Mám odložiť kočík?

barbie17
31. máj 2018

Ahojte mamičky neviem sa rozhodnúť či máme nový rok používaný kočiarik predať alebo odložiť.
Druhé tak skoro neplánujeme ale predsa len človek nikdy nevie, bola som s kočiarik pomerne spokojná až na športovú časť ktorá bola pre mňa veľmi malá. Kedže ja som typ ktorý má rád nové veci a mám pocit že ked ho aj odložím dokým príde dalšie mne sa už bude páčiť iný kočiarik.
Ale zase je mi ho aj trochu predať. Hlavne sa vás chcem spýtať či sa oplatí odkladať a aké máte s tým vy skúsenosti. Ďakujem 😉

IDE O TENTO KOČIARIK

jasminet
31. máj 2018

odkladala som lebo som bola s kocikom spokojna, bol drahy a druhe dieta sme planovali... rovnako ako veci na oblecenie.

larosabigi
31. máj 2018

Ja som tiež odložila, kočík aj veci, kočík mám tri roky a je ako nový, a som rada aspoň sme ušetrili, a keď máme jedno dieťa výdavky okolo domu, plánujem ho predať a kúpiť si novy sportak lebo s ním som bola taká nemotorna zdal sa mi ťažký.

solinkarka
31. máj 2018

Ja som tiez odlozila a to ma maly uz 6,5r a uz neni taky moderny ako su teraz i ked je bez poskodeni...pri najhoršom si ho necham u svokrovcoch...ked bude druhe nemusime k nim do auta trepat kocik

algavendova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siska1313
31. máj 2018

Ja som po prvej dcérke všetko odložila, chvalabohu, mali sme miesto na tieto veci. Druhej dcérke som nemusela v podstate nič kupovať.

luci1012
31. máj 2018

My máme tiež odložený, kočík má síce už štyri roky ale vanička sa mi stále páči a bola som s ním som spokojná. Keby máme druhé, aj dievčatko by som v modrosivej povozila, ale športový by som si už kúpila druhý. Tiež mi bolo ľúto ho predať, tak snáď to, niekedy, keď budeme mať druhé nebudem ľutovať, že už sa mi nepáči, že je zastaralý.

sissy27
31. máj 2018

@barbie17 no kočíky boli, sú a aj budú, to nie je nejaký nedostatkový tovar. Dieťa v blízkej budúcnosti neplánujete, čo ak sa ti o 5 rokov bude páčiť niečo úplne iné? Bohvie, ako sa predáva taký 5 ročný kočík, hoci dlho nepoužívaný...
No ale ak máš kde skladovať a máš k nemu vzťah, tak si ho nechaj, urob ako uznáš za vhodné.

tina1988
31. máj 2018

Ja mam deticky dve a ani jeden kocik som si neodlozila. Po synovi som ho predala a povedala si, ze kym otehoteniem a porodim druhe, kociky uz budu uplne ine a tak aj bolo. Je medzi nimi skoro 3 rocny rozdiel a za ten cas sa mi pacil uz uplne iny druh kociku ako bol ten prvy 🙂 sama si napisala, ze si clovek, ktoremu sa pacia nove veci. Vzdy mi bolo luto kocik predat, lebo som s nim mala spojene vsetky tie spomienky z cias, ked bolo malicke babetko ale povedala som si, ze este posluzi niekomu inemu a bolo dobre 🙂 odkladala som len oblecenie 🙂

m.i.r.i
31. máj 2018

ono zalezi niekedy aj ci mas kde skladovat..ak mas miesto a dieta planujete, ja by som odlozila...ak ale je problem so skladovanim, tak predaj...ono financne sa ti oplati si ho nechat...teda ja co som si vsimla, kupis si novy drahy kocik a predas ho teda o polovicu lacnejsie...mozno sa ti podari lepsie..ale teda musis stiahnut..a potom si zas budes kupovat novy, mozno este drahsi....a tak je to so vsetkym co mas po prvom dietatku, oblecenie, hracky, bicykle...neskutocne ti to usetri peniaze ak budes predavat teraz a potom zas kupovat...iba ak b y si si potom kupovala v bazaroch a tiez lacnejsie a pouzivane...
Ked ti zalezi ale na image a je ti jedno kolko co stoji, tak predaj a pre druhe budes zas kupovat..su aj take mamicky, co chcu aj pre druhe deta vsetko nove..
ja som sa snazila kupovat skoro vsetko neutralne, mali sme chlapca, ale teda kocik cerveny napriklad, postielky, lehatka, odrazadla vsetko v unisex farbach, ze ak by nahodou raz bolo dievca, 90% toho sa vyuzije v pohode...ale..syn ma 8, ja druhe stale nemam a zacala som rozpredavat..aj ked stale verim, ze co ak..ale teda stoji to, tiez ked veci stoja tolko rokov to aj horsie uz vyzera, no, je to na zvazeni kazdej situacie v rodine a skadovych priestorov..

miuska26
31. máj 2018

ja som po prvej dcerke kocik hned predala..planovali sme aj druhe, ale povedala som si, ze ved dovtedy budu aj ine, novsie modely,ze vyskusam inu znacku atd. takze druha dcerka mala iny kocik a bol lepsi ako ten prvy 🙂 ..

