Ktorý kočík môže ísť na palubu?

15. júl 2024

Mamky s ktorým kočíkom ste spokojne, ktorý môže ísť na palubu? 🙂

lucik194
15. júl 2024

na palubu ziadny

melanta
15. júl 2024

Na palubu žiadny. Ale môžeš ísť s kočíkom ak ku vchodu lietadla, tam ho odovzdáš, odovzdajú ti ho pri výstupe.

milanemila
15. júl 2024

Samozrejme, ze moze ist na palubu viaceru kocikov. Zeny neviem preco sa vyjadrujete a “radite”, kedze o tom nic neviete.
My napriklad pouzivame joolz aer+, vies ho zobrat na palubu ako prirucnu batozinu a zmesti sa do priestoru nad hlavou. Jedina podmienka je mat ho v obale (dpstanes pri kupe). Rovnako aj yoyo zen je cabin size, je viac takych kocikov.

andula1988
15. júl 2024

Ano uz je viacero kocikov co moze ist na palubu su nato certifikovane. No napriklad tiez mam taky kocik a min rok nam aj tak nedovolili si ho vziat a pri lietadle som musela odovzdat

autor
15. júl 2024

@milanemila a ste spokojní s daným kočíkom?

milanemila
15. júl 2024

Ano sme, mali sme pri prvej aer a teraz sme kupili aer+, lebo sa da dat do uplneho lahu a ma dlhsiu strechu. My ho pouzivame aj na vylety a ked nejdeme do nejakeho velkeho “terenu”, lebo vsetky tieto cestovne kociky maju relativne male kolieska. Do mesta sa da teda vyuzit aj mimo cestovania ako maly skladny sportovy kocik.

autor
15. júl 2024

@milanemila Dakujem popozeram 🙂

milanemila
15. júl 2024

@andula1988 no na mna to tiez raz skusali, ale razne som odmietla. Paradoxne to bolo pri odlete z BA na dovolenku s cestovkou, ale teda z viedne alebo inde vo svete sa mi nestalo, ze by nechceli zobrat na palubu kocik, kedze je to prirucna batozina dietata a je to brane rovnako ako akakolvek prirucna batozina.

lucik194
15. júl 2024

moze byt certifikovany kolko chces, posledne razy ked sme leteli, aj certifikovane kociky nedovolili dat hore...... tiez sa dve mamicky obhanali s papiermi, ze moze ist hore, personal nedovolil....

tak realne moze byt nieco napisane a ine sa stane

milanemila
15. júl 2024

@lucik194 mali ho v obale? A odkial to bol let? 🤷🏼‍♀️

lucik194
15. júl 2024

@milanemila z viedne do spanielska, priesvitny obal, predo mnou stali obe.

preto to pisem. ale vtedy aj vsetky kufre co da im nepozdavali kontrolovali rad za radom velkost. batohy nachalu na pokoji

malaopicka
15. júl 2024

Používame joolz aer+, vždy berieme na palubu, nikdy nebol problém. Kočík je inak perfektný.

len_nig
15. júl 2024

Joolz Aer, mali sme ho priamo na palube

kacusik69
15. júl 2024

@lucik194
@melanta existuju kociky ktore mozu ist na palubu za urcitych podmienok… jednak splnat rozmer, jednak byt zabalene v taske - idealne original ktore k danemu kociku su, kedze vela spolocnosti sa riadi tym ze pokial to nie je identifikovatelne ako kocik a splna to rozmery prirucnej batoziny, a dalsie podmienky (ako napr. neexistuje ziadny dalsi kus prirucnej batoziny takych rozmerov) mozu ist na palubu… v priesvitnom obale to teda mohol byt problem a rovnako ma posadka vacsie slovo, ak sa rozhodne niektore batoziny vylozit a presunut do holdu…

Aj pre autorku - 1. kocik musi splnat rozmery prirucnej, 2. musi byt v prislusnej taske - nepriesvitnej, neidentifikovatelny ako kocik 3. na poziadanie sa musi zmestit do sizera aby bolo dokazane ze splna rozmery 4. cestujuci nesmie mat inu prirucnu batozinu beznych rozmerov - v takom pripade ide kocik do podpalubia…