Oplatí sa dokúpiť vajíčko na kočík Bertini X5 z druhej ruky?

sareenah
5. apr 2011

Ahojte vsetci,
chcela by som sa s Vami poradit, cakame dalsie babo a mame doma Bertini X5, s kocikom som bola fakt spokojna, ale uz sme k nemu nekupili vajicko, lebo sme jedno mali z druhej ruky..ale teraz kedze cakame dalsie babo, tak mi napadlo, ci sa nepotesim a nekupim si k tomu vajicko...ale vajicka Bertini uz nevyrabaju, uz sa na to da dat vajicko znacky Recaro...proste a citala som nazor, ze vajicko Bertini je iba ako skrupinka oproti inym autosedackam...preto neviem...poradite mi? Neviem, ci to mam risknut s bertini z druhej ruky, lebo ak prejde zaruka a nahodou sa tam napriklad pokazi patent, tak su to zbytocne vyhodene peniaze....

ichbinich
5. apr 2011

@sareenah:
Pokial viem, tak sa nesmu predavat vajicka a autosedacky, ktore su starsie ako x-rokov (zalezi na vyrobnom cisle). Kvoli bezpecnosti, lebo predsa len vyvoj ide dopredu. Navyse pri kupe z druhej ruky nikdy nemas istotu, ze to vajicko/sedacka boli naozaj bez nehody. Lebo pri nehode sa spustaju tie ochranne mechanizmy a to je jedorazove, pokial viem.

Na tvojom mieste by som si skor zistila, ci na tvoj model kocika naozaj pasuje to vajicko Recaro a konkretne ktore a kupila by som jedine nove. Ja osobne som moznost nakliknut vajicko na podvozok casto vyuzivala. Ked vies, ze to budes potrebovat, kup. Ked nie, nemusis. Sprav si radost s niecim inym 😉

sareenah
autor
5. apr 2011

@ichbinich
No zas, aby som to uviedla na pravu mieru, ono su toto nove kociky, na slovensku zacali byt predavane v 2008 a fakt je kocik po kazdej stranke bezpecny, takze nejedna sa o x-rocny kocik...samozrejme chcem pre babo bezpecnu autosedacku, len sa mi zdala k tomu celemu kociku uz draha...ved kocik bez nej nas stal 21000...a neviem preco vajicka tato firma prestala vyrabat a dohodla sa s firmou Recaro a ti vyrabaju autosedacky, ktore po namontovani nejakych spodkov sa naklikne na podvozok...a to vajicko by som chcela, ale minule v jednej diskusii co tu je sa jedna baba vyjadrila, ze sa jej ta autosedacka nepacila, ze oproti dalsej autosedacke, ktoru kupila sa jej zdala ta bertini taka ako skrupinka...preto som trochu prekvapena...a mas pravdu, radost by som si mohla spravit aj inou vecou, lebo ja som zas mala vajicko, ktore mi nepasovalo a proste nikdy mi to az tak nejako nevadilo...a mas pravdu, radsej nove so zarukou...