Aký praktický kočík kúpiť?

christin1280
14. feb 2021

Ahojte mamičky 😊 vedeli by ste mi prosím poradiť aký kočík kúpiť ? Chcela by som taký kombinovaný , ja sa ale vôbec nevyznám v tom , je ich strašne veľa druhov a značiek , možno by ste mi vedeli poradiť aký je najpraktickejši prípadne aká značka je dobrá, aby ani nebol extrémne drahý..🙏 😊🧸

denda007
14. feb 2021

Ja som mala kočik Bebetto Luca. Podľa mňa super zlatá stredná cesta. Je veľký, má nafukovacie kolesá, dá sa s ním aj do terénu. A celkom dobre vyzerá. Športová časť tiež fajn 🙂

petamich
14. feb 2021

no v prvom rade sa zamysli nad poziadavkami - aky teren mesto/hory/oboje, budes ho casto skladat, dieta bude letne alebo zimne = budes napr. este v 7-8 mesiaci potrebovat hlboku vanicku a teda mala by byt vacsia, byvate v dome alebo v byte = ma sa zmestit do vytahu atd. a na zaklade toho sa lahsie bude radit ;) museli sme sa nad tym teraz aj my zamyslat a tieto otazky mi kladli baby v terminovkach my mame pred-vybraty cybex balios ale fajn su aj eaywalker aj nad tym rozmyslame, kedze tiez nechceme zbytocne vyhodit za kocik premrstenu sumu penazi

cookie29
14. feb 2021

Súhlasím +++ s @petamich ideš na to z opačného konca. Sadni si a zamysli sa, čo od kočíka očakávaš. Aké sú kritéria, kam s ním budeš chodiť, či ho potrebuješ skladať často, či máš miesto, či budeš chodiť výťahom/schodmi/MHD. Do mesta? Do hory? Či chceš korytkove sedenie alebo nie... otočný? Odpruženie? Doplnky?
Ideálny kocik neexistuje. Všeobecne platí že čím kvalitnejší tým drahší. Čím terénnejši tým objemnejší a ťažší. Veľa kocikov sa skladá z dvoch časti. Čo po určitom obdobi, ak to potrebuješ skladať často je náročné na miesto či už doma alebo v aute. Trojkombinácie ktoré môžu pripadať zaujímavé neodporúčam, lebo vo väčšine prípadov vajíčko je len do počtu a nie je bezpečne. Je lepšie kúpiť dvojku a dokúpiť vajíčko zvlášť.
Pokial neplanujes hneď druhé dieťa tak cca okolo 18mesiacov sa budeš obzerať po praktickom golfaci, ktorý je ľahký a spratny takze nepočítaj s tým že kocik bude na celé kočíkovacie obdobie.
No a podstatne môže byt aj možnosť kúpy doplnkov a náhradných dielov. A samozrejme budget.

petamich
14. feb 2021

@cookie29 si mi teraz rozsirila otazky asi o 5 dalsich 😂😂 idem googlit co je korytkove sedenie

cookie29
14. feb 2021

@petamich to bude tým že mne sa to už kráti 😂
A čo pre zaujímavosť pozeráš ako kociky ?

petamich
14. feb 2021

@cookie29 ja zatial tak "vizualne" a spisala som si zakladne parametre, my budeme mat julovca, takze asi vacsiu vanicku a este celkom realne hrozi, ze bude drobec dlhy ;) inak viac menej mestsky lahky kocik, budeme casto chodit hore dolu vytahom, skladat do auta a kedze budeme mat predbezne iba jedno dieta, tak pomer cena vykon optimalny a vizualne jednoduchy, ziadne vychytavky

cookie29
14. feb 2021

@petamich
Teda asi by som pozerala niečo na tento štýl.
Baby Design Smooth
Joie Versatrax alebo Moon ReSea S

petamich
14. feb 2021

@cookie29 idem pozriet 🙂 velmi pekne dakujem!

kamagma
14. feb 2021

Pri prvej sme mali polsky 3kombinaciu roan bass soft lebo sak vsetci mi to radili. Kedze som vtedy druhe dieta neplanovala predali sme ho ani nie za tretinu ceny po roku , som myslela ze ma porazi. Nebol zly ale trochu mohutny. Teraz sme vybrali praktickejsi a z bazaru lebo sak prvy chce kazdy novy, kinderkraft veo 3v1 ,tam sa z vanicky urobi sportova cast ale kedze sportovy mam odlozeny po malej petite mars street dlhsie ako rok ho isto pouzivat nebudem. Este k tomu mame idlozeny golfac ktory sme pouzivali len na dovolenkach lebo je spratny do auta.Cize do noveho by som uz neinvestovala.