Kedy vymeniť športový kočiar za golfáč?

vandaebie
29. dec 2013

Ahojte maminky, môj malý ma rok a štvrť a klasika, asi ako každé dieťatko, ako sa naučil chodiť, mám problém ho udržat v kočiari. Premýšľala som preto, čo budem robiť od jari-či sa mi oplatí držať doma drahý X-lander športák, keď mi z neho malý ide vyskočiť, ale bojím sa, aby som ho nedala preč skoro. Je to moje prvé, tak neviem, či vôbec dieťa rok a pol-dvojročné vydrží ešte v kočiari, ako s ním budem chodiť na nákupy a podobne. V zime viem, že ho preč dať nechcem, nakoľko chôdza ešte nie je 100% a predsalen je pevný, teplý-keď sa doň dá hrubý fusak. Ale na jar si myslím, že už by nám mohol stačiť iba golfáč a v zime keď bude mať dva a štvrť už ho asi do kočiara aj tak nedostanem a budeme sa presúvať skôr v sánkach. Poraďte mi prosím, aby som zbytočne nedržala kočiar, ale zas nespravila unáhlené rozhodnutie a potom banovala.

monyccka
29. dec 2013

@vandaebie zavisi to od toho, na co vsetko kociar vyuzivate..ja som starsiu dceru este dvojrocnu uspavala v kociari. naobed to bolo bleskove zaspinkanie bez protestov a vyhovovalo nam to aj kvoli vyletom a pod, ked nebol problem s tym, ze si potrebuje este oddychnut. bola na svoj nomad zvyknuta a vobec neriesila, kde sa prave nachadzame. Lahla a do 5 minut bola tuha. Samozrejme za bdeleho stavu som ju v nom velmi nedokazala udrzat.. na obchody, rychle presuny a pod sme mali golfac, ale mne nevyhovoval, lebo golfac je a stale zostane len golfacom. Pri druhej to planujem tiez nechat na nu. Kym bude pekne spinkat naobed v kociari, nebudem to riesit. Ale ja som kocikova maniacka, takze okrem zakladneho nomada mam stale minimalne jeden dalsi kocik v aute.. a ten sa teda meni dooost casto ;)

skoricaxx
29. dec 2013

tazko radiť, prvemu synovi som zobrala kocik v roku a pol pretože dve minuty v kociku rev rde minuty pese rev a tak som nakazala že budeme chodiť pešo, teraz dcera rok a trištvrte a bez kočiku by som sa snou nikam nedostala.............. 😉

vandaebie
autor
29. dec 2013

ved to, ze ono je to tazko povedat, malemu sa od malicka moc v kociari nelubilo, plakaval mi tam este od vanicky a teraz ked chodi, vydrzi v podstate presun z miesta na miesto a akonahle zastaneme, driape sa z neho von a spanie.hmm tazko povedat, urcite to nie je ako pisete, ze tam lahol a spal, skor to bolo s placom a od unavy zaspal a tiez to nebolo pravidelne, ze by sme spavali vonku, ked sa nam podarilo dostat sa von skor, na spanok po obede sme sa vratili domov, nech si stihnem nieco doma porobit, ked sme sli neskor, alebo s kamoskou, ostali sme dlhsie a deti pospali..skor som chcela vediet, ci vam deticky takeho veku este v kociari vydrzali.lebo drzat ho aby som sa len niekam presunula, nato myslim staci aj golfac, aj ked som si vedoma toho, ze nie je pohodlny..ale asi je pravda, ze tazko v tomto radit...:( len vidim ze ist teraz niekam autom-sportak s fusakom tam nenatrepem, ale mat aj goflac aj sportak, aj sanky atd..nemam to kde skladovat:(

