Kočík Bexa Fashion Paris

ladylilhomeboyy
19. jan 2012

awojte 🙂 Chcela by som sa spýtať či náhodou jedna z Vás má nejakú skúsenosť s kočíkom Bexa Fashion Paris.... Ďakujem

e_kociky
26. jan 2012

pozi si referencie na kočík Bexa, https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/kociky-bexa-mate-odskusanu-tuto-znacku/
Ide o rovnaký kočík len má novší dizajn. Nájdeš tam dosť informácii 🙂

lola77
17. feb 2012

@ladylilhomeboyy Ahoj, aj ja premýšľam o kúpe Bexa Fashion Paris. Zistila si už ňom nejaké referencie?

ladylilhomeboyy
autor
18. feb 2012

ahoj ja uz som si kupila kocik Brio go, no o Bexe som pocula ze sa dost predava ale neni moc kvalitny pretoze ho vyrabaju Poliaci. neviem no pacil sa mi ale oproti tomu co som si kupila neni nic. fakt ak chces mat kvalitny, bezproblemovy a bespecny kocik odporucam Brio go.

lola77
18. feb 2012

@ladylilhomeboyy Brio Go sa nepáči priateľovi :-/. Viem, že pred rokom čo boli Bexy tak neboli veľmi kvalitné, ale vraj tieto nové majú nejakú vylepšenú, odľahčenú konštrukciu. No budem to musieť ísť popozerať. Ďakujem

ladylilhomeboyy
autor
18. feb 2012

no nevem, skus vela stastia 🙂

adel5
25. feb 2012

ahoj, my sme ten kočík kúpili včera. Zatiaľ ho nemáme odskúšaný v teréne ale vyzerá naozaj super. Je ľahučký, nepôsobí mohutným dojmom a ani takým poľským, trochu sa aj húpe. Vanička je priestranná. Športová čast je podľa mňa dostatočne veľká. Košík je perfektný aj preto že popod košík vedie železný rám tak je vhodný aj na ťažší nákup. Taška je tiež funkčná. Materiál vyzerá kvalitne. Aj poťahy aj konštrukcia.Dá sa polohovať aj opierka hlavičky v hlbokej vaničke čo určite oceníme. Športový ide do ľahu. Autosedačka je ok, má aj zmenšovaciu vložku, striešku a aj nánožník a ľahko sa inštaluje. Taktiež máme k nemu adaptér na pripojenie autosedačky na kočík. Pri prvej dcére sme mali hlbokú Inglesinu a športový Peg Perégo AT 4...to boli mercedesy medzi kočíkmi ale myslím že tento je porovnateľný - keď sa berie ohľad aj na cenu kde sa pohybuje. To sme mali vybratý raz tak drahý kočík, ale tento nás naozaj oslovil. Uvidíme čo ukáže používanie ale už nejaké to oko na kočíky máme tak hádam to bude ok....potom napíšem časom...

petullek
13. mar 2012

Nějaké nové recenze???? Strašně ho chci, ale opravdu bych chtěla nejprve od někoho slyšet, že je dobrej 😀

kladina
16. mar 2012

My ho máme tiež kúpený, ale zatiaľ čaká na obsadenie, lebo sme ešte v brušku. Zatiaľ sme na kočíku nenašli žiadnu chybu a už sa tešíme, keď ho vytiahneme von. Úplne súhlasím s popisom adel5 🙂

jeny9999
10. júl 2012

@adel5
@petullek
@kladina ahojte baby, prosim vas, tak ako ste spokojne s tym kocikom? 🙂 vyzera nadherne a dost ma laka 🙂

kladina
20. júl 2012

Ahojky, my sme s týmto kočíkov VEĽMI spokojní. Používame ho od marca a zatiaľ je všetko v pohode. 🙂
Konštrukcia je dosť mohutná, tak je pevný. Ak máš nejaké konkrétne otázky, tak odpoviem, prípadne premeriam 🙂

vvia
2. aug 2012

@kladina nehodila by si tu pls nejake realne foto bexy? a stale si s nou spokojna?

