Na čo si dávať pozor pri kúpe kočíka?

mbamb
14. jún 2011

Ahojte mamičky,
už pomaly začíname zbierať nejakú tú výbavičku ale zasekli sme sa pri kočíkoch. Pozerala som BEXU, Quinny ... rôzne značky no nevieme sa rozhodnúť :( Ak by ste si našli chvíľku tak mi prosím popíšte vaše kočáriky, spokojnosť, značku alebo po prípade na čo si mám dávať pozor pri kúpe.
Ďakujem

megi1989
14. jún 2011

@mbamb Ahoj, mne sa strašne páčia trojkolky - tak som veľmi dlho uvažovala nad Chicco s3 - trojkombinacia s nakliknutelnou autosedačkou - čítala som si o ňom rôzne diskusie, a myslím, že vačšina mamičiek s ním aj bola spokojná, ale keďže budeme mať dievčatko, hľadala som ružový kočík, a vtedy som objavila ( a zaroveň sa zalúbila ) do Cam Cortina x3 tris evolution, a aj som si ho tu na MK našla . Je úplne perfektný - má veľké kolieska, veľkú vaničku, možnosť otočenia v smere aj proti smeru jazdy, autosedačka nakliknutelna, takisto aj športová časť. Pevný nákupný košík, Kočík je super odpružený. Proste podľa mňa má všetko, čo treba 🙂

zuziq
14. jún 2011

@mbamb treba trosku pohladat na fore, je tu velmi vela tem na kociariky.. dolezity je hlavne rozpocet 😉 a od neho potom sa uz treba odrazit a hladat v tej cenovej kategorii to, co sadne najviac vam... ziadny kociar nie je dokonaly a na kazdom sa nieco najde, co niekomu moze vyhovovat a niekomu nie... my mame napr. peg perego GT3 a nedam na neho dopustit, lepsie sme ani vybrat nemohli - avsak je vacsi, takze kto ma auto s malym kufrom a slape peso na 2. ci 3. poschodie by ho asi velmi nechcel 😀 a keby nekupujem Peg perego tak by som asi uvazovala nad Jane 3kolkou... zo zaciatku sme chceli 4kolku ale manipulacia s 3kolou je neporovnatelne jednoduchsia - dokazem sa s nou otacat akolkovek aj jednou rukou... zelam vela stastia priu vybere, my sme sa zhodli, ze sme si skor dokazali vybrat auto ako kociar 😀

zuzikkaa
16. jún 2011

@mbamb ja som mala viacero kocikov ,ale najviac som bola spokojna s QUINNY freestyle-je sice mohutny a tazky ale lahucko sa ovlada,pevny a stabilny a urcite sa nerozhega ani po 3 detoch 😀 😀 😀 velky kosik,,otocne sedenie,,chrbatik az do uplneho lahu a uplneho sedu...
druhy je JANÉ slalom,ale ten by som od narodenia nechcela,lebo nema otocne sedenie.ale pre babo co uz nepotrebuje vidiet na maminu je dobry-lahky,sirok sedacka...minus je mala strecha,vysoke madlo,maly kosik neide do uplneho lahu ani sedu...ale to sa da prepacit 😉
ja som za 3kolky,,krasne sa ovladaju,,ako vidis aj baby ti radia 3kolky-nieco na tom bude 😉

mbamb
autor
16. jún 2011

Ďakujem všetkým veľmi pekne, už sa len rozhodnúť 🙂

zuzikkaa
16. jún 2011

@mbamb este k tomu rozhodovaniu-hlavne nepozeraj iba na velku vanicku!!! a poriadne si pozri sportovu cast,,aby si potom nebola prekvapena 😒 😒 😒 lebo niektore kociky maju tu sportovu cast ze sa sklapa do lahu chrbat a niektore sa naklanaju do zadu cele a niektorym maminam sa to nepozdava...a dost polskych kocikov ma aj kratku chrbtovu opierku na sportovej casti...na tvojom mieste-kedze cakas zimne babo- by som kupila ojazdeny hlboky kocik,,pekne prezimujes aj po snehu a na jar si kup sportak 😉 tak mas viac casu si porozmyslat,,lebo tie kombinacie nie su bohvie co 😖 ale to je moj nazor 😀

