Nový kočík verzus kočík z druhej ruky

jana_jana
16. júl 2012

Ahojte, potrebujem poradiť. V zime očakávame bábätko a plánujeme kúpiť kombinovaný kočík. Mám ale dilemu, či kúpiť nový, alebo použitý z druhej ruky. Pri prvom dieťati sme mali darovaný kočík, dosť starší typ, už po dvoch deťoch, ten by som znova už neprežila. Takže uvažujem, či kúpiť niečo cenovo dostupnejšie (tak do 400 eur) a nové, alebo možno niečo "drahšie" a značkové, ale z druhej ruky. Máte dobré skúsenosti s novými "lacnejšími" kočíkmi? Pri prvom dieťati sme už po pol roku kúpili nový šporťák, tie kombinované sa mi totiž zdajú dosť veľké a nepraktické. Preto sa mi zdá kúpa nového kočíka zbytočná. Na druhej strane, nový kočík by som ešte mohla celkom výhodne a ľahko predať, a predsa len, nové je nové. Takže sa vlastne neviem rozhodnúť. Poraďte, vďaka.

tina_22
16. júl 2012

@jana_jana Ahoj, ja osobne nemám s lacnými kočíkmi dobré skúsenosti, ťažké, labilné, nespoľahlivé, rýchlo sa rozhrkajú... Niekto povie, že on je s tým lacnejším spokojný, veď hej, keď nemá s čím porovnať ( nekočíkoval drahší kočík 😉 ) Nie som zástanca super drahých značiek a nedám za kočík horibilnú sumu. Ale 400 e zoženieš v bazáre kvalitné a zánovné kočiariky, niektoré dievčatá to predávajú, ako nové. Ja osobne som kupovala druhý kočík v bazáre a ešte som ho predala a pani je spokojná.
Myslím, že kočík nekupuješ na chvíľu, ale chceš si kočíkovanie užiť. Tak si myslím, že sa oplatí za kvalitnejší a hlavne overený kočík priplatiť.

bonaquaba
16. júl 2012

@jana_jana urcite novy, ja som pri tretom dietati nekupovala novy mala som stary,ale teraz som si kupila novy sportiak, ked je uz vacsia a poviem ti,ze mala som si ho hned kupit a nie do starej haraburdy ju davat, dietatko tiez potrebuje mat svoje vlastne a nie po niekom a hlavne, keby si chcela pre vacsie babo tak by som kupila z druhej ruky ale pre uplne malicke by som si kupila novy

ikke
16. júl 2012

osobne urcite radsej z druhej ruky, do 400eur zozenies snad aj na slovensku takmer novu teutoniu a to je uz "pan kocik" 😉 /ja mam teutoniu za 150eur a bude sa v nej vozit uz 4. dieta 😀 /

severankasr
16. júl 2012

ja som kupovala z druhej ruky, bola som sa nan osobne pozriet, kombinovany za 100 euro, sluzil dva roky v pohode a stale je dobry...

exupery
16. júl 2012

@jana_jana kup trojkombinaciu alebo cisto hlboky z druhej ruky-babo tam bude cca pol roka,potom predaj a investuj do noveho kvalitneho sportiaku 😉

trnka77
16. júl 2012

určite lepšiu značku(Teutonia,Jane-ten je perfektný 🙂 gesslein.......)používané,ale najlepšie osobný odber-aby si si ho mohlo prezrieť a nekupovala mačku vo vreci

littledevil
16. júl 2012

My sme kupili kombinovany z druhej ruky, pouzivali sme ho cca 5 mesiacov a potom sme kupili novy sportovy 🙂 .

ivianocka
16. júl 2012

Ja som tiez kupovala lepsiu znacku(peg perego) z druhej ruky - novy by som si nemohla dovolit. Krasne sme ho dali do poriadku, oprali, vycistili, zoservisovali(mam sikovneho tatina) a vyzera a sluzi ako novy. Teda, zatial sa v nom babo nevozi, ale uz som kocik odskusala, ci naozaj funguje 😉 ja odporucam tiez drahsiu znacku z druhej ruky...

