Akú deku alebo matrac do kočíka pre bábätko?

kattka_xx
14. okt 2011

Zdravím všetky mamičky.

Čakáme prvé bábätko, takže kupujem novú výbavičku a chcela by som sa poradiť s tými skúsenejšími, aby som nekúpila zbytočnosti.
Kočík máme už vybratý, ten náš má taký 3 cm molitanový "madrac" niektoré iné dokonca ešte tenší. Tak sa chcem opýtať, čo ste dávali dieťatku ešte pod chrbátik? Našla som na nete samostatný madrac molitan s pohánkou do kočíka hrúbky 3 cm. Máte s ním niektorá skúsenosti, alebo ste dávali len deku? Tiež sa chcem opýtať či ste kupovali vankúšik a perinku do kočíka a či ste ju využili.
Potrebujeme kúpiť ešte vybavenie do postielky, zatiaľ je vybratá komplet 13 dielna súprava. Využívate vreckár aj zavinovačku, alebo radšej kúpiť jednotlivé diely osve bez toho?

ďakujem za všetky rady

cervena_ciapocka
14. okt 2011

Vankúšik a perinka do kočíka sú podľa mňa zbytočné. Aj ďalší matrac. Do postieľky som nekupovala nič, ale možno to hniezdo sa dá využiť, ak je postieľka niekde pri stene. Zavinovačka sa vždy zíde, ale tie iné veci, no neviem.

kvojtanikova
14. okt 2011

@kattka_xx ahojky, myslim ze do kocika uz nepotrerbujes nic, este som sa s tym nikdy nestretla ze by sa tam daval extra matrac. Ja som pri oboch detoch na ten, co je v kociku davala v lete bavlneny potah a v zime deku, inak nic. Vankusik a perinka do kocika su zbytocne, vankus by dieta vobec nemalo mat, a prikryt ho prikryjes podla pocasia hrubsou ci tensou dekou, v zime fusak. Co sa tyka postielky, vreckar nevyuzivam vobec, mam pri postielke regal a v nom vsetky potrebne veci, do vreckara sa ti aj tak bohvieco nezmesti a flasky napr. od olejceka je aj tak lepsie mat polozene na tvrdom aby sa nahodou nevylial a nepomastil ti postel. Zavinovacku som vyuzivala na 100%, babatku sa v nej velmi paci, je ovela kludnejsie, takze toto odporucam, myslim tym ale klasicku zavinovacku na snurky, nie tu modernu na suchy zips, ta je nanic. Ak hovoris o suprave do postielky, tam ti pravdepodobne ponukaju tu na suchy zips, takze to by som urcite nebrala, ta sa ti naozaj neosvedci.
Dufam ze som aspon trosku pomohla, drzim palce a zelam krasny den.

martuska75
14. okt 2011

@kattka_xx do kočíka na zimu úplne stačí deka ja by som už nič nekupovala. Zavinovačky sa zídu určite, ale to si podľa mňa poskúšaj lebo napr. mne vyhovovala viac taká na suchý zips a tebe sa može vidieť iná 😉 Hniezdo do postielky sme využili aj my. Vankúšilky deti nemajú mať vôbec.

cherryl
14. okt 2011

ziadnu supravu do postiielok som nekupovala zdali sa mi moooc predrazene
matinel do postielky mam i Ikei tiez postelne pradlo a plachty 100% vyuzitelne
vreckar u nas 100% vyuzitelny mam v nom plienky ,utierky, tamponiky a kremy na prebalovanie /z netu /
zavinovacky 100 vyuzitelne zohnala som na nete za parE na suchy zips ja som s nimi spokojna dokonca ked mi z nich vyrastli tak ich pouzivam ako paploniky takze ani tie som nekupovala -tolko k tym super drahym luxusnym supravam a nehovorim ze postelne,deky a plachty treba mat aj na 2 prezlecenia
skus pohladat na nete ci to poskladas lepsie ako predavaju supravu
a do kocika mam uz teraz deku a na uplnu zimu fusak ale su baby co si potrpia na volankove cacky-macky ja si myslim ze to nasim detom k zdraviu ani stastiu chybat nebude 😵

kvetinka211
14. okt 2011

Najviac vyuzijes rychlozavinovacku so suchym zipsom, tie su fakt super. na prve tyzdne aj klasicku zavinovacku, popytaj sa po rodine, urcite mama alebo svokra vytiahnu aj dve-tri zo skrine, skoda kupovat. Ak mas zimne babatko, na klasicku zavinovacku das tu rychlozavinovacku a mas babatko v peknom pevnom balicku. Do postielky matrac, najlepsie novy a ked pouzity tak len z domacnosti, ktoru osobne poznas. Paplonik staci az po roku, vankusik aj neskor. Ja este stale pouzivam tu rychlozavinovacku namiesto prikryvky+decku. Obliecky sa tiez urcite najdu nejake po rodine, ak nie tak stacia 1-3 kupit a tiez aj plachticky, tie treba urcite. Velmi dobra vec je taka nepremokava pogumovana spodna plachta, ktora nahradi igelit a je ovela prijemnejsia. Hniezdocko okolo postielky je fajn, zalezi ale aj od babatka, nase ho zacalo systematicky likvidovat uz po par tyzdnoch a ked som ho nasla s plnou pusou naplne z hniezdocka, islo pekne naspät do skrine. Do kocika nechapem na co by sa daval matrac ... mozno zalezi od typu kocika, ale do toho nasho neviem kam by som ho vopchala ... a perinku do kocika tiez nie, treba kupit kvalitny fusak. A urcite nie pohankove pre babatko, chyti sa ti do toho nejaka chrobac a mas v byte velky problem ...

