kvalitny zimny fusak, fusak do vajicka a rukavice na kocik. No sme velmi spokojni!!! 🙂

monka338
autor
5. feb 2013

@hruska82 Super, dakujem za info))

amouramour
5. feb 2013

my sme mali velku PP vanicku asi do 4 mesiacov a potom sportak...myslim, ze 7 mesacny moc v hlbokom kociku nebude chciet byt a zmesti sa nam aj s fusakom kaiser velkym🙂

monka338
autor
5. feb 2013

@amouramour Dakujem za info. Uz so msa rozhodla, ze nebudem silit drahy kocik len kvoli velkej vanicke. Tiez mi kamartka, ktora ma majovcatko ako budem mat ja povedla, ze ma dieta uz v sporotovom kociku. Takze hladam nejaky kocik nanovo a nemyslela som si, ze je okolo toho az taka veda(.