Kočík Roan Bloom - vaše skúsenosti

ava987
16. jan 2021

Ahojte mamičky,

máte niektorá skúsenosti s kočíkom Roan Bloom? Čakáme bábo (TP jún 2021) a pomaly začínam pokukovať po kočíkoch, tento sa mi celkom pozdáva.

Ďakujem. 🙂

4stanka4
16. jan 2021

@ava987 ahoj. My ho máme. Zatiaľ som spokojná, mame ho 5 mesiacov - ešte používame vaničku. Je dosť veľká malička mi tam krásne vojde aj s fusakom. Je trošku ťažší ale mne to nevadí lebo bývame v dome takže neriešim nosenie po schodoch. V kufri zaberá dosť veľa miesta ale to mi tiež nevadí lebo necestujeme často a keď idem do obchodu alebo k lekárovi tak v pohode sa vojde. Ak by si mala nejaké otázky tak sa pýtaj 🙂

lladybirdd
16. jan 2021

Ahoj, my nemáme Bloom ale Roan Coss, čo je skoro ten istý kočík až na pár detailov..rozhodovali sme sa medzi týmito dvomi, nakoniec vyhral Coss kvôli športovej časti..zdala sa nám väčšia a keďže sme vedeli že športiak vytiahneme na zimu, tak aby sa doň lepšie zmestil fusak..výhodou oboch týchto kočíkov je veľká vanička..neviem či je na trhu kočík s väčšou vaničkou..ale osobne sme vaničku dlho nepoužívali, iba cca 4-5 mesiacov, malému sa nepáčilo že nič nevidí, museli sme vymeniť za športovú časť (prišlo to skôr ako sme očakávali)..ľahko sa naklikáva, takže jednoducho vymeníš vaničku za športovú časť a naopak, prípadne naklikneš vajíčko...je pravda že oba kočíky sú dosť veľké, aj po zložení..ale to asi pri dvoj či troj-kombináciách všetky..no ale neviem, či by som šla do tohto kočíka znova..malý má 11 mesiacov, a zdá sa mi že je kočík nejaký rozvŕzganý..možno by boli aj iné, to neviem posúdiť, pri tých hrozných chodníkoch čo tu máme..ale mne osobne sa aj rukoväť zle ohýba, keď ju potrebujem sklopiť inak sa nevojdeme do výťahu..

ava987
autor
17. jan 2021

ďakujem žienky za vaše komenty 🙂

@4stanka4 je skvelé, že sa dieťatko vojde aj s fusakom - to mám jedno z hlavných kritérií.. a tiež bývame v dome, čiže váhu asi nebudem nejak extra riešiť.. čo by ma zaujímalo, ak by si to vedela zhodnotiť, ako sa kolieska správajú v trošku horšom teréne? v meste máme na kočíkovanie ideálne miesta na mieste, kde je taký hrubší, trochu nerovný asfalt a betónové panely..

@lladybirdd fuha, to si ma veľmi nepotešila, že je rozvŕganý už po jednom dieťatku - plánujeme s mužom viac detičiek a dúfala som, že kočík bude niečo, čo budeme vedieť posúvať po deťoch...
Športovú časť tiež predpokladám, že začneme používať v zimnom/skorom jarnom období. A presne nad tými chodníkmi uvažujem, ako som aj písala vyššie, na prechádzky asi budeme chodiť na miesta kde je nie úplne rovný asfalt a betónové panely.. každopádne určite nebudem kupovať bez toho, aby som si ho naživo obhliadla..

4stanka4
17. jan 2021

@ava987 ja chodievam po dosť rozbitých a poľných cestách a za mňa v pohode. Super je ze sú 2 úrovne pruženia a super sa hojda 🙂 mne začal vrzgat ale to bolo asi tým ze sa dostal prach tam kde nemal ale premazali sme a už je pokoj.
Co si však určite zadovaz iné je vajíčko-my sme kúpili Cybex Aton 5. Kúpili sme adaptéry lebo tie autosedacky z trojkombinácie nestoja za nič.

lladybirdd
17. jan 2021

@4stanka4 áno s týmto súhlasím aj ja, že iné vajíčko..my sme kúpili to čo nám ponúkli ku kočíku, keďže som bola hlúpa a nemala som nič o autosedačkach prečítané🤦‍♀️našťastie už máme inu autosedačku..na tomto naozaj netreba šetriť..

ava987
autor
18. jan 2021

@4stanka4 @lladybirdd ďakujem vám žienky za rady, budem sa snažiť čím skôr si kočík obzrieť naživo.. a určite kúpime iné vajíčko. 😊

pypynka
14. feb 2021

@ava987 ahoj my uz mame 10mesiacoch od 5mesiacov v sportaku a za mna super kocik...a dal snami vela vela km uz aj po lese po luke uz tonskusal aj po piesku ani sneh mu nevadi..a hej vrzgal aj nam ale to len tym ze sa tam dosti necistoty manzel nastriekal wdcko a bol pokoj ..ja ho urcite odkladam aj pre druhe nepredam ho a ked tak jedina za roan bass next 😍😍

pypynka
14. feb 2021
ava987
autor
21. feb 2021

@pypynka super, vdaka za info. my sme uz vlastne rozhodnuti ho kupit, len stale premyslam nad farbou, je ich tolko krasnych 🤩