evickam1
29. dec 2013

@vandaebie moja mala ma 2,5roka a odmalicka miluje, ked ju vozime v kociku, ona tam vydrzi aj 3h staci , aby mala nieco na vyhryzkanie a pitie :D mame sportovy kocik ja to volam bugina, kde sa da sklopit aj na lezato, ked treba a je tam nanoznik, cez zimu to moc nevyuzivame, ked je sneh tak sane, ked je bez snehu tak kocik, to je uy vidiet na tom dietati ci ma rado kocik :D nevieme kedy sa kociku zbavime :D niekedy ideme s nim na vychadyku aj 5km, mala to miluje :D je to pravda, ze niekedy clovek urobi urychlene rozhodnutia a potom banuje ☹

majka99999
29. dec 2013

Moj ma rok a pol, do kociara uz velmi nechce. Teraz sme prec z domu a uz sme ho nebrali. Mame aj sportak aj golfac. Golfac sme pouzivali asi od maja, ked sme ho kupili, cize od necelého roku, cele leto sa v nom dost vozil, chodit zacal v juli ako 13 mesacny. Nechavala som si sportak, ze vyuzijem na zimu v snehu, ale snehu tuna nikde a maly aj tak chce iba behat. Aj na nakupy ideme pesi alebo autobusom bez kocika, lebo z kocika nevidel von a vrestal mi v nom. V obchode ho vozim v kosiku, aby mi nebezal. Ale odkladam si ten sportak (teda 3kombinaciu) pre druhe. Takze uvidis, ako sa bude spravat v lete. Ak v nom nezaspava, tak ti ho uz nebude treba podla mna, staci ti golfac. Inac my mame Peg Perego Pliko P3 a normalne sa v nom aj vyspal, kedze sa sklopi skoro do lahu (ked sme sli z plavania a este nevedel chodit napr.).

mircalla
29. dec 2013

My sme mali oba, nakolko golfac je uplne nevhodny do zimy, pokial je tuha zima, tak sa neda dietata komfortne zababusit a tiez ked je sneh, je to s golfacom o nervy. Ja by som este nepredavala. Takze zima sportak, inak golfac....Na cestu do skolky doteraz pouzivame golfac, chodime peso a je to 25 min, to by nam dost trvalo, rano sa ponahlam. Ak vsak napadne sneh, bude problem. Sportak som v lete predala, maly ma teraz 3,5 roka, nastasie na tu cestu do skolky sedi v golfaci, inak chodime peso. Ten kocik moze predat kedykolvek, kazde dieta vydrzi v kociku rozne. Syn ked mal asi 1,5 roka tak v nom vobec nechcel byt, ale bolo to len kratkodobe

janick
29. dec 2013

Ahoj my sme mali "velky" kociar tak do roka a pol to akurat skoncila zima. Potom sme si zadovazili golfac s polohovatelnym lehatkom a nozkami, predlzenou strieskou Orion sa tusim volal na nezaplatenie bol v lete aj to len na uspavanie a pri unave po prechadzkach. V jeseni sme ho uz predavali nakolko v nom maly nechcel byt. Ale to my mame akcne dieta. Mojej kamoske vysedava v kociku dieta aj v takmer 3 rokoch. Vsetko je to individualne a zavisi aj od aktivity rodicov a hlavne dietatka.

hradnapani
29. dec 2013

@vandaebie my sme sportak v podstate nikdy nepouzivali, ale v zime je to s golfacom fakt na nervy. Tak si to premysli. Ja by som sa ho este nezbavila, aby vam pripadne posluzil este dalsiu zimu, ale inak odporucam golfac si zaobstarat - je to dobre vozitko (ked si spravne vyberies), na obdobie od jari do jesene.

vandaebie
autor
29. dec 2013

No takze na Vase rady by som povedala, ze este aspon rok ho podrzat a uvidim po buducej zime, ako na tom maly bude, ale kupim teda aj golfac, lebo jeho "vyhody" spratnosti a komfortu pri presune autom na nakupy a podobne, vidim uz teraz a to ho ani nemam..Dakujem Vam zeny a vsetko dobre do Noveho roku🙂

hradnapani
29. dec 2013

@vandaebie ta spratnost je na nezaplatenie, to mas pravdu 🙂 Aj tebe vsetko dobre 🙂