Máme kúpiť hlboký a športový kočík alebo hneď dvojkombináciu?

sonka138
2. jún 2017

Ahojte žienky, potrebovala by som poradiť. 🙂 S manželom čakáme prvé bábo a bude jesenno-zimné. Uvažujeme nad tým, že by sme kúpili len hlboký kočík a potom športový, ale všade vidím len 2/3 kombináciu. Viete mi prosím vás odporučiť nejaký dobrý hlboký kočík na jeseň/zimu? 🙂

cajchana
2. jún 2017

Preco chces silou mocou iba hlboky? Ono to ma nejaky dovod, ze vacsinou teraz maju iba 2/3 kombinacie 🙂 Mas to praktickejsie, teda neviem ako ste na tom s peniazmi ale je to aj sposob ako usetrit ked si kupis rovno takyto kocik, ktory mozes pouzivat aj ked je dieta potom vacsie 🙂 Teda radim podla toho co bolo a je pohodlnejsie mne

janka2501
2. jún 2017

Ja som pre malu kupovala 2 kombinaciu. A aj tak ked mala 8 mesiacov som kupila sportovy kocik. Do auta bol skladnejsi,lahsi.

kataina
2. jún 2017

pravda je, že ked ma dačo viac funkcii, tak ani jedna nieje uplne podla Tvojich predstáv.
Kupila by som velky hlavne pohodlny hlboky kočík, aby Ti v zime do kočíka vošiel aj fusak aj dieťa, aby tam nebolo dieťa natlačene a v pozore ako pravítko
Potom sa Ti bude ovela lahšie kupovať športový, lebo už budeš vedieť čo hladáš.
Ked kupiš 2 kombinaciu vždy Ti bude na tom športovom dačo vadiť...

klinanka
2. jún 2017

Hlboký využije pár mesiacov a cez zimu ešte menej, ja som tiež ľutovala kúpu 3kombinácie, syn bol dlhý, skoro mi tam ani nevošiel 🙂
bola by som hlboký predala, takto som ho opatrovala kvôli autosedačke a športovej časti.

kikakik18
2. jún 2017

Ja mám januárové bábo. Kočík som si kúpila s veľkými nafukovacími kolesami a prešla som teda každý terén. Je ale pravda, že hlbokú časť som využívala iba pár mesiacov (hlavne preto, že sme sa skôr nosili). Pri druhom by som si kúpila dvojkombináciu cez bazár. A potom radšej zainvestovala do športiaku 🙂

natalushka
2. jún 2017

Ja son pri synovi kupila hlboky+sportovy..no pri druhom kupim len novy sportovy,k nemu vanicku z bazaru..vo vanicke dlho nebude,sportiak vyuzijes najviac a najdlhsie..tie klasika kombinacie maju strasne velke,takze,nespratne tie sportove casti..ale zasa zalezi aj od obdobia kedy dieta bude..a cca nejake geneticke predpoklady..ked mate obaja 2metre,da sa cakay,ze bude dlhan..a tak..ale asi by som riesila zvlast hlboky a potom zvlast sportiak

deti95060810
2. jún 2017

ja som mala prvé deti januárové a tak boli najskôr v hlbokom a keď prišlo leto kúpili sme športový kočík. ďalšie deti boli už prevažne v športovom kočíku, aj do auta sa nám spratnejšie vošiel....

candii
2. jún 2017

Hlboky sme vyuzili 9 mesiacov.. potom som kupila sportiak, je lahsi a spratnejsi .. mala som 3 kombi ktoru som predala. Kup nejaku 3 kombi z ojazdenu vsak tomu skoro nic nie je a potom predas a kupis sportiak

jance333
2. jún 2017

tiež som to mala v pláne takto, chcela som hlboký používaný a potom investovať do kvalitného šporťáku. akurát, že som zistila, že zohnať len hlboký kočiar je väčší problém ako som čakala, keďže každý kupuje 2- alebo 3-kombinácie.
moje hlavné kritéria boli veľká vanička a veľké nafukovacie kolesá. u nás v meste je šialený terén (rozbité chodníky, kameňmi dláždené námestie, v zime je možné, že bude zase veľa snehu a teda bude nahrnutý pri okrajoch chodníkov, tiež budem kočiar ťahať po schodoch do bytu a pod.), takže aj odpruženie popri nafukovacích kolesách je veľké +, aby som z malej nevytriasla dušu 😀
čítala som strašne veľa recenzií a skúseností mamičiek (veľa veľa voľného času na PN) a vybrala som si kočík Roan Marita. vystriehla som si ho tu v bazáre, používaný pri 1 bábätku, hlavne doma, je v super stave a vyšiel ma na 145eur (2-kombinácia). popravde som ho chcela len kvôli vaničke, šport. časť nie je moc pekná, ale tú chcem potom nechať u svokrovcov na dedine, aby sme mali náhradný kočík aj tam, ale keď sa ukáže ako dobrá a praktická, tak ju budeme používať. to sa ukáže neskôr. každopádne, tá vaničková časť mi za tú cenu určite stojí, vanička je naozaj veľká a polohovateľná, takže aj trochu väčšie zvedavé bábätko môže vidieť svet. a zmestí sa tam dlho.

