Hľadám kočík pre väčšie dieťa

mojong
1. feb 2013

Ahoj hladam "idealny kocik " pre vacsie dietatko aby sa zmestilo v pohode a netrcali mu nozicky. Idealne rozmery by mohli byt dlzka okolo 90 cm aspon v lahu a sirka aspon 30 cm keby bolo viac bolo by lepsie. Dalsie kriteria vysoke madlo pre tlacenie kocika, vacsi nakupny kosik, moznost dat korbu v smere aj v protismere jazdy, velka strieska aby nesvietilo a nefukalo, lahka skladnost aby sa zmestilo aj do maleho auta, a kolieska otocne nie fixne ale zaaretovatelne a dost velke na to aby presli aj terenom a hlavne snehom. Som zvedava ci nejaky takyto kocik existuje, piste svoje skusenosti hadam pomozete nie len mne 🙂 Dakujem vsetkym.

garzonka
2. feb 2013

@mojong Ahoj , neviem pre ake velke dieta ho potrebujes, ja som mala taky kocik, trojkolka Phil & Teds VIBE, je urceny od narodenia do 4 rokov
- bol na dlzku dostacujuci - 88 cm mala dlzka hlavnej sedacky (dala sa dat do sedu i do lahu), sirka ramu cca 40cm, nafukovacie velke kolesa, teren zvladne akykolvek, dokonca aj par cm cerstvo napadaneho snehu, strieska velka a dopredu sklopna, cize ak svieti slnko oproti, tak preklopim dopredu...., predne koleso otocne, ale je mozne ho aj zaaretovat....madlo na tlacenie 3 polohy, najvyysia od zeme 110cm, nema "korbu", je to vlastne skor uz sportak, cize dieta je len v smere jazdy, ....kocik ma do 10 kg a ked je zlozeny, tak je v jednom kuse a nezabera vela miesta... nakupny kosik velmi velky 🙂
mozes pozriet aj tu v mojom albume https://www.modrykonik.cz/fotoblog/garzonka/alb... 😉

suez
2. feb 2013

Ja odporucam Jane, vanicka ma asi najvacsi rozmer /ta klasicka nie transporter ani matrix/ na trhu 80x40, maly sa narodil v juli a ja som ho v pohode vo fusaku a overale vozila vo vanicke az do marca🙂))) sportova cast je rovnako velka, nemam ju odmeranu ale bola v pohode, maly spaval v kociku este ked mal dva. Kocik sam o sebe je super lahky, skladny, lahko sa vybera vanicka /jednou rukou/ a mozes na nu nakliknut vakicko.....mali sme Jane Slalom a chodili sme s nim aj na tury, bez problemov do kazdeho pocasia, snehu, travy, blata.......Odporucam🙂)))

tilly
2. feb 2013

@mojong ten, co bude reverzny, nebude dost velky... asi najvacsi reverzny kocik je gesslein F2, ak by si nepotrebovala otacat dieta k sebe, tak jednoznacne baby jogger city elite, je to asi najvacsi kocik a rucku ma dost vysoko... ja mam 178 cm a oba kociky (aj gess aj elite) su dost vysoke

kacka.l
2. feb 2013

Všchno kromě otočení splňuje babyjogger elite.

mojong
autor
2. feb 2013

dakujem za prispevky, no mam pomaly 15 mesacnu dcerku a momentalne ma vysku asi okolo 90 cm takze preto dlhy a kedze ma 13 kg tak aj vyssia nosnost, doteraz mame 3 kociky a kazdy ma svoje vyhody ale aj nevyhody..... preto hladam nieco kde by sa to sklbilo, mame doma silver cross sleepover deluxe s podvozkom classic http://www.kocikovo.sk/product/silver-cross-sle..., golface silver cross micro http://www.ricobaby.sk/kociky-golfove-palice/68... a staru cam cortina alu x 3 s pevnou korbou.
na prvom my vyhovuje ze je otocena kumne je sikovne rieseny len je tazky a neohybny, druhy je super ak niekde ideme na minutku dve a potrebujem malu mat pod kontrolou a pri sebe ten by som nemenila bola to dobra investicia a treti je siroky dlhy a super lebo je dost agilny, ale mala je v nom chrbtom a vacsinou sa toci aby ma videla a celkom don fuci.
Este som vymyslela alternativu ze si kupim k tomu prvemu aj ten druhy podvozok linear..... zatial to mi pride najschodnejsie, uvidime lebo je dost drahy.

jerryjanka
2. feb 2013

tilly má pravdu velky nebude otočný - a naopak otočný nebude ostatočne velký a široký. u mna by vyhral BJ city elite - keby som mala hned si ho kupim

mamicka30
2. feb 2013

ahoj, tak taketo kriteria som mala aj ja, a este asi aj nejake navyse...len mam pocit, ze kociky navrhuju a vyrabaju mimozemstania...ja som mala do 1r mojej dcerky Camarello, nakolko tam bola velka hlboha vanicka a vikuska mala v zime pol roka a potrebovala som ju este vyvozit v hlbokej casti....ale akonahle sme presli na sportovy kocik som prisla na to, ze to nie je to, co hladam....a tak som si kupila jane slalom pro sportovu verziu...je to siroky kocik, teraz v zime sa mi malinka v pohode zmesti aj s fusakom donho a to uz ma 19 mes. a stale si tam sedi ako kralovna....kolieska su velke, nemame problem so ziadnym terenom aj ked je to trojkolka..akurat je chyba, ze ma maly nakupny kosik a neda sa otocit vanicka...ale inak je uplne suprovy....ale prace tento tyzden som mala moznost poobzerat si TFK a ten kocik je skutocne velky, dokonca je vhodny aj na sportovanie....prajem ti, aby si sa dobre rozhodla a aby tebe aj babatku kocik sluzil co najlepsie...

