Concord Wanderer verzus Peg Perego Book Plus

alenkam82
29. sep 2013

Ahojte mamicky, potrebujem radu z vasich praktickych skusenosti. Hladame kocik pre nase prve a este nenarodene babo.
Rozmyslala som nad poziadavkami/parametrami nasho buduceho kocika a napada ma:
1.) 4 kolesovy (kvoli stabilite), ale lahko ovladatelny;
2.) velka priestranna vanicka do sirky aj dlzky, aby sa dala vanicka pouzivat aj pre vacsie deti, co najdlhsie a aj v zime, tj s fusakom;
3.) vanicka sa da upevnit aj do auta;
4.) moznost mat dieta otocene v smere aj proti smeru jazdy;
5.) bezpecny (aj autosedacka ako aj vanicka, ktora pojde do auta), tj musia splnat bezpecnostne testy a certifikaty;
6.) kvalitny (nevrzga, nerozpadne sa, tj skoro stale ako novy aj pocas zimy a inych necasov), aby ked kupime novy, mohli by sme pouzit aj pre buduce druhe babo, nechcem kupovat neviem kolko kocikov, chcem jeden poriadny na dlho;
7.) moznost nastavit pre rozne velkosti (ja mam 168 cm, manzel 195 cm);
8.) proti necasom, aby mi dieta nezavialo a neofukalo 🙂 tj by mohla tam byt daka clona, mozno vacsia striezka, aj proti slnku, tj UV vlastnost striezky;
Co som pozerala fora a rozne statistiky, tak my vychadzaju len dva typy:
a) Concord Wanderer + Sleeper 2. vanicka + nejaka autosedacka (Air alebo Intense)
- Citala som aj negativa voci Fusion, ze nie je taky pevny. Pravda?
b) Peg Perego Book Plus + Navetta XL vanicka + pravdepodobne autosedacka Primo Viaggio Tri-Fix K
- Boli sme rozhodnuti pre tento, ale na fore https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/peg-perego-book/ some citala, ze zacal vrzgat :(. Ale zase som dostala aj osobne dobre spatne vazby, tak som zmatena. V PreDeti.sk mi povedali, ze je to kopec plastu a nie moc kvalita, preto ho nemaju, ale mozno to bol len marketingovy tah, netusim ... .
- Vyhodna sa mi zda aj cena a rozmery a ak som dobre pochopila, splna vsetky nase parametre, nie je tak?
Otazky:
- Kde by som mohla vidiet nazivo kocik b), tj Peg Perego?
- Mate nejake referencie o tichto kocikoch?
- Nejake ine odporucanie?
- Ktory z tich dvoch by ste nam odporucili?

jvlo
29. sep 2013

odkial si? mam PP book plus, keby si chcela vidiet...

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eruuuska
30. sep 2013

@alenkam82 ahoj, dve moje priatelky maju book a su max spokojne...najlepsie bude urcite ak ho uvidis a vyskusas nazivo, sama zistis, ktory sa ti pozdava... a co sa referencii tyka, vies ak niekomu nieco nevyhovuje a nie je spokojny, tak sa z 10 ludi ozvu 9, ale ak su spokojni, tak sa ozvu 2-3....kazdopadne drzim palce, rozhodovanie nikdy nie je jednoduche...

alenkam82
autor
30. sep 2013

Ahojte, dakujem za reakcie. Nasla som, ze v BA ho maju v Brendone, tak pojdem pozriet.
Je to naozaj tazke najst to prave, hlavne, ked to neni otazka 10 EUR. Pomaly ako kupivat auto 😉
@teegreen: Zaujimalo by ma konkretne, ze co Ti na PP a Concorde nevyhovovalo. Ci sa Ti len designovo nepacili? Keby upustime od poziadavky vanicky, tak asi ideme do Teutonie. To je favorit od zaciatku, len ta vanicka nema moznost uchytenia v aute. A ked budeme cestovat min 5 hod na vychod (s prestavkami pre babo aj dlhsie), tak verim, ze poloha lezmo je vhodnejsia. Osobne tiez preferuje nemecku preciznost ako talianske vyrobky, ale PP mi fakt ucaroval - vyzorom, parametrami a aj cena je pohode. Ale urcite pozriem aj ten Hartan, dakujem za tip.
@jvlo: Uz zijeme v BA. Je naozaj vanicka Navetta XL taka priestranna? Minule som nahanala jednu mamicku v obchodaku, len aby som si ho pozrela a vyzeral fakt super. A co autosedacka. Zevraj ma nejaky nanoznik, tj tak skoro dieta z nej nevyrasiet. Je to tak?