barbie17
autor
31. máj 2018

No baby hrozne ste my pomohli a kočiarik pravdepodobne predáme. A tiež si myslím že ked malo prvé bábätko veci nové prečo by nemohlo aj druhé 🙂

brusnatanecnica
31. máj 2018

v case ked som takto zvazovala, dozvedela som sa o jednej mladej kocke, co bola na tom financne zle a nemala na kocik, tak som jej ho darovala. a bolo rozhodnute 🙂

janickacrazy
31. máj 2018

@barbie17 ja mám 3 deti a zatiaľ som predala 6 kočíkov, takže za mna určite ho predaj teraz, ked je pomerne nový a zachovalý, ako keby si ho mala skladovať neviem ako dlho, zmena je život

danusskaaa
31. máj 2018

Dve deti a predaných 9 kocikov. Tri ešte vlastným a casom pojdu tiez z domu. Za par rokov bude zase nieco nové, krajšie, možno lepsie... prípadne zmenený vkus ci požiadavky na daný kocik. Tak načo tak "velku ozrutu" skladovat doma...? Predať a potom kúpiť novy, prípadne z bazaru podľa nových možností a situácie!

zlotazla
31. máj 2018

Predat-ja som mojmu prvorodenemu kupovala kocik v bazari.vedela som aku chcem znacku a kupila som ho za 30% nakupnej ceny.kamoskyn brat investoval do kociara dost penazi ved nech je aj pre druhe a hop, maju dvojicky 😀
toto nevymyslis to je zivot 😀

bibyke
31. máj 2018

Predať

bubinkaaa
31. máj 2018

Aj ja mám kočiar po prvorodenom,a to ma už 8 r ....bola som s ním veľmi spokojná,a stále je ako nový,bol odložený v krabici zatiaľ..je čierny,mne sa stále páči a bolo mi ho ľúto predať niekomu za lacný peniaz

bubinkaaa
31. máj 2018

A ešte niečo, nikdy by som si nekúpila kočiar od ruky...ak ,tak už zase úplne nový....

ankare
31. máj 2018

Predaj.

lenka1993
31. máj 2018

Ja som odlozila. Kocik sme kupovali dost drahy a na cene neklesol a iny nechcem. Tak nemalo by vyznam tento predat za pol ceny a potom kupovat ten isty este raz tak draho.

leskky
31. máj 2018

Mam podobný typ ako ty, aj neutrálnu farbu. Malá má cez dva roky a najbližšie dva roky ešte súrodenca neplánujeme. Kočík sme.ale odložili. Načo ho predať napr o 250 eur lacnejší a potom zase kupovať...

siska53
31. máj 2018

@barbie17 ja som odlozila,pretoze som mala pre mna dokonaly kocik. Nam.sa.podaril rozdiel dva roky,ale keby aj nie, ja by som.iny nechcela. Kedze tretie muz nechcel,casom.sme ho predali.

michaelkanr
31. máj 2018

Ja by som predala. Aj my sme predali po prvom synovi a teraz sme si kupili ten isty typ😄 len je faceliftnuty. Nemali sme to kde skladovat a predali sme ho za polovicu kupnej ceny, takze fajn (pouzivany 2r v super stave).

larosabigi
31. máj 2018

@leskky presne tak, ja som kupovala stal len vyše 500 eur a za tú cenu už by som ho nepredala, a zasa kupovať úplne nový keď mám úplne zachovalý, môj syn sa v ňom nechcel skoro vôbec voziť, lebo mu bolo teplo, až potom v športovej časti, a teraz mám termín v auguste a vaničku veľkú čo oceňujem lebo sa vo vanicke bude dlhšie voziť ako prvorodený, a ja zasa radšej investujem peniaze do domu ako do nového kocika ktoré dieťa využije chvíľu.

barbie17
autor
31. máj 2018

Tak je rozhodnuté, v sobotu ide z domu🙂 Ešte raz vám chcem veľmi podakovať veľmi ste my pomohli😘

tamaraaa
1. jún 2018

@barbie17 este musim aj ja okomentovat, mala som presne tento, milovala som ho, predala som po prvom dietati a ked onrok.prislo druhe dieta,tak som si.ho kupila spat od pani ktorej som ho.predala😂 ja som proste iny nechcela

eeffka
1. jún 2018

Ja som pri 2detoch predala a povymienala 5 kocikov. Vsetky boli od ruky a ani na predaji som neprerobila.

zuzubb007
1. jún 2018

Určite by som predala načo opatrovať a navyše kočíky design sa mení furt, ľahšie sa predá a navyše aj za vyššiu sumu, ja som tak tiež pri prvom spravila hneď predala a spokojnosť, pri druhom som si kúpila zase iný a chystám sa teraz predať aj ten nemám komu opatrovať, kým bude mať sestra dieťatko vyberie si svoj kočík nebudem nikomu vnucovať predať a pokoj 😉

zuzuliennka1
2. jún 2018

@tina1988 a ako rychlo sa ti podarilo predat kocik?

zuzuliennka1
2. jún 2018

baby a ako dlho vam trvalo predat kocik? ja teraz predavam 3kombinaciu, zatial je este len asi dva dni na bazaroch, ale ze s akym obdobim cca pocitat?