Aký kočík do terénu pre bábo narodené v máji?

kyri1977
13. nov 2012

Vyberám kočík pre bábo, ktoré sa má narodiť až o pol roka, ale keď vidím, ako sa zamotávam, mala som začať pátrať už pred rokom ☹.

Tu sú podrobnosti, ktoré zavážia:

- dieťa sa narodí v máji - čiže v zime bude už dosť veľké a neviem, či vlezie do vaničky
- bývame na samote u lesa, čiže terén (kolesá buď nafukovacie alebo ozaj kvalitné gumové - nechám si poradiť)
- rada by som asi štvorkolesák (predsa len sa trojstopá trojkolka ťažšie pretláča závejmi)
- mal by byť ľahký, pretože ho budem takmer denne nakladať do auta a vykladať z neho
- mal by mať naklikávaciu autosedačku

nie som rozhodnutá, či trojkombináciu, alebo len hlboký so sedačkou (je taký?).

ak poradíte trojkombináciu, tam mám preferencie, že dieťa je možné otočiť do oboch strán (k mame aj od mamy) a má polohovateľný chrbát až do úplného ľahu a nožičky tiež.

uff. presurfovala som hádam celý internet a som stratená.
poraďte mi prosím. 🙂
ak sa dá, konkrétne značky a tipy.
vďaka moc!

rita2012
13. nov 2012

Ahoj... nas Samko sa tiez narodil v maji. Teraz je november a uz budeme pomaly vytahovat sportovu cast. (Samko ma teraz 70 cm) Ja mam konkretne tento: http://www.kindercentrum.sk/product/faschion-ch... ale vo farbe cherry. Myslim, ze by si mala byt spokojna. V podstate splna vsetko co pises, ze by si potrebovala. Skus si o nom cosi precitat a porozmyslaj. Ja som max. spokojna.

lejlla
13. nov 2012

segra ma stvorkolku X-lander do terenu vyborny no najlahsi neni a do vanicky v zime by uz tvoje babo asi nevliezlo aj s fusakom alebo v kombineze by mu tam bolo asi tesno...
ja mam jane slalom trojkolku a som max spokojna 🙂 .do terenu super a to u nas mame inak hrozne cesty aj v zime...vanicka velka priestranna,lahucky je ze ho vynesiem aj s malym vo vnutri po schodoch,vajicko sa da nakliknut na konstrukciu a aj sportova cast je veeelka priestranna...len nejde otocit v oboch smeroch jazdy.ale tie novsie reverse uz idu,len su zevraj zasa rozmerovo mensie 🙂

svetlusska
13. nov 2012

ahoj ja mam tento typ, len farebne je iny mam cely hnedy: http://www.kocarky-kocarek.cz/14176-kocarek-kaj... je velmi lahucky, nafukovacie kolieska.mam trojkombinaciu a vajicko sa sa nakliknut na podvozok....ja som s nim spokojna..my sme uz presli na sportovu cast kedze mame vacsie babo, ale tiez bol narodeny v maji....vo vanicke sa da nadvihnut lehatko ale tak to sme vyuzivali len občas....hadam som pomohla troska...ja som ho kupovala v polsku...

acer11
13. nov 2012

nám sa super jazdilo po teréne s Bertini X4-mohol by spĺňať všetky požiadavky,len potrebuje veľký kufor v aute 😎

silviatko
13. nov 2012

hartan jednoznačne do terénu.Nedám dopustiť.super skladanie, my máme ed.s. Oliver vyzerá prekrásne a aj znesie..a má super miesto pre dieťatko,nie je taký zúžený a tesný aj keď je bábo naobliekané 🙂

inffinity
13. nov 2012

Jedo Bartatina 100% pasuje na tvé požadavky. + měla jsem a byla jsem max spokojená..využívala jsem hluboky má velikou vaničku je odpružený houpací..do terenu ideální vanička naklikávací a otočíš ji proti i po smeru 😉 jako sportak se mi nelibil a kupovala jsem druhy..

haley7897
13. nov 2012

ahoj @kyri1977 , my od narodenia pouzivame CASUALPLAY S4 http://www.mall.sk/kociky-kombinovane/casualpla... a som s nim velmi spokojna.
- vanicku sme pouzivali cca do 4. mesiaca. nieze by sa tam mala nezmestila, ale bola v nej nervozna... na jesen a zimu sme pouzivali a pouzivame najskor nanoznik, teraz fusak a mala je v teple...
-kolesa su velke- nafukovacie
- s vahou to nieje take "ruzove", ale obavam sa, ze najst lahky a pritom do terenu vhodny kocik s pevnou konstrukciou bude celkovo nelahka uloha...
-autosedacka je naklikavacia- bez zbytocnych adapterov...

-velkym plusom pre nas bolo, ze vanicku mozno pouzivat namiesto autosedacky, co sme ocenili najma v prvych dnoch- tyzdnoch ked sa mala narodila.nemusela sa stratena krcit vo vajicku... vanicka je vybavena odnimatelnou vystuzou okolo hlavicky a pasom cez bruko...

moj druhy tip je o cosi drahsi, ale ak by som si mala vybrat este jeden kocik, tak pokukujem po Maxi-Cosi MURA 4 http://www.mall.sk/kociky-kombinovane/maxicosi-... mal by splnat tiez vacsinu tvojich poziadaviek, narozdiel od CASUALPLAY ma sedacku nastavitelnu po / proti smeru jazdy...

simca06022011
13. nov 2012

ja som mala Casualplay ako pise haley, pre mna to bol velky kocik a tazky... ale do terenu je vyborny, takze ak ti nevadi ta vaha a ak sa s nim spraces vsade kam sa da.. je to uzasny kocik. Mala som ho komplet a revala som ako mala ked som ho predavala pred nedavnom :( Pouzivali sme vanicku do cca 5-6 mesiacov, potom sme presli na sportak,vajicko sme nikdy nepouzili na kocik.. ale ja vacsinou chodim vsade pesi... nebolo treba. Ale na to sa nepytas.. do terenu je to dobry kocik, zvladne aj travnik 🙂) vid. moj album 🙂)))

zuzikkaa
15. nov 2012

nesustred sa na vanicku ale na pohodlie sportovej casti!!! nechapem co sa vsetci orientuju na vanicku,,aby bola co najvacsia 😖 😖 😖 ja som krpca dala do sportaku uz v 4tom mesiaci a nic sa mu nestalo.na zimu das proste fusak,deku ,nanoznik a ides...
co sa tyka 3koliek-urcite su vhodne do snehu ,,zaaretujes si predne koleso a hotovo.podla mna 4kolky ktore nemaju otocne predne kolesa su uuuplne zle!!! ked chces odbocit,musis kocik zakazdym naklonit atd...
co sa tyka vahy- chces otocne sedenie to znamena ze sedacka musi mat samostatnu konstrukciu cize automaticky to pridava na vahe kocika...cize tie kociky co nemaju otocne sedenie su o nejake 3-4 kg lahsie 😉

...tazko poradit aky 🙂

smalova
15. nov 2012

My máme Peg Pérego GT3 je to síce trojkolka, ale suprová najlepší kočiar na svete by som povedala. Tiež bývam v oblasti, kde je potrebné mať terénnejší kočiar a tento spĺňa všetky moje požiadavky. Ale hovorím len o športovej časti s vaničkou nemám skúsenosť.