mmacko
16. jún 2011

No ja som uz 2 roky maniacka na kociky a pravda je, ze ziadny nie je dokonaly. Ono hlavne podmienky su:
-nie velmi mala vanicka (nove jane maju malinku napr, aj quinny nema moc velke)
-medzi 6-12 mesiacom je dobre ked vidis na babo, ked prejdes z vanicky, tak je lepsie vidiet na babo, cize otocne sedenie
- dlzka chrbtovej opierky a aj sirka (do maloktoreho kocika das 2 rocne dieta vo fusaku) - najdlsie a najsirsie maju concord fusion, ci jane (ale nie tie nove s otocnym sedenim, ale tie starsie koleksie Slalom (nie reverse) a Nomad), quinny speedy - tieto ale nemaju otocne sedenie.
- velkost po zlozeni, aj ked ma clovek velke auto, tak je fajn, ked sa sklada dobre,
- hmotnost kocika
- velkost kosika (neverila by si, co vsetko tam treba nalozit 😉 )
- odpruzenie (je ked byvas v meste je fajn, ked je kocik trosku odpruzeny).
- dobre je, ked na konstrukciu vies nakliknut vajicko, je to prakticke ked ides napr k doki, alebo na rychly nakup.

Segra si teraz kupila hartan VIP XL a splna skoro vsetko, ide tam nakliknut aj vajicko maxi cosi cabriofix, co je jedno z naj na trhu.
Ja konkretne mam concord fusion, ale ten nema otocnu sedacku, tak ked male bude mat polroka kupim nieco otocne, ale tento si necham na obdobie po roku, je super priestranny, lahucky. Mala som Cam mbx a bol fajn, ale vobec neodpruzeny, abc design turbo 6s, ale bol velmi velky po zlozeni do auta, inak fajn. Pozri ten hartan vip xl, tu stoji 2 kombi 660 eur, segra kupila cez net z nemecka za 530 aj s postovnym.

tina129
16. jún 2011

ja som tiez zato, aby sa nekupoval kociarik podla vanicky, kedze vanicku vyuzijes max. pol roka a sportovu cast aj rok alebo dva, ja mam jane slalom reverse a som maximalne spokojna, kociarik splnil to co som od neho ocakavala, do vanicky sa mala zmesti este aj teraz, a to ma pol roka a cez 7 kg a 66 cm ale hlboky uz nevyuzivame asi mesiac, mala mi v kociari nespi a ked nevidi okolo tak place, sme uz v sportaku, ten je super, da sa otocit aj do protismeru takze babatko na mna vidi a da sa dat skoro do uplneho lahu, teda v pohode aj pre mladsie babo ako pol roka, super je aj strieska, ktora sa da stiahnut az k madlu, chrbtova opierka je tiez dost dlha, je pravda, ze nie je taky siroky ako napriklad concord alebo stare janecko ale pre mensie babo je super, lebo sa babatko nekrivi ku strane a sedi pekne rovno, ja som chcela od kociarika, aby sa dala vanicka dat do auta, aby bol super skladny, kedze nemame vytah a musim ho dvakrat denne skladat, aby bola sportova sedacka otocna ale je tiez pravda, ze ja nepotrebujem kociarik do troch rokov, pre take velke dieta je podla mna kazdy sportovy kocik dost tazky, takze pocitam, ze v nom vydrzime max dva roky a potom kupime nieco lahsie len na obcasne vozenie

tina129
16. jún 2011

ale ked mozem este doplnit z vlastnej skusenosti je podla mna najdolezitejsie otocne sedenie na sportaku 😉

