Jane Slalom Pro Formula verzus X-lander XQ

lucisha1
6. jan 2012

Mám síce na kúpu kočíka ešte veľa času, ale aj napriek tomu už mám 2 favoritov.
Máte prosím skúsenosti s týmito typmi alebo ktorý z nich by ste uprednostnili??
Jane Slalom Pro Formula
X-lander XQ

kkristin
8. jan 2012

Myslim ze najlepsii je aj tak Mountain buggy ....

ivetka2007
8. jan 2012

@lucisha1
Ahoj. Ja som mala pri prvom dietati X lander X1. Na zimu bol velmi dobry a kvalitny. Robusna konstrukcia, vanicka bola super prakticka, system klik - klak, cize som ju len vybrala a nosila vsade so sebou. Maleho som ani budit nemusela 🙂 Tak isto to bolo aj s autosedackou, rovnaky system, rovnake pohodlie pre maleho. Teraz planujeme druhe (maly mal teraz 4 roky) a predali sme ho. Kupujuci boli zo severu SR, ze potrebovali kvalitny kocik do zimy a do snehu 🙂 Jedina nevyhoda bola, ze X1-tka mala kontrukciu tak siroku, ze sa nezmestila ani cez dvere. XQ myslim ale taku nema.
Teraz vsak uz budem vyberat medzi Casualplay, Jane Slalom alebo Concord. Maju lahsie kontrstrukcie, co je pre mna alfa a omega.
Dufam, ze som aspon trocha pomohla. Teraz uz len cakat, nez sa ozve niekto so skusenostami s Jane 🙂))

lucisha1
autor
8. jan 2012

@ivetka2007 Dnes som pridala do fotoalbumu fotky Jane + X-lander kočíkov, ktoré sa mi páčia. Skús pozrieť vyjadrenia mamičiek - všetky tam chvália práve Jane, takže na 80% som už naklonená tejto značke. Síce je medzi X-landermi a Jane dosť veľký finančný rozdiel....ale čo už človek narobí 🙂 🙂 keď sú také pekné a praktické. 🙂 🙂

lucisha1
autor
8. jan 2012

@kkristin Dík, skúsim pozrieť 🙂

kkristin
8. jan 2012

je skvely, mame ho, odpruzeny, lahucky, najlepsia kvalita, velka vanicka, aj sportova cast....super stabilny, skvely do terenu aj do mesta.

andrejocka5
16. jan 2012

my sme kupili xq 2011 a som s nim velmi spokojna. pouzivame ho uz 5 mesiacov. predvcerom sme s nim isli vo velmi hlbokom snehu a predne kolieska mali trocha problem, lebo sneh bol vyssi ako kolieska. Ale to bola vynimocna situacia, vacsinou zvlada aj sneh a nerovny teren.

marissenka
16. jan 2012

@andrejocka5 ahoj. kupovali ste cez net? ja to tu neak nemozem nikde najst. tiez sa mi velmi paci, hlavne to ze sa da otacat v smere aj protismere jazdy. to je velke +. a chcem sa spytat ci ma aj pruzenie na kolieskach. dakujem. 😉

andrejocka5
17. jan 2012

@marissenka kupovali sme cez malvik.cz a neviem preco, bolo to asi v maji, zmenili cenu a nas to vyslo na 270€ plus kurier asi 15€, ale aj tak to bola super cena. som im najprv aj volala, ci to nie je nahodou preklep, ale nebol. Vanicku sme boli kupit v polsku a tiez nas vysla paradne. Cely kocik je super. nasa malinka mala reflux, takze som ju potrebovala trocha polohovat aj vo vanicke a ono to tam malo taku funkciu, ze potiahnes za "remienok" a pekne si to polohujes ako potrebujes. do sportiaka chceme prejst o mesiac. pruzenie je na vsetkych kolieskach, aj prednych NEnafukovaich, aj zadnych nafukovacich. To je zatial jedina nevyhoda v zime: predne male kolieska (keby boli ako na XA, tak je dokonaly).

lilitela
11. nov 2012

@kkristin Ahoj, mas mountain buggy single? A kde si ho prosim kupila?

kkristin
11. nov 2012

@lilitela kúpila som ho vo Viedni je to skvelý kocik ;)

mariast
1. apr 2013

@kkristin dobry den, prosim vas vy mate ,alebo ste mali mountain buggy, prosim napiste mi nieco o nom, chcela by som ho kupit, len by som chcela nieco onom vediet, dakujem maria

kkristin
1. apr 2013

Mam len športovú časť ...vanicka je mala resp. Nie pre zimné babo inak je to super kocik ma veľké kolesa ľahko sa ovláda super aj na ťažké terény je priestranný teda aj pre väčšie deti a ma veľký nákupný kosik skladá sa jedným pohybom čo je super a je aj celkom lahucky čo je parada....dobre sa polohuje ide az do ľahkú takze super na spinkanie pre babo
Ak sa chcete ešte nieco spýtať vklude

mirokinder
2. apr 2013

Dobrý deň,
pozrite si ešte ďaľšie informácie o kočíku Jane Slalom Pro Formula Strata - špeciálna edícia:
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/mirokin...
Ide naozaj o jeden z najvydarenejších modelov kočíkov tejto značky. Lahká, robustná konštrukcia, ktorá vydrží veľa, jednoduchá manipulácia a hlavne - ako športový kočík je vynikajúci....
S pozdravom, Michal