Fusak na zimu. Je potrebný?

lucadra
21. okt 2010

Ahojte maminky. aký máte názor na fusak? Je potrebný? rozmýšlala som či to nie je zbytočnosť, či nestačia deky a poriadne oblečenie,kedze tuto zimu bude ešte v hlbokom kočíku:Dbudem vdačná za každú odpoveď. Dakujem:D 🙂

berus222
21. okt 2010

ja si myslim, ze je potrebny, radsej dat fusak ako 3 deky. a aj ked bude dieta v hlbokom, potrebuje mat nieco aj zo spodu od chrbatika. podla mna je fusak velmi potrebny

ali27
21. okt 2010

jednoznacne fusak....

azuz
21. okt 2010

urcite treba, ja mam starsie dieta a este aj tuto zimu budeme pouzivat a uplne suhlasim s berus222 🙂

vefi89
21. okt 2010

príklad: pôjdeš do obchodu.čo je lahšie?vyberieš aj s fusakom.nemusíš stále napravovať deky.dieťa kope nohami, bude sa ti stále odkopávať.bude chcieť ísť na ruky, vyberieš ho z teplých diek a prechladne.ja som jednoznačne za fusak.

zuzula25
21. okt 2010

urcite fusak 😉

lienka2602
21. okt 2010

Ja si tiez myslim, ze fusak je urcite potrebny. Pre take male babo urcite.. Ja mam 20 mesacnu dceru a ked v zime pojdeme na prechadzku, tak jej ho urcite dam tiez.. Mam kamaratky, ktore uz teraz pouzivaju fusak..

latvia
21. okt 2010

podla okolnosti 🙂 ak chces radsej vystlat kocik dekou, malu obliect do tepleho hrubeho overalu, zakryt este hrubou dekou a na kocik nepremokave "puzdro-nanoznik" tak bude stacit aj to. ale fusak je ovela lepsi, vies ze je teply, zasity, dieta ako v kukle 😉 ja by som fusak kupila, buduci rok ho pouzijes aj na sanky 🙂

sssimi
21. okt 2010

Fusak musí byť. Deka neochrani dieťa tak ako fusak. A načo baliť dieťa do 3och dek, keď stačí 1 fusak.

eny1
21. okt 2010

určite áno, dospelý je v pohybe, ale dieťa leží. a fusák ma dosť hrejivý účinok.

juicyluu
21. okt 2010

urcite to nieje zbytocnost. kup si nejaky v bazariku trebars aj tu na konikovy, dievcence tu predavaju dobre kvalitne za par supiek.

boise
21. okt 2010

Urcite fusak..Kup taky, ktory neskor budes moct pouzit aj v sportaku a zabijes dve muchy jednou ranou 😉

mau
21. okt 2010

Jednoznačne fusak! Mimochodom podľa predpovedí má byť táto zima mimoriadne chladná!

geegee
21. okt 2010

Ani jedno moje dieta nepoznalo fusak a to byvame v Ruzomberku, cize kosa je tu dost 🙂 Deti s anarodili jedno v juli a druhe v auguste, v zime mali teda okolo pol roka a prezili v pohode 🙂 A to vonku aj spavali 😉

bejkad
21. okt 2010

Fusak je v zime určite nevyhnutný. A zvlášť pre tie najmenšie detičky, ktoré sa ešte málo hýbu. Vonkajšia vrstva býva väčšinou izolačná a vnútorná príjemne teplučká. Môj názor: v zime bez fusaku ani na krok 🙂 .

katkazabor
21. okt 2010

určite fusak.ja som dala malej už teraz do kočíka aby ju zo spodu hrialo kedze mi v dy v kočíku zaspí.ale ked ju oblečiem poriadne tak jej nedávam..ale na zimu určite bude ti treba

mamutka
21. okt 2010

geegee my sme tiez fusak nemali, maly bol v hlbokom - v tzv.fusakotaske, bol obleceny teplo, ale tak ze sa v pohode hybal, mal zavinovacku flesovu, taku co do autosedacky pasuje, ta bola super, no a zapnutu fusakotasku. ked mas vanicku na kociku, tak tiez ma nejaku vrchu vrstvo co sa zapne, nie? no a kludne ak treba tak este jednu deku. mne sa fusak zdal zbytocny, kedze mi to poriesila ta tepla zavinovacka, ak mas tu, tak v pohode postaci. ked sme vosli niekam dnu, odopla som zips na taske, pootvorila zavinovacku a maly sa nepotil, ani zima mu urcite nebola.
a vzdy mal v kociku teplucko, prvy rok zivota ani pancuchy nepoznal, dala som mu na nozky ponozky dvoje, navleky, teplaky a sup do zavinovacky. a taky teplucky medvedik spokojny tak vzdy spal....
urcite je fusak vyborny, ale ako pisem, ked mas super zavinovacku, tak ju treba vyuzit, lebo splni roznaky ucel ...myslim takuto...
http://www.maderna.sk/katalog/product/2205/