kladina
2. aug 2012

Ahoj vvia, prikladám fotky, my sme spokojní.

alenitka
20. aug 2012

@kladina velmi pekny kociar .. nemali ste este defekt ? my sme mali to stastie a mali bexu paris na predajni kde sme boli tak sme si s nim pochodili a obom sa nam paci .. fakt aj dizajnom sa vyrovna drahym znackam .. tam ho mali v ciernej farbe s cervenym vnutrom a bielou konstrukciou .. presne po takom som tuzila 🙂 tak asi sme rozhodnuti .. ale mam este kopec casu na rozmyslanie ... 😀

barborav
21. aug 2012

@kladina ahoj, chcem sa spýtať - na tej fotke vyzerá to vnútro oranžové a nie červené, či to je len skreslené? a ešte by som sa chcela opýatť, či športová časť nie je krátka na nožičky (teda aspoň či sa ti nezdá krátka)...som preňho rozhodnutá, ale bojím bojím, prvý kočiar náš a chcem mať poriadny 🙂 😅

kladina
21. aug 2012

defekt sme našťastie ešte nemali, tfuj tfuj. Dúfam, že nás to obíde, lebo s tým bývajú trampoty.
Tá fotka skresľuje, vnútro kočíka je krvavo červené, ale ten slnečník je červený. Inak skvelá vec je mať slnečník. Toto slnečné leto ho naplno využívame. Tá športová časť sa mi nezdala krátka. Ale je pravda, že my sme ešte stále vo vaničke a športiak vytiahneme asi o 2 mesiace, keď budeme vedieť aspoň trošku sedieť. Tak potom uvidíme.

atomica87
22. aug 2012

aj my sa nan chystame 😀

maggie37
26. sep 2012

@kladina ahoj prosím ťa, tak hojdať sa dá? pruží dosť? a ako sa dá meniť nastavenie rúčky kočíka? lebo my máme krátky výťah a musela by som to skladať, aby to tam vošlo... A ešte ťa cchem poprosiť, či náhodou mi nevieš povedať aká je dlžka od predneho kolesa k zadnemu. Dakujem za odpovede!!!

kiakocikovsvet
27. sep 2012

@maggie37 rukoväť viete sklopiť
rozmery kočíka Váha konštrukcie: 8,4 kg.

Rozmery zloženej konštrukcie: 94/65/30 cm,
Priemer kolies: predné: 18 cm, zadné: 27cm,
Šírka zadnej nápravy: 65 cm.
Váha konštrukcie: 8,4 kg.

kladina
29. sep 2012

@maggie37 Veľmi sa nehojdá. Nie je úplne tvrdý, ako niektoré kočíky, péruje, ale nedá sa hojdať ako napr. Tako. Keď budem mať kolesá doma, tak ti ho premeriam, aj s vaničkou. Teraz mám konštrukciu v kufri v aute. Rúčka sa dá sklopiť, aj my máme malý výťah, ledva sa tam zmestím ku kočíku. Potom je ešte u niektorých výťahov problém, že sa tam nedajú dať kočíky, ktoré majú široko zadné kolesá. Aj tento rozmer ti premeriam.

georgia333
30. sep 2012

ja mám tiež tako a keď som ho porovnavala s Bexou, vanička je väčšia ale konštrukčne sú rovnaké

kiakocikovsvet
30. sep 2012

@maggie37 ak chceš aby sa kočík hojdal a mal otočné kolesa pozri nový model, ktorý sa začal predávať iba pred mesiacom EVO ONE CITY
ten si vieš vybrať v akom koľvek farebnom prevedení, ktoré ponúka značka DorJan, kontrukcia je postavená na tlmičoch, pomocou ktorých reguluješ hojdanie

kladina
1. okt 2012

@maggie37 Tak som to premerala, medzi kolesami - predným a zadným je 78 cm, ale tento rozmer je úplne zbytočný, lebo keď sa kočík zloží, ešte ti tam bude zavadzať rúčka. Inak rozmery sedia s rozmermi, ktoré uviedli kiakocikovsvet. Kočík s vaničkou na dĺžku so sklopenou rúčkou má 93 cm. tak toľko potrebuješ miesta vo výťahu. na šírku je medzi zadnými kolesami 65 cm.