elienka
15. okt 2011

@kattka_xx do kočíka nemám extra matrac, stačí deka na zimu, poštár a prikrívka do kočíka sú zbytočné, dieťa ti raz kopne a perinka poletí kadelahšie. nemám žiadnu súpravu do postielky, kupovala som všetko zvlášť - kapsár ani nemám kde dať,
Perinku som nemala klasickú, ale zavinovačku na suchý zips. Kúpila som si vystuženú kokosom, najprv kvôli manželovi, aby sa nebál malú držať a kvôli návštevám, aby si aj oni mohli pochovať,ale využila som ju najviac, dodnes využívam ako podložku. Malá v nej bola v takom pevnom balíčku, ostatné nevystužené som vôbec nepoužívala, lebo sa mi zdali také labilné. A mám na suchý zips, ale zaväzuje sa aj mašlou - to je super, lebo Sofi bola maličká (2,7 kg) a bola taká stratená a to by som ju napevno ani tým suchým zipsom nezapla. Takto som balenie poistila ešte mašlou a super.

vejinka
15. okt 2011

podla mna je uplne zbytocne kupovat do kocika vankusik a perinku ak teda myslis taky stvorcek ako vankusik a obdlznik ako perinku . klasicke perinky sa ti zidu...ale len par mesiacov prveho som mala v perinke cca 3 mesiace druheho tak mesiac. a keby sa narodili v lete nepotrebujem ani jednu. tie sady do posteilky vyzeraju krasne laka to..ale je to zbytocne max to hniezdo vyuzijes..baldachyn je total kravina udrzuje sa na tom akurat prach a babo casto kycha

xlea
15. okt 2011

v kociku - nakolko mam zimne babo sme okrem deky a fusaka nemali nic. U nas bola naprikalad absolutne nevyuzita zavinovacka - mala v nej nechcela byt, tak som ju po mesiaci predala. Rovnako som kupila len 2 supravy do postielky - vankusik, perinku a hniezdo - vankusik velmi tenucky, perinka tiez, spava na tom od malicka az do teraz. Namiesto paplona som casto pouzivala spaci vak, ten pouzivame v podstate dodnes. Moja mala ma napr. v postielke plysoveho hrocha plneneho levandulou, ked bola malicka v zime som jej ho davala nahriat do rury v noci, dobre sa jej potom spinkalo.. hrocha miluje dodnes, bez neho nezaspi. Vreckar nemam, mam prebalovaci pult v kupelni a mam v nom vsetko... Ale kazde dietatko je ine, rovnako aj mamicka 🙂 treba si spravit po svojom, ked sa nieco nevyuzije, supnes na bazarik a predas 😉

seminkads
15. okt 2011

dalsi matrac do kocika je podla mna zbytocny-malej som davala hrubu deku, mala som ju oblecenu v kombineze, alebo miesto deky fusak co sme mali do autosedacky,uplne postaci ak das babu toto a kocik budes skladovat v miestnosti(ak byvas v dome, nenechavaj ho v zime vonku,tak bude vanicka aspon trochu zohriata 🙂 )supravicku do kocika ti netreba, na jar a v lete ti uplne postaci tensia deka,alebo spaci vak, zavinovacka sa podla mna zide-s babom sa ti bude lepsie manipulovat, bude mu teplucko... v postielke sme hniezdo vyuzili maximalne-mame ju ulozenu pri stene, cize jej netahalo, ked rotovala na brusku nebola cela obuchana, a teraz nemusime v noci hladat cumlik poza postielku 🙂 mame aj baldachyn-nesvieti jej priamo do ociek, paplonik sme vytiahli az teraz, a vankusik este trci v skrini, doteraz sme pouzivali spaci vak, k tomu nejake obyc plachty(z ikei), vreckar keby sme mali tak vyuzijem kym bola mala este mala 🙂teraz sa dostane vsade, z postielky si povybera veci co ma v skrinke vedla 🙂 vnutro z klasickej perinky vyuzivam dodnes ako prikryvku do kocika, usila som si na nu navliecku, myslim ze z navleciek tii postacia dve supravy, ak budes pouzivat spacie vaky tak tiez, plachty mam 4, lebo tie sa rychlo zaspinia, hlavne treba kvalitny matrac do postielky, a este som zabudla- do postielky som jej davala pod hlavicku bavlnene plienky

andrejka1974
15. okt 2011

do kocika uz urcite nic v zime sme mali este fusak a deku na vrch a ja som mala tiez v postielke tu 13 dielnu supravu teraz z nej pouzivam uz len perinku,vankusik, plachtu a obliecky dcerka este spi v postielke mala v septembri 3 roky ale zo zaciatku aj baldachyn malej sa to pacilo citila sa v bezpeci

martinab122
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
keira
26. apr 2012

baby, a ake deky (znacky al. zlozenie) odporucate?