nibiru
16. jún 2011

co ti neodporucam su nove sportove casti kde dieta v poctate sedi kamoska ma quinybuzz a teraz kupovala novy kocik kedze malu nemoze dat spat na bok,nonstop je tam celka spotena a strieska uplne minimalna.hlavne aby bol tebe prakticky tiez zalezi ci mas babo zimne alebo letne ja som mala letne a v poctate som mala kociky babaktiv a peg-perego klasiko na to nedam dopustit ja bol uzasny velkanska vanicka takze ked som dala fusak aj deku mala mala kopu miesta a to boli tuto zimu fakt mrazi a moja mala je trosku vätcia,tiez kolesa velke nafukovacie po snehu to islo jedna radost nez kamoska s tym quiny uplne nestasna ked bol sneh predne kolecka boli male a po snehu to bola katastrofa... sportova cast sa mi nepacila ale na zahrade na sluzi super nemusime tak kocik prenasata kufri mame kopu miesta celu zostavu sme dostali aby to nevyznelo ze neviem co zo sebou a s kocikmi .baby aktivu sme sa vratili vo februari ked mala uz chcela sedet a pozerat von.teraz sme kupovali hauk sportovy kedze babyaktiv vazi 15kg a mala 12kg bola to makacka.s coho som smutna ze v nom nevidim na malu ale kocik kupovala babka tak sme mali obmedzeny rozpocet.ak by bolo namne ucite by som pozerala na kolesa,vahu kocika,prehadzovaciu rucku alebo este lepsie cele sedadlo a hlavne ak ma sportovu cast klasicku polohovatelnu opierku (mne spi mala iba na boku).

katrinka8
16. jún 2011

@megi1989 - aj my mame cortinu, mozem Ti potvrdit, naozaj je skvela. Nam sa mala narodila minuly rok v juni, narodila sa dost velka, bala som sa, ze akurat na zimu v decembri pojde do sportaku, ale vydrzala nam vo vanicke takmer 10 mesiacov. Do sportaka sla akurat na jar, ked sa oteplilo a uz sa nedalo chodit s fusakom (jednak bola uz s fusakom vo vanicke nadoraz, a jednak uz bolo aj na fusak teplo a vo vanicke uz neobsedela len tak, nepriputana - ale inak by tam este bez fusaku kludne vydrzala aspon mesiac urcite, co sa velkosti tyka). Vyhoda cortiny je, ze sa da naozaj velmi rychlo poskladat aj rozlozit, netreba nic zlozito rozoberat, naozaj sa vsetko len naklikava, da sa to zvladnut za par sekund. Je celkom lahka a hlavne ma dost velku vanicku a perfektne rieseny sportak. Da sa dat uplne do lahu, cize babatko sa tam pohodlne vyspi, aj ked je male a potrebuje naozaj lezat v rovine. Nema pokriveny chrbatik a ani mu nevisia nozicky. V zime s nou takisto nie je problem, prejde uplne v pohode aj po snehu. Dalsou vyhodou je podla mna aj to, ze sa da sportova cast nakliknut v smere aj protismere jazdy.
Sice sme zakupili momentalne aj mensie golfky na rychle a kratke presuny, ale cortina zostava ako "vlajkova lod". Nedam na nu dopustit.
@mbamb - my sme pri vybere kocika (okrem ceny) mali ako kriteria vahu kocika (ak ho je nutne casto prenasat, vynasat po schodoch a pod.), velkost vanicky (pre letne babatka dolezite, aby co najdlshie vydrzali vo vanicke a nemuseli na zimu do sportaka ako malicke. Zimne babatko asi vacsinou prechadza do sportaka ked je uz teplejsie), pre mna bolo dolezite, aby sa sportova cast dala dat uplne do lahu, aby si babatko nenicilo chrbatik alebo mu neviseli nozicky, ked lezi (napr. take 6-mesacne babatko este nevie samo sediet, cize byt dlho v sedacej polohe v sportaku nie je bohvieco). Napr. nam neodporucali ani nafukovacie kolesa, pretoze sa casto na nich robi defekt, my mame umele, ale pogumovane, cize chodia jemnejsie, nenaskakuju tak velmi. No a ak byvas v panelaku a mate maly vytah, tak aj velkost kociara, aby si sa vopchala s nim do vytahu 😉 No a potom uz som na nasom kociku nasla take "vychytavky", ze vyklapacie dno vanicky (ocenis, ked ma babatko nadchu a potrebuje prave trosicku vyvysit hlavicku, alebo ked uz sa mu nepaci lezat a chce vidiet okolo, ale sediet v sportaku este nevydrzi), alebo jednoduche ovladanie kocika aj 1 rukou (trojkolky alebo stvorkolky s aretaciou prednych kolies, ci ako sa to presne vola), velky kos na "nakupy" a ine batoziny (s babom budes naozaj chodit s riadnou batozinou 😀 ) a ine...

