Od koľkých mesiacov by mohlo ísť dieťa do športového kočíka?

ema230
15. máj 2023

Dobry den mamicky, mam 5 mesacnu dcerku nesedi este samostatne ale ked sme na vychadzke tak v kociku dviha hlavicku a chce pozerat vsade naookolo nevydrzi vo vanicke. Chcela by som sa spytat od kolko mesiacov je vhodne davat deti do sportoveho kocika ? Dakujem 😊

viestta
15. máj 2023

@ema230 nas siel do sportiaka ked sa uz nezmestil do vanicky, nali sme sportiak, ktory sa dal sklopit do lahu

amelia89
15. máj 2023

Nie je na to ziadny predpisany mesiac- idealne je ked dieta vydrzi co najdlhsie vo vanicke az kym proste nesedí. Ak ju vsak budes mat v sportovom kociku v uplnom lahu tak to mozes aj teraz,ide o ten sed no…

zuzkaa1991
15. máj 2023

@ema230 kludne moze ist ale bude polosede moja bola od 3m kedze vo vanicke jej bolo velmi teplo a nic nevidela.okolo seba...dala som športovu cast v 3m ale uplne v lahu som mala opierku ;)

pracujucazienka
15. máj 2023

Ak ju aj dáš do sportiaku tak len do úplného ľahu..všetky deti to robia,že zdvíhajú hlavičku a chcú vidieť.Potom ešte to robia tak že odklopia strechu a dajú dieťa na bruško(vo vanicke)

kkovacovak
15. máj 2023

@ema230 ja som dávala v piatich mesiacoch lebo sa jej už vo vaničke nepáčilo. Mala som ale kočík ktorý sa dal dať do úplného ľahu a vozila som ju tak kým nezačala sedieť.

ema230
autor
15. máj 2023

Ďakujem pekne za odpovede 😊 aj môj je polohovatelny tak skusim 😊

nevenka
15. máj 2023

My mame taku vetraciu vanicku, kde je sietka a babo moze byt aj na brusku a vidi von. Len mame 4,5 mesiaca a vanicka je jej ltt, ten stary kocik mal velku vanicku, tam sa zmestili aj 9 mesacni, len uz jasne, ze byt v tom nechceli...
Prvu dcerku som davala aj skor do sportiaku, mala reflux a ten pololah bol fajn.