Nový verzus použitý kočík

luciana896
10. feb 2014

Ahojte maminky, čakáme prvé bábätko, takže sme bez skúseností a potrebovala by som poradiť. Ide o kočík. Rozhodujeme sa, či je bezpodmienečne nejalepšie kúpiť drahší nový kočík, alebo máte skúsenosť aj s využitím kočíka po niekom. Uvediem aj konkrétny príklad 🙂 Vážne uvažujeme nad kočíkom CAM DINAMICO, ktorého cena sa pohybuje okolo cca 600 eur. Avšak našla som tento kočík, ktorý predáva jedna maminka po roku za 320 eur. Avšak moja švagriná ma varuje, že keby ho kúpim, tak pre naše dieťatko bude ešte ok, ale pre to ďalšie by som už musela aj tak kúpiť nový, lebo kočíky sú stavané na dve deti. Na druhej strane zas polské kočíky za 300 eur, hoc nové, riskovať nechcem. Tým nechcem nikoho uraziť. No čo myslíte? A aké máte skúsenosti s kočíkmi ktoré niesú nové vy? ;)

edusik
10. feb 2014

Ja som mala pri prvej super poľský kočiar za 200Eur, trojkombináciu. Máme ho stále, je bezchybný, akurát mi momentálne pre druhú piští srdce po inom designe, tak idem si idem urobiť radosť. A keďže patrí medzi minuloročné novinky, zatiaľ som našla v bazári len jeden, tak dúfam, že mi výjde a kúpim ho. Ušetrím 200Eur, a keď mi poľský kočiar vydržal 3 roky bez akejkoľvek ujmy (1x defekt a nič iné), tak hádam značkový polročný kočiar bude ok, ak nie tak doslúži poľský a nandá to tým značkovým 🙂 🙂 🙂

zuzkat1
10. feb 2014

@luciana896 ja som prvej kupila novy a druha bude mat po prvej... Mam cam mbx6 stal 580e a po dcerke vyzera stale ako novy takze z tohto titulu by Som sa nebala kupit pouzity. Ale ja by som kupila novy lebo nechcem dat novorodenca do veci po niekom cudzom... Dufam ze chapes ako to myslim😅

ewca99
10. feb 2014

ahoj my sme si kúpili použitý ABC design a boli sme nadmieru spokojní a dokonca každí chválil, aký je super a nik ani nezistil, že je použitý. Ja som toho názoru, že radšej použitý ako nový a z Poľska, i keď každého osobná vec a nechcem nikoho odsudzovať, niekomu viac vyhovuje ten a je spokojnejši ako s niakym drahším. Ale samozrejme ísť si kočík pozrieť a nie kupovať bez toho aby, aby ste ho videli.

luciana896
autor
10. feb 2014

@ewca99 Takže Poľsko odporúčaš?? Lebo ja nad tým ešte veľmi fáram, že ak z Poľska, tak čo, resp akú značku odporúčajú, nech nekúpim úplnu mačku vo vreci a potom sa budem trápiť v prípade reklamácie. Ale chystáme sa tam o dva týždne, chcela by som pozrieť aj postielky, komodu, prebalovaci pult a tak.... Aspon si spravit prehlad 🙂 Lebo napriklad aj taka postielka s posuvnou bocnicou... ani som netusila aky to bude problem :/

katulik851
10. feb 2014

Ahoj, tiez som za to ze radsej pouzity kocik kvalitnejsi ako novy z polska... a co sa tyka toho ze pre druhe dieta ti uz nevydrzi.. aj tak budes chciet iny ;) a tie kociky - teda vacsinou ani nie su znicene, ja som tiez predavala trojkombinaciu po polroku pouzivania lebo uz som chcela lahsi, mensi, spratnejsi.

