Najlepší kočík pre dvojičky

sisinka78
10. apr 2012

Ahojte, rada by som počula názor mamičiek na kočiar pre dvojičky. Sme vo fáze výberu, ale stále sa nevieme rozhodnúť. Existuje predajňa kde je možné väčšinu kočíkov vidieť a vyskúšať?

kytykenka
10. apr 2012

@sisinka78 ahoj ja mam dvojicky akocik mam esprite duo stara ako o nicom nie som spokojna 🙂 jedine co pekne vyzera ale nic viac, uz ak by som este rez kupovala tak nie spojeny ale samostatne dve vanicky, lebo deti rychlo rastu a dvojickove kociky robia malicke a deticky sa tam zle citia 😀

majka1981
10. apr 2012

ahoj, ja dvojicky nemam, ale sestra ma. do teraz mala 2 kociky: teutoniu a easy walker, obidva kvalitne znackove kociky, stoja za svoju cenu.
easywalker ma super karovanie, kolesa su na nafukanie (mala uz par krat defekt...), vo vanickach nevydrzali dlho - boli dost uzke. ked isli deti do sportovej casti, tak musela kupit iny kocik - teutoniu, z toho dovodu, ze v easywalker su deti otocene od matky a to 6 mesacne deti este nemaju radi. velke minus bolo aj to, ze ked dieta zaspalo, tak sa tazko dalo sklopit sedadlo na lezanie (neako odzipsovat, co je dost neprakticke aj ked sa dieta zobudi, druhe dieta este by aj spalo, ale sa tym vlastne zobudilo...). takze sestra presla na par mesiacov na teutoniu.
s teutoniou bola celkom spokojna, az na to, ze ma dost nizku striesku. inak je to tiez super kocik.

obidva kociky su dost tazke, co ale aj znamena, ze su stabilne. musis pocitat, ze 2 deti vazia vela a musi to byt stabilne. ale zalezi aj od terenu, po ktorom budes chodit (do kopca, z kopca, po strku atd).

dufam ze som trosku pomohla. drzim palce!

medinila
10. apr 2012

@sisinka78 ja som pouzivala od Dorjanu Danny sport duo.Max spokojnost.Deti sa narodili v maji a vo vanickach vydrzali 10 mesiacov,potom sme dali sportovu cast.Mamicky su vsak spokojne aj s bumbleridom.
Najvacsi vyber najdes v Mocenku http://www.prenasedeti.sk/.Pani Siladiova je velmi mila a ochotna pani so skusenostami-tiez ma dvojicky. Zo Senca to mas na skok.
Tu si mozes nieco precitat o kocikoch http://www.dvojickovo.sk/index.php/kociky

emily76
10. apr 2012

My sme mali od narodenia peg perego duette a nedame nan dopustit. Vdaka volantu sa s nim neskutocne lahko manevrovalo, tym, ze sedadla su za sebou boli rovnako velke ako monokociky a nebol problem prejst cez dvere. Ked boli vacsi, tak na seba nedrapkali ako v kociku, kde sedeli vedla seba.

sisinka78
autor
12. apr 2012

Dievcata, dakujem velmi pekne, dost sme pomohli. Ja som mala vyhliadnutu Inglesinu twin alebo cam pulsar. Skocim do Mocenka a obzriem ich tam.

zuzikkaa
12. apr 2012

@sisinka78 kamaratka ma bumbleride twin a velmi si chvali 😉

hiva
14. apr 2012

Caute... tiez riesim kocik a nasla som ze odporucate skocit do Mocenka... len Vam chcem dat vediet, ze buduci vikend tam robia vystavu.... treba sa objednat na presny termin... my sme sa objednali na 15:00, rovno sa pytali, ci hladame kocik pre dvojicky alebo surodencov, od narodenia alebo starsie... takze predpokladam, ze tam budu mat pre nas nachystanu peknu vystavku toho, co presne potrebujeme 🙂

