Nepodšitá strieška na hlbokom kočíku pre zimné dieťa

vuvu163
20. mar 2022

Ahojte, mate skúsenosti s hlbokými kočíkmi, ktoré nemajú podšitu striešku? Vybrala som si kočík Moon N one a strieška kocika je len z poťahové látky. Keďže budeme mat zimné dieťa, bojím sa, či to neprefuka a nepremokne. Mate niekto skúsenosť? Pripadne s inou značkou, ktorá má tiež rovnako nepodsita striešku. Ďakujem.

andrea_82
20. mar 2022

Nas syn sa narodil v decembri a vtedy pred 14 rokmi sme veru nejake podsitie striesky neriesili. Ved dieta bude mat tenku aj hrubu ciapocku a bude vo fusaku. A ked bude prsat, tak das prsiplast.

nikpa
20. mar 2022

@vuvu163 väčšina kočíkov má len obyčajné striešky. Bábätko budeš mať vo fusaku a v overale predpokladám a čapica je samozrejmosť. Nič sa mu nestane, bude tam dostatočne zababušene, neboj. A prečo by ti mala strieška premoknut, nechceš sa prechádzať v daždi, že? A ak áno tak určite bude ku kočíku aj pláštenka proti dažďu.

vuvu163
autor
20. mar 2022

@andrea_82 tak ja si pamätám spred rokov len podsite, keď som chodila strážiť susedom deti atď.... To bolo aj viac ako 20 rokov dozadu a aj môj starý spred 35 rokov ma podšitu, pre to mi to vŕta hlavou. Ale asi si aj iné materiály 🤣

simca06022011
20. mar 2022

Hlavne je aby bola nepremokava, podsite som veru este nevidela, pride mi to aj neprakticke napr. kvoli suseniu... na ohrievanie hlavy mas spacak, capicu... Na velky dazd sluzi to co aj pred rokmi "igelit" na kocik.

jaskolka
20. mar 2022

Ja tiež som ešte nevidela kočík s podsitou strieškou. Veď máš fusak, bábätko bude určite teplo oblečené, a keď bude snežiť, máš pláštenku na kočík

vuvu163
autor
20. mar 2022

@simca06022011 to je jesne ze pláštenka bude, ide mi hlavne o prefúkanie. Veľa kočíkov ma podšitu striešku ešte inou látkou. Napr. Moon style to podsite ma.

simca06022011
20. mar 2022

@vuvu163 ten material neprefuka, je to vacsinou nieco ako softshell, resp "kocikovina".

katickaaa
29. mar 2022

@vuvu163 ja mám moon style a nebol žiaden problém a to sme boli aj na horách. A keď poletoval sneh vôbec nebola mokrá strieška nepremoklo to a pri väčšom snežení som dala pláštenku.

vuvu163
autor
29. mar 2022

@katickaaa 👌 išlo mi hlavne o pre fúkanie. Lebo moon style ma hlbokú vaničku podšitu ešte takou bielou látkou a moon N one nie 🤷‍♀️ pri športovej časti aj jeden aj druhý kočík má nepodsitu ale to dieťa už je väčšie to mi nevadí. Ďakujem