kladina
15. nov 2012

Ahojte! Tak my sme presedlali na športovú časť a našla som niekoľko problémov ☹ športová časť má strašne krátke remene, ktoré sa dávajú na plecia bábätka. Sú také ideálne keď je leto, ale my sme museli nainštalovať aj fusak, malá má hrubšiu bundičku a už je ako v kazajke. Tak jej ich ani veľmi nezapínam, čo začne byť tak o mesiac problém, keď už bude s istotou sedieť a bude sa naťahovať z kočíka. Taktiež nie je celkom pomyslené sklápanie do ľahu... sú tam také dve pružinky, nie vždy sa nám to podarí na prvý krát. Nánožník má upínanie na 2 cvoky, ale to by sa ešte dalo tolerovať. Funkciu si splní. Tie remene sú ale problém, ktorý budeme musieť riešiť ☹

kladina
15. nov 2012

Ahojte! Tak my sme presedlali na športovú časť a našla som niekoľko problémov ☹ športová časť má strašne krátke remene, ktoré sa dávajú na plecia bábätka. Sú také ideálne keď je leto, ale my sme museli nainštalovať aj fusak, malá má hrubšiu bundičku a už je ako v kazajke. Tak jej ich ani veľmi nezapínam, čo začne byť tak o mesiac problém, keď už bude s istotou sedieť a bude sa naťahovať z kočíka. Taktiež nie je celkom pomyslené sklápanie do ľahu... sú tam také dve pružinky, nie vždy sa nám to podarí na prvý krát. Nánožník má upínanie na 2 cvoky, ale to by sa ešte dalo tolerovať. Funkciu si splní. Tie remene sú ale problém, ktorý budeme musieť riešiť ☹

tomkovazuzi
15. máj 2013

@kladina Prosím vas, nezdá sa vám rozpätie zadných kolies príliš široké? Bola som bexu obzerať v obchode a tie kolesá sa mi celkovo zdali až príliš veľké. Ako ste spokojná vy. ďakujem

kiakocikovsvet
16. máj 2013

@tomkovazuzi šírka je podobná ako pri iných modeloch ale je tam menšia vanička a preto máte pocit, že je to veľmi široké

kladina
16. máj 2013

@tomkovazuzi myslím, že rozpätie je ako u kočíkov podobnej konštrukcie. Záleží od výťahových dverí, ja som mala niekedy problém sa zmestiť, ale zas neviem ako sa manipuluje s iný kočíkmi. 😉

tomkovazuzi
17. máj 2013

@kladina ďakujem 🙂 mne nejde o výťah budem garážovať, len taký prvý dojem som mala nadrozmerný :D

jankastubka
17. máj 2013

Ja nemam sice bexu fasion ale bx4, zatial sme ju nepouzili, este sme v ocakavani. Kedze sme kupovali z internetoveho obchodu, nie som si ista, ci sme dobre zlozili vanicku. Pod podlozkou boli v predu aj vzadu take droty, ktore bolo treba zasunut za taku kovovu listu. Islo to strasne tazko, ale podarilo sa to, len latka je tym padom dost napata a neviem, ci to tak ma byt. Nemate s tym niekto skusenost?

kladina
18. máj 2013

@jankastubka Aj nám to šlo veľmi ťažko, ale vanička tak má skvelý, stabilný tvar. Boky sú skoro úplne tvrdé. S vaničkou sme boli MAXIMALNE spokojní!! 🙂