Kočík Moon Resea S 2021

kristina1106
12. mar 2022

Ahojte maminy, zvažujem kúpu kočíka Moon Resea S 2021 a chcela by som sa opýtať na vaše skúsenosti. Bábo príde na svet začiatkom augusta - bude teda vanička na zimu veľkostne stačiť alebo nie? Nerozhegá sa vám po pár mesiacoch? Aká je/bola pre vás manipulácia atd . Veľmi pekne ďakujem za každý komentár 😊

jess_y
12. mar 2022

@kristina1106 my sme ju kúpili asi mesiac a pol dozadu.. Momentálne využívame športovú časť pre staršiu, kým sa nenarodi malá (jún). Muž je z neho nadšený, lahko sa ovláda aj skladá..a celkovo aj s odpružením.. Ja som tiež spokojná zatiaľ, akurát mám pocit, že jedno predné koleso akoby ťahalo do strany, ale vraj si to iba namýšlam (tvrdí muž). Jediná ,,nevýhoda" za nás zatiaľ je iba tá, že po zložení sa nedá nijako ,,zapnúť" - proste jak majú niektoré kočiare také zaháknutie aby to zložené aj držalo, tak toto nemá.. A dostať sa do spodnej tašky je tiež troška na hovno, síce je tam ten otvor na zips, ale je dosť malý ten otvor .. Na druhej strane nám v tom zavadzia aj spodok športovej (kde sú nohy) a ak prejdeme na vaničku tak to bude o inom. A čo sa týka velkosti vaničky, ja osobne som na to nebrala ohľad, keďže pochybujem ,že malá bude v zime ešte vo vaničke (po skúsenosti s prvou ktorá vrieskala jak pavián keď nevidela okolo už v 4-5mesiacoch), ale napriek tomu mi nepríde až taká malá - ale ani som ju nejako extra neskúmala ešte,keďže je zabalená a odložená a čaká na svoj čas.
Ps: kupovali sme 2kombi takže s vajíčkom skúsenosť nemám

kristina1106
autor
12. mar 2022

@jess_y ďakujem pekne 😊 trochu sa bojím tej malej vaničky, ale ešte ho pôjdeme omrknúť naživo, snáď ma to prejde 😁

abet
12. mar 2022

@kristina1106 tak naše bábo príde na svet v pondelok (dúfam) 😂a kúpili sme Moon Ocean strašne sa z neho tešíme už sme po dome po kocikovali bábiku v športovej časti vo vaničke aj vo vajíčku 😂😂zatiaľ sa z neho veľmi tešíme muž je vysoký má meter 85 ale je veľmi spokojný čo sa týka výšky. Je marec ale ja som pripravená ako keby bol december keďže sme z Oravy a máme ešte sneh takže som pripravená na fusak zatiaľ sme to skúsili s bábikou a podľa mňa je vanička dosť veľká na fusak.

rosalie1411
12. mar 2022

@kristina1106 aj my ho zvažujeme, ale možno už vydanie 2022. Najprv som si tiež myslela, že ťa vanička je dosť úzka, ale ono je to asi jedno, všetky sú kvázi rovnaké, len poľské majú širšie vaničky. Tiež b y som chcela, aby babo v ňom vydržalo aj v 7 mesiacoch v januári, ale ktovie..

snehulak77
12. mar 2022

My sme prešli na korytkove pri športovom, poradila na fyzio. Ale, s kočíkom Moon som bola veľmi veľmi spokojná, super sa ovláda. Ja MAM style, ale keď ho založím, automaticky sa zahackne a aj ho odhackujem, tak neviem, či tento to nemá alebo co. Ale na športovej časti je veľmi nepraktické to, že keď chceš predĺžiť striešku, tak odzipsujes a to ma sieťku. Keď ju nepredlzis a dieťa ti iba leží, tak je podľa mňa krátka. Ja som to chcela vyriešiť tak, že dám tam dosit tu časť cez sieťku. Už je to ale pase. Toto by ma ale od kúpy neodradilo, lebo ako mestský kočík je super.

snehulak77
12. mar 2022

@rosalie1411 my máme májové bábätko (predcasniatko) a bol vo vanicke do 8meho mesiaca a bol by aj dlhšie ale už som dala športový, aby aj videl trosku 😊

rosalie1411
12. mar 2022

@snehulak77 ďakujem za skúsenosť 😊

zuzinkka18
12. mar 2022

@kristina1106 ahoj my máme ten kočík, malý sa narodil koncom septembra ešte je v hlbokej vaničke no je mu už ltt, mám tam aj fusak, zmesti sa no je natesno aj na šírku aj na dĺžku niekedy mám pocit, že sa mu tam preto už niekedy ani nepáči. Kočiarik sa veľmi dobré ovláda, je ľahký a skladný ...myslím, že to bola dobrá kúpa...športovú časť ešte nemáme oskušanu

tara1994
12. mar 2022

@kristina1106 ahoj. Ja ho mam. Mala sa mi narodila 30.09. Od vtedy vo vanicke az do teraz, o dva a pol tyzdna bude mat pol roka a este sa tam vklude mesti v overaly aj vo fusaku zimnom. Je skvely, lahky a skladny. Do maleho auta idealny, to bola moja podmienka. Dokonca vanicka sa da zlozit na placku takze nezaberie miesto v aute ani v posteli ak ju vymenis za športovú cast. Moj nehrka vobec. Predavam moju dvojkombi lebo potrebujem Surodenecky kocik , ale inak by som ho nemenila, do športovej casti sa dokonca mesti aj moj dvojročný. Pri synovi som mala obrovsku vanicku, a nakoniec sme isli uz v 5 mesiacoch do sportaku lebo uz potreboval okolo seba vediet😅

nika0204
26. mar 2022

@zuzinkka18 ahojte baby a ktore farby mate? Ak by ste boli ochotne neposlete mi foto do spravy?zvazujem tiez kupu tohto kocika babo sa ma narodit koncom augusta..myslite si ze v zime sa vojdeme s fusakom do vsnicky?😀mne sa paci ta antracit farba..

