Čierny kočík - skúsenosti

sejbipi
9. mar 2024

Ahojte, veľmi sa nám s mužom páči čierny kočík, preto zvažujeme aj jeho kúpu, ale rada by som sa spýtala na vaše skúsenosti, keďže budeme mať letné bábo. Viem, že striešky majú spf, ale neprehrieva sa ten kočík? Predsa sú tam rôzne sieťky na vetranie, tak zato ma to zaujíma….
Prosím nekomentujte, že čierny kočík je ako malá rakvička pre dieťa a podobne 🙏🏼😆😆 nám sa to proste páči😁

tiana080
9. mar 2024

@sejbipi máme, žiaden problém. Mne sa tiež páčil úplne celý čierny.

Ešte doplním, že na leto mám svetle vložky pod syna, práve aby sa nenahrievala čierna časť, na ktorej sedí/ležká.

petronellla87
9. mar 2024

@sejbipi ja by som sa obávala toho či nevytaha slnko striesku v lete. My sme mali tmavomodrý a vyblednuta je riadne

meganka13
9. mar 2024

Ja som mala čierny pri dvojičkách a teraz pri treťom budeme mať zasa čierny. Všetky deti sú letné a nikdy nebol problém. Ozaj horúčavy sú pár dní v roku, na vrch si dám ešte slnečnú clonu, zvnútra sú tieto kočíky biele, dajú sa vetrať... Mne sa čierna tiež páči, dá sa dobre skombinovať, reči si nevšímam.

sejbipi
autor
9. mar 2024

@petronellla87 áno, to mi tiež napadlo. Videla som už aj vyblednuté, aj úplne v poriadku. Možno záleží aj od výroby. Možno chybný kus? Dokonca aj čiernu konštrukciu som videla vyblednutú na akoby hnedú/bronzovú. Podľa mňa nejaké výrobné chyby. Bohvie 😏a zas samozrejme letné bábo nebudem mať na priamom výpeku, aspoň sa mu budem snažiť vyhýbať pokiaľ sa bude dať.

sejbipi
autor
9. mar 2024

@tiana080 tak poväčšine sú všetky tieto kočíky už zvnútra biele, tak myslím, že to nebude problém 🙂

sejbipi
autor
9. mar 2024

@meganka13 ďakujem😊

meganka13
9. mar 2024

Vyblednutie asi závisí od značky, ten náš prvý bol kupovaný z druhej ruky, neskôr sme zistili, že určite nie je len po jednom dieťati, my sme ho mali ďalšie 4 roky ,ostal čierny ako uhoľ a posunuli sme ho ešte ďalej. ˇ

beata_k
9. mar 2024

Spf neznamena, ze nan nebude prazit slnko. Ano, cierna sa nahrieva viac nez svetla. To je fakt, nie mytus.

sejbipi
autor
9. mar 2024

@beata_k kde som napísala že spf znamená, že naň nebude pražiť slnko?😄😂

beata_k
9. mar 2024

@sejbipi Hned v druhej vete to davas do suvislosti.

timea301196
9. mar 2024

Mala som dva čierne a nemenila by som. Mám aj čierny Golfáč... žiadne vyblednutia

majlo1234
9. mar 2024

Mame, tiez v pohode. Akurat ale vybledol na slnku

livi123456
9. mar 2024

Ja som mala cierny a nikdy nebol problém s prehrievanim. Dokonca ani sportova cast ktora uz nema vnutro biele ale klasicky cierny potah bola v pohode a nebola horuca. Jedine co, po roku cca vybledla strieska ale nic radikalne a skoro vobec to nebolo vidiet.

sejbipi
autor
9. mar 2024

@beata_k áno, píšem, že striešky majú ochranu proti slnku. A ochrana proti slnku znamená, že naň nebude pražiť? To máš odkiaľ? 😂😂🙏🏼Prosím ťa, skús najskôr čítať s porozumením, predtým, než sa k niečomu vyjadríš. 🙏🏼

dominima
9. mar 2024

Mne sa čierny strašne páči ale obávala som sa toho či to nevytiahne od slnka preto som si kúpila zelený 🙂

beata_k
9. mar 2024

@sejbipi A co znamena veta viem, ze maju spf, ale neprehrieva sa? Pozri pre mna za mna. Kludne si tam babatko uvar, hlavne ze ty budes trendova 😉👍

domiklik
9. mar 2024

@beata_k prečo by tam mala dieťa uvariť? Ach tieto kecy

domiklik
9. mar 2024

@sejbipi neuvari sa, dôležitý je materiál, vetranie... Nový kočík treba naimpregnovat, potom slnko ťahá farbu pomalšie alebo vôbec...

sejbipi
autor
9. mar 2024

@beata_k prosím ťa, takéto sračky sem radšej ani nevypisuj. Každého osobná vec v čom vozí dieťa. Takéto tupé názory sú mi na dve veci. Ale šak inteligenti sa ukazujú 😂 keby boli čierne kočíky také nebezpečné a varili sa v nich deti, asi by ich nebolo toľko na trhu. Pýtala som sa na reálne skúsenosti, nie na tvoje primitívne kecy

angel993
9. mar 2024

@sejbipi my máme svetlý kočík a prehrialo sa nám v ňom dieťa, lebo jeho stará mama ho na obed vozila na priamom slnku. A tiež má spf. Takže si myslím že to nie je iba o farbe. Vždy si vieš skontrolovať teplotu v kočíku, ja som tam vždy vopchala hlavu 🤣

sejbipi
autor
9. mar 2024

@angel993 určite nebudem chodiť von na obed 😁😁 či bledý alebo tmavý kočík. Veď my dospelí máme problém sami so sebou, keď je horúco. Nie to ešte bábo

angel993
9. mar 2024

@sejbipi presne tak, veď rodič už podľa seba vie, ako sa dieťa cíti, no moja svokra sa chcela ukázať pred susedkami a my sme potom nespali.
Takže ak sa ti páči neváhaj, v mojom okolí je veľa mamičiek, ktoré majú tmavé a čierne kočíky a deti sú v poriadku 🙂

sejbipi
autor
9. mar 2024

@angel993 ďakujeem 😊😊

beata_k
9. mar 2024

@sejbipi Pobavila si aka si ty inteligentna. Na, trosku vecerneho citania. Fyzika nepusti. A ze by nepredavali? Ked porodis a budes riesit viac veci pre babatko, tak ti zle pride ake sracky su schopne predat matkam. Davam do pozornosti take oblubene choditka, ktore su zakazane. A hadaj co? No ano, na Slovensku ich bezne kupis.
https://vedator.space/preco-je-nam-v-ciernom-ob...
Tu mas dalsiu sracku pre babatko.
https://www.dtest.cz/clanek-8632/zahranicni-tes...

Maj sa a studuj si kym neporodis.

sejbipi
autor
9. mar 2024

@beata_k obdivujem aká si múdra a vzdelaná. Len tak ďalej, pani mudrlantka. Choď poučovať iných, do iných diskusií, keď ti to tak dobre ide. Ja som sa pýtala na reálne skúsenosti, ty si len potrebovala pichnúť do osieho hniezda a začať si niečo dokazovať. Nerozumiem aký to malo pre teba význam vôbec reagovať na túto diskusiu, keďže ani jedna z tvojích odpovedí nebola pre mňa, ani pre iných prospešná.

sunny15
24. mar 2024

Pri synovi som mala čierny a používala som ho celé 3roky a vôbec nevybledol,mala som vtedy ABC design.