mbamb
autor
17. jún 2011

@mmacko
@tina129
@nibiru
@katrinka8
Ďakujem veeelmi pekne, no co sa tyka tej BEXY co som si vyhliadla tak sa da vanicka nadvihnut, mozem si otacat sportovu cast ako chcem, teda aj vanicku 🙂, vaha je 9,4-konstrukcia-neviem ci je to malo ci vela, no zatial som ale nezistila uplne tu sportovu cast ci ma opierku vyssiu a ci sa da cela sp.cast sklapat aby babanko malo pohodlie. Quinny ma tiez sestra, najskor som chcela od nej kupit-kupila ho za necelych 1.000Eur a predne koliesko sa jej zasekava, maly tam je stale len v sede, stale sa poti, vanicka mala, kolieska sa mi vobec nelubia, takze som zistila, ze to o cene ale vobec nieje 😒 BEXA by nas vysla aj s autosedackou 350Eur, je to velmi lakava cena xixi za trojkombinaciu tak preto sa pri nej tak drzim a hladam na nej tzv. "vychytavky" 😀 Na Concorde mna odradza akurat farba, ze je dost tmavy a mam pocit, ze velmi pritahuje slniecko, mozno sa mylim ...

martuska75
17. jún 2011

Tiež sa prikláňam k názoru, že je fajn mať najprv zvlášť hlbokáč ( aj ked možno z druhej ruky na toho pol roka) lebo tie kombinácie nie sú bohviečo, ale možno nájdeš nejakú čo ti bude vyhovovať. Mne sa vždy páčila alebo vanička alebo šporťák. Malá bude mať práve pol roka,má 7,3 kg a 66 cm a ešte si úplne pohodlne búva v hlbokáči. Máme peg perego classico, alebo tak niečo - no fakt úplná paráda a pohodlíčko (odvetraná vanička, široká a veliká, dá sa dvíhať chrbátik, všetko prateľné...) . A tiež môže potvrdiť, že sa mi už pri staršej osvedčilo mať do roka šporťak s prehadzovacou sedačkou reps. rúčkou, aby mohlo byť bábateno aj tvárou k mamine. Či bude športová časť až taká veliká pre 3 ročné dieťa ma až tak netrápi lebo zatial mám skúsenosť že chodiacemu dieťaťu už stačí kludne aj taký "lepšejší" golfáč ( my sme mali Jane - 6,5 kg !!!! celý, dal sa dať do ľahu, mal košík, vysoké operadlo .. no super) a šporťák išiel do " večných lovišť" 😀 A ešte jedna vec ked budeš pozerať váhu kočíka dávaj bacha nech to nie je len váha konštrukcie - vždy treba mrknúť celý kočík aj so sedačkou, lebo niekedy to tak divno uvádzajú tak aby si sa neprekvapila, že kočík ktorému deklarujú 10 kg má zrazu cez 15 ja som sa tak skoro napálila. 😀

mbamb
autor
17. jún 2011

@martuska75 No veru, ze je to vaha konstrukcie 😀 Ked kupujem z druhej ruky zistim, ze je kocarik v "dobrom stave" ?

