Kočík pre bábo narodené v decembri

mamina1234
25. sep 2013

Ahojte všetky skúsené maminy... Prosím Vás o radu pri výbere kočíka pre naše prvé miminko. Bude to zimný chlapček (3.12.-termín pôrodu) 🙂 . Na čo si mám dať pozor pri výbere??? jediné čo viem, že budeme potrebovať priestor na fusák- ale nemam predstavu aké rozmery sú tie správne ☹ a ešte, keďže bývam cca15min do mesta, budem potrebovať aj nosnejší nákupný košík... 😒 čo si myslíte o kovovom??? Jeden inzerát som našla( http://deti.bazar.sk/7328333-predam-kocik-3v1-f... ), ale neviem sa rozhodnúť... preto vás prosím o rady a skúsenosti... Vopred ďakujem za názory 🙂

macamac
25. sep 2013

@mamina1234 ten je celkom fajn 😉

mamina1234
autor
25. sep 2013

@macamac Ďakujem... len mne sa zdá že je tá vanička malá... je to len pocit???

dadka28
25. sep 2013

podľa mňa ja by som veľmi nerozmýšľala...lebo nepotrebuješ nejak extrémne veľkú vaničku,keďže budeš mať novorodenca a na ďalšiu zimu už budeš mať športový...
ale ak náhodou...tak si len pýtaj dĺžku vaničky...napr ja som mala požičaný kočík od kamošky,ale ten bol starší-ale na nezaplatenie...mal 120cm dĺžku-ale ja som potrebovala dať do hlbokého 7mesačného-a moj je poriadne chlapisko,napr teraz ma 1rok a nosíme 86-92...

dadka28
25. sep 2013
darina1952
25. sep 2013

Ahoj, je to len pocit a určite aj trochu skreslenie na foto. Ja keď som si vyberala kočík tak som v technickom popise vždy hľadala rozmer vaničky hlbokej časti a s dlhšou vaničkou ako 80cm som sa nestretla a aj to je merané cez najdlhšiu časť a väčšina vaničiek má zaoblené boky do oválu takže vanička nie je až taká priestranná. Skrátka dlhšie vaničky sa asi nevyrábajú. Niektoré fusaky majú viacero častí - ja som mala od českého výrobcu, kde bol fusak s dĺžkou 80cm a prizipsovaním ďalšej časti sa dal predĺžiť a použiť na ďalší rok so športového kočíka. 🙂

winka99
25. sep 2013

aj ja si myslim, ze vanicku vyuzijes len prvu zimu a potom uz len fusak bez vanicky, takze v pohode
mne akurat nejak nesedia tie nafukovacie kolesa..nepocula som velmi dobre ohlasy

pragmaticka
25. sep 2013

@mamina1234 Ahoj. ja mam termin podobne ako ty a mam kupeny stokke. ale k tej velkosti vanicky som ti chcela napisat, ze tiez som mala na zaciatku pri rozhodovani tie obavy aby bola vanicka dostatocne velka, no podla mna si tieto obavy maju robit skor mamicky co teraz rodia. Lebo nase ked sa narodia a bude potrebny fusak, tak budu este malicke babatka. No tie co budu mat 4-5 mesiacov, tzn. ze nebudu este sediet a bude zima, tie musia mat riadne velke vanicky. ja si fakt myslim ze my tie nase malicke babatka do marca (kym je zima) v pohode zvladneme aj s priemernymi vanickami noo a buduci rok na zimu uz budu v sportovej casti 😉

mamina1234
autor
25. sep 2013

Ďakujem vám za vaše názory, a máte všetky pravdu... ešte by ma zaujímalo, či máte niektorá podobný nákupny košík... 90percent kočíkov čo som zatial našla mali také látkové... som veľmi nerozhodná 😖

nativanativa
25. sep 2013

@mamina1234 ja som mala nurse od jane vaničku -maximálne veľká a spokojná a fusak od pinkie - mega veľký a zmestil sa

janickacrazy
25. sep 2013

@mamina1234 Ja by som si na tvojom mieste kúpila podobný kočík ale s prednými otáčacími kolieskami, lebo ked nie sú otáčavé zle sa s kočíkom manipuluje. Látkové košíky sú v pohode, ja som mala látkový, ale veľký a pevná látka a zmestilo sa mi tam toho toľko že strach. Používala som ho viac ako 2 roky a aj potom bol ako nový.

mamina1234
autor
25. sep 2013

@janickacrazy a aku znacku si mala?