rora
2. feb 2013

Nico Bebetto - sportovy kocik s nafukovacimi kolesami,male rozmery po zlozeni,priestranny,chrbtova opierka az 51cm,otocna sedacka,cena 175€ (e-kociky)

mojong
autor
4. feb 2013

@rora je len do 15 kg vraj ale diky.

rora
4. feb 2013

@mojong s nosnostou do 20kg poznam len 2 kociky - cybex callisto a 4baby guido
http://www.e-kociky.sk/?1405,guido

mojong
autor
4. feb 2013

no tak s tou nosnostou to bude docela problem...... ach jaj preco si myslia vsetci vyrobcovia kocikov ze len deti do 15 kg potrebuju kocik? viem ze je to este asi + nejake to kilo ale aj tak pride mi to malo na dnesne deti, nie som jedina ktora ma vacsie babo.

meiwe
4. feb 2013

Skus pozriet red castle trojkolku, je do 25 kg=) nema vsak otocnu sportovu cast, ostatne parametre splna=)

mojong
autor
5. feb 2013

@meiwe dakujem za tip pozriem 🙂

kiakocikovsvet
5. feb 2013

skús pozrieť QUATRO Monzu

neslusanka
9. feb 2013

@mojong Tak podle tvých kritérií to splňuje Brio Go. Ale jelikož už máš 15-ti měsíční dceru, tak bys asi nepotřebovala už otočnou sedačku. V tom případě je už větší výběr - bumbleride indie, babyjogger city mini, phil teds vibe, gesslein F4 Buggy

anjelicek26
9. feb 2013

@mojong no pre rocne dieta asi uz nepotrebujes vanicku, tak kukni baby jogger city miny alebo elite, tie su fakt super a aj skladne, rozmerovo na dieta do 6 rokov 😀 Alias 25 a 35 kg 🙂

mojong
autor
9. feb 2013

@anjelicek26 dakujem za odporucenie, myslim ze z tych baby joggerov som videla aj surodenecky ..... no mozno budem skorej potrebovat uz ten 😉 uvidime ako sa zadari 😝

mojong
autor
9. feb 2013

@neslusanka prave ze by som skor potrebovala aby ma mala videla lebo ak ma nevidi dost sa toci, a mam tu nasu cam cortinu a ta nie je otacacia a dost do nej fuci aj snezi, ked chodim s malou a nepaci sa mi to. Ale inak dakujem, skor potom nejaky neotocny s dlhou strieskou, ale uvidim zatial som to poriesila dokupenim podvozku k silver crosskam. Ale nadalej uvazujem u vacsom.

anjelicek26
9. feb 2013

@mojong - nas maly ma 2,5 roka a v kociku ho ani nevidno hehe

mojong
autor
9. feb 2013

@anjelicek26 wow tak to na tej prvej fotke teda fakt nie je vidno 😀 super 🙂

anjelicek26
9. feb 2013

@mojong - na vysku aj hlbku sedanky si tam sadne aj nasa 6 rocna xixixi A hlavne ho zlozis jednou rukou, je to vyhoda, je aj lahky, aj sa lahucko ovlada, ja som fakt spokojna, ale ber ho ako 4-kolku, trojkolka mi prijde chlp nestabilna, ked v nej dieta spinka.

neslusanka
9. feb 2013

@mojong tak s otočnou sedačkou asi jedině to brio go. Má nejdelší ložnou plochu jaká snad existuje. Více jak 100cm a stříška také super kryje. A sedačka se dá fakt úplně lehce otočit, je velice lehká a celkově kočárek je lehký, skladný, snadno ovladatelný. Baby jogger jak ti tu všichni doporučují je také skvělý, stříška se dá super překlopit, veeeeelice lehký a největší kočár co znám a přitom fakt lehký a skladný. Jen nemá tu otočnou sedačku

mojong
autor
18. mar 2013

@anjelicek26 ak by som ta mohla poprosit vedela by si mi napisat aka je dlha lezna plocha pre dieta? dakujem.

napsugar245
20. mar 2013

ja mám na predaj Quatro monzu, je to velká, aj do auta zmesti.130Eur to predám

lilitela
21. mar 2013

@rora a mas to nico bebetto?

mojong
autor
25. mar 2013

este som nasla britax b agile.....pride mi ako baby jogger len lacnejsi....neviem

mojong
autor
8. apr 2013

novy favorit teutonia,.....a nevadi mi ze je tazky 🙂

ifkael
8. apr 2013

@mojong do teutonie vacsie dieta nedas

mojong
autor
8. apr 2013

@ifkael ako to? ved ma leznu plochu 90 cm nie?

ifkael
8. apr 2013

@mojong strechu nesklopis.