janickacrazy
2. jún 2017

@sonka138 Ja som vždy kúpila trojkombináciu, samozrejme takú, kde sa dá autosedačka nakliknúť na konštrukciu, mala som všetky deti jesenné alebo zimné. Vaničku som využívala do 6-9mesiacov dieťatka, podľa toho, kedy ho to prestalo baviť. Na leto som potom kúpila malý športiak a 3kombináciu som odložila do pivnice. Na jesen alebo v zime som vždy vytiahla športiak z trojkombinácie, lebo mal veľké kolesá. Ked malo dieťa 2 roky, 3kombináciu som predala a nechala si len ten malý športiak. Kúpiť samostatný hlboký som sa raz pokúšala, ale nemali veľký výber a na niektoré sa nedala nakliknúť autosedačka, tak som to zavrhla a kúpila zase 3kombináciu. Mám 3 deti a mala som spolu 7 kočíkov vždy týmto systémom. 😀

sonka138
autor
2. jún 2017

@jance333 presne môj problém a ešte musím tahať kočík do 1.poschodia na výťah, ktorý je ale veľmi malý, že sa obávam, že sa mi doň kočík nezmestí ☹ ale nájsť len hlboký kočík je problém a ešte v neutrálnej farbe,keďže stále neviem, čo to bude

sonka138
autor
2. jún 2017

@janickacrazy ja práveže rozmýšľam len nad hlbokým alebo športiakom, pretože autosedačku máme po synovcovi, ale presne ako píšeš, nájsť len čisto hlboký kočík je problém, ale tvoj systém je fajn 😀 preto sa stále neviem rozhodnúť, čo spraviť...

kikakik18
2. jún 2017

@jance333 Ja som si tiež tak kúpila Tako Sunline premium, lebo sa mi pacila hlboka vanicka 🙂

jance333
2. jún 2017

@sonka138 hlavne čítaj recenzie a skúsenosti. veľa mamičiek rieši práve tieto problémy (terén, výťah a pod.), takže na fórach je toho dosť.
pri 3-kombináciách som často čítala, že bol nekvalitný šporťák (dieťa sa v ňom zošmykovalo, nebol dostatočne hlboký alebo mal nízku striešku) alebo častý problém je malá vanička. kamarát kupoval nový kočiar, keď sa mu do vaničky nezmestila 4-mesačná dcérka (a to nebola veľká). ujasni si hlavne vlastné priority a potom len čítať, gugliť a zisťovať.

seagul
3. jún 2017

@sonka138 Len aby ti potom isla ta sedacka od synovca nakliknut na kolieska Ku hlbokeho...lebo kamkolvek ides autom musis bud brat okrem sedacky aj kocik ( a vanicka vojde do auta priserne) alebo nosis sedacku v ruke co je slusny fitness.

seagul
3. jún 2017

@sonka138 Ja som kupila 3 kombo z druhej ruky , hlsom pouzila od januara do aprila a v Maji som kupila novy sportiak. Ked ideme autom tak bud zoberiem kolieska z 3komba a nacvaknem sedacku ( ale v nej sa teraz dost poti takze len na nakup alebo ked sme vnutri) alebo ho prekladam. Samostatny sportiak je vacsinou lahsi a skladnejsi ako z 3k.

janickacrazy
3. jún 2017

@sonka138 Chápem, ale ozaj je lepšie, ak máš takú autosedačku, ktorá sa dá nakliknúť na kočík, lebo ked pojdeš autom do nemocnice na poradnu napríklad a dieťa ti po ceste zaspí, čo teda náš malý zaspal vždy, tak len vyberieš sedačku, naklikneš na konštrukciu a ideš, je to praktické. Hlavne ak to máš daleko z parkoviska, ono sa to nezdá, ale tie autosedačky sú dosť ťažké, ked tam dáš ešte bábo a vláčiť to v ruke po porode unavená nie je nič moc. Dá sa kúpiť aj použitá 3kombinácia vo výbornom stave za polovičnú cenu.

sonka138
autor
3. jún 2017

@seagul @janickacrazy
ja práveže bývam cca 15 minút pešo od polikliniky, takže skôr s kočíkom, prípadne pôjde so mnou manžel autom,čo je ani nie 5minut, nechcem kupovať 3 kombináciu, pretože som od viacerých mamičiek počula, že ta autosedačka nie je moc kvalitná a ja ho ani neplánujem v tom vajíčku nosiť z auta, maximálne keď pôjdeme k rodine, že by zaspal,ale inak vôbec, takže skôr len tá 2kombinácia

esprit88
3. jún 2017

@sonka138 urcite kup hlboky samostatne a potom sportovy.ja mam trojkombinaciu uz som kupila novu bezpecnejsiu autosedacku teraz pozeram po sportaku lebo z trojkombinacie je super velky ale v aute zaberie cely kufor. Takze miesto 500€ za trojkombi som uz investovala raz tolko 😒

moncicatko
3. jún 2017

ja keby som mala terajsie skusenosti a cakala by som prve babo,tak kupim len kvalitny otocny sportovy,ktory sa da dat do rovneho lahu,da sa dobre poskladat a max dobry fusak,resp. taku tu fusakovu "vanicku" na zimu (podla lokality).

seagul
3. jún 2017

@esprit88 tak ja mam 3kombo britax za 120 EUR, so sedacku romer britax a dokupovala som mensi sportiak za 250 EUR. Takze tam nie je priama umera 3k=horsia sedacka ale treba dat na to samozrejme bacha. Aku sedacku si nakoniec kupila?