hiva
21. apr 2012

ahojte.... tak po dnesnej navsteve Mocenka sme sa rozhodli pre kocik Cam Twin Pulsar 2012 🙂 ... ma fantasticky velku vanicku, v ktorej dieta vydrzi aj do 6-9 mesiacov, s polohovatelnou opierkou, cize sa v nej da aj sediet.... sportove casti sa daju kombinovat za sebou, oproti sebe, chrbtom k sebe.... vsetko super.... akurat kolieska ma trosku divne, ale tak to uz je detail. Ma perovanie, takze velmi lahke ovladanie a ani prechod cez obrubniky nebude problem 🙂... tam sme ho este neobjednali, lebo uz pomaly zatvarali, ale urcite ho co najskor objedname 🙂

sloto
21. apr 2012

my sme boli v močenku včera. veľmi milá tá pani predávajúca. nám sa zapáčil easywalker a bumbleride indie.

ivkamaco
21. apr 2012

Ahojte, ja by som sa tiez rada zapojila do debatky, my sme dnes boli tiez v Mocenku, je super ze tie kociky si tam mozte pozriet aj vyskusat, my sme boli rozhodnuti jednoznacne pre kocik vedla seba, ale ked sme ich dnes videli ake su velke a popritom vanicky uzke nakoniec sme zmenili nazor a vybrali sme si za sebou, co som nikdy nechcela, ale kedze byvame v panelaku a vstup do vytahu a do dveri je takmer nemozni,vybrali sme kocik iCandy Pear, vojde do vytahu, mozem sa s nim pohybovat po byte, dat ich spinkat na balkon,tiez sa dostanem do obchodov a pod. a hlavne budem moct s nimi chodit aj sama von, nebudem stale odkazana cakat na manzela, budem rada ak sa ozve niekto kto ma s tymto kocikom nejake skusenosti, pozitivne ci negativne, dakujeeeeeeeemmm

sloto
23. apr 2012

@ivkamaco ahoj prosim ta aku cenu vam dala na icandy? lebo na tento sme sa u nej v piatok zabudli opytat a zistujem ze sa mi jediny zmesti do vytahu

ivkamaco
23. apr 2012

@sloto ahoj,cena do piatku je 949,05,bez autosedaciek,s autosedackami a adaptermi 1290,86

sloto
24. apr 2012

@ivkamaco dakujem ti za odpoved. teda cena dost vysoka, cakala som nieco ako pri BJ city select, tam to vychadzalo teda lepsie. horsie je ze len tento nam vojde do vytahu :(

ivkamaco
24. apr 2012

Nooo veru cena je dost vysokaaaa, aj my sme ratali menej za kocik, hlavne ked som pozerala na nete, sice som nevidela tie kociky na zivo, tiez som chcela skor Bumble alebo nieco vedla seba, bola som zmierena s tym ze sama kocikovat nikdy nepojdem no a ked nam ukazala tento a vysvetlila vsetko, zmenili sme nazor, a pri mojich 158cm sa mi fakt paci, od soboty nic ine nerobime po veceroch len hladame niekde lacnejsie, ale zatial bez vysledne, v cechach je cena rovnaka ako u nas, oplatil by sa z USA tam sme ho nasli za 650 ale neposielaju na SVK a bolo by to asi dost zlozite s reklamaciou a pod., a tu na bazaroch sme nasli asi iba jeden, takze neviem vyzera to tak ze ho asi kupime v Mocenku, je dost velka investicia, ale tak co uz spravime, len dufam, ze aj bude pohodlny pre miminka za tu cenu, a ma este super vyhodu, da sa z neho urobit aj jedno kocik, v pripade ze jedno baby je chore, da sa ist iba s jednym, no takze tak je to na rozmyslanie

