Najlepší terénny športový kočík

schokolade1988
15. apr 2022

Ahojte ,

Prosím poraďte lebo už som prešla asi všetko a žiaden kočík nemá asi všetko čo potrebujem :(
Hľadám športový kočík terénny ,mal by spĺňať :
- xxxl strecha
- dlhá lozna plocha
- veľmi dobre odpruženie (aby sa hneď nerozhegal)
- polohovanie chrbta také ako na Cybexe ,nie popruhmi (dosť dôležité )

Ďakujem ❤️

petamich
15. apr 2022

skus napisat tu na MK do kocikovej poradne 🙂

schokolade1988
autor
15. apr 2022

@petamich áno písala som ,len samozrejme to trošku trvá kým príde odpoveď ,predsa tam veľa mamičiek píše 🙂 tak skúšam aj takto ,či sa nenájde nejaká mamička šialená ako ja ,ktorá našla takýto kočík s týmito extra požiadavkami 😂

petamich
15. apr 2022

@schokolade1988 jasne chapem 😂😂

guglina
15. apr 2022

@schokolade1988 Britax smile3

petamich
15. apr 2022

@guglina tak ten uplne nahodou mam a ani omylom nesplna poziadavky, ktore autorka napisala 😬 nezvlada ani bratislavske chodniky a po 8 mesiacoch pouzivania hrka jak svina, dobre odpruzenie o tom ani nepocul, defekt sme mali uz trikrat a to chodim s dietatom po bratislavskych chodnikoch a uliciach

jedine co splna je dlha lozna plocha a xxxl strieska

ale to je teda iba moj nazor - ja prave rozmyslam za co ho vymenime ale stale vyuzivame oba smery a ta strieska a uplny sed mi vyhovuje, to ze hrkoce ako kocik po troch detoch a o terene mozem snivat to uz uplne nie 🤷‍♀️ takze zvazujeme dokuput Thule ako kocik 2

schokolade1988
autor
15. apr 2022

@petamich presne ako píšeš ,my ho teraz máme a je to úplný des....

guglina
15. apr 2022

@petamich a máte 3-ku? Podľa mňa to odpruženie je úplne mega ale teda nemám ho doma, iba v obchode som skúšala

schokolade1988
autor
15. apr 2022

@guglina áno a za mňa má aj krátku loznu plochu .

petamich
15. apr 2022

@schokolade1988 ja mam vysnivany Thule, ten sa ale neda dat do uplneho lahu, co zatial potrebujeme a tie kolesa ma dost siroke ale zasa je to fakt terenny kocik, lahko ovladatelny, dobre skladatelny, len ta cena zas

@guglina ano mame III kupovali sme ako kombinaciu aj s hlbokym a autosedackou a teda nie je to zly kocik, Britax vo vseobecnosti je fajn ale ja osobne uz by som ho nekupila, hrozne ma rozculuje ako vrzga a hrkoce napriek tomu, ze manzel to uz olejoval a striekal kadecim "na bicykle" a zasa nebol uplne lacny, ked tak Go Big by som asi vybrala nabuduce alebo skor uplne inu znacku a asi by som rovno kupila Thule (ale to mam teraz taky vysneny) ale keby som ja mlada a hlupa vedela 😅

guglina
15. apr 2022

@schokolade1988 tak sa ospravedlňujem, mne sa zdal super, ale aspoň už viem že po ňom už nemám pokukovať, tiež zháňam kočík s týmito parametrami

petamich
15. apr 2022

@guglina vobec sa nemas za co, mne sa tiez velmi pacil a stale sa mi paci takze uplne chapem 🤪 len teda po 8-mesacnom pouzivani no nie som spokojna 🙃

schokolade1988
autor
15. apr 2022

@petamich aj mne sa veľmi páči Thule ,ale okrem pruženia a kolies nemá nič čo zháňam :( inak by to bola voľba číslo 1 . A zrejme taký môj number one kočík asi ani nenájdem ,samozrejme spravím kompromis ,len už som zúfalá :/

schokolade1988
autor
15. apr 2022

@guglina ale čo si 🙂 neospravedlňuj sa , ja som pokúšala v predajniach už kadejaké kočíky ,stále mi niečo na každom nesedelo .. je to ťažké nájsť kočík s týmito parametrami ,snáď nám baby poradia ,som ochotná ísť aj do bazaroveho kočíka (keby bola výroba ukončena náhodou ) len aby bol ten kočík top pre mňa 🙂

petamich
15. apr 2022

@schokolade1988 teraz vsetci v nasej skupine na FB ficia na Valco Snap a mal by mat aj nejaku sportovu verziu ale podla mna ten nesplna vsetko vyssie uvedene 🙂

zuzanka.zuzu
15. apr 2022

@petamich ja mam valco snap a splna vsetko okrem posledneho - polohovanie popruhmi... ma mega striesku (neviem o ziadnom inom podobnom kociku), nafukovacie kolesa na bratislavske chodniky 😀 -to je ta sport verzia. ale nechapem preco v oficialnej modrokonikovej kocikopedii ma nizke hodnotenie - cize podla tohto by som sa neriadila kedze viem ako sa robia "pozitivne recenzie" (baby to maju ako zarobok pricom ten vyrobok jakziv nevideli ani nedzrali)