abet
26. mar 2022

@nika0204 vojde bábätko vpohode ja vozím v zimnom fusaku teraz narodené a je to podľa mňa dosť veľká vanička

zuzinkka18
26. mar 2022

@nika0204 ahojky ja vozím ešte malé septemberovčatko v hlbokej vaničke a ešte mám aj fusak dnu fotky pošlem ale neskôr ak tak sa kľudne pripomeň

nika0204
26. mar 2022

@zuzinkka18 okiik dakujem❤️

tara1994
26. mar 2022

@nika0204 ahoj mam tento a mam ho aj v inzerate tu na predaj ak ta zaujme napis 😊

nika0204
28. mar 2022

@jess_y ahooj este sa chcem spytat,kedze vyuzivas sportovu cast tak skusenejsie mamicky mi vravli si dat pozor aby nebola strieska nizka pre babo ked bude vacsie..ako to vidis strieska je distatocna vysoka? Popripade hocikto ak mate skusenost🙏🙏dalujem krasne

nika0204
28. mar 2022

@tara1994 dakujem krasne ale paci sa mi farba antracit😊

jess_y
28. mar 2022

@nika0204 no keď ti mám pravdu povedať, tak je tak nižšie tá strieška 🤔 malá bude mať za mesiac 2, výškovo je cca +/- 86cm a má tam ešte menšiu medzeru keď jej stiahneme striešku, ale príde mi to dosť málo teraz keď tak uvažujem nad tým 😂 nemávame striešku vôbec stiahnutú pri nej tak som si to nevšímala doteraz.
Tie 3-4 mesiace jej ešte isto bude stačiť a potom odovzdáva kočiar sestričke, ktorú tam tiež neplánujem extra dlho vyvážať, takže mne osobne tá nižšia strieška až tak nevadí.

rosalie1411
28. mar 2022

@nika0204 ja mam síce kúpený Rocca edition, ale antracit a je ozaj pekný. 😊
Co sa týka tej striešky.. Skúšala som tam dat 21 mesačne dieťa a ta strieška je nízko. Ale to tak máš takmer v každom kočíku. Väčšie sú potom tie Britaxy a už priamo športové kočíky..

nika0204
30. mar 2022

@jess_y prosim ta este ta trosku pootravujem🙈😀mimo striesky je ale sportova cast dostatocna?tak ze dost miesta? A este vraj ta resea s je len na mierne zborseny teren ze skor mestsky..ake cesty ste brazdili?😀dakujem🙏

jess_y
30. mar 2022

@nika0204 neni taká priestranná ako Britax b-agile čo sme mali pred, ale pre staršiu momentálne stačí a pre mladšiu na túto zimu (2022) s fusakom bude tiež fajn a ďalší rok uvidíme či tam ešte vojde aj s fusakom 😂 na fotke je malá (2roky) a má ešte miesto aj vedľa seba a aj kus do dĺžky k strieške.
A čo sa terénu týka, moc sa nevyvážame keďže malá skôr po vlastných..ale žijeme na dedine a prešli sme aj dedinské chodníky aj mestské ba dokonca ❗ sme cez vikend boli v BA v ZOO a aj tam sme vyšlapali tú neupravenú hrboľatú kamennopieskovú cestu okolo dinoparku a kočiar a aj kolesá to prežili, narozdiel od muža, ktorému to dalo riadne zabrať 😅😂

nika0204
30. mar 2022

@jess_y jeej dakujem pekne za infooo😊😊

tara1994
31. mar 2022

@nika0204 to je antracitova

paulahr
28. jún 2022

@abet dobrý deň, tiež sme z Oravy a pokukujem po tomto kočíku, malé sa má narodiť v októbri. Ste s ním spokojná?

abet
28. jún 2022

@paulahr jooj neskutočne 🤗ja som kúpila celú trojkombinaciu aj s vajíčkom a so všetkým som neskutočne spokojná. Hlavne je pekný vždy keď idem na prechádzku si poviem aký mám krásny kočík 😂😂chodíme aj na výlety dosť často konštrukcia sa veľmi ľahko skladá ešte som nič negatívne za tie 3 mesiace na ňom nenašla uvidíme potom aká bude športová časť ale keby že si mám vybrať znova kočík tak určite Moon

nika0204
28. jún 2022

@paulahr ahoj aj ja som kupila reseu 2022 chrome antracit,ale este nemam vyskusanu😀cakam zaciatkom septembra🙂 ale je krasnyy aj sportiak vyzera super kvalitne

lulupulu
31. aug 2022

Baby kúpila som tento kočík pre decembrové babo, prosím vás cez tu sieťku na vaníčke nefuka? Keďže sa nedá nijak zapnúť iba tak prekryť, dosť sa toho bojím, u nás na Orave býva hrozna zima

zuzinkka18
31. aug 2022

@lulupulu ja mám septembrového celú zimu spal vonku v kočiku, aj v mínusových teplotách...bol vždy vo fusaku a keď bolo veľmi zima davala som mu okolo hlavičky/fusaku/ deku a ešte aj plienku som prehodila cez strieška nikdy som ho nevyťahovala studeného a to niekedy pospal aj 5 hodín vonku...fusak som mala taký z merino vlny