Podarilo sa vám predať kočík?

24. sep 2024

Predávam kocik - športovú časť a podvozok, vanicku a vajíčko sa podarilo predať hneď už dávno, toto však nejde.. podarilo sa vám predať ? Ak áno kde ? Ide o celkom dráhy kocik a predávam riadne pod cenu

esmeronka
24. sep 2024

Bohužiaľ aj keď dráhy kočík bol za viac ako 150-200 nepredaš... vlastná skúsenosť

personality
24. sep 2024

Vajíčko hned a kočík vôbec. Mala som kočík za 1000cku, ani za 200 ho nikto nechcel a to bol ako novy.

3009
24. sep 2024

My sme predali nový kočík trojkombináciu aj s fusakom ledva za 100 eur. Po jednom dieťati.

earlgrey
24. sep 2024

Pevý, za ktorý som dala skoro 800 eur som nepredala ani za 100 🤣 stál 3 roky v pivnici...nakoniec som ho dala jednej rómke z osady 🤣 druhý, ktorý stál skoro 1000 eur, som predala za 80 🤣 takže asi tak...

vilma7
24. sep 2024

Mala som za 600, predala som za 150.

zuzubb007
24. sep 2024

Áno predala som ihneď ,ale treba rátať Max 20% z kúpnej ceny, cize ak si kúpila za 1000 eur nemôžeš pýtať viac ako 200 ináč není šanca predať a samozrejme po jednom dieťati nie po viac 😂

oblecenie99
24. sep 2024

Všetky 4 a pomerne rýchlo. Prvý sa predal za najhlbšieho covidu, kedy boli obchody zatvorené a mohla som vyberať zo záujemcov. Druhý detto. Zvyšné športiaky boli praktické (jeden viac do terénu), druhý do mesta, nebolo ich veľa, do cca 3 týždňov boli preč. Všetky som mala pre jedno dieťa a len jeden bol kupovaný ako nový.

Momentálne opäť pomaly pozerám ponuku, tak možno pomôžem k predaju, keď napíšem moje postrehy. Píšeš, že predávaš kombinovaný kočík, ale taký, čo už stratil povahu kombinácie. Bude sa ťažšie predávať, lebo veľká väčšina ľudí, čo kupuje kombinácie chce všetky časti a nebude chcieť zháňať osobitne zvyšok, a keď má záujem o športový kočík, tak si kúpi praktický športiak, nie kombináciu.

Všimla som si veľa ponúk na dvojkombinácie, bez vajíčka. Ide však stále o pomerne drahé kočíky, vajíčko sa musí dokúpiť osobitne. Osobne skôr hľadám trojkombinácie po jednom dieťati, mám vytypovaných pár značiek, ale musí to mať kvalitné vajíčko. Tých je málo. Alebo dvojkombi, ale keďže k tomu musím opäť dokúpiť kvalitné vajíčko, a takto mi príde tá cena za použitú dvojkombináciu, aj keď kvalitného kočíka, už prehnaná.

Najradšej by som išla do kočíka iba s vaničkou, ale napr. v celom jednom veľkom okrese je ho v ponuke 1, slovom jeden, a ten mi akurát nevyhovuje a nepáči sa. Nový je zbytočne drahý, a ťažko sa následne predáva, tak som to zatrhla.

Ešte mi napadlo, že možno predávaš v "blbom" okrese, napr. kamoška niekde na juhovýchode ťažko predala drahý a kvalitný kočík, lebo ľudia sú tam zvyknutí nakupovať nové, lacnejšie poľské kočíky.

autor
24. sep 2024

Hmmm dakjujem za postrehy, ale teda ste ma nepotešili 😂 predávam Cybex za 2000€ tuším sa teraz predava len športova časť a podvozok

dzupi898
24. sep 2024

Musíš sa zmieriť s tým, že to bude veľmi pod cenu, keď sa ti ho podarí predať. Vlastná skúsenosť. Preto som si povedala, že ak budem ešte raz kupovať kočiar, tak nový už nie, tiež používaný a radšej si kúpim aj tri, ako jeden drahý, na ktorom polku ceny prerobím 😀

lauriik
24. sep 2024

Ja som predala dobre cybex priam. Mala som len sportovu cast, stala na 1100€ a predala som za 800€ po roku pouzivania.
Thule urban glide som mala za 600€ a predala som za 400€.

lelelienka
24. sep 2024

Predala som kocik, ktory som uz kupovala z bazaru a za cenu takmer rovnaku. Bola to 3komb, kupec nechcel vajicko, to som predala trochu neskor samostatne. Inzerat bol na fb. Cele to trvalo do mesiaca.

jablkovastrudla
24. sep 2024

Kazdy jeden som predala do tyzdna ( celkovo 7 kocikov) cez fb

janka_266
24. sep 2024

kúpila som za 350, predala za 150 :D tam kde som aj kúpila, celkom som rada, že som doňho nechcela veľa vraziť :D

deedol
24. sep 2024

ja som kupila bazarovy, takze logicky dana mamicka predala. cena bola cca polovicna, z 1400 ho predavala po jednom dietati v top stave za 600. (pred 7 rokmi) bola to dvojkombinacia - vanicka a sportiak. ja by som ako tehotna sportiak nekupovala, rovno by som hladala dvojkombo. mozno to je problem, ze je to len sportiak? neviem, len uvazjem...

floren
24. sep 2024

Ja som kvôli tomu ani nekupoval drahy kočík, trojkombinacia nová bola 200€. Včera som ho predala za 100€ znamej

chrobak7
24. sep 2024

Lebo všetky prvorodičky a mladé mamičky sú náročné a chcú mať prvý kočík nový. Nikto nechce z druhej ruky. Ani ty si si nekúpila na inzerát a teraz sa čuduješ, že nikto od teba nechce kúpiť použitý .