zuzanka.zuzu
15. apr 2022

@schokolade1988 preco je dolezite to polohovanie? mam aj cybex a veru ziadny (ne)prakticky rozdiel nevnimam

kiki68
15. apr 2022

@schokolade1988 asi Emmaljunga Viking alebo to nove odpruzene nxt 90. Mozno stokke trailz ( ale ten nie je odpruzeny) a Tfk jogger tiez je myslim kandidat a samozrejme Thule

zuzahajdulka
15. apr 2022

@schokolade1988 , https://www.forbaby.sk/kociky/gesslein-f6-air--.... Tento mam, je uzasny. Uz piaty rok je v prevadzke, dve deti odvozil, teren normalne lesne cesty dava (da sa nastavit dve urovne pruzenia). Ma asi najsirsiu a najdlhsiu leznu plochu na trhu, strecha sa da celkom zaklopit, cize aj ked ides proti zapadu slnka/vetra/dazda, dieta je chranene. Je fakt pevny, ziadna Azia. Da sa sklopit do uplneho lahu, aj podnoznik do uplnej roviny, takze dieta sa tam pohodlne vyspi. Latky kvalitne, vypracovanie pevne. Co sa tyka polohovania chrbta, celkom nerozumiem, ako to myslis, takze k tomu neviem dat info, ale polohuje sa potiahnutim zeleznej tycky vzadu.

schokolade1988
autor
15. apr 2022

@zuzahajdulka áno tento som pozerala ,len som nevedela či bude dostatočne pruzit,nechcem aby hrkal chodíme dosť lesné cesty takže niečo fakt také hľadám . A polohovanie chbrta som myslela aby nemal popruhmi ,ale také ako má Cybex (neviem opísať také tlačidlo si chytis a polohujes lebo tie popruhy sú pre mna masaker 🙈)

schokolade1988
autor
15. apr 2022

@kiki68 ďakujem za typy ,ale korytkove nechcem . Viem som náročná ,ale 🤷🤦🤦🙈

zuzahajdulka
15. apr 2022

@schokolade1988 , aha, uz viem asi ake popruhy myslis. Gesslein ich nema, tam sa za chrbtom potahuje tycka, jednoducho, jednou rukou. Inak, ak si z BA, tak Gessleiny si mozes nazivo vyskusat na Dunajskej ul. v predajni Forbaby. Majitelia - dvaja chlapi tomu rozumeju, davaju vybornu podporu, poradenstvo aj k doplnkovym dielom, to je ako bonus navyse.

schokolade1988
autor
15. apr 2022

@zuzahajdulka super to by som rada ,ďakujem pekne za tip 🙂 áno som z ba ,tak tam určite pôjdem . Len som pozerala ,že strecha je dosť krátka ak je dieťatko v ľahu tak ho moc nezakryje :/

zuzahajdulka
15. apr 2022

@schokolade1988 , na fotke ta strecha vyzera kratka, ale v klbe sa da preklopit celkom dole. Vsak nazivo si to povyskusujes najlepsie.

petamich
15. apr 2022

@schokolade1988 nahodou mam fotku, lebo kamoska ho kupil 🙂

schokolade1988
autor
15. apr 2022

@petamich áno valco poznám , sestra má valco duo ,len tam to pruženie teda nič moc za mňa dosť tvrdý kočík :/

schokolade1988
autor
15. apr 2022

@zuzahajdulka aha to som nevedela, super teda zatiaľ sa tento približuje najviac k mojim požiadavkám . Určite ho pôjdem vyskúšať na tú dunajskú najskôr 🙂

jana2518
18. apr 2022

@petamich Valco baby a Pettie Mars street s nafukovacími kolesami sú fakt super obrovská strieška, plocha na spanie, sú fakt ľahucke a spratné. Ale ich najväčšia nevýhoda je ze nemajú žiadne odpruženie, sú to tvrdé kočíky a tiež to polohovanie šnurkou. Ja hľadám rovnaký kočík ako ty ale nechcem trojkolku. Veľmi uvažujem nad Novinkou Britax strider alebo cybex talos.(Akurát talos je trocha ťažší) Malý ma 1rok a 2 mesiace je fakt dosť veľký a dlhý, bojím sa ze do týchto spomínaných za rok asi nevojde. Neviem sa tiež rozhodnúť. Ten geisslen sa mi dizajnovo vôbec nepáči.

jana2518
18. apr 2022

@jana2518 ešte ma napadlo ja som uvažovala nad Nuna Tavo je fakt skvele odpružený, veľky, priestranný na dĺžku aj na šírku len to manévrovanie sním je dosť ťažké neda sa jednou rukou, nejde tak ľahko a zložený zaberá dosť miesta v kufri. A ešte ta strieška neni moc dobre riešená, na predĺženie ma iba takú clonu čiernu. Nuna tavo next ma lepšie riešená tu striešky ale je už menší na dĺžku. A ostatne všetko rovnaké ako pri prvom.