@sonka138 tak ked neplanujete chodit autom

seagul
3. jún 2017

@moncicatko ja asi tiez :D plus na mnohe sportiaky sa da aj nacvaknem konkretna znacka sedacky (vajicka).

miska2015
3. jún 2017

Ja som mala hlboký, ktorý sme potom vymenili za športiak podľa našich potrieb. Tie športové verzie z 2 a 3-kombinacii mi nepripadajú veľmi praktické. Preto sa aj často predávajú po dopouzivani hlbokej verzie. Možno sa kombinovaný kocik javí finančne výhodnejšie, ale v skutočnosti máš potom aj viac výdavkov aj ti zaberá miesto.

alby2014
3. jún 2017

ja som kupla len hlboky, drahsi, lebo som vedela, ze bude na viac deti,neutralny, odpruzeny velka vanicka, nafukovacie kolesa..otocne predne som nechcela, proste klasika. Ingelsina Sofia. Milujem ten kocik, vozim tam uz druheho syna...je makky, prejde kazdy povrh a pritom ho v pohode ovladnem jednou rukou... sportovy mam valco snap s nafukovacimi kolesami nakoniec. I love it. Najlepsia volba. Lahky spratny... Trojkombinacia ma vzdy jednu cast s ktorou nie si spokojna, bud je nanic mala vanicka, alebo je sportova cast nespratna. Vajko sme mali samostatne, byvam v centre vyuzivala som max. na cestu k rodicom na sidlisko, doslova bolo stale v aute. NIkdy som nekocikovala a nepotrebovala nacvaknut vajko na kocik, kedze si myslim,ze malicke deti nepatria ani do obchodnych centier ani nikde.

Problem bol kupit hlboky kocik, kedze na mna vsade pozerali ako na blazna, ze preco nechcem trojkombinaciu...no proste nechcem. Inak ta inglesina vyzera ako nova a podla mna ju predam s minimalnou stratou, co sa u trojkombinacii povedat neda.

BTW prvy syn bol agustovy a v kociku bol do 8 mesiacov, tento je majovy a planujem,ze v nom bude aspon do februara...kedze inglesina ma polohovatelny chrbatik, ked bol vacsi a chcel kukat, proste sme ho nadvihli a bolo to idealne, keby mal reflux...ako fakt top kocik.

miska2015
3. jún 2017

@alby2014 Rovnaká skúsenosť. Tiež sme mali inglesinu hlboký, bola úžasná.

esprit88
3. jún 2017

@seagul kupila som joie every stage fx je od 0-36kg velmi pohodna da sa do proti smeru az do 18kg

sonka138
autor
3. jún 2017

Baby , čo si myslíte o tom kúpiť kvalitnejší športiak a dokúpiť k nemu len hlbokú vaničku?

lenaxi
3. jún 2017

ja som kupila len hlboky kocik s vacsou vanickou a spotrovy dokupim neskor.

jance333
3. jún 2017

tiež som chcela Inglesinu, ale z bazáru mi jednu vyfúkli a do novej sa mi nechcelo investovať. som takmer pol roka na PN, tak som sa snažila nejak tie náklady ukočírovať, aby vyšlo na všetko, čo je treba. ale bola to moja srdcovka. druhá bol práve Roan Marita, čo som tu spomínala, veľmi podobný a nemôžem sa dočkať, kedy ho vytiahneme von. je to taký elegantný tank 😂 pripomínajú mi trochu staré dobré Liberty, tým klasickým podvozkom, takže i trochu nostalgie popri tej praktickosti 😢 😀

lacibo
3. jún 2017

@sonka138 ja by som jednoznačne odporučila kúpiť klasický, veľký, pohodlný hlboký kočík - pre dieťa podľa mňa to najlepšie ..🙂/ my sme mali teraz Inglesinu Vittoriu - už ju máme v ponuke na predaj/ - max. spokojnosť, malá v ňom spávala aj tri hodiny vonku a mestí sa do nej ešte aj teraz / má 11 mes. / , a napr. kamoškin malý už v 4. mes. musel do športiaku aj v zime v kombinácii od Jané😒 ..mali sme aj autosedačku, ktorá sa dala nakliknúť..teraz už asi 2 mesiace máme britax affinity..taktiež sme vymenili aj autosedačku / 9- 18 kg / -
už nám vyrástla tiež sme spokojní, je skladný a pohodlný.. už asi ďalší nebudeme potrebovať..🙂