Mám kúpiť kočík trojkombináciu hneď alebo radšej postupne?

embe123
13. apr 2015

Zdravím. Prosím, potrebujem pomoc pri rozhodovaní,či vybrať kočík "trojkombináciu" (prípadne aký?),alebo radšej kupiť len "vaničku" a potom neskôr vybrať iný typ športového kočíka. Malinká bude júnová,tak neviem,či na zimu už bude treba este sportový,alebo este vanička..... ach jaj 🙂

janickacrazy
13. apr 2015

@embe123 No ja sa chystám kúpiť trojkombináciu, ak budeš mať veľkú vaničku, tak sa ti tam malá na zimu ešte vojde, v decembri-januári jej bude lepšie vo vaničke ešte ako v športiaku. No záleží na tom, či ti tam bude chcieť byť, niektoré deti idú do športového skor, lebo vo vaničke nemajú výhľad a nudia sa tam, sú nespokojné. Ja som potom na leto kúpila ľahký športiak, ale veľký športový z trojkombinácie som vždy vytiahla na zimu, ked bol sneh, aj ked malý mal už rok alebo dva. Moj bol kočíkový maniak, spával v kočíku do 2,5roka, takže u nás sa využila celá trojkombinácia plus ešte ľahký športiak na jar a na leto pre vačšie dieťatko.

nicoletta77
13. apr 2015

Ahoj. Bábätko by malo byť podľa mňa 4-5 mesiacov vo vaničke, kvôli chrbátiku. Potom postupne môže sedieť, ale nie stále. Čiže asi budeš potrebovať na zimu aj športovú časť kočíka, aby mohlo aj pozerať von na svet. Ja som mala kočík Teutoniu Mistral S a bola som veľmi spokojná. Vaničku má veľku a športovú časť môžeš mať otočenú k sebe alebo opačne. Aj rúčka sa dá prehadzovať. Môžeš si ho pozrieť v mojom bazari, lebo ho teraz predávam. Takže by som Ti odporúčala kúpiť si aj vaničku aj športovú časť. 🙂

karkulka111
13. apr 2015

ja som kupila trojkombinaciu v maji a keby som vedela ze to bola pre nas zbytocna vec tak kupim len vajicko a potom neskor na zimu sportovy kocik ... vanicku sme vyuzili iba raz a to len k lekarke .. pre mna to bolo velmi namahave vyberat vanicku z auta a nasadit na konstrukciu a to som len raz vyskusala tak preto bolo iba vajicko to nemozem povedat ani slovo na to 🙂 a tu sportovu cast sme vyuzili na zimu aj to malokedy kedze mala este nechodila vtedy tak sme chodili stale vo vajicku 😀 kebyze som mala teraz druhe tak ani nepomyslim na trojkombinaciu 😝 a ked uz zacala chodit tak sme dostali taky maly golfac co poskladas raz dva aj rozlozis a mame ho doteraz a bude mat mala dva roky ... a super mat maly kociar golfovy ... jedna cast a hotovo 🙂

janickacrazy
13. apr 2015

@karkulka111 To si chodila aj na prechádzky iba vo vajíčku? To si fakt neviem predstaviť. Ja som chodievala na dlhé prechádzky, aj 4 hodiny denne, neviem si predstaviť, aby dieťa bolo stále vo vajíčku. ja som vajíčko využívala len na cestovanie, ale inak sme veľa chodili pešo, takže u nás sa využila vanička a športová časť veľmi hojne. Ono asi záleží aj na mamičke, aký má životný štýl, či všade autom alebo aj na dlhé prechádzky pešo.

daisylucky
13. apr 2015

Ja som kupila trojkombinaciu teutoniu cosmo a som spokojna. Ma velmi dobru sportovu cast, takze sportovy kocik osobitne vobec nemusim kupovat. Vanicka sice nebola najvacsia, ale ked je sportova cast uplne sklopna a otocitelna do oboch stran celkom plnohodnotne nahradi vanicku, nas maly mal v zime rok a poleziacky sa zmestil do sportovej casti aj s fusakom.