klincek
24. apr 2012

@ivkamaco ahoj, ja len ze ten kocik vedla seba este uplne nezavrhuj.. pokial by ste nezohnali za prijatelnu cenu ten, ktory mas vybraty, pouvazuj este napr. nad Bumleride-om, kludne aj z bazaru.
ja ho mam (kupila som ho tu na MK, model 2010), deti maju 8 mes (povodne som mala termin skoro ako ty, narodili sa v pol augusta) a vo vanickach boli do 6 mes-to uz mali 9 kil a vosli sa aj s fusakom-akurat som odopla spodok, bol dlhy, ale dalo sa to spravit tak, aby im bolo aj teplo, aj pohodlne. a chodila som s nimi v 99% pripadov sama. vojde cez 80 cm siroke dvere (vytah neviem, sme na prizemi), dostanes sa skoro vsade, a nemusis riesit, ze napr. ostrovceky na prechodoch su pre kociky za sebou veeelmi kratke🙂
jedina nevyhoda su nafukovacie kolieska, mala som 3x defekt. inak je ten kocik absolutna bomba a teraz tie nove modely 2012..no schvalne, len si najdi na nete, urcite ti to nasadi chrobaka do hlavy 😅
neprehovaram ta, len pouvazuj..ja som svoju volbu nelutovala ani sekundu.

sloto
24. apr 2012

@klincek my sme takisto mali najskor vybraty kocik vedla seba a teda stale vaham co spravit, ale my mame problem, ze dvere do vytahu su siroke len 65 cm . aj ked z vnutra je siroky vytah 80 - no chore! a dalsi problem mam, ze do kocikarne sa ide este z vytahu dole po schodoch dost dlhych. ja osobne si neviem predstavit ako to robit ked uz trebars deticky budu mat 5-12 mesiacov, kedy uz budu chciet byt v sportiakoch - ako ich nosit do tej kocikarne? mozno keby dal niekto nejaky tip ako s tym vybabrat.... lebo radsej by som vedla seba

irriss
24. apr 2012

@sloto
jejejej. vzpominam na sebe...
po cisari a dvojcata a dalsi 2 deti (nastesti)

podminky uplne stejne jako u vas..

musela jsem snest nejdrive kocarek a nechat tam jedno dite..a pak se vratit pro dvojky, ktere hlidalo dalsi dite...

Nejhorsi bylo, kdyz jsem byla sama..to bylo tak, ze snest kocarek rychle dolu a deti mezitim nechat chvilku pripravene v postylkach nebo ohradce..no a vratit se nasledne pro ne.. ☹

Spojene (spojkama)kocarky vedle sebe, nedoporucuju..nejlepsi je "vlacek" to se do vytahu naucis ..je treba ho nazvednout, dvere zustanou nezavrene, ale neboj se strcit prsty do zaklop, ktere zprovozni dvere, v tomto pripade pomoci tvych prstu.. 😉

sloto
24. apr 2012

@irriss ved prave preto rozmyslam nad tym Icandy kocikom, ten by sami aj vliezol asi do vytahu...

klincek
24. apr 2012

@sloto no s vytahom nepohnes, to je fakt 😒 ..
ja kocik nemam v byte /mame uzku chodbu/|, ale v kocikarni. lenze byvame na prizemi, takze je to relativne jednoduche. nachystam baby, necham si pootvorene dvere, aby som ich pocula, zbehnem o podlazie nizsie /dvojo schodov/ do kocikarne, kocik vytiahnem na prizemie /je tam rampa, takze to je za par sekund/, to su jedny schody hore, zabrzdim ho, vybehnem jedny schody do bytu, vezmem jednu, zbehnem, nalozim, potom druhu tak isto, a ideme. vchodove dvere si podkladam kamenom...trva to max tri minuty. ale mam stastie, ze sme na prizemi, inak fakt neviem, ako by som to robila. skus v teme "Dvojicky, druha cast", maminy tam urcite nieco podobne riesili.
cisto teoreticky -mozno by si mohla mat kocik /teda ten podvozok/ v kocikarni-na schody od vytahu do kocikarne by mohol manzel spravit taku drevenu odklapaciu rampu, visela by na stene a zakazdym by si ju len sklopila na schody a potom zdvihla spat, uz som to v par domoch videla. no a deti budes nosit vo vytahu vo vanickach. nalozis vane do vytahu, dole vylozis, pojdes pre kocik..neslo by to? ak ano, do polroka by si mala po starostiach, potom uz volaco vymyslite. alebo ak by si kocik zlozila tak, aby si ho bokom vpratala do vytahu, nemusite riesit rampu do kocikarne. len vymyslam, tie panelakove vytahy fakt nie su riesene pre dvojickarky 😠 , treba si nejako poradit, no da to zabrat..

