Aký nosič alebo klokanku by ste odporúčali?

stanusa
26. júl 2010

Malý bude mať 4 mesiace, váži okolo 7,5 kg Chcela by som nosič používať až kým nebude chodiť, teda ak sa mu v ňom bude páčiť. Napíšte mi prosím s akou značkou ste spokojné. Ďakujem.

emmka3
26. júl 2010

Liliputi ergonomicky nosic alebo mei tai, ktorykolvek, aj home made 🙂

latvia
26. júl 2010

pevna satka,pripadne manduca

luciferova
26. júl 2010

manduca 🙂

trpezliva
26. júl 2010

ergo 🙂 🙂 🙂

maryanna
26. júl 2010

manduca🙂

exupery
26. júl 2010

manduca,nezatazuje chrbticu babatka ani tebe,je pohodlna,ergo a pouzitelna velmi dlho....

neurologia
26. júl 2010

satka,manduca,liliputi

emjee
26. júl 2010

osobne mam vyskusane pevne satky, manducu a ergo - konkretne skusenosti v clanku v mojom fotoblogu

vo vseobecnosti sa odporuca akykolvek ergonomicky nosic; naopak klokanka je uplne nevyhovujuca (dieta v nej visi za rozkrok) - viac v teme https://www.modrykonik.sk/forum/tema/noseni-det...

barboramarek
26. júl 2010

ahoj ja mam vyskusanu manducu, odporucam nie hned od narodenia, ale ja odporucam aj klokanku a to baby bjorn ale len do takych 6 mes. potom tam to dieta uz nie tak dobre "sedi".
a aj tak treba tie nosice vyskusat, mne sadla manduca, ergo a beco nie. neviem pre dieta ale mna "tlacili".

beruska.zuzanka
26. júl 2010

My máme manducu a spokojnosť na oboch stranách, teda aj u mňa, keď je malá v nej ukľudní sa, ak je nervná, vyspí a ja si porobím, vyvenčím psa..... takže ja som za Manducu 😉 vydrží aj dlho, je do 20 kg hmotnosti dieťaťa, nosiť sa dá na 3 spôsoby, vpredu, na chrbte, na boku a je bezpečná, jednoducho páči sa mi a obe sme s ňou spokojné 😉

macocha
26. júl 2010

Ja mám Patapum, som spokojná, ale nevýhodou je, že sú 2 veľkosti. Ja mám Toddler a ten až tak od 9-10 mesiacov najskôr...

A klokanku nie, súhlasím s emjee 😉

njonja
26. júl 2010

manduca jednoznacne, da sa pouzivat velmi dlho, setri chrbat tvoj aj maleho...

mneme
26. júl 2010

@stanusa podla toho kolko chces investovat, ako casto chces nosit, aku mas fyzicku konstrukciu. ja mam pevnu satku a manducu, obe odporucam. ak nechces viazat satku, siahni po nejakom ergo nosici, ktory na rozdiel od klokanky zabezpeci spravnu polohu dietatka a komfortne rozlozenie vahy, navyse sa da vyuzit aj na nosenie na chrbate. osvedcene znacky su napr. manduca, ergo, liliputi, beco
kuk temu https://www.modrykonik.sk/forum/tema/noseni-det...

brisilda
26. júl 2010

ja odporucam baby satku 😉 ale aj s klokankou som velmi spokojna 😉 no satka mi pripada lepsia kedze babo sa citi velmi prijemne a aj mne to pride vyhodnejsie pohodlnejsie mam pocit ako keby som bola znova tehulka 🙂 uzasny pocit

ivetah
26. júl 2010

ergo 😵 este aj teraz ho pouzivame na vyletoch, ked dieta este tolko neprejde a kocik je neprakticky. a to ma mala uz 2,5 roka, takze super investicia 😉

esperka
26. júl 2010

Aj ja odporúčam baby satku 🙂 - geniálna. Je to pohodlnejšie , aj malej sa to páči 😉

zuvinka102
26. júl 2010

my mame tento nosic a drobcek je v nom velmi spokojny teraz napriklad som ho na 100% vyuzila na dovolenke.. a aj pri zehleni ho pouzivam alebo ak chcem porobit nieco doma.. nemozem sa stazovat http://www.samo-kociky.sk/chipolino-latte-nosic

zuzkat1
27. júl 2010

aj my mame baby satku... pevnu, nie elasticku ma nosnost az nieco vyse 20kil... malej sa paci a vyhodou je ze mozes roznymi sposobmi viazat🙂

pralinkaaa
27. júl 2010

manducu alebo šatku 🙂

jana776
27. júl 2010

pridavam sa - mame manducu a satku a s oboma 100% spokojnost na oboch stranach... Kocik je v komore a manduca kazdy den von 😀

amandamath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sulky
6. aug 2010

ergonomický nosič BOBA. Je z organickej bavlny.Podobný ergu alebo manduce. Vychytávkou tohto nosiča sú popruhy na nohy pripojené k pásovému popruhu, ktoré umožňujú zastabilizovať unavené nôžky a ešte viac podporujú správnu flekčno-abdukčnú polohu bedrových kĺbov . 😉

atrami
6. aug 2010

babyvak, ten mám vyskúšaný na 2 deťoch.

minius
7. aug 2010

@stanusa my mame baby bjorn a je super! Je to sice iba na predok ale maly v nom moze byt tvarou k tebe alebo von. Nasu sa tam paci iba ked je tvarou ku mne. Je to velmi jednoduche a mozes to zapnut aj sama s jednou rukou.

markiza
7. aug 2010

klokanku urcite nie, ziadnu... ale manduca je skvela pre oboch + zapojit sa moze aj tatino 😉

blumka
7. aug 2010

manducu, ergo, beco alebo satku..klokanky nie, dieta v nich visi za rozkrok 😒

anezena
7. aug 2010

my sme mali od 4 mes. do 2 rokov patapum, a supeeer. prechodili sme v nom jarmoky, mesto, hory, dovolenky, nakupne centra, ....

dara76
7. aug 2010

z vlastnej skusenosti - manduca 🙂 , klokanku urcite nie ☹

ivush
7. aug 2010

Klokanku nie, určite Beco (mám a som max. spokojná) alebo podobná je manduca či ergo. Oplatí sa investovať viac a odmenou je, že dieťatko v nosiči sedí pohodlne a zdravo. 😉