petuskaa1
13. apr 2015

Ja som kupovala trojkombinaciu casualplay s 4 mala sa mi ma narodit v juli a ja som spokojna

kristinka123
13. apr 2015

Podla mna vela zalezi aj na tom kde budes kocik pouzivat - prvu som mala marcovu a byvali sme v meste. Hlboky kocik som mala pozicany a v auguste, ked boli velke horucavy som kupila kvalitny, lahucky sportovy kocik (nie golfovy) a aj zimu sme v pohode preckali v nom. Do mesta su tazka konstrukcia a nafukovacie kolesa zbytocne....
Teraz budem mat junoveho chlapca a rozhodne kupujem trojkombinaciu. Prestahovali sme sa do domu na dedine a kedze v zime sa chodniky a cesty udrzuju raz za cas a aj tak su sama diera, bez pevnej konstrukcie a nafukovacich kolies by sme sa nezaobisli. Taktiez cestujeme autom ovela castejsie ako v meste, takze naklikavajuca autosedacka sa hodi....A kedze od buduceho septembra budem starsiu sprevadzat autobusom do skoly kazdy den, kupim este uplne jednoduchy, lahucky golfac na cesty.

karkulka111
13. apr 2015

@janickacrazy no ano kocikovala som ju vo vajicku . byvame na dedine a tak stale hore dole prenasanie vajicka mi bolo lahsie ako vanicku .. chcela som ju brat do mesta po obchodoch 😀 medzi ludi a nie v dedine a bat sa ci nas nejaky idiot neprejde 😀 ... mne to pripadalo dost narocne tu vanicku pchat na zadne sedacky a potom vyberat hned po prvom pokuse som ju zbalila 😀 a keby som byvala v meste tak mozno poviem inac ze vajicko ani nevyuzijem lebo by som nechodila autom ,mala by som stale vanicku poskladanu a neriesila by som to tak ale koniec koncom ten cas ubezi velmi rychlo a dieta beha a ani vajco a vanicku netreba 😀 😀

janickacrazy
13. apr 2015

@karkulka111 Aha, tak to chápem, lebo ja som bývala v meste a skoro všade som sa dostala peši, takže vajíčko bolo fakt len do auta, ked sme niekam išli, inak stále vanička na kočíku. No teraz bývame na dedine, tak uvidím, ako bude, možno aj ja skončím ako vajíčková maniačka. 😀

zuj
13. apr 2015

@karkulka111 prepac, ale to si malu pol roka kocikovala len vo vajicku? ...ved vajicko je primarne urcene ako autosedacka nie ako kocik...

nathuska
13. apr 2015

Ja som kupovala 3-kombinaciu a o 5mesiacov som ju predala a kupila sportovy kocik. Je lahsi a aj spratnejsi do auta.takze moja skusenost je ,ze zbytocna kupa 3-kombinacie 🙂

karkulka111
13. apr 2015

@zuj no ano vo vajicku ked som isla do mesta ale zase som sa netrhala velmi s kocikovanim skor by som povedala ze baba,dedo,krstna,krstny to ruckovanie bolo po dvore 😀 ved to uz leto bolo ked podrastla od maja tak si ju bral a nosil kto mohol 😀 a v zime nastala sportova cast a uz a teraz vsetko stoji poskladane a zbalene 😵

siska53
13. apr 2015

@embe123 Ja som mala trojkombinaciu, deti boli jarne a v zime este lezali v kociku. Kedze to bol aj sportiak,maly uz v zime aj sedel,tak ked chcel vidiet,len som ho vyvysila -zdvihla opierku. A ked zahajkal,tak som ju len dala dole do vodorovnej polohy.
No a jasne,autosedacka do auta,vynimocne napojena na konstrukciu kocika.

Mne to vyhovovalo takto.

embe123
autor
14. apr 2015

Dievčatá, dakujem za cenne rady. Trošku som si spravila predstavu,aj ked este som sa stale nerozhodla. Určite ocením este dalšie názori. Dakujeeeeeem

siskatan
14. apr 2015

ja mám júnové bábo a mala som hlboký kočár, ktorý vydržal až doteraz, teraz sme prešli na golfáč 😉 ale moja malá je taký drobček, niekedy sa tie deti do hlbokého v zime nezmestia 😝 ja som si preto vybrala hlboký kočár s veľkou vaničkou a boli sme absolútne spokojní 🙂 k hlbokému som mala ešte vajíčko, ktoré sa dalo nakliknúť na podvozok, takže taká kombinácia nie je na zahodenie 😉

bubula_007
14. apr 2015

@embe123 my sme kupovali pred cca tromi rokmi 3komb., mali sme decembrove babo, ale dlho sme vyuzivali vanicku, vajicko obcas na konstrukcii do obchodu, myslim nakupne centrum napr., a potom v lete uz sportovu cast. Neskor sme kupili iny typ sportoveho kocika, co sa v pohode zmesti do kufra auta. Teraz cakame druhe babo, tiez na jun a kocik budeme pouzivat ten isty. Vanicku dokedy bude treba a potom vymena za sportovu cast. Bude to podla toho, ako to bude aj babu vyhovovat. 😉