Pred 25 rokmi sme všetky kočíky kupovali na inzerát, následne sa predali o niečo lacnejšie. Ale to bola iná situácia na trhu, vtedy nebol trh tak zaplavený kočíkmi ani iným tovarom a reklama nevalcovala spotrebiteľské správanie.

Myslím, že aj syn s nevestou budú chcieť iba nový. Asi by sa urazili, keby sme kúpili vnúčaťu, až raz bude, jazdený kočík.

zuzanka.zuzu
24. sep 2024

waw tak to by som asi mala strieľať šampanské 🙈😂 môj Cybex vanička+šport+vajce r.21 som o rok predala o 100 menej než za čo som kúpila lebo presne práve v tom roku zdvíhali ceny 🤭 čiže baba vlastne ušetrila okolo 600e z ceny nového a ja som prišla o 100e za rok používania 😎

deedol
24. sep 2024

@chrobak7 skus nezovseobecnovat 🙂 "vsetky". ja som bola prvorodicka a teda ako prakticka osoba som novy kocik rozhodne nechcela. (aj ked som nan mala)

bubuzu
24. sep 2024

Možno je to ponaučenie do budúcna, na čo míňať peniaze. Lebo čo som si všimla, tí čo chcú drahé kočíky, kúpia radšej nový, lebo imidž alebo čo. Držím palce, nech sa ti ho podarí predať, ale budeš asi riadne stratová. Kľudne aj 1000 eur akoby si do luftu vyhodila. My sme tak kúpili z bazár kočík, čo teraz pozerám nový stojí tak 600 eur, za 100, aj s vajíčkom, športovým a vaničkou.Po jednom dieťati, krásny ako nový.

jablkovastrudla
24. sep 2024

@chrobak7 aj ako prvorodicka som mala pouzity, pri druhom detto. Kocik som vzdy predala za cenu za aku som ho kupila. Raz dokonca za viac
@deedol podobne. A pri pouzitom som nemusela riesit kazdy skrabanec, aby som stale ako novy.

galganka
24. sep 2024

Všetkých 9 som predala. Aj za celkom rozumné ceny pre obe strany. Vždy som k nim nechala komplet doladenú výbavu a išli z domu veľmi rýchlo. Ale nikdy som nedelila set. Ak bol kočík, aj so športovou časťou, či vajíčkom, všetko išlo spolu.

anjelicek26
24. sep 2024

Závisí od značky a ceny samozrejme... cybex pomer cena a momentálna kvalita je strašne zlý, design krásny ale tie podvozky co robia.. veľa mamiciek sa sťažuje a keď to počuješ s každej strany,takú sumu za bazarovy (kde nemáš servis,nemôžeš už deklarovať) proste radšej nedá. Ja mam bugaboo fox a maly sa ešte vozí a už dve tehotné kamošky pýtali, či im ho nepredám... takže tam problém podľa mňa nebude. A ten stal nový po zľave komplet 1170e.. na bazáre idu rocne dvojrocne za 800.. žiadna nejaká strašná strata to nebude..

chrobak7
24. sep 2024

@deedol
@jablkovastrudla Tak opravujem: "Lebo všetky prvorodičky a mladé mamičky. česť výnimkám, sú náročné a chcú mať prvý kočík nový. " 😀

lelelienka
24. sep 2024

@chrobak7 zdaleka nie vsetky, by si sa cudovala kolko z mojho okolia kupilo pouzity kocik, hoci by si mohli dovolit akykolvek. Nie je to ani “cest vynimkam”, mne pomaly pripada ze vynimka je uz kupovat novy. Alebo sa len pohybujem v takych racionalne uvazujucich kruhoch. Ja som tiez kupila z bazaru, krasny ako novy, az som podozrievala predavajucu, ze ho mala len vystaveny doma 😁

moin2009
24. sep 2024

Ja som kúpila kočík -2kombinaciu, sportovy a vanicka za 1100, mali ho všetky 3 deti, takže na dieťa to vyšlo 360, aj tak sa na to dá pozerať.

cyberk
24. sep 2024

Ja som kupovala vse lacne az na vajicko, vse som predala bez problemov, ved to bolo v top stave pouzivane kratko.

lucia13022023
24. sep 2024

U nás v meste je taky baby bazar, vykupuju kočíky tak tam som ho predala. Dali viac ako polovicu, bolo to bez problémov. Iba sme ho zaviezli, oni ho skontrolovali a dali penaize. Vyčistili ho a predávali za 2x tolko 🤣🤣 ale nevadí.

jablkovastrudla
24. sep 2024

@lelelienka ono nie kazde babatko ma rado kocik, syn zacal tiez len teraz zacal akeptovat ked sa vozi. A 3 kombinacie su vacsinou nie velmi skladne. Ja mam bugaboo chameleon 3 plus a tam je aj sportiak celkom ok ale cestovny mam bee6. To sa ten kocik tak velmi neopotrebuje 🙂

yanabella
24. sep 2024

Ked vidim ze niekto predava cybex za 800-1000eur tak si radsej kupim novy za 1300. Ono je to vidno ze je pouzity, vyblednuty, za taky davat 800-1000 nepotrebujem.

jablkovastrudla
24. sep 2024

@yanabella to este skus pozriet satku alebo nosic 😃 opis-som tretia majitelka, tu fliacik tu zatrhnute a cena 150 eur (povodna je 179) ja som sa nestacila cudovat 🙆🏼‍♀️ nakoniec som kupila novu