csenibaba
10. feb 2014

Ahoj!Ja osobne pri dcèrka som kúpila polsky tazky kocik myslela som si ze bude dobry aj pre druhè bábo,ale nakonie som bola rada ked som to predala!Kocik bol nehorázne tazky !Ked som cakala syna uz som vedela ze co ocakávam od kocika-a nakoniec som kúpila CAM combi family elegante-pouzitè!A som s tym max.spokojna dodnes vyzerá ako cisto novy a podla mna to predám bez problèmov!🙂

luciana896
autor
10. feb 2014

@edusik prosím môžeš mi napísať o aký kočík išlo? 🙂 myslím ten poľský. Snažím sa spraviť si aspoń ako taký prehľad v značkách a načo si dávať pozor ;)

@zuzkat1 áno, zuzka, úplne ťa chápem a tiež sa k tomu prikláńam, len som nechcela aby tu na mňa niekto vybehol s tým, že som chamtivá, alebo tak ;)

ewca99
10. feb 2014

@luciana896 ja som názoru, že Poľsko nie, lebo viem ako kamarátky mali problém so šport. časťami aspoň tie moje blízke ani jedna nebola spokojná i keď vaničku si chválili. Skús si keď tam pozrieť či niekde nemajú ten CAM a ako to víde cenovo. Ale ja si myslím ak je kočík malo používaný tak bude v dobrom stave a poväčšine je ešte v záruke.Ak budem mať ďalšie dieťa tak isto pôjdem do používaného so zárukou a nie do poľského.

ewca99
10. feb 2014

@ewca99 a čo sa týka posielky skús Ikeu tam sme kúpili s tou bočnicou 🙂 a to že kúpiš používaný nie si chamtivá to sa neboj a pochybujem že to voôec niekto zistí tie kvalitné sú vždy ešte super stave...

dai
10. feb 2014

@luciana896 ahoj. asi podla tvojich financnych moznosti... ja by som radsej kupila kvalitny po niekom ako z polska - zial som zazila 2 polske u znamych a teda ani rok nevydrzali...
ja som kupila drahy a vydrzal mi pre 2 deti uplne v pohode... dokonca aj teraz vyzera este super a je podla mna lepsi ako mnohe lacnejsie co som videla...

jajaada
10. feb 2014

ahoj, inak taký detail...iste budeš chcieť aj pri druhom taký istý kočík ako pri prvom dieťati? Neviem aký vekový rozdiel chceš medzi deťmi, ale ak väčší tak určite budeš chcieť potom iný 🙂
Ja osobne som si pri prvej dcére kúpila jazdenú Inglesinu Vittoria, hlboký kočík - mali sme ju tretí v poradí a predávali ďalej v 100 % stave. A kľudne by som sa stavila že sa v nej ešte teraz vozí nejaké bábo 🙂 . Ako športiak sme mali Peg perégo - tiež jazdený. Kúpili ho od nás ďalší a odvozili sa v ňom 2 deti. A potom ho ešte predali....tak neviem o tom, že by boli kočíky stavané pre dve deti 🙂 Na kočíkoch som dokonca ešte aj zarobila...Boli to kvalitné kočíky a tvrdím, že je lepší značkový kočík z druhej ruky ako poľský. Syna mám po 5,5 rokoch po dcére a už by sa mi tie kočíky až tak nepáčili. Preto hovorím aby si si zvážila či chceš ten istý pri dvoch deťoch. Pri synovi ma očaril kočík Bexa paris 2012, je to poľský kočík, no hádam tento jeden jediný model na to nevyzerá. Ale kvalitovo je ďaleko za drahšími...keď viem čo porovnávam. A podotýkam že som dala zaň 360 eur....

hori
10. feb 2014

ak cakas prve dietatko a chces kocik odlozit aj pre dalsie (a nebude sa ti dovtedy zdat nemoderny alebo nevhodny pre pripadne opacne pohlavie), tak kup novy... mne velmi pomohlo, ze som pri druhom dietati nemusela riesit novy kocik...

