Aký kočík pre novorodenca na december?

zuzuk22
19. sep 2013

Prosím poraďte mi aky kocik je dobrý re novorodenca na zimu . Som prvorodicka a nemám žiadne skúsenosti , čakáme Bábo koncom decembra. Som dosť vysoká aj s priateľom cca 175cm , a hľadáme cenovo tak cca 400 EUR . Ďakujem Vám veľmi pekne vopred za rady 🙂

nikolet_89
19. sep 2013

@zuzuk22 ahoj ja ti mozem len a len odporucit tento...my ho mame tiez, nemali sme hlboky, mame len sportovy ale vanicku si urcite dokupime...ma super velke kolesa do snehu ideal je priestranny...dieta ma dostatok miesta, je pomerne lahky a stabilny.
http://www.kocikovo.sk/product/x-lander-xa-hlbo...

ustrachana
19. sep 2013

@zuzuk22 asi by som skor na Tvojom mieste pohladala aky sa ti paci a potom selektovala 🙂 vies, kazdy Ti tu odporuci podla seba a nakoniec zistis, ze z toho sa ti ani jeden nebude pacit 😀 urcite mas urcite poziadavky ako kazda mamina tak asi by som sa orientovala podla toho ( velke kolesa/male kolesa, odpruzeny/neodpruzeny, 2 kombi / 3 kombi a podobne) Prajem stastny vyber 😉

ichbinich
19. sep 2013

@zuzuk22:
Kedze ste obaja vysoki, uz je vyber aj tak poriadne zuzeny 😉
Potom si musis uvedomit, kedy, kolko a kde budes s kociarom chodit. Musis ho nosit/prekladat/casto skladat?
Ak mas "teren", potrebujes velke kolesa. Ale zase, tie potrebujes na zimu aj tak, ak napadne sneh, s minikolieckami sa nikam nedostanes.
Musis kociar vynasat po schodoch? Hladaj co najlahsi a urcite odopinajucu alebo vyberaruju vanicku.
Musis kociar vozit v aute a skladat ho do auta? Vyber si taky, co sa sklada lahko a zmesti sa do auta. Nestaci odmerat, chod do obchodu s autom a skus sa ho nalozit.
Za 400€ toho nedostanes vela... Bohuizal, cim viacej narokov na kociar mas, o to drahsi. Zvlast, ked kociare pre vysokych su skor od drahsich svedskych a nemeckych firiem...
Ja mam Brio GO, lebo to bol asi jediny kociar, do ktoreho ani ja ani manzel s 1,86m nekopal.
Pre vysokych je este aj Maxi Cosi, ale tam neviem nazov modelu. Jeden kamos, co ma 2 metre, ma Teutoniu... To su ale vsetko drahe kociare ☹
Chod do obchodu, ktory ma co najvacsi vyber, a pozri a vyskusaj si to nazivo. Ako pise @ustrachana, kazdy ti odporuci svoj kociar, ale kazdy ma ine podmienky a naroky.
A s rozhodnutim sa poponahlaj, dodacia doba byva aj 3 mesiace 😉
Vsetko dobre!

nicolle21
19. sep 2013

@zuzuk22
veru @ichbinich ma recht.. ma sme tiez vysoki - ja 174, muž 190 a mame teutoniu, to bol jediny kociar, kde sme si neokopavali nohy 😒 teutonka je ale trochu tazsia zase.. do auta a z auta to vykladat je umenie.. z bazosa by si s tvojim rozpoctom ale mohla taky najst, ak netrvas na novom 🙂

vonicka
19. sep 2013

@nicolle21 - ja mam tiez teutoniu - Be You a moj muz ma cez 190 a kocik sa mu tlacil dobre. Tym, ze je super skladny (to bola moja prva poziadavka, kvoli autu), tak to nebolo umenie vykladat a nakladat, ako pises 🙂 Ja by som si na mieste autorky temy kupila urcite kvalitny ale ojazdeny kocik po 1 dietati a tam a urcite dostane na cenu 400 eur. Moje dieta napr. kocik pouzivalo malo, vobec nie je ojazdeny, ale necham si ho pre druhe. Pisem to len preto, ze kocik z druhej ruky je velmi dobra volba (ak je moznost priameho odberu) za prijatelnu cenu. Nove kociky su strasne drahe :(

lubina
19. sep 2013

@zuzuk22 nasa mladsia sa narodila tesne pred Vianocami, mali sme Mutsy Urban Rider.Je to super kocik, odporucala by som ho kazdemu a aj pre vysokych, manzel je tiez vysoky ako pisete 😉 .Ale za 400 asi len po jednom dietati najdes, lebo novy aj so sportovou castou je drahsi. Ale ozaj super kocik

nicolle21
19. sep 2013

@vonicka pre mňa je to umenie, lebo máme malé auto a musím to napasovať do kufra, keďže je to akoby vypočítané na našu teutonku 🙂 len ju treba správne "vykerovať" kým ju dávam dnu.. ono skladné to je, čo sa rozmerov týka, len je pre mňa dosť ťažký, ešte som aj po sekcii a keď mi niekto povie nedvíhaj ťažké, tak sa len pousmejem 😉

siska53
19. sep 2013

Urcite s velkymi gumennymi kolieskami, klasicky podvozok,ziadna trojkola ci 2 kolieska mensie,aby to nerobila 4 "kolajnice".. Ja som mala inglesinu a veru som kocikovala aj v hlbsom snehu,slo to tazsie,ale slo na rozdiel od inych,ktore kvoli kolieskam museli ostat doma.
A ak netrvas na novom,da sa kupit i pouzivany,ktory by ti vyhovoval.
Ja uvidim,ci ho predame,ci si ho este na zimu ponechame,lebo s golfacom to bude v zime tazke.. A to zijem v meste,ale obcas zima prekvapi.dufam vsak,ze mala sa rozchodi a kocik uz nebudeme velmi potrebovat.

