Ľahký kočík s kolesami do terénu

gabinka112
13. feb 2015

Ahojte maminky,viem že sa to tu už riešilo len sa neviem nejak vysomáriť z toho všetkeho tak a spýtam ešte raz...Potrebujem vymeniť kočiarik za nejaký
nový.Ide o to aby bol bud športový alebo golfač,je to jedno hlavne nech je LAHKY a ma kolesá idealne do terenu pretože s ním budeme dosť jazdiť
peši,aby bol aj na suchý teren i do snehu a samozrejme nech je polohovatelný s nanožníkom a nech je priestranný i na väčšie dieťatko...dakujem pekne...

ninka1614
13. feb 2015

Ahoj, ja pokukujem po Bebetoo Nico, myslim,ze je vhodny do terenu-nafukovacie kolesa, dobre odpruzeny a ma polohovanie do uplneho lahu a aj nozicky sa polohuju, otocna sedacka v oboch smeroch a podla mna je dost priestranny aj stabilny...no patri medzi tazsie kociky, vaha je myslim okolo 12kg 😒

katrinka8
13. feb 2015

@gabinka112 - ahoj, asi Ti každý napíše niečo iné 😀 V Tvojom prípade golfáč by som vylúčila - pretože tie zvyknú mať malé kolieska nie moc vhodné do terénu, do snehu už vôbec nie, a ani nebývajú moc priestranné na veľmi pohodlné spanie. Avšak majú výhodu pred klasickým šporťákom, sú naozaj veľmi ľahké a skladné.
My máme Cam Cortinu, ja som s ňou veľmi spokojná, slúži nám už pri druhom dieťatku. Je to síce trojkombinácia, ale myslím, že bežne v obchodoch sa dá zakúpiť len samostatná športová časť bez vaničky a autosedačky. Ak by si bola skeptická voči 3 kolesám, existuje aj v 4-kolesovej verzii Cam Dinamico. Nemám problém ani v snehu, ani v teréne, chrbtová opierka ide úplne do ľahu (môj synček spáva výhradne vonku - čiže u nás to bolo opäť jedno z najdôležitejších kritérií), spal už aj v zimnom overale vo fusaku s dekou a v pohode sa pod nánožník vopchal (má 14 mesiacov). Kočiar je pomerne ľahký - mali sme aj takú podmienku, pretože ho musíme dosť často "ťahať" po schodoch, keďže máme výťahové dvere len na medziposchodí. Dá sa otočiť v smere alebo aj protismere jazdy, navyše sa jednoducho skladá a rozkladá 🙂
Veľa šťastia pri výbere kočíka 🙂

susi123
13. feb 2015

@gabinka112 Ahoj. Ja mam Britax B-Motion 4. Lahucky kociarik s nafukovacimi kolieskami. Prejdem s nim aj cez jarky, ked je treba (tiez beham kade tade, nie sme mestske typy), je odpruzeny a dobre sa s nim manevruje. V zime v snehu takisto, absolvovali sme s nim aj zimnu dovolenku, kde som maleho kocikovala rovno pod zjazdovkou. Maly ma 2 roky, vysku takmer meter a 15kg, velke dieta, plus zarataj zimny fusak, a v kociku sa pohodlne vyspal. Kocik je dostatocne siroky aj ma dlhe operadlo. Jedinou nevyhodou Britaxov je, ze "podnoznik" sa neda polohovat do vodorovnej polohy, a dieta ked spi, visia mu nozicky. Preto tu na MK som kupila od jednej sikovnice maminky zlepsovak, teraz uz ma maly nohy rovno, ked spinka. Kocik nie je drahy, je k nemu nanoznik aj plastenka. Po zlozeni je z neho paradna placka, ktora nezaberie vela miesta.
Pre porovnanie- mam aj golfac Chicco, ale ten sa omnoho tazsie manevruje a neposkytne taku ochranu ako Britax. Tam je maly viac chraneny pred pocasim.
No a mali sme aj CAM Dinamico, tiez dobry, priestranny, ale ten sa mi nezda taky sportovy ako Britax.

tomas88
13. feb 2015

Ak hľadáš kvalitu, skús Baby Jogger alebo potom lacné sú napr. Carero. My máme Baby Jogger od www.baby-land.sk

prego81
13. feb 2015

@gabinka112
Podla mna je do terenu bezkonkurencne najlepsi BOB (vsetky modely). Nie je najlahsi, ani lacny. Da sa pouzit s kompatibilnymi autosedackami pomocou adapterov (vyuzitie do buducna?) a mozes dokupit rozne doplnky.
Treba vyskusat, vidiet, dotknut sa, zlozit/rozlozit a trosku potlacit v obchode. Vela stastia a pevne nervy pri vybere 🙂

zamilion
13. feb 2015

TFK - ľahké, priestrannné, dobre skladateľné a aj do terénu.... ale drahšie

mimik79
13. feb 2015

taky idealny ktory splni vsetky tvoje poziadavky asi neexistuje, napr aby mal aj kolesa do terenu a zaroven aj lahky, lebo tie kolesa dost ovplyvnia aj celkovu vahu kocika a aj maju byt aj do terenu tak musia byt vacsie, no z takych lahsich aj priestrannych aj kolesa v pohode aj nanoznik aj polohovatelny do takmer do lahu je CHicco Multiway, pokukaj na nete ak nepoznas, je to golfac ale nie uplne taky obyc a labilny alebo napr aj Baby Jogger City Mini, priestranny, lahucky aj skladanie je rychle a priestranny len myslim ze to prislusenstvo ako napr nanoznik sa dokupuje k nemu zvlast

applede
13. feb 2015

@gabinka112 pred nedavnom som tiez pozerla po golfaci skor uz len na nakupy ...Peg Perege SI....da sa dat uplne do lahu, strieska je uzasna v tom ze sa da stiahnut az k madlu ....nanoznik, opierka polohovatelna, kosik priestrany, sietka,aj proti dazdu ochrana,drziak na flasu ci pohar, lahucko sa sklada....velmi dlho som sa rozhodovala vo vybere...a splna vsetko pre mna🙂

gabinka112
autor
13. feb 2015

Dakujem babeny za rady je to take všelijake veru každemu sa hodí niečo ine len som potrebovala trošku aj iné nazory že čo a ako...To že športiaky su všeobecne ťažšie viem len zas ja dosť beham s malou pešo a koli tomu som chcela niečo s čím nieje problem v terene a zas kočík čo mam je síce super len vaha 16 kilo da zabrať :( dakujem ešte raz popozerám všetky tipy čo ste poradili a snad niečo vyberieme 🙂 DAKUJEM!!!

bobika492009
13. feb 2015

Ahoj ja tiež premýšlam nad kupou..Hladam, čitam kade tade.. A zatial sa mi pozdaval britax, valco snap..