4stanka4
21. feb 2021

@ava987 my máme modrý a veľmi som s nim spokojná-máme dievčatko a určite si ho nechám aj pre druhé bábätko 😊

ava987
autor
22. feb 2021

@4stanka4 presne aj túto farbu máme v užšom výbere, je nádherný 😍😊

4stanka4
22. feb 2021

@ava987 manžel chcel ten bledosivý že tento je veľmi tmavý. A dobre som urobila že sme zobrali tento. Ten sivý by bol celý špinavý si myslím (my veľa krát berieme kočík do domu-keď sa malinka narodila tak sme mali urobene potery a omietky tak tam bol stále stavebný prach) a nevidela som ešte nikomu presne túto farbu. V ostatných odtieňoch áno ale túto farbu nie.

lisettka
4. mar 2021

@lladybirdd vedela by si mi prosim povedat, co bolo zle na tom vajicku ku kociku? Pozeram roan bass next a snazila som sa aj najst nejake recenzie na to vajicko, ci sa oplati kupit alebo si radsej zohnat ine, no bohuzial som zatial vela hodnoteni nenasla. Dakujem 🙂

lladybirdd
4. mar 2021

@lisettka vajíčka z trojkombinacii bývajú často nekvalitné a nie moc bezpečné ..ja som sa o tom veľa dozvedela na fb v skupine Deti v aute..tam pani radí aké autosedačky vybrať pre konkrétne dieťa aj konkrétne auto..ono tomu vajíčku nič nebolo, malý v ňom bol aj spokojný, len z hľadiska bezpečnosti to nebolo bohvie čo..tu novorodenecku vložku sme museli zakrátko vybrať lebo sa do nej nezmestil a bez nej malému moc lietala hlavička a nič mu ju v podstate nechránilo..

pypynka
4. mar 2021

@lladybirdd ja som tez toho nazoru ze vajicka z troj su len do poctu ...za ty penaze mozes mat aj z druhej ruky kvalitnejsie vajicko..ja napriklad mam vajicko z druhej ruky joie za 60e ale keby som vedela kupim drahsie kvalitnejsie ked vidim kolko vtom travi casu..

lisettka
4. mar 2021

@pypynka ved to, ze za tu cenu co pytaju za vajce s isofixom v 3v1 si mozem cosi priplatit a mam aspon kvalitne

pypynka
30. apr 2021

@lula1010 😎😎🥴

pypynka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajka1024
20. júl 2021

Baby prosim Vas kde ste kupovali Roan ? Ja rozmyslam nad obchodom Babymerci maju tam vela akcii . Nemate nahodou skusenost s tymto obchodom ?

4stanka4
21. júl 2021

@ajka1024 my sme kupovali v Aladin v Hlohovci

pypynka
21. júl 2021

@ajka1024 my v bambini v tt

ava987
autor
21. júl 2021

@ajka1024 my ho máme presne z babymerci. za mňa spokojnosť, kupovali sme o dosť vopred takže sme mali tú najväčšiu zľavu. pán bol veľmi milý a ochotný, komunikácia rýchla cez fb, dohodli sme si termín a išli sme si kočík pozrieť naživo, všetko pekne poukazoval a vysvetlil (máme prvé bábo 😄).
Dcérka bude mať zajtra tri týždne takže kočík zatiaľ používame krátko, čiže k prípadnej reklamácii sa neviem vyjadriť. Ale zatiaľ s ním nie je žiadny problém tak verím, že to tak aj ostane 😊

ajka1024
22. júl 2021

@ava987 dakujem krasne za skusenost. V ktorom mesiaci ste objednavali kociarik ?

pypynka
22. júl 2021

@ajka1024 ja v 6 alebo7 som mala uz vsetko nakupene pozehlene nachystane ..chcela som mat uz potom tie 2 mesiace klud adobre som urobila dosla korona lockdowny..takto som mala vsetko vpohode

ajka1024
22. júl 2021

@pypynka no ja tiez tak planujem v siestom objednat po lete ze mam istotu ze dojde a mam svaty pokoj 🙂

ava987
autor
22. júl 2021

@ajka1024 mali sme tp 30.6 a objednávali sme vo februári 😊

4stanka4
22. júl 2021

@ajka1024 termin som mala koncom augusta a kočík prišiel v apríli

lenkuka
25. sep 2021

@pypynka
@4stanka4
@lladybirdd
Žienky mame tento kočík v night Green farbe ..hneď som si ho zamilovala 🥰 zatiaľ veľka spokojnosť...dcérka má 7 mesiacov a práve sme vaničku vymenili za športiak..dcérka má 70cm, čiže chcem tým len povedať že vanička je fajna veľká 🙂 možno by sme ešte ďalej využívali vaničku ale dcérka je už zvedavá všetko chce vidieť. 🙂 ...športiak zatiaľ vyzerá OK ale pri skladaní postupujeme tak ako je v návode ...ale nánožník ( tá časť kde má dieťatko chodidlá) sa má ohnúť pod sedačku ale nám akoby sa nemohla až na doraz a potom to pri skladani vadí ...ale zaujímavé že už jak to poskladané tak je to ohnuté tak ako to má byť ...neviem či má chápete :/ ..proste neviem ako mám ten nánožník ohnúť tak aby to pri skladani nezavadzalo

lenkuka
25. sep 2021

@ajka1024 cez babymerci máme aj my kočík a veľká spokojnosť. 🙂

pypynka
25. sep 2021

@lenkuka ja som to vzdy aj tak skladala kazde zvlast bolo mi to pohodlnejsie ..
Lebo je to take vzdy som stym bojovala😂😂😄