Ved v predajniach si ich vies pozriet,vyskusat a kupit mozes aj inde,inak. A eozhodne by som volila pekne perujuci kvoli hrbolom na chodnikoch.

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dazdovka
19. sep 2013

@zuzuk22 mame vianocne babo, sme vysoki (175 a 185), kupovali sme x-lander x-run cez polsky internetovy obchod, vysiel cca 300€ a je perfektny aj do snehu aj do terenu, celkovo ma ludia vsade zastavuju co je to za kocik a kde sme kupili. Babo sa narodilo velke, 4,5kg a zmestilo sa aj s fusakom uplne pohodicka. Kupili sme z polskeho internetoveho obchodu a dali sme si poslat cez autofra.sk - sluzbu ktora dovaza tovar z polskych intenetovych obchodov. Kupis tam o stovku-dve lacnejsie ako v nasich SK kamennych obchodoch. Do tych styroch stoviek sa zmestis paradne aj s doplnkami ako su originalna kapsa na kocik, slnecna clona dodatocna atd...

zuzuk22
autor
19. sep 2013

@dazdovka a co je to za stránku ? Ale pokial nieje po našom tak je mi to nanic ☹

zuzuk22
autor
19. sep 2013

A co vratite na tento ? http://www.svetkocikov.sk/kociky-rafpol/728-fen... veľmi sa mi páči ten zeleny posledný len neviem ci je dobry

zuzuk22
autor
19. sep 2013
zuzuk22
autor
19. sep 2013

@peta268 a prečo práve ten ?

dzina
19. sep 2013

My sme kupovali takyto pred 4.5rokom cez 400 eur,vanicka priestranna a hlboka na zimu😉 http://www.kocik.sk/kocik-ozon-4-p199/

zuzuk22
autor
19. sep 2013
zuzuk22
autor
19. sep 2013
xmischelkax
19. sep 2013

@zuzuk22 Moja malá sa narodila 16. januára....kočík máme približne tento http://www.kocikyluna.sk/kociky-kombinovane/17-... len nejakú strašiu verziu....dokopy stál 299 EUR a som s ním maximálne spokojná, aj vzhľadom na to, že zima bola tento rok dosť dlhá a nemala som s ním žiaden problém niekam sa dostať 🙂

peta268
19. sep 2013

...ja som ho mala pri prvom a aj teraz pri druhom pouzivam, ten kocik prejde kazdy teren, ma velku vanicku, vela miesta v sporotvej casti...a nakoniec aj cena ja som ho kupovala za
340 aj s vajickom...teraz je este lacnejsi...jedina nevyhoda...ak casto chodis autom, je dost tazky a zabere vela miesta...

suzzi_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirreckall
20. sep 2013

@zuzuk22 my mame dorjan dany sport, a je uplne perfektny... a hlavne ma velku vanicku, nebol problem ani s fusakom ani ako sa do neho mala vmesti...a dokonca v nej spavala do osmeho mesiaca...podla mna to bolo pohodlnejsie ako v sportovej casti...a teraz uz pouzivame tu... a myslim, ze je tiez priestranna, tak sa tesime na zimu a kopec snehu 🙂

monhla
20. sep 2013

Ja mám síce septembrovú slečinku, ale celú zimu sme boli vonku s Camarelom Q12. A kedže minulý rok bola zima dlhá ešte 7- mesačná buchtoška sa mi vošla do vaničky v overale+zimný fusak. A mala dosť miesta. 🙂 Teraz budeme mať cez zimu prehodenú športovú verziu a bude to o.k. A to prosím bývame na kopci na konci dedinky a ani len cesta k nám k domu nevedie 😀 😀 😀
Tiež som vyberala kočík s metrom v ruke- sme ešte trošku vyšší od vás 😝

alenka210
20. sep 2013

@dazdovka ahoj prosim ta mozes mi dat link na ten polsky internetovy obchod?

zuzuk22
autor
20. sep 2013

Bexy fashion Chrome 2012 asi vyhrava🙂

dazdovka
20. sep 2013

@alenka210 tu si vyberies kategoriu https://tovarzpolska.sk/index.php?mode=kategori... a presmeruje ta na aukcnu polsku stranku, kde si das do okienka vyhladavaca "czego szukasz" znacku kocika ak mas nejaku preferovanu a najlepsie nalavo v stlpceku zadat v kolonke rodzaj oferty treba "kup teraz" aby ta nehodilo na nejake aukcie (licitacie), kde sa tovar zo zahranicia (cize z SK) kupovat neda. Najlepsie je vybrat si taky, ktory ma aspon dva dni do konca, postup ako rezervovat, vyplatit a co dalej je na tej stranke, co som hodila prvy link, inak tam je aj kalkulacka prepoctu aktualneho menoveho kurzu.

graziela
Odpoveď bola odstránená
Zobraz