Nosíte na turistiku deti v babyvaku?

atrami
20. júl 2010

Ideme v sobotu na dovolenku. Chcem sa spýtať nosíte na turistiku deti v babyvaku? A ako vzadu, na boku? Ďakujem

mamutka
20. júl 2010

@atrami a co si to supla do regionov? no nahodou som nasla, tak ti ohladom vaku neporadim, mne v nom maly vydrzal dva tyzdne, neviem aky mas, ale nosnost to nema moc velku, nie?
my mame ergo nosic manduca a tak kludne maleho odnesieme, aj ked ma 13 kg, ( nosnost tusim do 20 kg ), chrbat to nezatazuje, on je kludne nosicovi na bruchu alebo aj na chrbte, ma rad aj tak aj tak.
podla toho aku turistiku myslis, ak vyslovene pojdete po skalnatom terene, tak by som skor zvazila aj original turisticky nosi na chrbat, ktory ma pevne vystuzene casti. nam na par km po lese manduca skvele staci, na dlhsie a skalnatejsie tury chodi teraz manzel zatial bez nas koli mojim klbom.
co sa baby vaku tyka, asi vam odide chrbat, ergo nosice su predsa len prijemnejsie robene pre nosica aj pre pohodlnu polohu dietatka. daju sa aj pozicat v internet shopoch...

emjee
20. júl 2010

podla mna je babyvak na turistiku absolutne nevhodny 😝 okrem toho je babyvak myslim na tvoje najmladsie dieta uz trochu primaly - ak teda babyvakom myslis babyvak - vid foto
ak pod pojmom babyvak myslis klokanku, tak ta je uplne nevhodna nielen na turistiku, ale aj inde - viac v teme https://www.modrykonik.sk/forum/tema/noseni-deti/

skuste1983
21. júl 2010

ahoj. Môj synátor má čochvíľa 1 rok a posledný víkend sme boli na mini túru (cca 2 hod). Celý čas bol v babyšatke uviazaný na chrbte, pozeral mi cez plece a nakoniec zaspal. Bolo super. Ak je zvyknutý, nemala by si mať problémy. Prajem príjemnú dovču 🙂.

maryanna
22. júl 2010

@atrami pridávam sa, babyvak určite nie, veď ti odpadne ruka, rameno, od nosenia tak veľkého dieťaťa...nehovoriac o tom že zničíš chrbticu a neviem čo ešte svojmu dieťaťu...
my máme manducu - ergo nosič a som spokojná, je pohodlný a je vhodný aj pre veľké deti....resp zváž kúpu turistického nosiča ako bolo písané...

bihan
22. júl 2010

Absolútne nevhodný na akúkoľvek turistickú trasu.. Odporúčam ergonosič alebo turistický nosič na to určený.

alca85
22. júl 2010

ahoj....ja si síce babyvak neviem vynachváliť, ale na turistiku najvhodenjší nebude....ako písali baby vyššie, po nejakej chvíli by si prišla o rameno pri už tak veľkom dieťati 😒

mata409
4. apr 2013

Minulý rok sme si kúpili pre nášho malého syna turistický nosič na chrbát. Dlho sme sa rozhodovali a prelúskali sme celý web, kým sme sa rozhodli pre turistický nosič Marsupio carry baby od talianskeho výrobcu Marsupio ktorý sme našli na stránke www.adamsport.eu ( najnižšia cena a rýchle dodanie 🙂 ). Má výborné vystuženie, čo ocením pre synčekove ale aj naše pohodlie a dostatočnú nosnosť. Výška sedu sa dá nastaviť podľa výšky dieťaťa, takže vydrží nejaký ten rok. Je určený pre deti od 6 mesiacov a maximálna váha je až 20 kg čo je jediný nosič v tejto cenovej kategórii s nosnosťou do 20kg. Dieťa si zapnete s bezpečnostnými popruhmi, ktoré sú tiež vystužené. Predná časť je dostatočne vystužená aj pre prípadný náraz na opierku dieťaťa.Dieťa má dostatočný výhľad vďaka dobrému umiestnenie nastaviteľného posedu a tým pádom vidí ponad hlavu a plece otca .Súčasťou balenia strieška proti slnku a keď vás zastihne dážď, tak si jednoducho natiahnete na nosič plnohodnotnú pláštenku a vaše dieťa je v suchu.Pre prípadne odloženie všetkých drobností pre vaše dieťa sú dostatočné 3 odkladacie priestory.
Odporúčam, maximálna spokojnosť z našej strany za veľmi dobrú cenu .
Maťa