Dokedy ste využívali športový kočík?

alexis13
15. júl 2011

Ahojte mamičky, prosim o radu ohladom šporotvého kočíka. Mám kočík breaker active, dá sa prehodiť aj na športovú verziu, len sme rozmýšlali s manželom nad kúpou samotného šporotového kočíka niečo modernejšie napr.casual play, concord fusion......, či to vlastne využijem. Nakolko neviem dokedy vlastne detičky chcu byt v športovom kočíku, či radšej nedoužívat ten starší a potom kupit len buginu čo sa da lahko zložit keby mala nevládala chodit. Malá ma skoro 6 mesiacov....dakujem

a ked kúpu športoveho kočíka odporučate tak akú značku dakujem

jaduska
15. júl 2011

Ono je to strašne individálne. My máme 4-ročnú dcérku, ktorá by sa najradšej v kočíku ešte vozila a 2-ročnú, ktorá keď sa naučila chodiť, tak kočík nechcela vidieť ani z helikoptéry. Takže my, keď ideme von, tak staršia sa vezie a mladšia šľape pešo. Takže podľa môjho názoru, ak sa ti hlboký dá prehodiť na šporťák, zatiaľ iný nekupuj a uvidíš čo bude,keď začne malá chodiť. Tie skladacie buginky sú vhodné skôr na krátke presuny, ak máš v pláne chodiť na dlhšie prechádzky aj so šporťákom, tak radšej nejaký pohodlnejší, polohovateľný....

mamutka
15. júl 2011

buginu vyuzijes v lete, ale ked bude zima a budes potrebovat do kocika zabalit naobliekane dieta do fusaku, tak ti budina nepomoze. sportak sme vyuzili tak do 2 rokov a 3 mes., potom uz len minimalne. asi by sme prestali kocikovat aj skor, ale bola akurat zima a to sa ziadne batola nebude nadsene premavat po chodnikoch, skor lebedit v kociku a pozerat na svet, takze aj od roc.obdobia zalezi popri veku dietatka.

jarunka111
15. júl 2011

@alexis13 pokiaľ sa dá, využi ten kočík, ktorý máš, veď je ešte malinká 😉 A potom, ak tak športový, ja mám cam cortinu a som veľmi spokojná 🙂 A to má malý 2 roky a vezie sa, aj keď stále viac protestuje, lebo chce behať. V zime ti bude dobrý, bugina je tak ako píšu mamky skôr na krátke trasy 🙂

kamajka
15. júl 2011

@jarunka111 ja som prave vcera videla,ako sa z cortiny vykydlo dieta..teda nie z nej,aj s nou☹ chcela som aj ja trojkolku ale ma to hned preslo.
Sportiak je dobry aj do zimy,dlho,ale my uz sa uspokojimi s buggy🙂 z urcitych dovodov ktore nejdem rozoberat,ale na dlhe prechadzky to urcite nie je🙂

nice202
15. júl 2011

podla mna je to o dietati. ja mam dceru rok a dva mesiace a do kocika nechce ist ani za svet. sadne si /na zem/, place a nenastupi. rada by som ho pouzivala, ale nejde to ☹ , najradsej ma trojkolku, kde ju vozim, alebo sama. tri hodiny skoro nam trva cesta do obchodu. nechapem, preco nechce ziaden kocik.

rybka13
15. júl 2011

ja mam Gesslein Future loop a od 6 mesiacov pouzivam sportovu verziu (v zime samozrejme s tepluckym fusakom (Eisbarchen 😉 ) a toto leto ma mala rok a pol a je to dost nepohodlne trepat sa vsade s takym velkym kocikom, hlavne v aute je plny kufor. Stale ho pouzivam ked ideme s prazdnym kufrom lebo mam ten kocik rada a je pohodlny pre malu aj pre mna, ale kupila som si buginu z ciste praktickych dovodov... Kedze prvy kocik bol drahy, tak som chcela fakt nieco lacne ale zaroven dobre, tak som hladala na nete, vybrala som nemecku znacku Hauck - Turbo, v Brendone stoji len 55 Eur a myslim ze za tu cenu je to super produkt, jedine co mu je po 2 mesiacoch ze mu vrzgaju kolieska, vsade ho vlacim, leteli sme s nim 2x, mala sa tam aj vyspi ked treba, fakt odporucam ak chces aku taku kvalitu za super cenu... A ak aj vydrzi len jednu sezonu, za tu cenu to nelutujem... a teraz neviem ci tento prispevok nevymazu admini, kedze tu robim reklamu konkretnej znacke 😀

edita84
16. júl 2011

Ahoj ja som mala pri malej ten istý kočík a ked mala 10 mesiacov som ho vymenila za športový babypoint traper bols uper aj v zime sa mi zmestila aj s fusakom a používali sme ho aktívne do 2,5 roka asi a potom len ked sme potrebovali niekde ísť v zime 🙂 takže môj názor kúp nejaký športový ktorý dlhšie využiješ lebo ten čo máš je hebedo veľké ked to prehodíš na športový bude sa ti s ním ťažko manipulovať

janka_pn
16. júl 2011

prezila by som, na tvojom mieste, s tym kocikom co mas teraz este nadchadzajuce jesenne a zimne obdobie a potom by som si kupila lahsiu buginku 😵 ale taku, co ma pevny chrbatik a da sa dat az do lahu, daku co najdlhsiu 🙂

zajo79
16. júl 2011

Ak budes chodit len na kratke prechadzky, tak kocik dlho nebudes potrebovat... do roka a pol..do dvoch rokov. ak budes chodit na dovolenky, vylety a cely den prec z domu, tak aj do troch rokov ak nie viac budes kocik potrebovat.