alka127
30. sep 2013

@alenkam82 Ahoj, ja síce nemam skusenost ani s jedným, ale Teutoniu som tiež chcela a nakoniec som z nej upustila koli vahe kocíka... A co sa týka cestovania, tu nerieš vaničku ale autosedačku, ta je pre babatko najbezpečnejšia a poloha v nej je pre dieťatko prirodzená, my sme sli s malým do chorvátska a v pohode v sedačke obsedel, resp.odspal...Vanička nie je vhodná na cestovanie, babo v nej nie je zabezpečené, čiže nad týmto nerozmýšlaj 🙂

usacek79
30. sep 2013

@alenkam82 ja mam objednany PP Book Plus Completo s Navettou XL, ale je to, co sa vanicky rozmeru tyka, skor mensi priemer - ved ma na dlzku len nejakych 70cm.. co teda staci asi na 5-6 mesiacov, ale zas vyhoda je, ze sportak ma sklopitelny do polohy lezmo, takze ak aj babo vyrastie rychlo z vanicky, normalne vie pekne po leziacky pokracovat v sportaku 😉
no mna tak ci tak tento kocik nadchol a nebolo o com 🙂 ja mam tu verziu Fiat 500, okrem toho, ze je kraaasny, ma PP podla mna jedno z najlepsich ovladani + je lahky a absolutne jednoducho sa sklada, co bolo pre mna dost podstatne 🙂

alenkam82
autor
30. sep 2013

@alka127: a nakoniec si co zvolila?
@usacek79: mensia vanicka? my sme si ju prave vytipovali, lebo sa nam vanicka zdala vacsia. Kde je vacia vanicka?

alka127
1. okt 2013

@alenkam82 nakpniec som kupila Bugaboo cameleon 3, je výborný,som s nim velmi spojkojna a este mam aj sportiak Ingledina Avio este po starsom synovy a ten je v kategorii golface perfektny,skladny,ovladatelný jednou rukou🙂ale samozrejme viac ludi,viac chuti a každému vyhovuje nieco ine...urcite sa rozhodnes spravne a budes spokojna🙂

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
usacek79
1. okt 2013

@alenkam82 juuj vela je s vacsou vanickou... snad vsetky polske napriklad - tie maju aj 85cm na dlzku vnutornu.. aj concord ma tusim vacsiu vanicku o nieco.. Mam dojem, ze snad dve tretiny kocikov maju vacsiu vanicku 😀
ale ako hovorim - az take podstatne to nie je, lebo babo ti aj tak zacne niekedy v 5-6mesiacoch "sadat" a vtedy uz je dobre prejst na sportak 😉 a presne ta vanicka PP je zhruba na toho polroka (podla velkosti babatka samozrejme, kto ma malinke babo, tak vydrzi aj dlhsie 😉 )

jvlo
1. okt 2013

@alenkam82 ked zijes v BA, tak si ho mozes pozriet nazivo v Brandone v Raci. Mne ta vanicka pride dost velka, ale je pravda, ze lepsie budem vediet povedat po zime, ked ju odskusame s babatkom a fusakom

zuzi26
1. okt 2013

@alenkam82 tak skus pozriet bugaboo buffallo, ten ma vacsie kolieska do terenu 🙂 keby som mala tolko peniazkov kupujem tento ;) len ma na sedenie korytko, co si ale mnohe maminy pochvaluju. ale zo skusenosti hovorim, ze na kazde obdobie dietatka treba iny kocik..trojkombinacie maju svoje minusy. Ja som mala pre zimne deti vzdy samostatny hlboky hupaci kocik s velkou vanickou..peg perego culla. Potom som si vyberala zvlast sportak a este buginku skladnu do auta. Teraz sme skoncili pre babyjogger city elite, ale ten nema otocnu sedacku..mne to vsak nechyba, tento kocik som nasila na nase potreby..skladny do auta,pevny aby mi odniesol veci pre tri deti,s velkou strechou (nech nedokupujem ziadne clony),aby vydrzal do 3 rokov, aby s nami prezil dovolenky na horach aj pri mori a bratislavske otrasne chodniky ;)

alenkam82
autor
1. okt 2013

Ked hovorime o malej vanicke, hovorime vsetci o peg perego navetta xl?
Pisali ste, ze nie je bezpecne prevazat dieta vo vanicke? To v tej vanicke nie su uchytky hlavy? Lebo to rozumi8em ako problem, nie?

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halgi
4. okt 2013

Ahoj. My mame už doma wanderer concord a zatiaľ sme spokojní, uvidíme ako sa osvedčí v plnej prevádzke lebo znatial sme čakatelia. Co sa týka autovanicky mame známych, ktorý malého do pól roka vozili v aute len v autovanicke a nevedeli si to vynachváliť . Podľa nich cesta na východ by bola utrpenie vo vajíčku.potom k tej bezpečnosti je to otázne keď jazdia ľudia ako blázni je jasne že ti nepomôže nič a dieta a hlavne keď je malé tak ti lieta aj vo vajci. Mala som tu česť vidieť ako známych mala pri ceste lietala hlavou na právo na lalavo v tak ospevovanej autosedacke romer. Potom sa tiež rozhodli radšej kúpiť autovanicku na ďalšie cesty lebo mala to nezvladala. Inak PP som mala v rukách a neda sa s concordom porovnať. Každý kocik mi prišiel rozgajdany ale pre deti mi vysvetlil že je to preto lebo je zavesený na dvoch klboch a hneď k tomu mi ukázal presne ten štýl v bogaboo a nehovorím o Jane kocikoch a podobne. V rodine mame i jeden hartan a rovnako nie je až taký pevný ako ho niekto ospevuje a hlavne je taký škaredý že s manželom z neho sme hotovi. Každý si musí vybrať co mu vyhovuje viac, som zvedavá ktorý si nakoniec vyberieš lebo je to fakt drina sa správne rozhodnúť.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz