Moon Resea S

xena0
24. máj 2022

Ahojte, máte niekto reálnu skúsenosť s týmto končiarom? Je vhodný do terénu, zvládne zasnežené chodníky?? Neviem sa rozhodnúť 🙄

mapypotkancek
24. máj 2022

@xena0 my máme Moon Resea S model z 2019 a za mňa veľká spokojnosť, ale dodám, že nám šlo najmä o to, že je pomerne ľahký a dobre spratny. V zime keď bol sneh a ľad (tých pár nepodstatných dní do roka) sme zafixovali tie predné kolieska a šiel síce náročnejšie na ovládanie (zatacala som zákruty ako so sneznou rolbou), ale zato veľmi spoľahlivo. Ak bývaš niekde, kde v zime sneží minimálne, tak je veľmi dobrý. Ak bývaš niekde na Kysuciach, zvážila by som. Celkovo je to mestský kočík, nie veľmi na terén či horšie dedinské/mestské cesty. Pokojbe sa pýtaj ak Ta nieco zaujíma, dám vedieť, ako je to u nás. A ešte za mňa super materiál koliesok, takmer nevidno opotrebovanie, čo na iných kočíkoch vidno a kolieska sú hnusne. Toto je nejaká pena či co

xena0
autor
24. máj 2022

@mapypotkancek ďakujem pekne za postrehy, zaujíma na ešte ako si to riešila v zime keďže kočiar nemá nánožník 🙂 dávala si len fusak alebo dokupovala si nánožník?

lugie
24. máj 2022

Ja mám Moon Resea S 2021 a som spokojná. Ako som bola s vaničkou tak aj so športovým.. je ľahký, dobre sa ovláda a ďalšie plus je aj pekný dizajn 😊 je to skôr kočík do mesta ale s nami zvládol aj trošku horší terén, tak isto v zime to bolo fajn. Trošku ťažšie sa po väčšom snehu ovládal ale dalo sa, my sme spokojní 😊 v zime som na športovú časť kúpila fusak, nánožník som neriešila.
Inak na športovej časti je super to, že je dosť priestranná, čiže kľudne aj pre väčšie dieťatko.

xena0
autor
24. máj 2022

@lugie ďakujem za postrehy🙂 viac menej chcem kočiar do mesta aj keď, aj v Prešove máme rozbité chodníky a je to občas terén.. :D ale keď zvládne aspoň čiastočne aj terén tak bude to len + 🙂

mapypotkancek
24. máj 2022

@xena0 nekúpila som ani nánožník, ani fusak, dieťa by mi z kože vyskočilo :D riešili sme to tak, že mal na sebe overal a bol dobre oblečený. Ale ja žijem v BA a tu sú teplé zimy. Prešov inak si myslím, že v pohode s Moon Resea S (pochádzam z PO 🙂 ). V Prešove by som sa toho nebála, ale asi fusak na zimu tam je viac potrebný. Výhodu má ešte veľkú, že z týchto kombinácii je celkom ľahký, ak ho často budeš napríklad nakladať/vykladať z kufra auta alebo nosiť na nejaké to poschodie. Ale zase nie je ľahký, ako tie špecializované ultralahke kočíky. Ale celkovo, myslím, že v PO by bol úplne do pohody, ak byvas viac menej nejaké sídlisko ako Šváby, Sekčov sa tak. Možno by som brala niečo terennejsie, ak by si bola ako je oblasť Kalvária či tá dedinská časť nad Sídliskom III (zabudla som názov) alebo nejaká skôr dedinka pričlenena k mestu, veľa chodenia po trávniku či po udupanych cestičkách z hliny. Celkové hodnotenie za mňa, že to bol výborný pomer kvalita / peniaze (kúpili sme ako nový v 2020 za 450 eur plus 20 eur adaptéry na vajíčko). A ak máš možnosť, odporucam zájsť do nejakej predajne kde ho majú a fyzicky skúsiť, ako Ti sadne do ruky. Mne fakt sedí, ale tak koľko ľudí, toľko chutí 🙂 A ešte, posledné 🙂 mne sa páči, že má kolieska zadné nespojene tyckou, ale sú nacvakavane, lebo na niektorých kočíkoch, čo som skúšala, som do tej tyčky zakopavala. Tu to nehrozí

xena0
autor
24. máj 2022

@mapypotkancek ďakujem krásne za vyčerpávajúcu odpoveď..kopec otázok si mi zodpovedala 🙂 pôjdem ho určite pozrieť do obchodu a vyskúšať a uvidím ako sa rozhodnem teda🙂