tilly
16. júl 2011

v lete na dovolenke sa ti zide aj pre 4rocne dieta kocik...
podla toho, ako casto mienis kocik vyuzivat, kam s kocikom chodite.... mne sa kocik zisiel pri starsom dost dlho, lebo som casto chodila sem k nam do mesta, co mam sviznou chodzou 15 minut... s takym 3 - 3,5 rocnym dietatom by to bolo na ovela dlhsie a kebyze ide na biku alebo odrazadle, tak by to bolo o nervy, lahsie mi ho bolo supnut do kocika ficat.... dalej v nakupakoch som to ocenila, maleho som dala do kocika, v prvom hrackarstve som mu kupila malinku hracku do ruky (auticko, motorku, lietadielko...) a mohla som si nakupovat, skusat aj niekolko hodin... kebyze je peso, tak ho to rychlo omrzi a zacne mrncat a nic by som nenakupila....

ja ti radim, nechaj si tento kocik, co mas a kup si k nemu nejaky lahky, skladny golfac alebo sportiacik, ktory budes mat teraz len v aute a neskor ho budes vyuzivat... odporucam vyrobcov gesslein, peg perego, inglesina, baby jogger, quinny...
ja som mala pre starsieho gesslein swift do vyse 4 rokov... este sme ho mali na dovolenke a do viedne na nakupy sme ho bravali... (pre mudrujuce maminky... moj syn vie chodit, zvladne dost, ma dobru kondicku, je aktivny sportovec, len nam skratka v tom veku kocik z vyssie uvedenych dovodov vyhovoval)

pampusko
16. júl 2011

my sme vuzivali sport.kocik cam MB X 6,do 2,5r.,potom sme mali do 3r.golfac,a mame do teraz a vyuzijeme ho asi aj v lete ked niekam s detmi pojdeme nebudeme maldsieho vlacit po rukach....ja odporucam teraz maj ten ktory mas je pohodlnejsi...a na neskor som za pegperego pp 3,je lahky ,dobre skladny a pohodlny aj pre 3,5r dieta

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pralinka25
16. júl 2011

no ja neviem ale ked budes cakat kym zacne chodit co moze byt kludne aj po roku aj neskor tak sa ti uz sportak kupovat fakt neoplati. bud ho kup teraz aby si ho vyuzila co najdlhsie alebo nechaj ten co mas a kup buginu.
zalezi od dietata, nas maly prve mesiace kocik vyslovene bojkotoval reval v nom o dusu spasenu ale teraz sa vozi rad,. pekne vie chodit ale ked sa vezie je spokojny a pre mna je to vyhoda lebo ked ide peso vecne sa motame kade tade a k cielu sa niekedy ani nedostaneme 😅

katrinka8
16. júl 2011

My mame sportak Cam Cortinu, pouzivame ho od dcerkinych cca 10 mesiacov (teraz ma 13 a pol) a pred mesiacom sme k nej dokupili na kratke trasy a na skladanie do auta golfac Chicco liteway 😉 Avsak rozhodne si Cortinu nechavame do zalohy aj na chladne jesenne pocasie a na zimu. Golfac je vyhodou, ked potrebujem cestovat autobusom (teraz v lete takmer kazdy den chodime k rodicom do zahrady), ked ideme niekde na vylet a potrebujeme spratat batozinu do auta, ked ideme na nakup... Niezeby nam Cortina nevosla do auta, ale golfac zaberie menej miesta. Taktiez sa mi s nim ide lahsie, ked dcerka chce chodit (este sa pridrza 1 rukou) a treba s nou behat.
S obomi kocikmi velka spokojnost (Cortina sa nam nikdy neprevrhla, ani sama ani s dietatom 😀). Ale urcite zalezi od toho, co od kocika ocakavas. Pre nas bolo pri oboch dolezite, aby sa dala chrbtova cast polohovat az do lahu a daslim kriteriom bola vaha.

exupery
18. júl 2011

Mame Maxi cosi muru a nunu,sportak sme pouzivali tak do roka ,potom sme presli na nunu a teraz buginu vytahujeme uz len sporadicky,Muru sme si pre istotu este nechali na zimu 😉

evickapooh
18. júl 2011

tak to zavisi od dietata-moja lea odkedy chodi uz nepouzivame kocar zas moja noemka chodila ,vlastne chodili sme aj do skolky do 1 rocnika s kocikom.takze to je individualne. inac aj ja som mala s 1 dcerkou babyactive breaker, a nikdy viac je to velky nemobilny kocik,ako sportak je o nicom ,sami kocik vazi 18 kg plus dieta cca 15.. 😒 kg...odporucam ti nejaky sportak , ktory je vhodny aj na zimu-aby mal vacsie kolesa ale nie zdvojene!.casualplay aj concord je ok[ja som za concord]...sice su trosku drahsie ...ale vyuzijete to potom aj pri 2 babatku 🙂