stanislavao
16. júl 2012

no ja by som kupila novy. nie kombinovany. kupila by som klasicky hlboky - napr. Steggi Lux, po polroku by som ho predala a kupila si sportovy - Zopa Fusion, stoji 130e {tento som mala a je uzasny a cenovo tiez super}. predate hlboky, vrati sa vam peniaze na sportovy a mate stale novy. k tomu este buginu, mala som Coto Baby Soul - 62e a bola som spokojna. cize ja by som to riesila takto. a nepotrebujete velku investiciu a mate stale pekny, novy. da sa aj v bazari kupit pekny kocar - ja som teraz nasu Zopu predala, ako novu. ale vacsinou sa tu spretavaju mamicky s tym, ze kocar nezodpoveda popisu, je vylednuty, kolieska zodrate, odpadavajuce, cize nakup takej drahej veci cez bazar je dost riziko. a ked sa uz rozhodnete pre kupu second han,d tak si ho urcite osobne chodte pozriet, vyskusat, zlozit, rozlozit a vsetko si poriadne popozerat.

zuzikkaa
16. júl 2012

@jana_jana ja som mala velakrát kočík z druhej ruky ale je lepšie si kočík osobne pozrieť aby sa predišlo nedorozumeniam 😉
poprípade si zožeň iba čisto hlboký kočík na zimu ,kým je bábo vo vaničke a potom si už kúpiš nový športový podla potreby 😅

zuzika219
16. júl 2012

Ja som taktiež kúpila aj hlboký aj šporťák z druhej ruky za velmi dobrý peniaz a ako maminy predo mnou písali,najlepšie je ísť kočík pozrieť- prevziať osobne 😉 V dnešnej dobe aj tak niektoré maminy kúpia kočík ,majú ho 3mesiace a potom menia za iný 😀 takže sú vo velmi slušnom stave ,aspon ja som mala na každý šťastie a bola som max spokojná 😵 .

jana_jana
autor
17. júl 2012

dakujem baby, v podstate ste ma vacsina utvrdili v nazore, ze z druhej ruky bude asi spravna volba, ked ho pojdeme osobne okuknut a vyskusat. co sa tyka kupy noveho hlbokeho, aj nad tym som rozmyslala, ibaze prve dieta som v hlbokom mala asi 5 mesiacov, a neviem si predstavit, ze by som to potom predala, vacsina zien zhana kombinacie, najma s autosedackami, vsak aj tych cisto hlbokych z druhej ruky sa predava dost malo a vcelku starsie verzie. Takze teraz uz len vybrat ze ktory. Uvazujem nad Quinny speedy, alebo bumbleride, ktory sa ale z druhej ruky nejak tazsie zhana, neviem nan narazit. ale idem omrknut tu teutoniu, s tym som sa este nestretla nazivo.

mirkakab
17. júl 2012

@jana_jana Ahoj, kamoška predáva kočík, ona ho kupovala ako nový a teraz ho predáva hodne pod cenu, ja by som určite zvažovala z druhej ruky, pretože ked kúpiš nový tak ho potom už ťažko predáš, lebo kočíkov je velmi vela na bazaroch.

alenka600
17. júl 2012

@jana_jana Ja som si na MK kupila z druhej ruky perfektny kociar - 3kombinacia, super stav, 140E. Definovala som si vopred z coho nechcem zlavit - chcela som urcite 3kombin, dobre skladatelny do mojho maleho auta, sportak otocny v oboch smeroch, velke kolesa a dobre pruzenie. A velmi mi pomohli osobne obhliadky, lebo poviem Ti, ze je rozdiel ked prides k niekomu a ma doma bordel (nikoho neodsudzujem, ja mam bordel tiez 🙂 a ked prides k niekomu 20minut po telefonate a byt je ako zo skatulky - presne od tej pani som si kocik kupila, lebo aky mala byt, taky bol aj kocik - nebol na nom jediny skrabanec a este mi zadara objednala nove koleso nanho (stalo ju to 15E mam blocek). Som s nim spokojna, nemenila by som ho, budem ho pouzivat este dlho. Teraz som si kupila golfac, lebo predsa len to je zas o niecom inom, do toho som zas investovala minimalne.
Ja kociky dost otlkam, lebo ich casto nakladam do auta, preto som si povedala, ze to by boli pre mna vyhodene prachy, keby som mala nicit nieco drahe

nikolcrow
14. nov 2018

@ivianocka tiež som si včera kúpila peg perego z druhej ruky 💖vždy som ho chcela ale nové stoja 700 eur... Takto mam peg perego za oveľa lacnejšie + kvalitu