Čo hovoríte na otočné kolieska na kočíku v zime?

moncika15
14. jún 2010

ahojte 🙂
aky mate nazor na otocne kolecka? ci uz na 4kolke alebo 3kolke. dost sa toho bojim ale kociky s pevnymi koleckami su prakticky nezohnatelne. mate niektora skusenosti?bojim sa hlavne zavejov alebo zamrznutej clapkanice ci sa tie kolecka nepovolia a ako sa skocikom manevruje.
dakujem

zajo79
14. jún 2010

akoze prakticky nezohnatelne? jasne ze sa zohnat daju, normalne na pevno kolecka.

chces klasika hlboky kocik?

ked sa ide cez sneh, tak sa kolecka zaaretuju a potom sa netrepu.
V zaveji sa Ti nepojde zo ziadnym kocikom dobre,a clapkanica - to kociky zvladaju v pohode. dokonca aj par cm snehu kazdy kocik zvladne.

neurologia
14. jún 2010

mam 3-kolku (predne koleso otocne) tuto zimu bolo snehu fakt pozehnane....a ziadny problem nebol ked som mala problem sa prebrodit tak som si koleso jednoducho zaaretovala...a slo to ako po masle 😉

moncika15
autor
14. jún 2010

@zajo79 kazdy kocik ktory sa mi zapaci ma otocne kolecka 🙄 ked nedajboze natrafim ma kocik s pevnymi tak je to starodavny model

zatial dakujem za rady

lodgermaniacka
14. jún 2010

@moncika15 no ja neviem, ale mam 2 kočiky s otočnymi kolieskami a oba sa daju zaaretovať-to znamena že su pevne, tak v čom je problem? Ved to je vyhoda, ked chceš otačaju sa, ked nie zablokuješ 😉

moncika15
autor
14. jún 2010

@lodgermaniacka ja by som tomu neverila 😅

lubikaf
14. jún 2010

@moncika15 aj ja mam kocik s otocnymi kolesami, a nemala som v zime ziadny problem. s kocikom sa mi chodilo uplne v pohode. a ako pise lodgermaniacka, otocne kolesa sa daju zaaretovat, takze ked chces, mozes ich mat na pevno.

lodgermaniacka
14. jún 2010

@moncika15 a čomu by si neverila? nechapem 😀

moncika15
autor
14. jún 2010

ze tie kolecka tak drzia zablokovane

maryanna
14. jún 2010

@moncika15 ja mám tiež trojkolku a malý sa narodil v januári a ja si otočné koliesko neviem vynachváliť pretože krásne to reguluje vyššie kopčeky snehu a vyrovnáva takže nemusím kľučkovať robí to kočík za mňa...a ja som mala také veľké hrubšie nafukovacie kolieska čiže čisty terenak a šlo sa super....a keď tak sa dá koliesko šikovne zaaretovať...

ichbinich
15. jún 2010

Ja mam kociar s otocnymi kolieskami a ani v zime snehu ani teraz na pieskovej plazi som problem s nimi nemala. Dokonca som ich nikdy nezaaretovala, vzdy som presla. Zaaretovat sa daju velmi jednoducho, ale nebolo to treba.
Naopak, ja by som nechcela kociar bez otocnych kolies, tie mi pripadaju strasne nemanevrovatelne. Zakazdym sa zapriet do kociara, nadvihnut, zmenit smer, polozit kociar... To by mi bolo blbe. Takto riadim aj jednou rukou a prejdem aj dost uzke zakruty.