Akú veľkosť zimného overálu do kočíka mám kúpiť?

mariamihalikova
19. sep 2012

Maminky, prosím o radu, v akej veľkosti mám kúpiť overal do kočíka? aby sme ho využili na celú zimu? napr. o dve čisla väčší? ďakujem za rady

mariamihalikova
autor
19. sep 2012

alebo fusak 🙂

katren
19. sep 2012

@mariamihalikova nevieme aky mas kocik a aku velkost nosi drobcek.....takze ak chces fusak, sup do obchodu a skusaj, ktory sa ti tam zmesti 😉 a aj overaly uz budu mat urcite 😉

mariamihalikova
autor
19. sep 2012

aha, takže fusak podľa veľkosti kočíka a začína teraz 74 🙂 takže akú veľkosť overalu?

katren
19. sep 2012

@mariamihalikova no overal.....80, max. 86 😉 a fusak ti bude darmo kupeny dlhy, ked ho potom nevmestis do kocika.....

mariamihalikova
autor
19. sep 2012

ďakujem za rady 😎

janano
19. sep 2012

@mariamihalikova pouzivas teraz vanicku? Vidim, ze tvoj maly ma teraz 4 mesiace, takze ked zacne poriadne zima, tak uz by mal pomaly byt v sedacej casti, nie? Tam predsa problem s fusakom nebudes mat 🙂

mariamihalikova
autor
19. sep 2012

áno tak 🙂 a keď dám kočík na športový, tam len overal? fusak už nie? ako to robíte mamičky?

janano
19. sep 2012

@mariamihalikova ked das sportovu cast, tak mozes pouzivat aj overal aj fusak, alebo len jedno alebo druhe. Zalezi, aka bude tuha zima. A a aky hruby budes mat overal. Snad som to zrozumitelne napisala 😉

katren
19. sep 2012

@janano
@mariamihalikova kocky, zalezi aj od dlzky sportovej casti......darmo kupi dlhy fusak aby tam drobca dostala, ked jej bude potom kopec pretrcat....najlepsie je ist do obchodu a vyskusat 😉

janano
19. sep 2012

@katren ale to vobec nevadi, ze bude trochu pretrcat...nohy bude mat aj tak vo fusaku. A ci ich bude mat najprv vystrete a potom zlozene dole, ten fusak musi byt trochu vacsi. A oni ich nevyrabaju take dlhe, ze by ho suchala po zemi 😉

@mariamihalikova kazdopadne, z vanicky ti coskoro vyrastie, takze by som nevidela velky problem v tom, ze sa ti fusak nezmesti do kocika. Ale overal kup urcite vacsi, ako pisala @katren, tu 80 - 86. Ten treba primerat.

lilysk
20. sep 2012

@mariamihalikova Ahoj -ja som mala fusak ovcie runo vo vanicke a neskor som ho mala v sedacej casti -ziaden fusak nie je taky dlhy aby si ho tahala po zemi neboj .Ale ovcie runo ak mas moznost si kup ,lebo to budes mat istotu ,ze hreje .A mala som overal najprv pre babatka taky od 0-3 mesiace a potom som kupila od 3-6 a bol nam dobry celu zima aj na jar .Takz emozno by si mala kupovat overal co je takto cislovany nie presne na cislo 80 ,alebo 86 ...a okrem toho moja dcera ma rok a nosi teraz 80 cislo takze podla mna 80 by bol obrovsky ked teraz ma 4 mesiace !!!A co mas dievacatko ,alebo chlapca ?Ak by si chcela overal napis mi sukromne .

keiko33
20. sep 2012

@mariamihalikova kup si taky co sa da predlzit, nieco take. Lebo o rok by si musela kupovat dalsi. http://fusaky.heureka.sk/emitex-combi-zimny-fus... A overal urcite vacsi, take male dieta moze pocas zimi poriadne podrast, predsa nechces kupovat pocas zimi dalsi. Ked bude troska dlhsi, dietatu to vadit nebude, ved este nechodi 😀 , ale ked bude kratky to uz vadit bude. Takze ta 80 by mala byt v poriadku. Zima trva aj do marca, aprila, to uz bude mat 10 mesiacov.

zebra41
20. sep 2012

@mariamihalikova vies kupit taky fusak, ktory sa da rozzipsovat a zmensit a potom ho zasa zvacsis a das do sportaka. a ak overal,tak ja by som mozno vybrala H&M 80 - oni maju take vacsie cisla. cize to bude cosi medzi 80 - 86

ivett1
20. sep 2012

@mariamihalikova ahoj, tak zimný fusak kupuj podľa typu kočíka (skús najskôr v nejakej kamennej predajni, tam ti poradia a môžeš si to vyskúšať a potom si to objednaj na nete...možno to vyjde lacnejšie... 😉) a overal podľa veľkosti, ktorú používate...t.j. teraz by ste mali nosiť veľ. 68 (vek na 4-6 mesiacov)...tak stačí overal veľ. 74 (vek na 6-9 mesiacov)...ak nosíte už väčšiu veľkosť, tak kúpte o číslo väčší overal😉....inak ho budete musieť príliš upravovať a mohol by byť veľký - napr. nesedela by kapucňa atď. ...čo sa týka otázky, či oboje, tak my sme mali do športového kočíka aj fusak aj overal ...a ja som dávala dokonca aj zateplený nánožník, pretože mi vždy na prechádzke detičky zaspali...a bolo by im zima, keďže sa nehýbali😉...PS: naša dcérka je júnová a váš synček májový?...takže prvú zimu absolvovala v cca rovnakom veku🙂
a tu sú veľkostné tabuľky😉
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ivett1/clano...
a ešte jedna rada, nekupujveľký overal (t.j. aby ho mal aj na budúcu zimu)....lebo sa môže stať, že dopadneš tak ako my a veľkosť nebude "sedieť"...(overal bol malý🙂...)

lienockaa
20. sep 2012

@mariamihalikova mas vacsieho synceka, ale neboj sa, rast sa mu vekom spomali, nemoze predsa v roku merat tolko, co dvojrocni..podla mna najvacsi overal, ktory budes potrebovat, bude cislo 80, ak chces, kup dva, jeden 74, jeden 80..mam jarneho synceka /marec/ a zimu sme mali v dvoch overaloch..je z tych vacsich deti a urcite v roku nepotreboval 86tku overal..stav na vyrobcov, ktori vyrabaju tie veci akoby vacsie, podla mna h&m, c&a, next, coccodrillo..ak sa ti zda nove drahe, kup noseny od tych vyrobcov z bazariku, tie veci vyzeraju vacsinou ako vobec nenosene, ved take babo to neposkodi, ani neokyda..
fusak som mala zipsovaci od emitexu, z mojej skusenosti je polrocne dietatko v sportovej casti este dost stratene na to, aby sedelo, ziaden fusak sa ti urcite nebude tahat po zemi, to sa nemusis bat, nozickovu cast kocika mu takmer urcite nesklopis, aj keby chrbatikom sedel, nohy nebude mat take dlhe, ze sklopis..vyber si podla toho, co sa ti z fusakov paci..😉

mariamihalikova
autor
20. sep 2012

ďakujem maminky za rady, veľmi ste zlaté 🙂 ako prvomamička som nevedela čo a ako