luciana896
autor
10. feb 2014

@ewca99 Ewca, lenze ABC design, sú práveže väčšinou kočíky z Polska, preto som si myslela, že odporúčaš Polsko ;) Ale tak hlavné je, že ste boli spokojní

dobromila1111
10. feb 2014

My sme kupili pouzity,3-kombinacia za 100e.Trosku vrzga,inak nema chybu.🙂Radsej som tie prachy za novy kocik investovala inam..

ewca99
10. feb 2014

@luciana896 pokial viem tak nto nie je poľsky je to rpesne ABC design 3tech 🙂) lebo povodne stal 600eur lebo sme ho mali ešte vyše roka a pol v záruke...ale možno sa mýlim ja...

zuzkat1
10. feb 2014

@luciana896 to nie je chamtivost🙂 aj ked divne na mna pozerali kamosky🙂 skor je to o tom ze predsa len take babo cika,kaka aj sa zapoti v lete,slinky mu idu...a ked aj mamina ktora predava vsetko ocisti a ty tiez aj tak je to taky blby pocit... No asi som fajnova🙂

janinah
10. feb 2014

môj prvý kočík bol z Poľska a využilo ho 5 detí a možno aj viac,len som ho darovala cudzím a stratila som prehľad kde skončil....mať dnes babetko,tak tých 600 eur by som použila na iné,na kočík určite menej...

ivanapetrasova
10. feb 2014

Ahoj, ja som zhodou okolnosti mala CAM Dinamico trojkombinaciu, kupili sme ho novy za cca 600 eur. Pouzili sme ho a predala som ho potom za 300 🙂 mne viac vyhovuje kupit novy a po pouzivani predat. Vyjde ma to rovnako draho ako kupit pouzity a neostane mi stat v pivnici 🙂 ale kazdemu moze vyhovovat iny postup... a este mimo temy trosku, ja osobne by som uz nekupila 3kombinaciu ale zvlast vanicku a vajicko a potom neskor sportak. Lebo tiez ako prvorodicka som kupila 3kombinaciu a sice vanicka super ale sportak mi vobec nevyhovoval.

gugu
10. feb 2014

Ja som mala hlboký nový krásny Peg Pérego za 400EUR (len hlboký!!!) a teraz ho neviem predať. Šporťák som kúpila ojazdený po jednom dieťati a v pohodičke by poslúžil ešte ďalším dvom 🙂 Kľudne kúp ojazdený. Ja som bola tvrdohlavá, za každú cenu som chcela nový kočík a všetci ma odhovárali, že sa to neoplatí. A mali pravdu. Teraz už sa divím maminkám, ktoré dajú za kočík neskutočné sumy len preto, že je to in a pritom keď vidím, aké sú tam tie deti "pomačkané"....... Nič v zlom, každý má svoje sny 🙂, ale tomu bábu je to úplne jedno, v čom sa vozí.

luciana896
autor
10. feb 2014

@ivanapetrasova Dakujem, mas asi pravdu, presne toto aj mne napadlo, ze ktovie ci bude dietatku aj ten sportak vyhovovat... 🙂 a nevies ci cam predavaju aj samostatne kociky?

utte
10. feb 2014

my mame novy, polskej vyroby - dorjan danny sport a som s nim spokojna, hlavne kvoli velkosti vanicky. konstrukcia je dost tazka, ale skladanie jednoduche. dokonca sme zistili, ze bez problemov sa da na podvozok nakliknut vanicka znacky tako mohican - tiez polsky (mam pozicanu od svagrinej), i adapter s vajickom znacky tako, takze striedam kociky podla nalady 🙂 . ale mne sa zase tie drahsie a modernejsie (typu cam, stoke a pod.) nepacia a zdaju sa mi prilis male... sportovu cast v praxi odskusanu este nemam, ale planujem ju pouzivat najma doma a do auta si kupit lahky golfac. tak zelam dobre rozhodnutie a nasledne spokojnost s vyberom!!!

hori
10. feb 2014

@luciana896 ja som inak kupila novy polsky - maxim XL, trojkombinaciu a odvozil mi dve deti v pohode, okrem defektov sme tiez ziadne problemy nemali a je funkcny, pekny a nic mu nechyba, jedine, co vyzera opotrebovane, je prirucna taska... 😉 co neodporucam - polske golface - tie som uz ohrkala dva...

ivanapetrasova
10. feb 2014

@luciana896 fuuha to netusim, ale myslim ze by mali predavat aj samostatne. My sme predali tu 3kombinaciu ked mal maly pol roka a kupili sme novy sportak GB Hardy. A pomaly uvazujem o tom ze predam aj ten a kupim uz len golfac. Mne sa teda osvedcilo kupovat nove koce a potom predat. Ale napr oblecko pre drobca bezne kupujem tuto cez bazarik a neviem si to vynachvalit. Ja sa riadim tym, ze veci ktore chcem pouzivat dlhsie (kocik, monitor dychu....) kupujem radsej nove aby som si bola iste ze su v dobrom stave a veci z ktorych babo rychlo vyrastie (oblecko, prve topanocky...) kupim kludne aj pouzite. Kedze nove veci potom popredam, tak cenovo to vychadza rovnako nakoniec.

posuvamdalej
10. feb 2014

ahoj. ja som kupovala novy, lebo ako prvorodicka skusenost nie je. kupili sme cam elegant family trojkombinaciu a v bielom prevedeni. znacka cam je peckova, ja na nu nedam dopustit. predali sme ho inej mamicke, ked dcera odrastla. kociarik bol v top stave a to sme ho vyuzili na maximum.aj farba ostala ziarivo biela. Bol pravidelne cisteny kvalitnymi pripravkami vhodne aj pre deti a predala som ho za 200e. mamicka, ktora si ho kupila musi byt stastna. ten kociarik bol este rok v zaruke a priam na nerozoznanie od noveho. kebyze cakam dalsie babo, ja osobne by som do noveho kociarika rozhodne nesla. tie usetrene peniazky by som radsej investovala do niecoho ineho pre babo 🙂 tak drzim palce ;)

ivet1371
10. feb 2014

@luciana896 ja som mala pri mladšej dcerke kočik s polska a ešte sa v nom vozilo dalšie dieta a pri dalšom ho mali ešte na doma.a pri malom som mala tiež s polska mam ho v albume vybava tušim a tiež sa vozilo dalšie dieta bez problemu.a vela kočikov tu v obchodoch su s polska len o tom ludia ani nevedia 😀 je to aj ako sa vydaria veci.

lienka1601
10. feb 2014

fu necitala som vsetky komentare ale napisem ti moj pripad :D pri prvom som kupovala novy kocik obycajny nejaky polsky ziadna znacka.. stal 300 eur.. predala som ho lebo po prve bol cierny a na povale kym by sme mali dalsie dieta co je teraz po 4 rokoch tak by vyprasivel.. a po druhe su nove trendy.. nove farby vzory moznosti skladania a td.. teraz som kupila pouzity ,,znackovy´´ casuapla S4.. a urcite ho este predam pretoze je v top stave.. a karicku sa nechystam vyuzivat.. ja sa za to nehambim ani nic :D takze v klude pouzity ktory zase predas a pri dalsom dietati kupis zase iny :D a nie je pravda ze kocik je stavany na dve deti.. zalezi ako sa on staras a td. napriklad niektore mamicky striedaju viac kocikov takze nieje sanca aby sa znicili :D lovu zdar

edusik
10. feb 2014

Ja mám doma Verso V-max, boli na trhu aj iné, ale ja som vedela čo chcem, vedela som že chcem v smere aj protismere jazdy, s vajíčkom naklikávací, športový celý rozoberateľný, rúčku sklopnú - na rok 2009 to neboli také bežné požiadavky ako dnes, a taký som našla, a nebyť zelenej farby, ktorá sa mi zunovala, nerozmýšľam nad novým. Zaujímalo by ma koľko mamičiek čo napísali Poľský určite nie, Poľský kočiar aj mali doma... ja to chápem, tiež som si myslela, že pod 800Eur určite na kočiar ani nepozriem, do PL sme vtedy šli na dupačky a také blbosti, ale keď som zbadala ten svoj kočiar, ktorý som mimochodom poznala z našej Košicej Optimy z AllToys-u, tak som neváhala, cenový rozdiel bol skoro 400Eur - toľko k tým poľským a poľským kočiarom u nás predávaným (samozrejme u nás ti nepovedia že je poľský, keď v tom ešte sama nemáš prehľad). Čo sa týka ľahkosti kočiara, aj oni majú také aj také, zase je to na mamičke, či rozmýšľa pri kúpe 🙂. Odporúčam - nesústreď sa na značku, ale na vlastnosti a tvoje požiadavky a potom vyber ten, čo tomu zodpovedá a padne Ti do oka, ak urobíš kompromis, že však má napr. veľkú vaničku, ale strieška športovej časti je malá a nebude dostatočne tieniť na bábo na slniečku, tak ho určite neber, lebo ak ti niečo vadí na začiatku bude ti to 100x vadiť pri používaní a budeš špekulovať nad ďalším... Možno dôjdeš do PL a zistíš, že ani jeden nebol ten pravý, a určite tam budú mať aj Jané, Cam aj iné značky nie len PL, ktoré tam vyjdu trocha lacnejšie a možno svoj zbadáš tak ako ja - na prvý pohľad a odpadneš aké má funkcie a aký je skladný, ľahký a čo ti k nemu ešte nabalia.... otázka preferencií 😀

edusik
10. feb 2014

jaj a ešte ma napadlo - poliaci sú nie na darmo obchodníci - mne dali aj kontakt na pani na SR čo predávala ich kočiare, aby som v prípade reklamácie sa nemusela trepať k nim, ale mala som to riešiť cez jej predajňu - našťastie nebolo treba. Ale podstata otázky bola či nový či používaný, len som ti chcela dať vedieť, že aj tri roky používaný poľský kočiar je bez chyby, takže nebála by som sa kupovať používaný, ak si ho samozrejme prezrieš či je ok. Moja kamoška mala napr. Cam už neviem aký, taký oranžový a sivá umelá vanička, a kolieska jej odišli po 4 mesiacoch a 3 mesiace čakala na nové.. Teraz vyberám jazdený,ale radšej si po neho pôjdem osobne na západné Slovensko, ako si ho poslať poštou a spoliehať sa len na fotky..

neri111
10. feb 2014

@luciana896 ja som mala pri prvom dietati polsky BabyLux trojkombinaciu a bola som spokojna...po roku som ho predala v top stave .... potom sme kupili na chalupu podobny tiez polsky uz po jednom dietati a rovnako maximalna spokojnost. tiez sme ho predali v super stave...teraz cakam druhe a kupila som kocik pouzivany asi po 3 detoch polsky Dorjan a je vo velmi dobrom stave. Cize urcie sa oplati kupit pouzivany len si treba vybrat podla toho co od kocika ocakavas a aky sa ti paci. Ja som tiez chcela pri prvom novy no muz ma odhovoril a dobre som urobila. Usetrene peniaze som pouzila na vybavicku. Myslim si, ze nie kazdy polsky vyrobok je zly. A co sa tyka noveho kocika...kupili sme novy sportovy ceska znacka a po 3mes sa nam zlomilo koleso. Je opraveny v zaruke ale predat ho este nechcem lebo mi vyhovuje a chcem ho este pre druhe dieta. potom ho predam....takze tak .. Drzim palce aby si bola so svojou kupou hlavne spokojna TY 🙂))

danadany
10. feb 2014

ja som kúpila použitý cam cortina, malý má dva roky a ešte ho občas využijeme, ale je pravda že pre ďalšie dieťa by už asi nebol, ale kto vie či budete mať ďalšie hneď či za 3 roky alebo za 10, ja osobne radšej kvalitný ako Cam určite je použitý ako nový Poľský