tosomja
17. jún 2011

Pri "moderných" trojkombináciach je podľa mňa malá hlboká časť...najväčšou výhodou je to, že všetky časti sa dajú dať do smeru aj protismeru jazdy, čo je výhoda pre mamičky, ktoré chcú vidieť svoje dieťatko 🙂 Teraz keby som si mala vybrať, tak radšej zvlášť hlboký a potom neskôr šporťáčik.

ani_sama_neviem
17. jún 2011

ahojte baby ideme malej kupovat sportovy kociar a jedna pani tu ponuka tento kociarik mne sa paci len chcem vediet ci s nim niektora mate skusenost alebo co si o nom myslite ci ma nejake nevyhody , vyhody, atd 🙂

martuska75
17. jún 2011

@mbamb nezistis 😉 odporucam kupovat od znamej, alebo siho ist mrknut, alebo si daj poslat aspon nejake realne fotky. Fotky mozu trochu pomoct ale aj ta je to troch adrenalin a zavisi aj od ceny ci do toho pojdes. 😉 ad vaha) neviem akaje preteba dolezita. Podlatoho kam ho budes tahat, ale vzdylahsi potesi. Podla mna okolo 10 kg je superlahky, do 15 lahky. A ak hobudestahat na 2 poschdie aj sdietatoma nakupom uzje dolezitekazde kilo.

nibiru
17. jún 2011

no ja som tiez babyaktiv kupovala ti na koniku z druhej ruky ako prvorodicka som nevedla co si mam vsimat prisiel mi v poriadku no ked sa mala narodila v lezacej casti akoby sla dolu hlavou tak sme to opravovali potom sme zistili ze predna brzdy ide velmi takzo potom mi iz zacali vypadavat aj brzdove kolecka ktore boli porusene uz pri kupe kolesa zacali robit este aj 8.nato zhanam nove kolesa jedna mamicka tu na bazare mi ich slubila ale natajuje ma uz 2m. tak som zvedava preto som teraz lupovala lacnejsi ale novy kedze som sa bala ze zase kupim daky srot .to boli ale veci ktore ma nenapadli pozerat uz ale v buducnosti budem vediet tiez odporucam kupovat od znamej kde si ho mozes poskusat.mi inak vytah nemame byvame na 2.posch.tak kocik nehavam vzdy v aute.

annie626
17. jún 2011

Ahojte! Máte niekto skúsenosti s kočíkmi Jane? model Slalom Reverse Formula Strata JANE *2011? Nám sa strašne páči, ale nikto známy ho nemá. Malá sa má narodiť na konci októbra, takže vanička je dosť podstatná. Rôzne testy sú naň super, ale radšej by som si prečítala názor niekoho kto ho má aj doma 🙂 Ďakujem!

katka_grac
17. jún 2011

@annie626 nam ho predajca neodporucil ked sme vyberali... rozhodovali sme s medzi viacerymi, a tento zamietol hned, odporucil nam cortinu, vraj vela ludom prekaza ze je nizky, ked ho chodia obkukovat a ani mne sa to nakoniec nepacilo, naozaj bolo treba sa moc k nemu ohnut... tak sme sa nakoniec rozhodli pre cortinu, lebo bola aj asi o 100 eur lacnejsia... tot moj nazor... (aj ked ho nemam)

mmacko
17. jún 2011

NO kedze babo bude na zimu, tak by som si na tvojom mieste kupila klasicke velke hlboke peg perego, kde ti vydrzi aj 10 mesiacov a potom nejaky kvalitny sportak (ked uz bude mat babo skoro rok, tak mozno ani netreba otocnu sedacku).

tina129
17. jún 2011

baby a to vam deticky vydrzia v hlbokom tak dlho? lebo nasa mala uz ked mala 4 mesiace stale vo vanicke plakala, a nase prechadzky trvali pol hodinu aj s obliekanim, aj ked vanicku sme mali polohovatelnu ale stale to nebolo ono, este sme vydrzali takto do piateho mesiaca kym sa poriadne neoteplilo ale potom sme vymenili za sportak a mala bola spokojnejsia, niekedy vydrzime vonku aj 2 a pol hodiny, a to sme davali sportak do lahu

