Drahý kočík po 3 mesiacoch používania vŕzga

21. jan 2023

Dobrý večer, nemáme najlacnejši kočík stal okolo 900€ keď nerátame doplnky je používaný 3 mesiace no kupovaný bol skôr, začal nám riadne vrzgat myslíte že to je dôvod na reklamáciu?

paulinam99
21. jan 2023

Prečítaj si návod na používanie a údržbu mechanických častí.
Ak dodržuješ postupy a pokyny a vŕzganie nie je spôsobované subjektívne netradičným spôsobom používania, tak môžeš reklamovať.

Ak je však vŕzganie spôsobované s použitím kočíka v rozpore s jeho účelom a spôsobom podľa návodu na použitie a údržbu, tak to dôvod na reklamáciu nie je.

hilda08
21. jan 2023

Ak ste ho kupovali v klasickom kamennom obchode nemal by byt problem, my sme tiez kupovali taky drahsi, začal vydávať divne zvuky tak sme tam zavolali, povedali, ze to mame nahrať na video a poslat mailom, za dva tyzdne sme mali novú konstrukciu

simonettasimonova
21. jan 2023

Ja som mala kočíky za ľudské ceny a obidve deti v nich rok a pol vydržali a aj kočíky vydržali. Netreba drahoty zbytočne lebo mam nato

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalala94
21. jan 2023

@simonettasimonova tvoj komentár bol pre autorku veľmi prínosný. A aké sú to tie ľudské ceny? Lebo 900€ ak je to nová dvojkombinácia, ktorá im sedí je úplne ok cena. Veď ten kočík nebude používať mesiac, ale rok-dva a možno aj dlhšie, ak bude mať viac detí. Ja sa úprimne veľmi divím ľuďom, ktorí si kúpia lacný shit, ktorý očividne nie je pre nich (často vidím napr. vysokých rodičov s kočíkom, ktorý majú ledva po kolená s krátkou rúčkou - až ma chrbát a kríže bolia za nich prípadne mini-pidi vaničky, kde sa už 4-mesačné dieťa nezmestí s fusakom a musia ísť do športovej časti), no hlavne že bol lacný.

@autorka ten kočík ti vŕzga stále alebo iba sem-tam? Ja som si napr. všimla, že keď som na intenzívnom daždi, tak mi potom na druhý deň kočík chvíľu vŕzga, no potom ako sa "rozbehne" je ok. Ak je to trvalý problém, nemal by byť problém s reklamáciou, či už bol kupovaný v kamennej predajni alebo cez eshop. Skús pozrieť reklamačný poriadok alebo tam v pondelok rovno zavolať.

simonettasimonova
21. jan 2023

@lalala94 ja som mala dvoj kombináciu krásne kociare a dokopy nestali 900eur a aj keď to bolo pred rokmi tak boli to super kočíky a aj dnes by som presne taký kúpila keby mam ďalšie dieťa. A nie tie pluvatka na vysavačovej hadici

lalala94
21. jan 2023

@simonettasimonova kočík nemá byť len pekný, ale hlavne praktický (môj pohľad). Ak mám 180cm, nebudem si kupovať lacný mini kočík, ak viem, že budem kočíkovať primárne v ťažkom teréne (napr. v lese), nebudem si kupovať kočík s labilnou konštrukciou, ktorý ledva zvládne mesto a takto by som pokračovala. Pri výbere kočíka sa má žena dívať na praktické parametre a nie len na cenu. Ak jej to ako si to ty nazvala "pluvátko na vysávačovej hadici" vyhovuje všetkými faktormi, tak je jeho kúpa úplne ok. A či si zaň dá 100€, 900€ alebo 2000€ je jej vec. Každopádne nie je normálne, že nejaký kočík po troch mesiacoh celý čas vŕzga, to je na reklamáciu. Či si myslíš, že ak by si kúpila lacný šmejd, tak ten by vari nemohol vŕzgať? 😀 Môže to byť pokojne len vadný pokus, blbé zaobchádzanie alebo niečo dočasné/ uvoľnené. To sa môže stať na lacnom aj na drahom kočíku, len to treba riešiť.

simonettasimonova
22. jan 2023

@lalala94 ja mam 177 a bol super po každej stránke a aj nákup som do nho vtrepala dole do košíka. Nie všetko zlato sa blisti a to je svätá pravda. Moje deti nemali lacné smejdy a nikdy nemali na sebe nič od ruky a sú úplne v pohode a vyrástli v kočiaroch ktorý jeden stal 300eur pred niekoľkými rokmi a neboli to tie male lavore ako sú v móde

autor
24. jan 2023

Ďakujem baby konštrukciu vzali na reklamáciu vraj buď opravia alebo vymenia išlo o chybný kus pravdepodobne keďže z tých kočíkov sa za rok 2022 predalo najviac a reklamácie minimálne skoro až žiadne, zatiaľ nám dali náhradný kočík, ako pani písala vyššie nie všetko drahé je aj dobré, no ja som s tým kočíkom maximálne spokojná máme zatiaľ iba prvý deň tento náhradný kočiar a už sa neviem dočkať kedy budeme mať späť ten svoj