Gélové verzus nafukovacie kolesá

amika111
27. sep 2020

Ahojte, mam termín v Januari a začínam pomaly riešiť kočík, určite nechcem kupovať nejaky 700€ a vyššie.. Viem kúpiť aj lacnejšie. Skôr mam problém s tými kolieskami, neviem aké by boli vhodnejšie do zimy. A určite budem kupovať kocik 2v1 alebo 3v1.. Viete mi niečo poradiť ďakujem.

stary_ujco
27. sep 2020

@amika111 velke a nafukovacie. Ale ja som chlap, pozeram na prakticku stranku veci

zdenula223
27. sep 2020

My sme mali nafukovacie a nebol problém v zime...máme decembrové bábo ☺️ ale neviem porovnať keďže sme mali len tento kočík 😁 a mali sme 3kombinaciu teraz by som si však športový kúpila osobitne 🙂

asia83
27. sep 2020

@stary_ujco PRAKTICKÚ??? Čo je, prosím vás, praktické na nafukovacích kolesách? Mala som obe, za mňa určite plné kolesá. To vám hovorím ako žena, ktorá reálne tlačila kočík mesiace aj s nafukovacími aj s plnými kolesami.

ja_mama
27. sep 2020

My mame nafukovacie vyse roka a problem s nimi nebol zatial ani raz. Mne v obchode poradili ze nafukovacie su na horsi teren vhodnejsie ako gelove lebo viac tlmia nerovnosti tak sme sa rozhodli pre ne a nelutujem 🙂

ja_mama
27. sep 2020

Znama ma gelove a veru na kamenoch a v lese bolo citit ze viac drnca ked som ho skusala ale tak to mohlo byt aj celkovo stavbou kocika.

stary_ujco
27. sep 2020

@asia83 plné kolesa natriasaju, napichuju kamienky, vekom sa material degraduje a ani vzhladovo to nie je terno. Nehovoriac o pohybe mimo kvalitný asfalt. Pri nafukovacke je jediny problém, ze ich občas treba dofuknut na ten spravny tlak. Odkocikovane mám tiež dosť, takze to viem tiež porovnať...

saskia_98
27. sep 2020

Ja som mala nafukovacky. Na dedine, v Tatrach prechadzky v zime bez problemu. Ani raz sa neprepichli. Teraz mam penove a ked ideme do Tatier na prechadzku, prekladam zas nafukovačky na sportiaku lebo lepsie tlmia naraz a kamene..

bublinkai
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinkai
27. sep 2020

@amika111 ....šak kukni recenzie na MK / dosť je tam toho/

asia83
27. sep 2020

@bublinkai Mne stačia recenzie z praxe, z mojej praxe. Žiadne kamienky nemám, neviem prečo by som mala mať v gumených kolesách kamienky. Aktívne, každý deň minimálne 2 hodiny, používam kočík po rôznych terénoch.

bublinkai
27. sep 2020

@asia83 ...Ty si " aktivistka" / aktívne frčiaca mamča/ 🙂 A bodka!!! ...nech si kukne recenzie na MK 🙂

asia83
27. sep 2020

@stary_ujco Žiadne kamienky, žiadne natriasanie, vzhľad v poriadku. Každý deň minimálne 2 hodiny VKUSE v pohybe. Rôzny terén. Nafukovacie som v lete dofukovala KAŽDÝ BOŽÍ DEŇ. Preto spomínam leto, lebo vtedy bolo vyše 35 stupňov. Spotila som sa, ešte som ani cez bráničku neprešla. Nikdy viac. Nech má každá, ktorá aktívne kočíkuje nafukovacie kolesá, ja jej to prajem.

asia83
27. sep 2020

@bublinkai Ale veď si pozerajte recenzie koľko chcete, čo mňa nútite čítať ich tiež? Hovorím vám SVOJU OSOBNÚ SKÚSENOSŤ. To je všetko. Mala som a mám OBA typy kolies. Nafukovacie 3 roky, plné zatiaľ 14,5 mesiaca. Áno, som aktívna s kočíkom. Milujem matky, ktoré autom donesú jedenkrát do týždňa kočík do mesta, prejdú s ním v meste pár metrov a potom tu mudrujú. Verím, že medzi ne vy nepatríte.

stary_ujco
27. sep 2020

@asia83 dofukovat kolesa každý bozi den je porucha a nie vlastnosť...

bublinkai
27. sep 2020

@asia83 ... no za týchto podmienok /osobná skúsenosť/ - KAŽDÝ BOŽÍ DEŇ sa u autora /A111/môže stať, že jej postačí miesto dieťaťa hologram.
@stary_ujco - prečo porucha??? keď treba treba😍

777januska777
27. sep 2020

@asia83 ja som mala nafukovacie pri dvoch deťoch a teda nafúkala som ich asi len raz a to som kocikovala vonku s prvým aj 5 hodín a dokázali sme každý deň prejsť aj 12km, takže aktívna mama s nafukovacím kolesami. Ak si musela svoje nafukovať každý deň, tak si mala pokazený kočík.

ja_mama
27. sep 2020

Tiez som aktivne nakocikovala s nafukovacimi aj 6-7 hodin denne mininalne prveho pol roka a kym nezacala chodit tak cca 4-5 hodin denne a naozaj som kolesa ani raz za ten rok nemusela dofukovat...a to nebolo teda kocikovanie len po ceste ale rozne tereny. takze nie je kocik ako kocik a kazdodenne dofukovanie by som tiez brala ako vadny kus a nie normal

kubkovamama
27. sep 2020

Záleží od kvality kočíka,niektoré gumy nemusíš dofukovat v podstate nikdy,možno raz do roka.Pri deckach som mala x kočíkov,niektoré ma stvali neustálim dofukovanim a defektami,niektore boli super.Teraz som sa rozhodla pre gélové,resp.plnené.Nech mám pokoj na cele kocikovacie obdobie.Sme na dedine a chcem chodiť do prirody atď.Zaroven pozeraj celkovo na praktickost,skladnost,veľkosť ak to vyzadujes.Ani jeden kočík nemá na 100% všetko a nikdy nebudeš 100% spokojná.🙂Prípadne ich casom pár vystriedas.A nový sa určite neoplatí,zvlášť z drahších značiek.Vacsinou sú kvalitné a vydržia veľa,bazarove sú v podstate bez chyb.Tiez mam z bazaru a som spoko

pralinka86
27. sep 2020

Zvaz teren, skladnost, hmotnosť, ci budes casto skladat ho a potom ti vyjde co bude lepšie.. mame gelove, prejdu asfalt, rozbite mestske chodníky, travu, nic nehrci, vsetko ide ako ma.

asia83
28. sep 2020

@777januska777 Akože poriadne kvalitné gumy a duše ste mali. Ak stál kočík vyše 2 000 eur, pochopím. Inak neverím.

777januska777
28. sep 2020

@asia83 náš kočík stal 130 eur na bazari 😀 nie je to teda najnovší model, ale je riadne dobrý a prežil už všetky terény. Aj na pole ku zemiakom som s nim išla 😀

saskia_98
28. sep 2020

@asia83 moj stal 500€ obycajne polske bebetto a teda ja som ho nedofukovala ani raz. 😄