@annie626 ja mam slalom reverse 2010 ale 2011 sa zmenili iba farby, kociarik je ten isty, tak ak chces pytaj sa co chces

tina129
17. jún 2011

@katka_grac nam ho tiez v niektorych predajniach neodporucili ale samozrejme odporucili uplne iny nejaky naj kociarik, ktory nema konkurenciu, len problem bol ten, ze v kazdej predajni to bolo nieco ine 😀 to, ze je nizky som este nepocula ani som sa s tym nazorom este nestretla, manzel ma cca 180 a vobec sa k nemu nezohyna, nechapem ako to ten predavac myslel

martuska75
18. jún 2011

@tina129 tina používam hlbokáč hlavne na spinkanie či už doma alebo na terase, takže je jej v ňom super. Na obzeracie výpravy vyrážame teraz ešte hlavne v manduce 😉 Ale kedže už začína sedkať tak už nás čaká šporťák - na striedačku.

zuzikkaa
18. jún 2011

@katka_grac vies oni ti mozno preto vyhovorili ten jané doporucil cortinu lebo z nej maju najvacsi zisk!!! v jednom obchode s kocikmi v TN zase strasne preferuju concordy lebo na tie maju najvacsiu proviziu 😉 mam to z prvej ruky ,,kamoska tam praxovala...a ja by som ho nebrala ani zadarmo...
tiez si myslim ze jané nie je nizky,,mozno to bolo myslene na sedacku a nie na rucku...ste si mali odmerat vysku sedacky od zeme na oboch kocikoch...alebo nech baby co maju tieto kociky sem hodia tie rozmery 😀 😀 😀 ze schvalne 😅

katka_grac
18. jún 2011

@zuzikkaa kde v tn, lebo ja som tento pripad zazila v tn... 🙂

zuzikkaa
18. jún 2011

@katka_grac laugaricio

tina129
18. jún 2011

@martuska75 jasne, tak takto chapem, nasa vobec v kociari nechce spat, ale keby chcela, tak asi by to bolo najlepsie, no my sme takto chodili s babyvakom, skratka pospala chvilocku v kociari a ked sa zobudila s placom tak sup do babyvaku a isli sme domov, lebo inak sa nedalo 😀

tina129
18. jún 2011

@zuzikkaa no to je asi v kazdej predajni takto, ja som bola v BA a tam mi tiez v jednom obchode odporucali Concord, potom som isla do dalsieho a tam Bebeconfort v dalsom zas Jane, no hrúúúúúza, tak som si povedala, ze sa vobec podla predajcov nebudem riadit a hotovo
ono ten nas Jane je nizsi sportovy ale nie rucka ta je podla mna dost vysoko ale sedacka ale ja v tom vidim vyhodu, ze ak bude mala vacsia tak si tam bude vediet sama sadnut, ale porovnavala som s casualom a tam to je rovnako, tak neviem

martuska75
19. jún 2011

@zuzikkaa to že v každej predajni odporúčajú iný kočík by som pochopila a to aj bez ohľadu na výšku ich marže, lebo univerzálne najlepší kočík podľa mňa neexistuje. Ide len o to aké má tá ktorá mamina požiadavky, preferencie a tiež vkus. Podľa mňa nanucovať mamičkám jednu značku, len podľa maržeby bolo od nich krátkozraké lebo by dotyčná bola istťo nespokojná a to nie je dobrá reklama pre obchod.

zuzikkaa
19. jún 2011

@martuska75 ale ked do obchodu pride prvorodicka co o kocikoch nevie vobec nic tak su schopni ju zblbnut 😉 u nas ma concord kazda druha mamina!!! ja som pri kupe prveho kocika tiez nic nevedela a dostali by aj mna 😀 ale uz viem co si mam vsimat... 🙂 vies ked ide niekomu hlavne o zisk tak je schopny aj klamat 😒