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubelko
21. okt 2010

my sme tiez nemali fusak, pri oboch som mala spanielsku deku a k tomu tasku od kocika, ktora sa da neskor prerobit na nanoznik. lukas je junovy, cize tak prezil prvu aj druhu zimu, a jonas je decembrovy a prezil takto svoju prvu tiez. teplo obliect, k tomu este fliesova deka, ak bola velka zima, a stacilo. vzdy mali obaja v kociku teplo. 😉

gabka24
21. okt 2010

odporúčam fusak, je to dobrá vec a keď je ešte bábo v hlbokom kočíku čiže ešte len ležká nehreje ho nič a je potrebné aby bolo v teple aj zo spodu a tiež z bokov, ja som malého dávala do fusaku a bol prikrytí aj dekou a ešte zakrytí aj krytom kočíka....skús si pôžičať aby si nemusela kupovať nie je to lacná záležitosť a na tých pár mesiacov ti určite nejaká kamoška požičia, ja som mala fusak ešte po mne a bol super 😉

babulina
21. okt 2010

urcite fusak a najlepsie taky ktory sa da pouzit aj dalsiu zimu 😉

lienockaa
21. okt 2010

pri malom som fusak nemala, teraz som kupila pre druhe babo..maly mal prvu zimu uz tych 8-11 mesiacov, v kociku nespaval, dost sa hybal, prezili sme len v overale a deke..nasledujucu zimu sme uz boli bez fusaku, pretoze uz vyborne chodil a v kociku sme von vobec nechodili, chcel iba peso, aj po snehu..toto druhe bude v zime este malo pohyblive, takze fusak som kupila, myslim, ze je potrebny..
podla mna treba zohladnit, ake je to dietatko stare a co s nim mieni clovek v zime robit..ak uz samo sedi a nespava v kociku, da sa zima prezit aj s dekou..jasne, ze pri minus 20 sa von nejde, aspon ja som nechodila..
ak dieta v kociku spava, je tam rado, tak je fusak lepsi ako deka, hoci aj pre starsie deti..

barborato
21. okt 2010

Ani by som nevahala ja mam uz teraz v sportaku fusak tak ako napisli baby na zaciatku to dieta potrebuje teplo aj zo spodu a nie len novorodenec. A uvazujem nad kupou druheho lebo ten co mam je dost velky. Ale myslim si ze fusak je zaklad vybavy pre dieta ci je uz narodene na jar, leto, jesen, zimu. V zime bude v kociku kezde z nich.

abbey1
21. okt 2010

My fusak tiež zvažujeme.Malú musím často brať na ruky i vonku.tak sa mi zdá praktickejšie mať ju v teplučkom overale a zabalenú v deke.do fusaka ju nemôžem babušiť a z toho tepla šup do zimy by nebolo kto vie čo.Tak určite ak fusak,tak len ozaj v riadnej zime.radšej teplúčko oblečiem.To isté pri väčšom dieťati sa mi osvedčilo.tie už chcú von z kočíka chodiť a je lepšie,keď sú dobre oblečené.

nanika
22. okt 2010

Ja by som s fusakom nevahala. Treba kupit kombinaciu, ktoru vyuzijes do autosedacky, do hlbokeho kocika, aj do sportaku. Maly bol decembrovy, tam bola mierna zima, stacila zimna zavinovacka do autosedacky, fusak vyuzil skor dalsiu zimu do sportaka. U malej mame momentalne ten isty fusak upraveny do autosedacky, odmieta mi zatial byt v kociku, nevidi dobre von, takze chodime s nakliknutou autosedackou. Verim, ze v tomto fusaku odkrutime aj dalsiu zimu... Do auta obleciem normalne plus svetrik a je len vo fusaku, ked sa auto vykuri, odzipsujem. Vonku hore vetrovka a dole staci zatial fusak. Overal sme nemali...

jabera
22. okt 2010

aj ja fusak povazujem za nutny. pouzivam ho aj teraz, ked beha po vonku, zahreje sa aj pohybom, ale aj ked len na kratsie vzdialenosti sedi v kociku, vidim, ako sa tam dobre citi, dokonca nevyskakuje von, zjavne mu je prijemne sa zababusit... deku vzdy odkopol a zhadzoval. neviem si predstavit byt bez fusaku.

annie13
22. okt 2010

v takom veku aj ja povazujem fusak za nutny, pokial je v kociku pod sebou aj nad sebou potrebuje teplucku vrstvu, deka sa zroluje nieje tak tepla ako fusaky a pri vacsej zime pouzijes este aj tu deku, podla mna urcite

minnie55
22. okt 2010

Presne túto otázku som si kládla minulú zimu 🙂 Som presvedčená, že fusak v kočíku je nevyhnutnosť. Skús si v zime sadnúť do kočíka, nehýbať sa v ňom - bude ti strašná zima. Náš drobec má teraz 16 mesiacov a ešte aj túto zimu budem fusak používať.

zdenka821
22. okt 2010

ako obliekate dieťatko do športového kočíka keď ho dávate do fusaka? ked som skúšala malú obliecť do zimnej kombinézky a dať ju do fusaka, nevošla sa doň ☹ rúčky mala stisnuté pri tele a plačkala lebo jej tam bolo asi veľmi zle

manika77
22. okt 2010

zdenka pokial ju nebudes vonku z kociarika vyberat tak ja si myslim ze jej nemusis davat aj kombinezu aj fusak..ale ak ju budes vyberat tak jasne ze treba..a jaky mas fusak? lebo my mame kaiser a minuly rok tam vosiel v phode v kombineze 🙂

adriana174
22. okt 2010

ahoj ja si pamätám že ked bolo vonku minus a malinka bola v hlbokom mala aj kombinezu i fusak a na vrch deka ono sa to zda ale ked sa tie nase babuliatka nehybu a len ležia rýchlo im ostane zima a to nespominam ak by aj fukal vietor..... tak ja za seba tvrdím že ano. 🙂 a tiež môžem dodať že napriklad i teraz už ako 2 ročný preč do sanok fusak bude musieť byť.