Kočík pre 159 cm vysokú maminu

danielittar
31. máj 2023

Ahojte, chcem vás poprosiť o radu. V októbri sa nám narodí náš prvý drobec a s výberom kočíka nemáme skúsenosti. Meriam 159cm a nastávajúci meria 187cm. Cenovo okolo 500 by bolo ideálne, chceme trojkombináciu s dobrými kolesami, nakoľko máme v okolí divoké chodníky a terén. A s veľkou vaničkou kvôli fusaku cez zimu. Ďakujem za rady 🙂

comika
31. máj 2023

@danielittar Britax Go Next (podobne sme na tom vyskovo) a vanicka je naozaj velka

sarita510
31. máj 2023

@danielittar bugaboo ma rucku co sa da vtiahnut a vysunut dost vysoko prave pre taketo pripady ,my to mame tiez tak ,ja nizka a muz vysoky ,ocenite aj ine funkcie ktore ponuka ,na bazari kupite za lacno lebo novy je dost drahy

liloastitch
31. máj 2023

Máme Britax go big , ja mám 150 cm manžel 200.. vyhovuje nám obom, rúčka má viacero polôh. Vanička ja jedna z najväčších na trhu, kolesá prejdú každú "riť " doslova. Jediná nevýhoda, že je ťažký.

sajmonka_1216
31. máj 2023

podľa mňa to je jedno, ak si vieš nastaviť madlo vyššie a nižšie, čo sa už dá pri každom kočíku asi...
alebo si choďte do predajne poskúšať a uvidíš.. ja mám výškovo takých švagrovcov a vobec to neriešili

danielittar
autor
31. máj 2023

Ďakujem za rady baby, Skúšala som v jednej predajni kočík v retro štýle, ale prišiel mi moc vysoký a ťažký na manipuláciu a manévrovanie. Pôvodne som chcela tento štýl kočíka, ale prikloním sa k @comika a @liloastich. Britaxy sa mi dizajnovo páčia.

liloastitch
31. máj 2023

@sajmonka_1216 nie je to úplne jedno. Sú kočíky z poza ktorých nízky človek ani na cestu nevidí lebo sú vysoké a strieška zavadzia vo výhľade. Potom prejdeš každú jamu, pozrážaš čo môžeš. Nie je táto veľmi praktické

nevenka
31. máj 2023

@danielittar ja mam 152 cm, muz 185 cm, pri prvom, druhom a tretom dietati sme mali Camarello Sevilla, pri stvrtom mam trosku mensi Espiro Bueno, hlavne je, aby rucka sla uplne dole. Niektore kociky ju aj v najnizsej polohe mali na mna moc vysoko. A odporucam rucku, co sa ovlada cez klbik, aby si nebola prilis blizko pri kociku, ked bude v najnizsej polohe ta vysuvacia. Ale ak cakate babo v oktobri, tak Espiro ma kratku vanicku, ja som ju chcela kvoli vetraciemu okienku, ze dcerka teraz lezi na brusku a kuka von. Ale bude mat 5 mesiacov a je ltt.
Camarello je kus vyssi, mohutnejsi, ale ja som s nim bola spokojna a videla som v pohode, kam idem. Len ma kus horsiu sportovu cast, neviem, ako nove modely, kupovali sme v roku 2013. Bol nevyvazeny, ked bol otoceny v smere jazdy a dieta chcelo spat, tak sa mi dvihali predne kolesa, musela som zlozit tasku z rucky. A este ta strieska sa sklapala spolu s opierkou, takze ked spalo dieta v uplnom lahu, strieska bola kolmo hore a netienilo to dobre. Ale zase nafukovacie kolesa a to som presla po polnych cestach, po trave, v snehu, ani 1 defekt. Polsky nezmar. Tento Espiro ma kolesa gelove a v snehu je to o dost horsie, zapadla som na malom kopceku asi 3x, Camarello toto dal ako nic. A ma velku vanicku. A lepsie pruzenie ako Espiro.

nevenka
31. máj 2023

Sestra ma taky ten retro styl, Roan, tazky, velky, hojdaci, ale mala jej v tom nechce byt. A ked uz idu na prechadzku, tak po polnej ceste a dobre to hojda. Nenakladaju to do auta a maju dom. Ja by som sa s nim do nasho mini vytahu nevosla. S Espirom sa vojdem ja, kocik, 2,5 rocny a este ked sa potlacim, tak este napcham jedneho vacsieho 🤣

danielittar
autor
31. máj 2023

@nevenka Ten Camarelo vyzerá zaujímavo, aj cena je pre mňa prijateľná. Novšie modely hádam budú lepšie vyvážené. Hlavne, že nie je obrovský. Môj drahý by sa mi smial, keby ma nebolo spoza kočíka ani vidno :D a keď vravíš, že kolesá prejdu v pohode sneh a aj horší terén, mohla by to byť dobrá voľba