Aký kočík pre bábätko, ktoré sa narodí v júli?

6mimi6
3. jan 2015

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať na Vaše skúsenosti ohľadom kočíka. Bábätko sa má narodiť síce až v júli, ale potrebujeme si predbežne naplánovať, koľko peniažkov treba našetriť 🙂 Bývame v centre mesta v bytovke na druhom poschodí, ktorá nemá výťah. Aký kočík je najvhodnejší? Tu na MK niektoré mamičky písali, že trojkombinácia je nepraktická. Ďakujem.

pribinak
3. jan 2015

Nemylis si 3kombinaciu s 3kolkou? Práveže v tvojom prípade by sa mi 3kombinacia dost hodila, kocik nechám v pivnici ci kočikáreni a bábätko vynesiem hore vo vajíčku

6mimi6
autor
3. jan 2015

pribinak
mamičky tu písali, že všetko z trojkombinácie kočíka nevyužili, tak že je lepšie si kupovať postupne..najskôr pre novorodenca a potom športový.. a že aj autosedačka bola len na chvíľku.. Čakáme naše prvé, takže sa nevyznám, ale nechcem nakúpiť milión vecí, čo na nete píšu, že určite musíme mať. Nakoniec to nestihneme ani všetko využiť 🙂 U nás je ešte ten problém, že v pivnici by som nenechala nič, čo prichádza s bábätkom do styku, lebo ju často vytápa, takže sú tam plesne.

pribinak
3. jan 2015

@6mimi6 na bazari baby predavaju 3kombinaciu fakt niekedy velmi vyhodne, ale jasne, neviem ci vela jazdis/te autom a vajicko vyuzijete

sabina1975
3. jan 2015

@6mimi6 v prvom rade si uvedom ze tvoje babo bude mat v zime pol roka cize bude uz asi v sportaku takze by som poriesila asi nejaky kocik ktory ma kvalitnu sportovu cast kedze tu vyuzijes asi najviac a ked ho budes vlacit hore po schodoch tak by nemal byt tazky

kikusa
3. jan 2015

Ahoj ja mam dcerku v juli a mam trojkombinaciu Adamex York a som velmi spokojna malu este stale vozim v hlbokej casti a sportak vytiahnem az v marci je tam vsetko polohovatelne a tiez mam maly vytah a kocik biely to zalezi na tebe hlavne

safranca15
3. jan 2015

Ja mam malu v auguste narodenu a mam 3kombinaciu a vyuzila som vsetko samozrejme najviac sportovu cast ktoru este teraz pouzivame

bajana
3. jan 2015

My sme pre augustovú dcérku hľadali kočík s veľkou korbou, pretože nechcem dieťa dávať sedieť príliš skoro a v zime je už veľké + fusak zaberie dosť miesta. Pre teba by bola trojkombinacia fajn, korba sa dá zložiť a vyniesť a podvozok môžeš skladovať v pivnici. Vajíčko zaobstaraj podľa toho, či ho budete často využívať. My cestujeme k rodičom 2 alebo 4 hodiny, ale zato nebeháme po obchodoch, takže sme zohnali kvalitné pohodlné vajíčko do 9kg, ktoré síce nepasuje na podvozok, zato je kvalitou úplne inde ako vajíčko z trojkombinacie. Ak nemáte peniaze nazvyš, poobzeraj sa po nejakom kočíku v bazári.

jamabe
4. jan 2015

Tiež som mala požiadavku veľká vanička, ľahký - aby bol nositeľný za rúčku. Bývali sme na 3. poschodí bez výťahu. Náhodou sme natrafili na bazáre na kočík Cam. Vanička je veľká, je ľahký a strašne ľahko sa pripevňuje a odopína vanička na podvozok. Zvládala som to jednou rukou, lebo kolieska som parkovala v pivnici a bábo s vaničkou som nosila hore. Paráda. Vanička bola plastová, takže poriadne aj chránila dieťa vo vetre. To už bol starší model, ale čo sledujem, Cam-y sa veľmi nemenia, len ich mierne "fejsliftujú" 🙂 Darovala som ho kamoške a tá doteraz používa športovú časť pre 2,5 roč. syna.. Za mňa super kočík 🙂

katkatt
4. jan 2015

Mame dvoch julovych chalanov a ja som naopak vyberala hlboky kocik s velkou vanickou a vydrzali tam vo fusaku az do marca, aj lyzovacky tam absolvovali. 🙂 spali tam zababuseny za kazdeho pocasia a az na jar prisiel cas na sportak, ale pre Vas su asi prvorade tie schody

yvanielka
4. jan 2015

Naše by malo byť tiež júlové a už sa tiež trošku rozhliadam po kočíkoch, tiež máme bytovku bez výťahu, budem chodiť na 1. poschodie. Zatiaľ sa mi najviac pozdáva Brio, alebo Bugaboo. Manžel básni o Stokke, ale mne sa tie kočíky vôbec nepáčia, aj keď naživo sme ho pozerali a bol ľahučký a skladný. Tak zatiaľ prezerám fóra a porovnávam si Brio a Bugaboo, naživo som nevidela ešte ani jeden, prvoradá bude pre mňa veľkosť vaničky, aby som tam napchala aj polročné bábo ešte s fusakom keď sa bude dať 🙂