janickacrazy
25. sep 2013

@mamina1234 Mala som Espiro 🙂

sipovaruza
25. sep 2013

Ahoj ja mam termin 4.12 a tiez vyberam kocik, ja som pozerala tento: passo kocik, daj si do googla, ma velku vanicku 90cm, tak aj fusak sa tam zmesti, ja beriem farbu fialkovu 😀

fannyb
25. sep 2013

@mamina1234 ahoj skus si pozriet v mojom bazare kocik, mne sa syn narodil 3.12.201ľ a vanicka je velka, aj fusak sa mi zmestil, maly v perinke a dokonca aj deka 🙂 Nakupny kosik je velky nakup sa mi tam vosiel a aj cez sneh sme v pohode presli 🙂 ak by si mala hocijake otazky kludne pis 🙂))

moni244
25. sep 2013

ahoj, aj ja mám starší kočík kupovaný na bazári, ani neviem aká to je značka, ale má nafukovacie kolesá, otočné, čo dosť využiješ v obchodoch, lepšie sa s tým manipuluje a košík som mala látkový a kľudne som tam odviezla aj ťažší náklad, naposledy 5 dvojlitrových fliaš a tiež mám zimné dieťaťko a je pravda, že tam bude len keď bude malinké a ďalší rok bude v športovom. Čiže zhrznutie určite otočné kolieska 😉

siska53
25. sep 2013

@mamina1234 tak na ten sposob ti mozem len odporucat, ja mam inglesinu magnum, ta je tiez na ten styl a musim povedat, ze iny typ kocika by som ani nezvolila. Ja som mala obe deti jarne , cize v zime uz mali 9 mesiacov a viac, do inglesinackej vanicky sa zmestili aj s fusakom ( hoci uz vedeli sediet, casto tam aj spavali). Velky kosik som ocenila pri nakupoch, polohovatelnu rucku zas do nasho maleho vytahu, cize sme sa zmestili krasne a s velkymi kolieskami som mohla kocikovat aj v snehu, ked ine museli sediet doma. Nehovorim, ze je to do metrovych zavejov, taky kocik hadam nie je, ale aj v snehu beznom vies kocikovat bez tazkosti.
@winka99 my mame nafukovacie kolieska a v poho, obcas dofukas, to je pravda, ze to treba robit, ale v zime su take velke kolieska na nezaplatenie. Kamosky mali problemy uz pri mensom snehu a ja nie, tak som si vzdy robila srandu, ze ty chod tade, kde je odhrnute, ja prejdem tadeto, ved mam terenak 🙂. A kocikovala som v nom dve deti. Teraz mame golfac a som nestastna, lebona kazdy hrbol musim pouzit pedal a mam pocit, ze dieta tam zaziva vacsie otrasy ako pri perujucom kociku s velkymi kolieskami. A uvazujem,kedze mala nebude taky neunavny chodec ako maly, ze sa k nemu na zimu este vratim, s tymi krpatymi kolieskami si netrufam ju kocikovat.

meggy07
25. sep 2013

V skratke: Jané kočíky sú podľa mňa naj.. veľká hlboká zateplená vanička na zimu ako uliata, takže akýkoľvek fusak nie je problém. Veľmi jednoducho sa odopína od konštrukcie, ktorá sa tak isto jednoducho a rýchlo skladá. Taktiež aj športová časť super praktická. A čo sa týka nosiča - košíka na moje zakaždým veľké počudovanie napchala som tam snáď všetko 😉 No proste jednotka na trhu s kočíkmi..
Mala som trojkolku (trojkombináciu), nafukovacie kolieska a žiadny defekt...a to som s ním išla aj po poľných cestičkách.. Síce jedna z tých drahších značiek, ale kvalita sa vyplatila..

barla5
25. sep 2013

@mamina1234 ja sa vyjadrím len k tomu nákupnému košíku, ja som mala taký ale len čo bolo trošku mokro, všetko bolo špinavé, takisto tašky som musela mať uzavreté, aby mi nič nevypadlo, keby sa prekotili. Druhý kočík som mala s látkovým košíkom, mohla som tam hodiť hocičo malé, nič mi nevypadlo, nákup som nemusela dávať ani do tašky. Aj keď bol zvonku špinavý, nákup bol čistý. Síce býva uvedená nosnosť 1-2 kg, ale vydržia viac, aj balenie minerálok.

mamina1234
autor
25. sep 2013

@barla5 dakujem za nazor a skusenost... presne taketo som asi potrebovala pocut 😉

winka99
25. sep 2013

@siska53 my sme mali tiez velke kolieska ako pises terenak a neboli nafukovacie...no s golfacom po snehu to je namiesto posilky rozcvicka 😀