Kupovali ste kočík pred narodením dieťatka?

23. nov 2022

Čaute baby chcem sa spýtať kupoval niekto kočík pred narodenim bábätka... Myslím tak 3 mesiace dopredu?

Majú teraz dobrú cenu na vyhliadnuty kočík. Tak či to je ok.
Niektorí ľudia ma strašia s poverami.

terry658
23. nov 2022

Ja som tak kúpila a bolo to ok. Ale to nikto nezaručí. Tehotenstvo je obdobie plné zvratov.

alanko20
23. nov 2022

Kúp. Na povery sa vyprdni. Veľa zdravia vám obom.

wwwwerunka
23. nov 2022

Co sa ma stat stane sa s kocikom ci bez.
Kludne kupit ked sa oplati, peniaze snad nikomu nerastu na strome. A na povery sa vykaslat!

yanni
23. nov 2022

Samozrejme. Vzdy dopredu. Kucik a vajicko boli posledne, ca. 2 mesiac dopredu. Ja som uz potom chcela mat pokoj s nejakymi pripravami.

pribinak
23. nov 2022

Otázka je či Ty veríš poveram, lebo ak si normálna inteligentná a máš zdravý rozum tak sa nemáš obávať kúpiť aj pol roka vopred kočík či postieľku

katka281
23. nov 2022

Aj ja som kupovala par mesiacov dopredu, tiez bol v zlave 😊 nie som poverciva a nic sa teda ani nestalo...ako pisu zeny ☝️ ked sa ma stat, stane sa ci uz kocik mas alebo nie.

3petka
23. nov 2022

Mesiac, dva dopredu. Nebudem potom čakať predsa. Aj mna všetci strašili. A hlavne že prečo nemam niečo červené na kočíku, a načo…. Všetko je o tom si pripustíš k telu..

saska85
23. nov 2022

Ja som objednala kocik v septembri. Koncom oktobra prisiel a rodim v decembri 🙄

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wwwww123
23. nov 2022

Ja som kupovala, keď som bola v skoro 6 mesiaci. Povery sú povery záleží na tom či na ne veríš.

aurorastone2
23. nov 2022

Jasne aj my sme mali dopredu kočík kúpený ☺️

nikasmile
23. nov 2022

Mali sme kočiar doma od 6m a všetko ok. Je to len povera. 🙂 chcela som sa s ním zoznámit a naučiť sa s ním manipulovať.

horensky
23. nov 2022

My sme kupili kociar s vajickom cca v 5 mesiaci, nakolko sa objednaval z UK a v predajniach este nebol dostupny boli sme informovany, ze cakacia doba bude cca 3mesiace. Kociar dosiel na predajnu po 3 tyzdnoch😀
Zacali sme zariadovat izbycku a s rastucim bruskom sme sa denno denne vytesovali v izbicke.
Nadherne spomienky 🍀❤️

lenuska9999
23. nov 2022

Aj my sme kupovali dopredu lebo mi padol jeden do oka. Okrem toho z pôrodnice keď pôjdeš domov , tak už potrebuješ vajíčko do auta alebo kocik. Véd neponesies dieťa na rukách. Čiže treba ti kúpiť predom

janka1011
23. nov 2022

No zvyčajne sa kočík aj všetko ostatné kupuje pár mesiacov/týždňov pred pôrodom.

dada13288
23. nov 2022

Ahoj ja som kupila od kamosky kociar ani tehotna som nebola. Stal v byte 2 roky :D bez problemov som otehotnela ked som chcela. Nasledne po roku som si kupila novy uz lebo nam nevyhovovala sportova cast a do 3 tyzdnoch som otehotnela :D ja som rarita

amelie2017
23. nov 2022

Samozrejme, kupovali sme okolo 6. mesiaca a uz dokonca nemali vo farbe, ktory som chcela a model sa uz nevyrabal. Uz to nie je ako kedysi, ze prides do obchodu a odides s kocikom. Na niektore cakas aj 3 mesiace. Aby sa ti nestalo, ze budes cakat do porodu a potom budes 2 mesiace bez kocika.

domak2
23. nov 2022

Tieto pradavne povery siahajuce do ďalekej minulosti...tak 100 rokov dozadu 😅 predtým si nemohli krosna kúpiť?

motogirl699
23. nov 2022

My sme kupovali keď som bola asi v 4 alebo 5 mesiaci

mikadooo
23. nov 2022

Áno. Všetko v pohode, žije a je zdravá ako ryba. Má 11 rokov, je šikovná a keď sa jej chce, tak aj pekné vysvedčko vie priniesť 😉. Ja na povery všeobecne neverím, takže som deťom ani oči počúranou plienkou neutierala, ani červené mašličky neviazala a staršie panie som pokojne nechala nazrieť do kočíka, pokiaľ mi dieťa nechytali. Čo štandardne teda tu v Petržalke okolochodiaci našťastie nerobia. A ostatné povery som nejak nezachytila, svokra mi zabudla zvestovať 🤭🤭🤭.

konikkon
23. nov 2022

Čo to je za otázku, väčšina ľudí kupuje kočík pred pôrodom.

lucka2019
23. nov 2022

kup, ja som mala kocar najprv 7 mes pred a potom 2 mes pred narodenim a aj doma a obe baby su zdrave ❤️🍀🍀🍀vela stastia obom

svetlonos
23. nov 2022

Prosim ta, nikomu nic na frnak nevesaj a kup si ho. My sme kupovali presne z dovodu ako ty. Urcite sa babi nestane nic koli kocari v izbe 🙈 Problem je prakticky, teda keby nahodou, co spravit s tymi vecami. No odlozit pre dalsie, tak som si na tu otazku odpovedala ja. Cim menej okolie o tvojom tehotensve vie, o to lepsie 🙂 Skoda pocuvat zbytocne blbosti a dobre mienene rady 🤯

vilma7
23. nov 2022

Deti neumierajú preto, lebo matky majú doma kočík.
Moja dokonca kúpila kočík keď ešte nebola ani tehotná. Lebo mali krásny červený. Ja mám 46 a sestra 47

lienka.7
23. nov 2022

Nech tu napise aspon 1 co sla kocik kupovať po príchode z pôrodnice....
Momentálne sa na kocik caka aj 3 mesiace, cize uplne v pohode.

autor
24. nov 2022

Baby ste perfektne veľmi pekne dakujem za ukludnenie... Lebo uz som bola z týchto dobre mienenych rád od okolia vycerpana vždy niečo iné čo nieje dobre pre malinkeho .... Pritom sa obaja cítime skvelo nastastie ... Som rada že som tu našla pochopenie ❤️

fiafia
24. nov 2022

Priateľ kúpil v 4mesiaci keď som bola hospitalizovana ☺️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika23t
24. nov 2022

Áno, v apríli som kúpila, v júli termín. Všetko som mala pripravené pred narodením, nevedela som, či by som bola schopná tieto veci riešiť po pôrode.

saska.j
24. nov 2022

Jasné.