sisinka78
autor
24. apr 2012

Aj my sme boli na tej vystave v Mocenku a btiez sme sa rozhodli pre Cam. Zdal sa nam uplne super. Treba zvazit kedy sa deti narodia. My mame termin koniec jula, takze drobci budu mat v zime cca pol roka a do Camky ich v pohode natlacim do hlbokeho kocika, ktory sa mimochodom da polohovat. Tiez super vec pri refluxe. Velke vanicky ako Inglesina s ktorou sme boli pri prvom dietati uplne spokojní. Doporucujem pre niekoho kto hlada velke vanicky. Samozrejme panelaky su potvora

sloto
24. apr 2012

@klincek ano do toho pol roka by to slo kym budu vo vanickach ale co potom ked uz budu take 5-12 mesacne a budu v sportiakoch? ja si proste neviem predstavi deti nosit obe na rukach, plus tretia dcerka plus taska... ved to si hadam ani dvere nezamknem a neodomknem....

klincek
24. apr 2012

@sloto niektore maminy to potom (od toho cca pol roka) riesili tak, ze si zohnali este jeden stary monokocik na cestu z bytu ku kocikarni a tam deti prehadzovali. hocijaku starinu s velkou vanickou, co vosiel do vytahu-tam deti posadis, medzi ne zmestis aj tasku. zvezies sa dolu. zaistis kocik, zbehnes do kocikarne pre dvojickovsky, prehodis donho deti, starinu zvezies dolu a idete. ak bude s tebou aj starsia dcerka, na tie dve minutky babatka dolu postrazi ako velka sestra🙂. do toho stareho kocika treba nejake popruhy kvoli bezpecnosti, to sa da zohnat aj tu na bazare za par eur, a nejak ich tam upevnit, trebars aj prevrtat vanu, aby drobci nevypadli. a ked uz budu chodit, zapnes ich do popruhov na chodenie, vo vytahu chvilku postoja, a dole ich sorry za vyraz priviazes k zabradliu, kym vynesies kocik..no ked to teraz po sebe citam..uff 😕. a predstav si trojicky!

maklu
20. máj 2012

@sloto ahoj ja mám dvojčatá, a baby jogger city select. máme malý výťah ale robila som to tak, že spodnú vaničku som zasunula pod vrchnú, akokeby do nák. košíka a tak som zišla dole. bolo to v pohode. aj teraz to robím tak so športovými časťami, aj ked je to ažšie, lebo aj deti sú ťažšie., a preto som hľadala kočík , ktorý sa zmestí do výťahu celý a teiž mi vyšiel jedine icandy, takže po roku to zmením. ale musím povedať, že BJ sa mi zdá byť varianilnejší, dokonca by som povedala, že do auta úplne v pohode skladný, ja soms ním bola mxim. spokojná, takže ak zvažuješ hľadisko peňazí kúp si ho, dá sa s ním aj vo výťahu, ale pokiaľ chceš len jeden kočík na celý čas zainvestuj do icandy.

