Máte skúsenosť s ťažkými kočíkmi, ktoré majú 14-15 kg?

m4rek22
9. feb 2020

Zaujal nas kociar Moon Nuova, akurat ze nas trocha odradza jeho vyssia hmotnost 14-15kg vratane vanicky. Ake mate skusenosti s takymito tazsimi kocikmi? Kupit radsej nejaky odlahceny? Vadi velmi vyssia vaha ?

biela_sova
9. feb 2020

@m4rek22 Ahoj, mali sme 13,7kg trojkombinaciu, z ktorej sme vyuzili len hlboku cast. Velmi rychlo som sa jej vzdala a presedlali sme na odhahceny sportiak. Ale to zavisi aj os Tcojho sposobu zivota. My sme akcni, kazde rano som kocik nakladala do auta a niekam sme isli. Ak sa budete vela presuvat autom , vysoka vaha nie je to velmi dobry faktor. Ak ale planukes byt skor okolo domu, a kocik ma vacsie odpruzene kolesa, nezatazi Ta to velmi, chod do toho.
Hovori sa aj, ze tazsi kocik je fajn to tazsieho terenu, co potvrdzujem...stabilnejsie obstoji. Lahsi ma tendenciu sa lahsie prevrhnut alebo naklonit do stran.
Rataj ale celkovo s tym ze vacsina maminiek naozaj nakoniec preda trojkombimaciu a kupi lahko ovladatelny odlahceny sportiak ked bano zacne byt aktivnejsie, ze kednou rukou sa nacahujes za nim pri chodzi a druhou musis tlacit kocik. Uvidime co napisu este druhe baby, toto je moja skusenost 🙂

biela_sova
9. feb 2020

@m4rek22 prepac za preklepy, pisem 1 rukou, snad sa porpzumieme

mariijas
9. feb 2020

...mali sme moon nuova (ešte myslím verziu 2017) a ja som max. spokojná. nechali sme si ho ešte aj pre príp. druhé dieťa. naozaj ide o to, čo s ním plánujete robiť. my bývame v meste, kde všade chodím pešo. do auta sme ho nakladali max. 1-2 cesty za mesiac. pri takomto využívaní kočíka mi ta váha absolútne nevadila. dokonca v zime keď napadlo aj 20 cm snehu (ktovie či ešte taká zima bude 🙄 ) som tú váhu brala ako obrovskú výhodu, pretože snehom šiel ten kočík ako buldozér 🙂 vaničku sme používali 8 mesiacov a potom ešte 4 mesiace sme používali športovú časť z kočíka, hoci sme už mali kúpený v zálohe na dovolenku Valco snap, v prvých mesiacoch som chcela, aby bol malý v športovom ešte otočený ku mne.

ja_bb
9. feb 2020

Kamoske zhrdzaveli tie pruziny a neuznali jej to ako reklamaciu,ale kto uz utiera pruziny kocika po vychadzke? Mne sa napr. nepacilo, ze musela dokupovat clonu,lebo strieska bola rovno zrezana, ani nanoznik a nakoniec nebol ani az tak kvalitny, ako ocakavala...

Zalezi aku mas kondicku,lebo aj par schodov, ktore musis prejst, su zaberak. Ja som hladala co najlahsi, pre mna to bola priorita a nelutujem,lebo este pripadne +par kg nakup...

zunaa89
10. feb 2020

Pripinam sa k diskusii 😊 Ja ho mam doma uz pripraveny, sice model 2018 (kupovala som pouzivany), kazdu chvilu sa ma narodit dcerka, tak uvidíme ako posluzi 😊 je pravda ze je tazsi, ale ja som prave taky hladala kvoli dedinskemu terenu. Ale tiez sa obavam nakladania/vykladania. Kedze byvame na dedine, tak castejsie budem musiet chodit autom vybavovat do mesta...