wera
29. máj 2012

ahojte dvojmaminky a budúce dvojmaminky 🙂
naši drobci majú jeden rok a už sme riešili 4 kočíky...
najprv sme mali dorjan danny twin sport, bol super, veľké vaničky, výborne sa s ním manipulovalo... mali sme veľký výťah kam sa mi kočík v pohode zmestil, na prízemí som odpojila vaničky a preniesla dolu a potom kočík som odskackala po schodoch a dolu nahodila vaničky na kočík, bolo to síce náročné ale dalo sa to zvládnuť...
problém bol keď drobci prešli do šporťákov... musela som kočík odskackávať po schodoch aj s detičkami, lebo inak sa to poriešiť nedalo... sem tam mi pomohol kočík niekto zniesť...
kúpili sme aj Baby Jogger City Select, je super, má veľké šporťáky, drobci v nich majú priestor a nerušia sa...
a v zime som kupovala aj bumbleride kvôli obrovskému priestoru a drobci sa mi tam zmestili v pohodičke vo veľkých hrubých fusakoch a aj overaloch, ale teraz ho predávame lebo sme sa presťahovali a nezmestíme sa do výťahu...
a teraz aj ja riešim problém malý výťah a aký kočík do neho?
momentálne behám s drobcami na BJ ale je to šialené dostať sa vôbec z domu... jedného drobca si dám na seba do klokanky a spodnú sedačku dám do nákupného košíka, predtým ako vojdem do výťahu tak si musím zmontovať zadné koliesko a na troch sa nejako dostať do výťahu, potom musím drobca čo mám na sebe dvihnúť aby sme sa vedľa kočíka zmestili... dole všetko poskladať a ide sa...ale teda než výjdem z domu tak som spotená ako dostihová kobyla a to ani nehovorím ako nadávam 😀
dnes som si bola pozerať hauck freerider (šporťák) ale výrobca udáva zlé rozmery a nezmestím sa s ním do výťahu takže asi jediná šanca pre nás je iCandy, tak si ho pôjdeme okuknúť a som zvedavá či sa nám bude pozdávať 🙂

wera
29. máj 2012

@maklu ahoj 🙂 vidím že riešiš presne ten istý problém ako ja teraz, tiež asi pôjdeme do iCandy lebo sme sa presťahovali a s BJ sa do výťahu nezmestíme... bola si si ho už pozrieť? zmestia sa do neho drobci v pohodičke? ja sa trošičku bojím či tam nebudú moc natlačený...

maklu
29. máj 2012

@wera ahoj už som ho aj kúpila, mám icandy peach, no musím povedať že najlepší kočík je baby jogger - mnoho priestoru, variabilita sedadiel, ovládanie polohovania jednou rukou, obrovský nákupný košík...
icandy pear je čo sa týka sedadiel menší - opierka chrbta - to nemá zmysel kupovať. icandy peach zase možeš mať sedadlá len v smere jezdy, druhé dieťa je za prvým nižšie a tak sapozerá zboku. neviem ké temperamentné máš deti, ale to podľa mňa nebude vyhovovať niekomu. moja adelka je kľudná a spokojná, v kočíku veľa spí a tak jej to nevadí, ale ondrej by tam nevydržal. do výťahu sa zmestím, kočík má na dlžku iba 98 cm, ale nemáš takmer žiadny nákupný košík, polohovanie sedadiel nutné 2 rukami, prístup k druhému seadlu dosť blbý. je to určite kočík tak iba na rok.

wera
29. máj 2012

@maklu ďakujem za info 🙂 no musíme ho ísť kuk a potom sa rozhodneme, posadíme tam drobcov a uvidíme...
mala by som na Teba ešte zopár otázočiek, kde si ho kupovala? aká bola prosím Ťa cena? musela si ho objednávať alebo ho mali hneď k odberu? u nás je väčší kluďas chlapček tak ten by v pohodičke zvládol byť aj na spodnej sedačke, a myslím si že drobci mi už začnú za chvíľku cupitať tak ich budem vonku po jednom vypúšťať a druhý môže byť na vonkajšej stoličke... a keď budú už pekne chodiť sami tak budeme používať možno golfáč... ďakujem za rady 🙂

zojaaa
4. jún 2012

Ahojte, ja cakam dvojicky a tiez som uz bola vsade mozne kukat a skusat kociky......
Nakoniec u nas vyhral Bugaboo Donkey Twin, pojdeme ho kupit do viedni......fakt je, ze je dost drahy, ale aj dost variabilny, vanicky a sportove casti sa daju otacat, ci uz chces, aby boli otocene k tebe, alebo od tebe, a ked je jedno doma chore, vies z toho urobit jednokocar a ist von aspon s jednym.....taktiez si ho mozem nechat, keby som chcela v buducnosti tretie....alebo predat.....pride mi taky mercedes medzi dvojickovskymi kocikmi 😵

maklu
27. jún 2012

Ahojte predávam Baby jogger city select, ak by niekto mal záujem, mám ho v bazári. dakujem.